Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
De route exporteren uit de Zumo helpt niet. De routepunten zullen gelijk zijn aan die van de route die je erin gestopt hebt.
Het gaat erom waar de route op het toestel afwijkt van de route zoals die is BaseCamp is berekend.
Verder valt mij op dat de routepunten bijna alle ruim naast de weg staan, tot een meter of 10. Het is een aaneenschakeling van glitches.
Het gaat erom waar de route op het toestel afwijkt van de route zoals die is BaseCamp is berekend.
Verder valt mij op dat de routepunten bijna alle ruim naast de weg staan, tot een meter of 10. Het is een aaneenschakeling van glitches.
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st
-
- Berichten: 20
- Lid geworden op: 19 mar 2013 21:15
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Ok dus best even opnieuw beginnen met een route en goed inzoomen vooraleer ik via punten toevoeg zodat die wel degelijk op de weg zitten?++ Lex ++ schreef:De route exporteren uit de Zumo helpt niet. De routepunten zullen gelijk zijn aan die van de route die je erin gestopt hebt.
Het gaat erom waar de route op het toestel afwijkt van de route zoals die is BaseCamp is berekend.
Verder valt mij op dat de routepunten bijna alle ruim naast de weg staan, tot een meter of 10. Het is een aaneenschakeling van glitches.
Wat ik dus doe is alt en dan slepen naar de juiste weg. Is dat de juiste oplossing?
Dat verklaard niet dat als ik een route aankrijg, deze doorstuur naar de Zumo en dan ook nog eens anders berekend is hé. Zoals je in topic http://forum.gps.nl/viewtopic.php?f=119 ... 5&start=30 kan lezen.
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Dit laat ik liever aan anderen over. Ik heb noch een Zumo noch een Mac.
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Je laatste routelink werkt niet. Ik heb even een korte blik op de eerste route geworpen.
Ik zie in die eerste route helaas zodanig veel fouten dat ik je adviseer even deze materie te vergeten en te beginnen met nauwkeuriger werken.
Ter illustratie: Ook al zou de zumo deze 1op1 interpreteren dan ga je nog interessante ervaringen opdoen onderweg.
Bovendien is het lastig om 'even' te kijken wat er aan de hand is.
Dusss: back to the drawing table!
Ik zie in die eerste route helaas zodanig veel fouten dat ik je adviseer even deze materie te vergeten en te beginnen met nauwkeuriger werken.
Ter illustratie: Ook al zou de zumo deze 1op1 interpreteren dan ga je nog interessante ervaringen opdoen onderweg.
Bovendien is het lastig om 'even' te kijken wat er aan de hand is.
Dusss: back to the drawing table!
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Da's een misverstand. Deze instelling is van invloed tijdens het verkeerd rijden onderweg. NIET op de import van de route.Frank schreef:Staat herberekenen in de Zumo wel uit? Als je dit aan laat staan, is de kans op een iets andere route ná importeren vrij groot, zelfs als het kaartmateriaal identiek is.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
-
- Berichten: 20
- Lid geworden op: 19 mar 2013 21:15
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Voor die route zal ik even opnieuw beginnen maar zoals ik bv ook al aangaf in de vorige posts, gelijk welke route ik op basecamp maak en stuur naar de gps. Deze zal toch anders zijn op de gps dan die ik op BC heb gemaakt... Ik heb bv een rit ontvangen en als ik die op de gps zetten kwam ik plots 20km minder uit bv...Hans Vaessen schreef:Je laatste routelink werkt niet. Ik heb even een korte blik op de eerste route geworpen.
Ik zie in die eerste route helaas zodanig veel fouten dat ik je adviseer even deze materie te vergeten en te beginnen met nauwkeuriger werken.
Ter illustratie: Ook al zou de zumo deze 1op1 interpreteren dan ga je nog interessante ervaringen opdoen onderweg.
Bovendien is het lastig om 'even' te kijken wat er aan de hand is.
