Routeberekening
Routeberekening
Klopt het dat je in Basecamp GEEN route kan maken met de onroutemotor kaart?
Is er een mogelijkheid om te zien hoe de route gaat verlopen op voorhand?
In basecamp stel ik onroutemotorkaart in.
Ik duid vertrek en eindpunt aan,kies als profiel moto,dan bereken route:En dan krijg ik enkel een rechte lijn te zien.
mvg
Is er een mogelijkheid om te zien hoe de route gaat verlopen op voorhand?
In basecamp stel ik onroutemotorkaart in.
Ik duid vertrek en eindpunt aan,kies als profiel moto,dan bereken route:En dan krijg ik enkel een rechte lijn te zien.
mvg
garmin gpsmap64
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Routeberekening
nee, dat klopt niet
het kan zijn dat jouw probleem is dat het motorprofiel standaard "snelwegen vermijden" aan heeft staan terwijl op de motorkaart de mooie motorwegen het predikaat "snelweg" hebben en de echte autosnelweg het label "probeer zo veel mogelijk te vermijden"
dus als jij "snelwegen" vermijd vermijd je zo ongeveer elke weg
het kan zijn dat jouw probleem is dat het motorprofiel standaard "snelwegen vermijden" aan heeft staan terwijl op de motorkaart de mooie motorwegen het predikaat "snelweg" hebben en de echte autosnelweg het label "probeer zo veel mogelijk te vermijden"
dus als jij "snelwegen" vermijd vermijd je zo ongeveer elke weg
"Always Look on the Bright Side of Life"
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Routeberekening
Hoever liggen vertrek en eindpunt van elkaar? Bij hele lange routes wil het nog wel eens fout gaan.... Advies: maak kortere etappes en inderdaad, snelwegen niet vermijden!
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Re: Routeberekening
Mijn fout blijkbaar.
De kaart op mijn iMac is blijkbaar vergrendeld(Het is weeral een tijd geleden dat ik met basecamp ewerkt heb)
Als ik mijn gps aansluit en kies voor de kaart die in mijn gps staat,kiest hij voor de wit-groene wegen.Ik veronderstel dat dit De "mooiste" route is.
Ik ga nu eens proberen een volledige route te maken.
Kan ik 2 onroute kaarten tezamen gebruiken?
Ik heb België Frankrijk en Italië nodig,maar deze taan niet op 1 kaart.
mvg
De kaart op mijn iMac is blijkbaar vergrendeld(Het is weeral een tijd geleden dat ik met basecamp ewerkt heb)
Als ik mijn gps aansluit en kies voor de kaart die in mijn gps staat,kiest hij voor de wit-groene wegen.Ik veronderstel dat dit De "mooiste" route is.
Ik ga nu eens proberen een volledige route te maken.
Kan ik 2 onroute kaarten tezamen gebruiken?
Ik heb België Frankrijk en Italië nodig,maar deze taan niet op 1 kaart.
mvg
garmin gpsmap64
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Routeberekening
in Basecamp niet, in de gps wel zover ik weet.
Als je de routes in basecamp wilt maken dan verwacht ik dat je de route moet laten stoppen en de volgende starten aan de grens, even aan de kant en de volgende route kiezen en Go
Je kunt even JDM draaien http://www.javawa.nl/jdm.html en code importeren van de gps doen, misschien/waarschijnlijk dat dan de kaart unlocked is in je iMac
Als je de routes in basecamp wilt maken dan verwacht ik dat je de route moet laten stoppen en de volgende starten aan de grens, even aan de kant en de volgende route kiezen en Go
Je kunt even JDM draaien http://www.javawa.nl/jdm.html en code importeren van de gps doen, misschien/waarschijnlijk dat dan de kaart unlocked is in je iMac
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Routeberekening
Nog 1 vraagje.
Als ik in basecamp een route automatisch laat berekenen tussen mijn thuis en eindpunt is dit dan dezelfde route die mijn gps automatisch zal bereken?
