OSM/OFM-kaart met DEM
- openfietsmap
- Berichten: 1152
- Lid geworden op: 4 mei 2011 10:31
- Contacteer:
Re: OSM/OFM-kaart met DEM
Die tegels eindigend op nul horen bij de index. Daar hoort m.i. geen DEM file bij dus bij Duitsland heb ik die overgeslagen en bij de BNL versie zal ik die tzt ook weglaten. Geen idee of dergelijke tegels kwaad kunnen, de nummering is al vanaf het begin zo.
Maker van de Openfietsmap - Gratis Garmin topokaarten voor op de fiets https://www.openfietsmap.nl
Re: OSM/OFM-kaart met DEM
Daar houden we het op. Index gekoppeld aan tdb-bestand. Het werkt.
Het viel me op omdat bij je andere kaarten voor het tdb-bestand en indexbestand meestal de naam van de kaart gebruikt en met de tegels met 001 begint (bijv. OFM_Island of OFM_Atlantic) net zoals andere kaartmakers (bijv. Freizeitkarte, Kowoma, Speichenkarte, opentopomap e.d.). Maar Nops_wanderkarte weer niet.
(ik zal een paar van die andere kaarten ook nog eens van DEM gaan voorzien... )
Het viel me op omdat bij je andere kaarten voor het tdb-bestand en indexbestand meestal de naam van de kaart gebruikt en met de tegels met 001 begint (bijv. OFM_Island of OFM_Atlantic) net zoals andere kaartmakers (bijv. Freizeitkarte, Kowoma, Speichenkarte, opentopomap e.d.). Maar Nops_wanderkarte weer niet.
(ik zal een paar van die andere kaarten ook nog eens van DEM gaan voorzien... )
- openfietsmap
- Berichten: 1152
- Lid geworden op: 4 mei 2011 10:31
- Contacteer:
Re: OSM/OFM-kaart met DEM
De latere kaarten ben ik een naampje gaan geven ja. Ik ben ooit begonnen met nummers. Heb nooit gehoord dat dat niet zou mogen (al is het handiger om niet met een 0 te beginnen, zo merk ik nu )keesm schreef:Daar houden we het op. Index gekoppeld aan tdb-bestand. Het werkt.
Het viel me op omdat bij je andere kaarten voor het tdb-bestand en indexbestand meestal de naam van de kaart gebruikt en met de tegels met 001 begint (bijv. OFM_Island of OFM_Atlantic) net zoals andere kaartmakers (bijv. Freizeitkarte, Kowoma, Speichenkarte, opentopomap e.d.). Maar Nops_wanderkarte weer niet.
(ik zal een paar van die andere kaarten ook nog eens van DEM gaan voorzien... )
Maker van de Openfietsmap - Gratis Garmin topokaarten voor op de fiets https://www.openfietsmap.nl
Re: OSM/OFM-kaart met DEM
Het werkt allemaal tot nu toe en dat is het belangrijkste...
Ik zie wel bij de manuals van mkgmap en splitter dat bij standaardwaarden de mapnames starten bij *001 en overview bestanden in relatie tot tdb standaard de naam *000 krijgen. Maar dat allemaal terzijde.
Ik ben nu bezig met de Schweden kaart van Speichennippel (http://www.speichenkarte.de/) te voorzien van DEM gegevens als test. Heb voor de hoogtegegevens voor NASA Srtm gekozen van de javawa/srtm site (niet geheel Zweden dekkend) met dLon op 0,0001. Mijn PC staat al een een klein uurtje te werken met 47 hgt bestanden en is nu op ongeveer 50%
Hierna wil ik het nog eens proberen met de Viewfinder 1" en 3" hgt bestanden voor geheel Zweden. Maar dat zal wel morgen of later worden.