Dusss: back to the drawing table!
Ik begrijp het niet meer....
Voeg ik dan bv liever meer waypoints toe zodat de gps minder marge heeft om zelf een ideale route te maken tussen 2 punten??? En dan ook de weg neemt zoals ik deze wil?
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Je verwijst naar een topic van bijna een jaar oud. In de tussentijd is er het nodige veranderd, ondermeer de roadlock in basecamp.nxt8generation schreef: Dat verklaard niet dat als ik een route aankrijg, deze doorstuur naar de Zumo en dan ook nog eens anders berekend is hé. Zoals je in topic http://forum.gps.nl/viewtopic.php?f=119 ... 5&start=30 kan lezen.
In algemene zin is de verklaring dat de zumo, in onduidelijke situaties, best gaat proberen een oplossing op basis van de wegenkaart te bieden. Heb je een route die op een gegeven moment op een kruispunt rechtsaf gaat niet herberekend naar het toestel gestuurd? Goede kans dat ie keurig de inmiddels aangelegde rotonde volgt. Maar niet altijd. Hangt ondermeer af van de mate van afwijking. In het voorbeeld dat ik hierboven gaf heeft het toestel geen referentie en houdt dus het origineel aan.
Je kunt er niet altijd precies de vinger op leggen wat er gebeurt. Maar feit dat de 95% van de oplossing zit in nauwkeuriger werken. Begin daar dus mee en kijk wat daarvan het effect is.
Overigens zou ik persoonlijk deze route opnieuw tekenen in plaats van punten verplaatsen. Het veiligt kun je dat doen door er even een track van te maken en die als 'stempel' te gebruiken. (want de 'lock' in basecamp 'zuigt' ook naar bestaande via's van een andere route).
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
nxt8generation schreef:Voeg ik dan bv liever meer waypoints toe zodat de gps minder marge heeft om zelf een ideale route te maken tussen 2 punten??? En dan ook de weg neemt zoals ik deze wil?Hans Vaessen schreef:
Dusss: back to the drawing table!
verdiep je eerst eens in de METHODE van route maken.
een route maak je door begin en eindpunt te definiëren en de routeinstellingen (snelste/kortste, vermijden etc)
Dan pas je de dan ontstane route aan naar je wensen door enkele punten op de juiste plaatsen toe te voegen waarbij je inzoomed om de punten goed neer te leggen
kijk hier http://www.mrgps.nl/motor/bonus-videos/ eens naar het filmpje "tips voor de routecommissaris" dit is weliswaar voor mapsource maar het gaat om de methodiek en logica die moet je begrijpen.
dus niet MEER punten maar DE JUISTE punten.
"Always Look on the Bright Side of Life"
-
- Berichten: 20
- Lid geworden op: 19 mar 2013 21:15
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Ok dus best opnieuw beginnen dus. Ik zal dit doen en bekijken of dit een oplossing is. Maar in je hierboven vermelde uitleg ben ik je wel even kwijt... Wat bedoel je precies??Hans Vaessen schreef:nxt8generation schreef:Overigens zou ik persoonlijk deze route opnieuw tekenen in plaats van punten verplaatsen. Het veiligt kun je dat doen door er even een track van te maken en die als 'stempel' te gebruiken. (want de 'lock' in basecamp 'zuigt' ook naar bestaande via's van een andere route).
Ik zou dus een nieuwe route gaan aanmaken met nieuwe waypoints en daarna ontvlaggen zodat deze niet in stukken word gekapt.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
nogmaals, verdiep je eerst eens in methode en logica voordat je het opnieuw doet.
wat Hans hierboven schrijft is:
je hebt een route gedownload die je mooi vind.
In Basecamp rechtsklik je op de route (in het linkse venster waar hij vermeld staat) en kiest voor maak een track van deze route.