Of moet ik echt die route ook kopiëren naar mijn gps?
mvg
Als ik in basecamp een route automatisch laat berekenen tussen mijn thuis en eindpunt is dit dan dezelfde route die mijn gps automatisch zal bereken?
Of moet ik echt die route ook kopiëren naar mijn gps?
mvg
garmin gpsmap64
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Routeberekening
hoe de route er uit komt te zien ligt erg aan de instellingen.
kijk hier http://www.onroute.nl/index.php/support ... aqnoanchor en klik op
Instellingen van het navigatie-toestel
als je "gewoon" een mooie route wilt rijden kun je gewoon de bestemming ingeven en met de juiste instellingen berekent de gps dan de route voor je. Instellingen in de gps en in Basecamp zijn niet exact hetzelfde dus er kunnen wat verschillen zijn.
Basecamp gebruiken is vooral als je bepaalde punten wilt aandoen, bv een bezienswaardigheid of een koffie of lunchstop die kun je met Basecamp makkelijker opnemen in de route dan direct op de gps.
Een route gemaakt in Basecamp zul je moeten overzetten naar het toestel EN in het toestel herberekenen uitzetten
kijk hier http://www.onroute.nl/index.php/support ... aqnoanchor en klik op
Instellingen van het navigatie-toestel
als je "gewoon" een mooie route wilt rijden kun je gewoon de bestemming ingeven en met de juiste instellingen berekent de gps dan de route voor je. Instellingen in de gps en in Basecamp zijn niet exact hetzelfde dus er kunnen wat verschillen zijn.
Basecamp gebruiken is vooral als je bepaalde punten wilt aandoen, bv een bezienswaardigheid of een koffie of lunchstop die kun je met Basecamp makkelijker opnemen in de route dan direct op de gps.
Een route gemaakt in Basecamp zul je moeten overzetten naar het toestel EN in het toestel herberekenen uitzetten
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Routeberekening
Even een probleempje.
Ik heb een route van internet gedownload,deze geopend in Basecamp.
Ik heb de route verkort en wil een stuk veranderen.
Als ik nu van het eindpunt van de route een ander punt bijplaats,krijg ik enkel een rechte lijn te zien op de kaart.Dus hij volgt de weg niet.En de kaart is nu wel ontgrendeld.Dus zelfde probleem als hierboven.
In basecamp staat Motorrijden ingeschakeld.
Ik gebruik de onroute motor kaart.
Hoe kan ik dit aanpassen?
mvg
Ik heb een route van internet gedownload,deze geopend in Basecamp.
Ik heb de route verkort en wil een stuk veranderen.
Als ik nu van het eindpunt van de route een ander punt bijplaats,krijg ik enkel een rechte lijn te zien op de kaart.Dus hij volgt de weg niet.En de kaart is nu wel ontgrendeld.Dus zelfde probleem als hierboven.
In basecamp staat Motorrijden ingeschakeld.
Ik gebruik de onroute motor kaart.
Hoe kan ik dit aanpassen?
mvg
garmin gpsmap64
Re: Routeberekening
Soms gaat het wel.
Ik ga mijn kaarten eens opnieuw downloaded,misschien zitten er fouten in.
mvg
Ik ga mijn kaarten eens opnieuw downloaded,misschien zitten er fouten in.
mvg
garmin gpsmap64
- Léon Franssen
- WayPoint relatie
- Berichten: 750
- Lid geworden op: 20 jan 2005 19:32
- Locatie: Geertruidenberg
Re: Routeberekening
Als je een rechte lijn krijgt wil dat alleen zeggen dat de route niet routeert maar in vogelvlucht getoond wordt.
Je moet de route even in basecamp herberekenen en je zult zien dat hij nu wel over de wegen gaat.
Groetjes Léon
Je moet de route even in basecamp herberekenen en je zult zien dat hij nu wel over de wegen gaat.
Groetjes Léon
BMWR1100RT - SPIII - SP2720 - SP2820 - Colorado 300 - Zumo 350LM - OMK 5.15 - Edge 1030
Je krijgt nooit een tweede kans voor een eerste indruk.
