mSD kaartje 1001 routes
mSD kaartje 1001 routes
Als beginner met een Zumo 220 heb ik twee vragen en een opmerking over het handige mSD-kaartje met toertochten.
Allereerst zou ik graag in Mapsource de routes van dit kaartje importeren om deze vooraf te kunnen bekijken op de kaart. Ik slaag daar niet in en krijg steeds de melding dat op dit kaartje (deze drive) geen routes staan. Gelukkig kan ik via http://www.gpstracks.nl wel de routes bekijken, maar dat is wat omslachtig als je zelf het mSD-kaartje met alle routes hebt. Ook via 'verkenner' krijg ik geen beeld van de inhoud van het mSD-kaartje.
Ten tweede kan ik in mijn Zumo kiezen om mij naar de start van de route te laten navigeren. Als ik dt doe, gaat de Zumo op het startpunt echter niet automatisch verder met de route. Die moet ik dan opnieuw instellen. Op zich geen probleem, maar niet zoals beloofd op de site.
De opmerking betreft de route 'Rondje Den Haag'. Als ik op het startpunt (of elders) deze route start, geeft de Zumo geen route te zien. Wel verschijnt bovenaan de aanwijzing 'ga naar IJsselkade'. Nu is er geen IJsselkade in de Randstad en na het tikken op deze aanwijzing blijkt dan ook dat de Zumo een route in Midden-Nederland voor ogen heeft. Kortom: dit lijkt op een softwarefout en ik kan het 'Rondje Den Haag' niet op de Zumo krijgen.
Graag een reactie als iemand mijn problemen herkent en een antwoord weet. Bij voorbaat dank en alvast een hartelijke groet van Willem.
Allereerst zou ik graag in Mapsource de routes van dit kaartje importeren om deze vooraf te kunnen bekijken op de kaart. Ik slaag daar niet in en krijg steeds de melding dat op dit kaartje (deze drive) geen routes staan. Gelukkig kan ik via http://www.gpstracks.nl wel de routes bekijken, maar dat is wat omslachtig als je zelf het mSD-kaartje met alle routes hebt. Ook via 'verkenner' krijg ik geen beeld van de inhoud van het mSD-kaartje.
Ten tweede kan ik in mijn Zumo kiezen om mij naar de start van de route te laten navigeren. Als ik dt doe, gaat de Zumo op het startpunt echter niet automatisch verder met de route. Die moet ik dan opnieuw instellen. Op zich geen probleem, maar niet zoals beloofd op de site.
De opmerking betreft de route 'Rondje Den Haag'. Als ik op het startpunt (of elders) deze route start, geeft de Zumo geen route te zien. Wel verschijnt bovenaan de aanwijzing 'ga naar IJsselkade'. Nu is er geen IJsselkade in de Randstad en na het tikken op deze aanwijzing blijkt dan ook dat de Zumo een route in Midden-Nederland voor ogen heeft. Kortom: dit lijkt op een softwarefout en ik kan het 'Rondje Den Haag' niet op de Zumo krijgen.
Graag een reactie als iemand mijn problemen herkent en een antwoord weet. Bij voorbaat dank en alvast een hartelijke groet van Willem.
De Wijze oordeelt niet,
Hij tracht te begrijpen.
Hij tracht te begrijpen.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
1. Kan niet, is simpelweg niet mogelijk. Gpstracks is dus inderdaad de aangewezen weg.
2. Waarom hij niet automatisch verder gaat weet ik niet, maar bedenk wel dat de zumo 220 nieuwer is dan het verhaal op de site.
Rondje Den Haag: ik kan het niet verifiëren (ik heb die SD niet), maar het zou kunnen dat er hier een route een verkeerde naam gekregen heeft.
2. Waarom hij niet automatisch verder gaat weet ik niet, maar bedenk wel dat de zumo 220 nieuwer is dan het verhaal op de site.
Rondje Den Haag: ik kan het niet verifiëren (ik heb die SD niet), maar het zou kunnen dat er hier een route een verkeerde naam gekregen heeft.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Dank voor je snelle reactie JaVaWa. Zumo 220 is inderdaad nieuwer, Ik zag dat Koi onder het kopje 'SD-kaart' hetzelfde probleem heeft met een Zumo 660, maar tot nog toe kreeg Koi nog geen oplossing aangedragen. En als ik de Zumo vraag mij te begeleiden naar het startpunt van 'Rondje Den Haag', kom ik wel keurig op de Binckhorstlaan uit waar dit rondje zou moeten beginnen. Vanaf dat punt gaat het helaas niet verder. Inmiddels heb ik ook de Westlandroute gereden en dat lukte gelukkig wel, al zaten er twee keerpunten ('maak een U-bocht') waarna ik een heel eind over dezelfde weg werd teruggeleid. Achteraf zie je dan, na importeren van de gereden track in Mapsource, dat er wel een goede verbinding mogelijk was tussen beide punten. Vandaar dat ik voortaan die routes eerst vooraf zou willen zien op een iets groter scherm dan de Zumo zelf.
De Wijze oordeelt niet,
Hij tracht te begrijpen.