Nu heb je een track, die veranderd niet automatisch, dan moet je gummen.
je gooit de route weg en maakt een nieuwe route , NIET met heel veel waypoints, een Waypoint is een punt waar je heen wilt. Start , Einde , Restaurant onderweg om te eten, Bezienswaardigheid om te bekijken etc.. Alle andere punten zijn routepunten.
Maar je hebt niet veel punten nodig, ga eerst eens die film kijken dan word veel duidelijk.
en trouwens: dit forumdeel is voor vragen als je een gps zoekt. Voor vragen zoals deze over het maken van routes etc. is de HELPDESK met zowel bij de Software een Basecamp als bij de Hardware een Zumo deel.
wat Hans hierboven schrijft is:
je hebt een route gedownload die je mooi vind.
In Basecamp rechtsklik je op de route (in het linkse venster waar hij vermeld staat) en kiest voor maak een track van deze route.
Nu heb je een track, die veranderd niet automatisch, dan moet je gummen.
je gooit de route weg en maakt een nieuwe route , NIET met heel veel waypoints, een Waypoint is een punt waar je heen wilt. Start , Einde , Restaurant onderweg om te eten, Bezienswaardigheid om te bekijken etc.. Alle andere punten zijn routepunten.
Maar je hebt niet veel punten nodig, ga eerst eens die film kijken dan word veel duidelijk.
en trouwens: dit forumdeel is voor vragen als je een gps zoekt. Voor vragen zoals deze over het maken van routes etc. is de HELPDESK met zowel bij de Software een Basecamp als bij de Hardware een Zumo deel.
"Always Look on the Bright Side of Life"
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Hmm... begrijp dat dat wat onduidelijk is.nxt8generation schreef: Ok dus best opnieuw beginnen dus. Ik zal dit doen en bekijken of dit een oplossing is. Maar in je hierboven vermelde uitleg ben ik je wel even kwijt... Wat bedoel je precies??
Als je de route op een leeg scherm opnieuw tekent zal het geen probleem zijn. Ga je de bestaande route overtekenen dan kan het zijn dat je per ongeluk dezelfde viapunten gebruikt, en die staan niet allemaal even netjes. Om dat te voorkomen kun je op de routenaam dubbelklikken en de route naar een track converteren. Kan helpen, mag je ook weer vergeten.
En ook de tip: bij de 350 hoef je niet te ontvlaggen, althans niet met de GTMK tool. Even de viapunten op niet-waarschuwen zetten is voldoende.
Algemeen: werk stap voor stap (en niet alleen achter je bureau ).
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
de instelingen van de zumo staan niet gelijk met Bacecamp,dit zou met de route berekening in het toestel wel eens een verschil kunnen makennxt8generation schreef: De instellingen in de Zumo: Snellere tijd, te vermeiden: u-bochten; tol en kosten; carpoolstroken; onverharde wegen.
De instellingen in Basecamp: Kortste tijd, te vermeiden: u-bochten, tolwegen, carpoolstroken, onverharde wegen
Pol met BMW 1200 RT +BMW 1150gs+BMW r1200GSA en een Zumo XT+Zumo 390+Tripy 1+tripy 2+edge
ps. schijffouten mag je houden ik ben blij dat ik ze kwijt ben
Iedereen zei dat gaat niet.En toen kwam er iemand die dat niet wist,en die deed het gewoon.
ps. schijffouten mag je houden ik ben blij dat ik ze kwijt ben
Iedereen zei dat gaat niet.En toen kwam er iemand die dat niet wist,en die deed het gewoon.
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Nee. Ook dat is bij import niet van invloed. Wèl als je onderweg zou afwijken en de viapunten staan ver uit elkaar.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
maar snellere tijd en kortste tijd zijn vergelijkbaar, basecamp en de gps gebruiken alleen verschillende termen.
"Always Look on the Bright Side of Life"
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Eh.... het is "snellere tijd" en "kortere afstand". Zowel in de zumo als in basecamp.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp