Ok zoals in het voorstel topic vermeld heb ik dus een Garmin 62.
Nu ben ik testrondes met hem aan het lopen om zelf routes te gaan maken.
Er zijn nog niet zo heel veel ruiterroutes en nu hoop ik mijn zelf gereden routes online te kunnen zetten om die te delen met anderen en natuurlijk voor mezelf om ze nog eens te kunnen rijden.Dat is het plan.
Nu is mijn vraag hoe je nou zo'n track (zo heet zoiets meen ik) vastleggen?
Zoals ik het nu doe; ik kom aan bij de route,ik wis mijn tripcomputer (want die lijkt gewoon door te lopen ook al ben ik gestopt met de route) en ik ga lopen,eenmaal bij de auto zet ik de GPS weer uit en zo heb ik een route.
Ergens weet ik dat ik iets fout doe,maar ik weet niet hoe ik het anders moet doen
Dus hoe zeg ik eigenlijk tegen mijn GPS; start NU of stop NU....want als ik eenmaal thuis te route op de PC probeer te zetten zie ik namelijk ook de lijn van huis naar het bos en terug...en die wil ik er wel helemaaal niet op hebben OK HELP!
Route maken tijdens rijden
Route maken tijdens rijden
Groetjes Angelique
Oke van werk naar huis de GPS aangezet.
Dit maal met de knopjes lopen klungelen en nu zo gedaan;
Find>Sporen>Huidig Spoor
En zo de bovende route gereden,de met roze stipjes is de goede.
Maar nu bij het uploaden staan ook die andere twee grijze lijnen er opeens.
Die heb ik dus helemaal niet gereden,kan ook niet want die lopen dwars over de huizen heen.
Snapt iemand wat hier fout is gegaan?
Dit maal met de knopjes lopen klungelen en nu zo gedaan;
Find>Sporen>Huidig Spoor
En zo de bovende route gereden,de met roze stipjes is de goede.
Maar nu bij het uploaden staan ook die andere twee grijze lijnen er opeens.
Die heb ik dus helemaal niet gereden,kan ook niet want die lopen dwars over de huizen heen.
Snapt iemand wat hier fout is gegaan?
Groetjes Angelique
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Klopt het dat je aan het ene eind van de rechte lijnen woont en aan het andere eind werkt?
Daarvan uitgaande is de vermoedelijke verklaring dat je ook heen en weer gegaan bent met het toestel uitgezet, maar wel ter plekke het toestel aangehad hebt. Daar zijn dan minitracklogs geschreven.
Tussen die minitracklogs kunnen verbindingslijnen ontstaan. Sommige toestellen verbinden de tracklog van voor het uitzetten met die van erna, andere doen dat niet; wat jouw toestel doet weet ik niet, maar ik vermoed het eerste.
Daarvan uitgaande is de vermoedelijke verklaring dat je ook heen en weer gegaan bent met het toestel uitgezet, maar wel ter plekke het toestel aangehad hebt. Daar zijn dan minitracklogs geschreven.
Tussen die minitracklogs kunnen verbindingslijnen ontstaan. Sommige toestellen verbinden de tracklog van voor het uitzetten met die van erna, andere doen dat niet; wat jouw toestel doet weet ik niet, maar ik vermoed het eerste.
Laatst gewijzigd door ++ Lex ++ op 10 sep 2010 00:06, 1 keer totaal gewijzigd.
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
je kunt het gratis Basecamp installeren van Garmin, zeer geschikt om met je 62 te communiceren. Je kunt ook de ingebouwde kaart van de gps bekijken op je pc terwijl de gps aan de pc hangt en je kunt je tracks importeren en editen (dus de overbodige stukjes weghalen) http://www8.garmin.com/support/download ... sp?id=4435
"Always Look on the Bright Side of Life"
- Scheurneus
- Berichten: 9194
- Lid geworden op: 2 jun 2006 16:58
- Locatie: Leusden, bij u thuis (Privé les) of op afstand (GPS Helpdesk)
- Contacteer:
uitgaande van BaseCamp (voor Windows)
dan heb je een gummetje om trackpunten te wissen.
Of dubbelklikken op de track en op trackpunten klikken en met multi selecties (ctrl-klik of klik en dan shirt-klik) meerder punten aanklikken en via del toets of X knop verwijderen.
Met BaseCamp for Mac werkt dit laatste, geen gummetje als gereedschap.
En je kunt ene profiel UIT maken waarin je trackopname uit hebt gezet. En dan als je begint je juiste profiel kiezen, ben je klaar (einde route) weer UIT profiel kiezen.
dan heb je een gummetje om trackpunten te wissen.
Of dubbelklikken op de track en op trackpunten klikken en met multi selecties (ctrl-klik of klik en dan shirt-klik) meerder punten aanklikken en via del toets of X knop verwijderen.
Met BaseCamp for Mac werkt dit laatste, geen gummetje als gereedschap.
En je kunt ene profiel UIT maken waarin je trackopname uit hebt gezet. En dan als je begint je juiste profiel kiezen, ben je klaar (einde route) weer UIT profiel kiezen.
Marco
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
Allemaal tracks!
Ook ik als beginnend GPS-ser (Garmin Vista) liep daar tegenaan. Dat apparaat pakt elke stap die je zet. Gevolg, een heel 'spinneweb' rond mijn huis en zelfs een track uit Amerika (waar het ding blijkbaar geboren is) naar Nederland!
Ik heb het zo opgelost. In het schermpje van de tracks staat bovenin O aan of O uit. Hij stond standaard aan. Nu heb ik hem uitgezet, en als ik echt een route ga rijden die onthouden moet worden, zet ik hem aan, en bij aankomst weer uit. Ik hoop dat hij dan zo slim is om alleen de routes te onthouden die ik wil.
Ik heb het zo opgelost. In het schermpje van de tracks staat bovenin O aan of O uit. Hij stond standaard aan. Nu heb ik hem uitgezet, en als ik echt een route ga rijden die onthouden moet worden, zet ik hem aan, en bij aankomst weer uit. Ik hoop dat hij dan zo slim is om alleen de routes te onthouden die ik wil.