Hij tracht te begrijpen.
Het micro SD-kaartje met Onroute 1.12 doet het idd. niet in de Zumo 220. Ik heb enkele routes uitgetest, o.a. Wellen-Wellen (België). Het startpunt ligt in mijn omgeving, dus ik ben er in enkele minuten volgens de aanwijzigingen van Start Wellen-Wellen. Als ik, eens aangekomen, de instructies in de tekst onder Meer... volg en opnieuw via de normale lijst kies voor België, Wellen-Wellen, dan wordt in het volgende scherm opnieuw Start Wellen-Wellen getoond met vermelding van de afstand (0 km) en de Ga!-knop. Maar de route start niet op...
Andere routes in Belgë reageren precies hetzelfde, o.a. Rustig keuvelend naar Ciney.
Hallo Notter..?
groeten
Doov
Andere routes in Belgë reageren precies hetzelfde, o.a. Rustig keuvelend naar Ciney.
Hallo Notter..?
groeten
Doov
Re: mSD kaartje 1001 routes
Vraagje: Wanneer ik op mijn zumo660 een route kies, dan navigeert hij niet automatisch naar het beginpunt? Althans, ik heb nu 1 keer gehad dat 'ie dat wel deed, maar de overige 2x niet. Alleen als je al redelijk in de buurt bent dan lijkt hij dat wel te doen? Of mis ik iets?
Verder had ik ook graag de mogelijkheid gezien om de 1001 routes op een groot scherm te bekijken in Basecamp, maar ik begrijp inmiddels dat dat niet kan helaas.
Verder had ik ook graag de mogelijkheid gezien om de 1001 routes op een groot scherm te bekijken in Basecamp, maar ik begrijp inmiddels dat dat niet kan helaas.
Re: mSD kaartje 1001 routes
Ik heb bij aankopp van mijn Zumo 660 de 1001 motorroutes van Onroute op een 4 Gb SD kaart gekregen, nu wil ik dat overzetten op een 16 of 32 Gb kaart hoe of waarmee kan ik dat doen, of kan ik dat gewoon in de Mac van kopieren?
gr Peter
gr Peter
Volvo Navigatie,2 x Zumo 660, GPS 60 CSx, SP III, GPS 276C , Etrex
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Re: mSD kaartje 1001 routes
Geen van beide kan.
Wel vraagt de Zumo of je de routes wilt importeren. Als je ja zegt heb je het sd-kaartje niet meer nodig.
Om de vraag weer te krijgen moet je het toestel een harde reset geven.
Er is ook een alternatief. De meeste routes staan op de GPStracks-site. Die kun je op de gewone manier op de computer bekijken en ook naar je Zumo sturen.
Wel vraagt de Zumo of je de routes wilt importeren. Als je ja zegt heb je het sd-kaartje niet meer nodig.
Om de vraag weer te krijgen moet je het toestel een harde reset geven.
Er is ook een alternatief. De meeste routes staan op de GPStracks-site. Die kun je op de gewone manier op de computer bekijken en ook naar je Zumo sturen.
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 80
- Lid geworden op: 23 sep 2005 22:40
- Locatie: Doetinchem
Re: mSD kaartje 1001 routes
Zumo vraagt bij opstarten of je de 1001 routes wilt importeren.
Ik hen maar 600MB vrij op de Zumo.
Geeft importeren een probleem??
Ik hen maar 600MB vrij op de Zumo.
Geeft importeren een probleem??
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 188
- Lid geworden op: 9 apr 2005 12:09
Re: mSD kaartje 1001 routes
HaWee: betekent dit dat, na importeren van alle routes naar de Zumo 660, de routes van de Zumo naar MapSource (pc) gestuurd kunnen worden en bewerkt kunnen worden?
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: mSD kaartje 1001 routes
Nee. Bij het importeren wordt het hele gpi-bestand naar de zumo gekopieerd, niet de afzonderlijke routes uit dat bestand.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
-
- Berichten: 1
- Lid geworden op: 12 sep 2012 19:32
Re: mSD kaartje 1001 routes
Na de melding van te weinig geheugen een grotere mSD kaart geplaatst in mijn Zumo 220. De vorige was de Onroute met 1001 routes. Maar als ik de map \Garmin daarvan overplaats naar de nieuwe mSD ziet Zumo de OnRoute niet meer, wel de POI. Kan dat ook anders?
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: mSD kaartje 1001 routes
nee, de OnRoute routes kun je niet kopieëren naar een andere sd kaart.
en te weinig geheugen slaat meestal op werkgeheugen en niet op sd.
Maar je kunt de routes importeren in de gps en daarna een ander sd kaartje in de gps stoppen voor andere doeleinden. De routes zijn dan gewoon beschikbaar omdat ze in de gps zitten.
en te weinig geheugen slaat meestal op werkgeheugen en niet op sd.
Maar je kunt de routes importeren in de gps en daarna een ander sd kaartje in de gps stoppen voor andere doeleinden. De routes zijn dan gewoon beschikbaar omdat ze in de gps zitten.
"Always Look on the Bright Side of Life"