(De Speichenkarte, selectie Noorwegen-Jotunheimen, afgelopen zomer op de Oregon 600 gebruikt tijdens een hikingtocht met mijn jongste zoon. Met name vanwege de kleurstelling, beviel goed. (had OFM er ook opstaan maar toch nauwelijks gebruikt, sorry openfietsmap). Tracks als transparante kaart via imgfromgpx en een EuropeDEM van een nuvi op de achtergrond, maar dat gaat nu veranderen )
@Edit: conversie met DEM voor deze Speichenkarte toch binnen een uur afgewerkt en Speichenkarte is nu ook voorzien van DEM gegevens. Detaillering van de hoogteprofielen in Basecamp is niet afwijkend, gedetailleerder dan die van de andere kaarten die we hier al besproken hebben. Zoals JaVaWa al aangaf denk ik ook dat er ergens een begrenzing/afbakening in detaillering is en een 1"of 3" hgt bestand niets uitmaakt. Ook mijn Garmin Europe DEM gaf geen hogere detaillering. Hierna nog eens vergelijken met een Garmin Topo Sweden Pro (v5) met DEM.
Ik zie wel bij de manuals van mkgmap en splitter dat bij standaardwaarden de mapnames starten bij *001 en overview bestanden in relatie tot tdb standaard de naam *000 krijgen. Maar dat allemaal terzijde.
Ik ben nu bezig met de Schweden kaart van Speichennippel (http://www.speichenkarte.de/) te voorzien van DEM gegevens als test. Heb voor de hoogtegegevens voor NASA Srtm gekozen van de javawa/srtm site (niet geheel Zweden dekkend) met dLon op 0,0001. Mijn PC staat al een een klein uurtje te werken met 47 hgt bestanden en is nu op ongeveer 50%
Hierna wil ik het nog eens proberen met de Viewfinder 1" en 3" hgt bestanden voor geheel Zweden. Maar dat zal wel morgen of later worden.
(De Speichenkarte, selectie Noorwegen-Jotunheimen, afgelopen zomer op de Oregon 600 gebruikt tijdens een hikingtocht met mijn jongste zoon. Met name vanwege de kleurstelling, beviel goed. (had OFM er ook opstaan maar toch nauwelijks gebruikt, sorry openfietsmap). Tracks als transparante kaart via imgfromgpx en een EuropeDEM van een nuvi op de achtergrond, maar dat gaat nu veranderen )
@Edit: conversie met DEM voor deze Speichenkarte toch binnen een uur afgewerkt en Speichenkarte is nu ook voorzien van DEM gegevens. Detaillering van de hoogteprofielen in Basecamp is niet afwijkend, gedetailleerder dan die van de andere kaarten die we hier al besproken hebben. Zoals JaVaWa al aangaf denk ik ook dat er ergens een begrenzing/afbakening in detaillering is en een 1"of 3" hgt bestand niets uitmaakt. Ook mijn Garmin Europe DEM gaf geen hogere detaillering. Hierna nog eens vergelijken met een Garmin Topo Sweden Pro (v5) met DEM.
- openfietsmap
- Berichten: 1152
- Lid geworden op: 4 mei 2011 10:31
- Contacteer:
Re: OSM/OFM-kaart met DEM
Voor degene die niet kunnen wachten op de Duitsland update, hier alvast de DEM data van de kaart van 2/12:
http://ftp.nluug.nl/maps/openfietsmap/germany/
Let op, deze werkt alleen icm met de gmap versie, OFM_DE(02-12-2017_gmap).zip en niet met de pc versie.
http://ftp.nluug.nl/maps/openfietsmap/germany/
Let op, deze werkt alleen icm met de gmap versie, OFM_DE(02-12-2017_gmap).zip en niet met de pc versie.
Maker van de Openfietsmap - Gratis Garmin topokaarten voor op de fiets https://www.openfietsmap.nl
-
- Berichten: 21
- Lid geworden op: 26 apr 2017 09:31
Re: OSM/OFM-kaart met DEM
Beste Forumleden,
Wellicht is het onkunde van mijn kant maar wellicht kunt u mij opweg helpen.
