Hallo,
Als ik een route van de onroute kaart wil rijden,moet ik dan in mijn zumo 550 herbereken uitzetten? En welke instellingen moeten er nog meer wel of niet zijn in/uitgeschakeld om toch de route zonder al te veel problemen te kunnen rijden.
Gr JP
onroute kaart /herbereken
Re: onroute kaart /herbereken
Zumo instellen op kortste route, als je snelste route aanvinkt krijg je vaak een langere tocht. Probeer maar eens uit.
Zelf laat ik herberekenen aan staan, altijd makkelijk.
Zelf laat ik herberekenen aan staan, altijd makkelijk.
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: onroute kaart /herbereken
Het was mij uit de vraag niet geheel duidelijk, maar voor het volgende antwoord ben ik ervan uit gegaan dat je een route wil rijden die vooraf bedacht is (zelf gemaakt op de PC of gekregen/gedownload).
In het algemeen wordt aangeraden om het herberekenen uit te zetten als je een vooraf bedachte route wil rijden.
Reden: bij afwijking van de route en herberekenen kan de Zumo wel eens heel andere keuzes maken dan de bedenker van de route.
Zorg er sowieso voor dat de reken methode (kortste/snelste route) van de Zumo hetzelfde is als gebruikt bij het maken van de route. Maar dit is geen garantie dat de route intact blijft!
Zoek anders maar eens op herberekenen in dit forum en je vindt genoeg topics met vragen en nuttige tips & adviezen!
In het algemeen wordt aangeraden om het herberekenen uit te zetten als je een vooraf bedachte route wil rijden.
Reden: bij afwijking van de route en herberekenen kan de Zumo wel eens heel andere keuzes maken dan de bedenker van de route.
Zorg er sowieso voor dat de reken methode (kortste/snelste route) van de Zumo hetzelfde is als gebruikt bij het maken van de route. Maar dit is geen garantie dat de route intact blijft!
Zoek anders maar eens op herberekenen in dit forum en je vindt genoeg topics met vragen en nuttige tips & adviezen!
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Re: onroute kaart /herbereken
Even wat completer: ik ben er juist van uitgegaan dat je de motorkaart alleen gebruikt voor een van A naar B (evt via C,D enz) route. Dus in de Zumo gemaakt. Een vooraf in Basecamp gemaakte route/track is weer een heel ander verhaal.
Verder vergat ik nog te melden dat je onder "te vermijden" de tolwegen wel, en de rest (snelwegen e.d.) juist niet moet aanvinken.
Verder vergat ik nog te melden dat je onder "te vermijden" de tolwegen wel, en de rest (snelwegen e.d.) juist niet moet aanvinken.
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: onroute kaart /herbereken
Om het redelijk compleet antwoord van Rogier aan te vullen of compleet te maken.
Vooraf (op Mapsource/Basecamp) gemaakte routes herberekenen uit of op vragen. Op het toestel ingevoerde A > B (event via C en D) routes herberekenen op aan of vragen. Bij mij staat herberekenen altijd op vragen, dan kan ik zelf op het moment de keuze maken wat ik wil doen.
Maar eigenlijk is de OMK niet bedoeld om vooraf mooie routes te gaan bedenken.
Als je Autowegen en Belangrijke hoofdwegen wel eens op vermijden heb staan, even goed kijken. Deze mogen niet op vermijden staan. Want dat zijn op de OMK juist de mooie motorwegen.
Om steden en dorpen te vermijden kan je 'tolwegen' op vermijden zetten.
Verder kan je spelen met snelste/kortste of andere routeringsinstellingen om de route te laten veranderen.
Zie je een leuk uitziende zijweg, gewoon afslaan en laten herberekenen.
<edit> de juiste soort weg ingevuld om steden en dorpen te vermijden
Vooraf (op Mapsource/Basecamp) gemaakte routes herberekenen uit of op vragen. Op het toestel ingevoerde A > B (event via C en D) routes herberekenen op aan of vragen. Bij mij staat herberekenen altijd op vragen, dan kan ik zelf op het moment de keuze maken wat ik wil doen.
Maar eigenlijk is de OMK niet bedoeld om vooraf mooie routes te gaan bedenken.
Als je Autowegen en Belangrijke hoofdwegen wel eens op vermijden heb staan, even goed kijken. Deze mogen niet op vermijden staan. Want dat zijn op de OMK juist de mooie motorwegen.
Om steden en dorpen te vermijden kan je 'tolwegen' op vermijden zetten.
Verder kan je spelen met snelste/kortste of andere routeringsinstellingen om de route te laten veranderen.
Zie je een leuk uitziende zijweg, gewoon afslaan en laten herberekenen.
<edit> de juiste soort weg ingevuld om steden en dorpen te vermijden
Laatst gewijzigd door RonalT op 5 mei 2015 20:17, 1 keer totaal gewijzigd.
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: onroute kaart /herbereken
Niet 'carpoolstroken' maar 'tolwegen' (zoals Rogier ook al aangaf)RonalT schreef:Om steden en dorpen te vermijden kan je 'carpoolstroken' op vermijden zetten.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: onroute kaart /herbereken
Inderdaad, foutje (aangepast in mijn origineel zodat dit niet tot verdere vergissingen gaat leiden). Dit komt waarschijnlijk omdat ik carpoolstroken vermijden ook veel gebruik om de route te laten veranderen als hij mij niet aanstaat. Mijn ervaring is dat er door de carpoolstroken grotere veranderingen optreden.....
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Re: onroute kaart /herbereken
Dank voor jullie reactie's tips,heb er veel aan gehad..
Gr JP
Gr JP