zumo 550 met Mapsorce.
- Leon de Kock
- Berichten: 25
- Lid geworden op: 30 jul 2010 09:42
zumo 550 met Mapsorce.
Hallo, hier maar weer eens een vraag stellen. Ben al geruime tijd gebruiker van de Zumo 550 in combinatie met het programma Map-source.
bevalt me nog steeds goed en ik heb nooit zo'n haast. Dus mijn navigatie hoeft ook niet de snelste te zijn. Heb ven huis uit een goed richtingsgevoel en ben soms dus eigenwijzer als mijn navigatie.
Ik maak gebruik van Life Time Update, dus op zowel mijn PC als op de Zumo heb de actuele kaarten zitten.
Nu merk ik dat als ik een route maak op de PC en die overzet naar de Zumo dat die laatste de route "veranderd".
Dit ondanks dat ik op zowel de PC als op de Zumo dezelfde navigatie instelling "kortere afstand" ingesteld.
Niet dat het erg storend is, vaak heb ik de globale route ook wel in mijn hoofd zitten, maar gewoon om het te willen weten.
bevalt me nog steeds goed en ik heb nooit zo'n haast. Dus mijn navigatie hoeft ook niet de snelste te zijn. Heb ven huis uit een goed richtingsgevoel en ben soms dus eigenwijzer als mijn navigatie.
Ik maak gebruik van Life Time Update, dus op zowel mijn PC als op de Zumo heb de actuele kaarten zitten.
Nu merk ik dat als ik een route maak op de PC en die overzet naar de Zumo dat die laatste de route "veranderd".
Dit ondanks dat ik op zowel de PC als op de Zumo dezelfde navigatie instelling "kortere afstand" ingesteld.
Niet dat het erg storend is, vaak heb ik de globale route ook wel in mijn hoofd zitten, maar gewoon om het te willen weten.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: zumo 550 met Mapsorce.
Je richtinggevoel heeft je nu een beetje in de steek gelaten
dit forumdeel is voor: "Adviesvragen, voor als je vooral voor in de auto en/of op de motor een GPS zoekt" en bij dit blok van het forum staat
"Het advies-deel van het forum is bedoeld voor iedereen die aanschaf van een GPS overweegt maar nog niet weet welk toestel het meest geschikt is.
Dit deel is dus NIET voor gebruiksvragen; zie daarvoor de HELPDESK hierboven."
Dus jou vraag past beter in Helpdesk en dan ofwel bij software-Mapsource ofwel Toestellen -Zumo550
Misschien dat deze video duidelijkheid brengt voor jouw routeprobleempje https://www.youtube.com/watch?v=CDI4bnWS7G4
dit forumdeel is voor: "Adviesvragen, voor als je vooral voor in de auto en/of op de motor een GPS zoekt" en bij dit blok van het forum staat
"Het advies-deel van het forum is bedoeld voor iedereen die aanschaf van een GPS overweegt maar nog niet weet welk toestel het meest geschikt is.
Dit deel is dus NIET voor gebruiksvragen; zie daarvoor de HELPDESK hierboven."
Dus jou vraag past beter in Helpdesk en dan ofwel bij software-Mapsource ofwel Toestellen -Zumo550
Misschien dat deze video duidelijkheid brengt voor jouw routeprobleempje https://www.youtube.com/watch?v=CDI4bnWS7G4
"Always Look on the Bright Side of Life"
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18237
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: zumo 550 met Mapsorce.
Verplaatst naar het zumo 550 subforum.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
Re: zumo 550 met Mapsorce.
En on topic.
We krijgen veel te weinig info. Je zet de route over en 'ze verandert of ze is veranderd'. Tja, wat wijzigt er?
Instelling 'korte route' op de Zumo heeft geen belang, want een Zumo past de route normaal niet aan. Tenzij misschien de vinkjes in Mapsource bij de instellingen van het overzetten van routes fout staan, maar dan zouden die recent moeten gewijzigd zijn, want vroeger had je dit niet voor.
We krijgen veel te weinig info. Je zet de route over en 'ze verandert of ze is veranderd'. Tja, wat wijzigt er?
Instelling 'korte route' op de Zumo heeft geen belang, want een Zumo past de route normaal niet aan. Tenzij misschien de vinkjes in Mapsource bij de instellingen van het overzetten van routes fout staan, maar dan zouden die recent moeten gewijzigd zijn, want vroeger had je dit niet voor.
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
- Leon de Kock
- Berichten: 25
- Lid geworden op: 30 jul 2010 09:42
Re: zumo 550 met Mapsorce.
Ik wil hier even uitleggen wat ik bedoel. Ik had een rote gemaakt van zo'n 125 km in Mapsource. In de afbeelding het eerste stuk van de route, vanaf Biddinghuizen naar de dijk langs het Veluwemeer, richting Harderwijk, dus op de rotonde rechtsaf, de eerste afslag.
Maar ik krijg een melding dat ik LINKSAF richting Elburg moet. Nu ga ik wel gewoon rechtsaf, maar blijf tot aan Harderwijk meldingen krijgen dat zo mogelijk moet keren.
Uiteindelijk, na Harderwijk werd het weer gewoon "mijn route".
Na thuiskomst de route weer van mijn Zumo verplaatst naar Mapsource en daar was dan weer niets aan de hand. Route op het scherm zoals gemaakt.
Dus er ontstaat een vraagteken.
Maar ik krijg een melding dat ik LINKSAF richting Elburg moet. Nu ga ik wel gewoon rechtsaf, maar blijf tot aan Harderwijk meldingen krijgen dat zo mogelijk moet keren.
Uiteindelijk, na Harderwijk werd het weer gewoon "mijn route".
Na thuiskomst de route weer van mijn Zumo verplaatst naar Mapsource en daar was dan weer niets aan de hand. Route op het scherm zoals gemaakt.
Dus er ontstaat een vraagteken.
Laatst gewijzigd door Leon de Kock op 27 jul 2021 22:32, 1 keer totaal gewijzigd.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18237
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: zumo 550 met Mapsorce.
Dat hoeft niet, ik heb het topic daar net naar verplaatst…
Je kunt hier gewoon verder gaan.
Je kunt hier gewoon verder gaan.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
- Leon de Kock
- Berichten: 25
- Lid geworden op: 30 jul 2010 09:42
Re: zumo 550 met Mapsorce.
Hartelijk dank!!
- Leon de Kock
- Berichten: 25
- Lid geworden op: 30 jul 2010 09:42
Re: zumo 550 met Mapsorce.
Heeft de Zumo ook iets van actuele verkeersinformatie? Het Aquaduct in Harderwijk was dat wekend dicht i.v.m. wegwerkzaamheden. Dat zou een en ander kunnen verklaren.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18237
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: zumo 550 met Mapsorce.
De 550? Dat kan, maar alleen als je ooit de optionele GTM-kabel hebt aangeschaft. Zonder die kabel krijg je geen verkeersinfo.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
- FBO
- WayPoint relatie
- Berichten: 510
- Lid geworden op: 17 jun 2007 16:57
- Locatie: Aalsmeer, Netherlands
Re: zumo 550 met Mapsorce.
Misschien andere instellngen in mapsource als in de zumo, zoals snelste of kortste route, te vermijden wegen e.d.
Hoe meer punten je voor je route gebruikt des te minder geef je de zumo de kans om iets anders te verzinnen, er is wel een maximum aantal punten dat je kan gebruiken.
Hoe meer punten je voor je route gebruikt des te minder geef je de zumo de kans om iets anders te verzinnen, er is wel een maximum aantal punten dat je kan gebruiken.
MapSource , Basecamp
Zumo 550
Montana 600
Zumo 595 TE
VIRB Elite + VIRB Remote
Zumo 550
Montana 600
Zumo 595 TE
VIRB Elite + VIRB Remote
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: zumo 550 met Mapsorce.
heb je de video bekeken waar ik in mijn eerste bericht naar verwijs?
"Always Look on the Bright Side of Life"