Ik wil graag de hoogtelijnen uit OFM demdata.zip op mijn IMAC in Basecamp importeren.
Heb hiervoor de volgende procedure gevolgd.
1. Oude OFM(EU2017-04-24) verwijderd uit Basecamp.
2. Vervolgens vanuit OFM Mac OSX (gmap version) OFM (EU2017).gmap.zip geladen met Mapmanager , bij toon info zie ik staan 12,59 Gb en zijn in Basecamp te zien en ook in JaVaWa GMTK.
3. Tot slot demdata.zip 10-12-2017 2Gb geladen en krijg in mijn Finder na lading (OFM(EU2017-04-23).gmap te staan. Als ik hier op klik gaat Mapmanager weer zijn werk doen. Tot mijn verbazing zijn de kaarten verdwenen zowel uit Basecamp en GMTK.
Wellicht weet u wat ik fout doe.
Alvast bedankt voor je reactie.
groet,
Paul Panhuizen
Wellicht is het onkunde van mijn kant maar wellicht kunt u mij opweg helpen.
Ik wil graag de hoogtelijnen uit OFM demdata.zip op mijn IMAC in Basecamp importeren.
Heb hiervoor de volgende procedure gevolgd.
1. Oude OFM(EU2017-04-24) verwijderd uit Basecamp.
2. Vervolgens vanuit OFM Mac OSX (gmap version) OFM (EU2017).gmap.zip geladen met Mapmanager , bij toon info zie ik staan 12,59 Gb en zijn in Basecamp te zien en ook in JaVaWa GMTK.
3. Tot slot demdata.zip 10-12-2017 2Gb geladen en krijg in mijn Finder na lading (OFM(EU2017-04-23).gmap te staan. Als ik hier op klik gaat Mapmanager weer zijn werk doen. Tot mijn verbazing zijn de kaarten verdwenen zowel uit Basecamp en GMTK.
Wellicht weet u wat ik fout doe.
Alvast bedankt voor je reactie.
groet,
Paul Panhuizen
Laatst gewijzigd door paulpanhuizen op 13 dec 2017 13:15, 1 keer totaal gewijzigd.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: OSM/OFM-kaart met DEM
ik weet niet of je vraag met onderstaand citaat wordt beantwoord? die stond eerder in dit draadje
JaVaWa schreef:Nee, dat gaat niet goed. Net even getest: als ik demdata_dld.zip uitpak in de map naast OpenFietsMap(Germany).gmap krijg ik een OpenFietsMap(Germany) 2.gmap met daarin alleen de dem-bestanden.
De gmap openen is lastig voor de doorsnee gebruiker (ze worden getoond als bestanden, niet als mappen) en kopiëren van de ene Product1 map naar de andere gaat ook niet goed omdat bij MacOS ze niet worden samengevoegd, oftewel de oude map wordt eerst gewist...
De eenvoudigste oplossing is de kaart compleet aanleveren, dus mèt DEM.
"Always Look on the Bright Side of Life"
-
- Berichten: 21
- Lid geworden op: 26 apr 2017 09:31
Re: OSM/OFM-kaart met DEM
Bedankt voor de snelle reactie. Ligt niet aan mij dus, zal de kaarten weer opnieuw laden zonder DEM bestand zodat ik ze weer beschikbaar heb in Basecamp. Klasse zo snel antwoord.
Re: OSM/OFM-kaart met DEM
Met de Finder is het inderdaad lastig, maar met een filemanager zoals bijv. Forklift kun je in OpenFietsMap(Germany).gmap komen. Als je op de juiste plek gaat staan, dan kun je de bestanden van het DEM bestand kopiëren naar OpenFietsMap(Germany).gmap.
Ziet er goed uit in 3D, vooral Zuid-Duitsland
Ziet er goed uit in 3D, vooral Zuid-Duitsland
Frank
Colorado 300, eTrex 30, GPSmap 62, Oregon 700, een Santos Travelmaster 26 chromo fiets en iPhone, iPad & Macs
Colorado 300, eTrex 30, GPSmap 62, Oregon 700, een Santos Travelmaster 26 chromo fiets en iPhone, iPad & Macs
Re: OSM/OFM-kaart met DEM
Iedereen "draagt zijn steentje bij" en zo komen we er wel.
Ik heb nog wat andere kaarten van DEM voorzien (andere Speichennippel en freizeitkarte) en wat met 1", 3"en viewfinder hoogtebestanden geprobeerd en daarnaast ook wat met die dLon-waarde gespeeld. Ik blijf tot dezelfde hoogtegrafieken komen ook in vergelijking met Garmin Topo Pro kaarten en tracks met gpsvisualizer van hoogtegegevens voorzien (zie ook draadje op forum wereldfietser). Krijg geen verschillen te zien vanuit Basecamp. Vergelijking opgenomen tracks met gps en DEM met Basecamp is een ander verhaal, zie ook: http://www.wereldfietser.nl/phpbb/viewt ... &start=420
(Ik stop even met experimenteren vanwege andere drukke zaken de komende 2 weken )
Ik heb nog wat andere kaarten van DEM voorzien (andere Speichennippel en freizeitkarte) en wat met 1", 3"en viewfinder hoogtebestanden geprobeerd en daarnaast ook wat met die dLon-waarde gespeeld. Ik blijf tot dezelfde hoogtegrafieken komen ook in vergelijking met Garmin Topo Pro kaarten en tracks met gpsvisualizer van hoogtegegevens voorzien (zie ook draadje op forum wereldfietser). Krijg geen verschillen te zien vanuit Basecamp. Vergelijking opgenomen tracks met gps en DEM met Basecamp is een ander verhaal, zie ook: http://www.wereldfietser.nl/phpbb/viewt ... &start=420
(Ik stop even met experimenteren vanwege andere drukke zaken de komende 2 weken )
Re: OSM/OFM-kaart met DEM
Ik had eigenlijk al met het kerstmenu bezig moeten zijn, maar kon het toch niet laten.
Heb een Alps-kaart bij de hand genomen om op mijn Oregon 600 te zetten en de kaart voorzien van 6 zoomlevels DEM-informatie volgens de mkgmap/pipermail discussie (link ergens in 2e of 3e draadje hier).
Daarvoor 6 dLon-waardes in mijn cmd-bestand opgenomen om volgens de bedenker van het geheel (Frank Stinner, berichten 31/10 en 04/11) te laten werken op een gps en gebruik te maken van zoomlevels.
Gebruikte code voor de dLon:
PC staat wel wat langer te rammelen om tot een resultaat te komen.
Na de aangepaste gmap-installatie een kaartbestand laten zetten met Mapinstall op mijn Oregon als zeg gmapsupp.img (naam was anders).
Bij de volgende zoomniveau's krijg ik wel/niet de hillshading (zeg maar de DEM-look) in beeld op de gps (op basis van Freizeitkarte_Alps) : Op de gps wordt de hillshading alleen bij zoom 5 km en 8 km en ik dacht ook 12 km (even geen plaatje van) weergegeven. Bij de andere zoomniveaus alleen de hoogtelijnen. Zal wellicht met de (keuze voor de) waarden van dLon te maken hebben. (die gekke rode lijn is een track om wat controles te doen voor de hoogtegrafieken in BC).
Zal nog eens dezelfde controle doen met een Garmin kaart met DEM (TransAlpin Pro) op mijn gps en hier berichten.
Zie al wel dat mkgmap al voorzichtig met DEM rekening begint te houden (versie vanaf r3998 t/m r4003)
Heb een Alps-kaart bij de hand genomen om op mijn Oregon 600 te zetten en de kaart voorzien van 6 zoomlevels DEM-informatie volgens de mkgmap/pipermail discussie (link ergens in 2e of 3e draadje hier).
Daarvoor 6 dLon-waardes in mijn cmd-bestand opgenomen om volgens de bedenker van het geheel (Frank Stinner, berichten 31/10 en 04/11) te laten werken op een gps en gebruik te maken van zoomlevels.
Gebruikte code voor de dLon:
Code: Selecteer alles
--dlon=0.00027761 --dlon=0.00049 --dlon=0.00075 --dlon=0.00106 --dlon=0.0017 --dlon=0.0025
Na de aangepaste gmap-installatie een kaartbestand laten zetten met Mapinstall op mijn Oregon als zeg gmapsupp.img (naam was anders).
Bij de volgende zoomniveau's krijg ik wel/niet de hillshading (zeg maar de DEM-look) in beeld op de gps (op basis van Freizeitkarte_Alps) : Op de gps wordt de hillshading alleen bij zoom 5 km en 8 km en ik dacht ook 12 km (even geen plaatje van) weergegeven. Bij de andere zoomniveaus alleen de hoogtelijnen. Zal wellicht met de (keuze voor de) waarden van dLon te maken hebben. (die gekke rode lijn is een track om wat controles te doen voor de hoogtegrafieken in BC).
Zal nog eens dezelfde controle doen met een Garmin kaart met DEM (TransAlpin Pro) op mijn gps en hier berichten.
Zie al wel dat mkgmap al voorzichtig met DEM rekening begint te houden (versie vanaf r3998 t/m r4003)
Re: OSM/OFM-kaart met DEM
@openfietsmap, ik neem aan dat ik niet zomaar de hoogte bestanden kan toevoegen aan de OFM Benelux + Duitsland. Er zal dan ook wel een index bestand (tdb?) aangepast moeten worden?
Frank
Colorado 300, eTrex 30, GPSmap 62, Oregon 700, een Santos Travelmaster 26 chromo fiets en iPhone, iPad & Macs
Colorado 300, eTrex 30, GPSmap 62, Oregon 700, een Santos Travelmaster 26 chromo fiets en iPhone, iPad & Macs
- openfietsmap
- Berichten: 1152
- Lid geworden op: 4 mei 2011 10:31
- Contacteer:
Re: OSM/OFM-kaart met DEM
Je word op je wenken bediend Frank kijk maar op de site:
http://www.openfietsmap.nl/downloads/germany#Benelux
De OFM_DE_BNL(16-12-2017_gmap).zip bevat nu ook DEM data.
http://www.openfietsmap.nl/downloads/germany#Benelux
De OFM_DE_BNL(16-12-2017_gmap).zip bevat nu ook DEM data.
Maker van de Openfietsmap - Gratis Garmin topokaarten voor op de fiets https://www.openfietsmap.nl
Re: OSM/OFM-kaart met DEM
Ik ben benieuwd.
Ik zie alleen de download link nog niet staan op je site, daar is de meest recente die van 2-12.
Ik zie alleen de download link nog niet staan op je site, daar is de meest recente die van 2-12.
Frank
Colorado 300, eTrex 30, GPSmap 62, Oregon 700, een Santos Travelmaster 26 chromo fiets en iPhone, iPad & Macs
Colorado 300, eTrex 30, GPSmap 62, Oregon 700, een Santos Travelmaster 26 chromo fiets en iPhone, iPad & Macs
- openfietsmap
- Berichten: 1152
- Lid geworden op: 4 mei 2011 10:31
- Contacteer:
Re: OSM/OFM-kaart met DEM
Dan heb je de oude link nog in de cache, je moet dan het deelvenster opnieuw laden (weet niet hoe je dat op je Mac doet).Rekel schreef:Ik ben benieuwd.
Ik zie alleen de download link nog niet staan op je site, daar is de meest recente die van 2-12.
Je kan ook hier kijken: http://ftp.nluug.nl/pub/maps/openfietsm ... index.html
Maker van de Openfietsmap - Gratis Garmin topokaarten voor op de fiets https://www.openfietsmap.nl