Je krijgt nooit een tweede kans voor een eerste indruk.
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Routeberekening
Ik heb afgelopen weekend ook ontzettend lopen worstelen met een route maken in de Onroute Motorkaart, met Basecamp. Wat ik ook probeerde, een deel werd geen route maar bleef een rechte lijn. Pas na het verplaatsen van een paar viapunten kreeg ik een berekende route op dat stuk.
Volgens mij is er "bug" oid in de OMK, waardoor een route maken in Basecamp in de fout gaat, op onvoorspelbare plaatsen op de kaart (in mijn geval in de buurt van Cochem).
Ik gebruik de motorkaart dus niet meer, ik pas mijn motorprofiel in Basecamp wel zodanig aan, dat een route de kleine weggetjes volgt. Updates zal ik dus ook niet aanschaffen totdat die probleem is opgelost.
Volgens mij is er "bug" oid in de OMK, waardoor een route maken in Basecamp in de fout gaat, op onvoorspelbare plaatsen op de kaart (in mijn geval in de buurt van Cochem).
Ik gebruik de motorkaart dus niet meer, ik pas mijn motorprofiel in Basecamp wel zodanig aan, dat een route de kleine weggetjes volgt. Updates zal ik dus ook niet aanschaffen totdat die probleem is opgelost.
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Re: Routeberekening
Ben ik ff blij dat ik niet alleen ben.
Het leven zou er makkelijker op moeten worden,maar af en toe laat de "techniek" me toch op mijn honger zitten.
Heb nog een bedenking die ik wil voor leggen.
Mijn route naar Col de la Bonette met de onroute kaart is ok.HEb een stuk van de route grands alpes genomen en zelf wat aangepast.
Hopelijk gaat de terugweg even goed.Route maken in basecamp of van ginder gewoon starten met mijn bestemming ingeven in mijn garmin met de onroute kaart geselecteerd?
Heb ook nog overnachting nodig,dus is het altijd zoeken hoeveel km het allemaal is.
Blijft omslachtig.
mvg
Het leven zou er makkelijker op moeten worden,maar af en toe laat de "techniek" me toch op mijn honger zitten.
Heb nog een bedenking die ik wil voor leggen.
Mijn route naar Col de la Bonette met de onroute kaart is ok.HEb een stuk van de route grands alpes genomen en zelf wat aangepast.
Hopelijk gaat de terugweg even goed.Route maken in basecamp of van ginder gewoon starten met mijn bestemming ingeven in mijn garmin met de onroute kaart geselecteerd?
Heb ook nog overnachting nodig,dus is het altijd zoeken hoeveel km het allemaal is.
Blijft omslachtig.
mvg
garmin gpsmap64
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Routeberekening
Mijn voorkeur is om via Basecamp te werken. Je hebt dan overzicht en kan de route eventueel aanpassen als die een grote omweg neemt. Mijn ervaring is dat dit laatste nogal eens optreedt. In Basecamp kan je dan via een viapunt de zaak weer fatsoeneren. In het toestel heb je die mogelijkheid niet/veel minder. Zeker in jouw geval (GPSMAP 64) zou ik dat laatste (route aanpassen) niet eens willen proberen.....
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3862
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Routeberekening
Vandaag was ik op Walcheren en daar gebeurde er een paar rare dingen.Léon Franssen schreef:Als je een rechte lijn krijgt wil dat alleen zeggen dat de route niet routeert maar in vogelvlucht getoond wordt.
Op een moment werd ik de N57 bij Middelburg op gestuurd richting Vrouwenpolder. Raar want het is geen groene weg.
En wat nog gekker was is het afslaan van een groene weg gewoon zo maar het land in. Dat gebeurde bij Serooskerke op de N287 vanaf de rotonde (afslag Eeperkweg) naar een wit weggetje wat net ten zuiden van de Eeperkweg ligt.
Niet echt grote problemen, maar wel raar dat dit beide op Schouwen voor komt....
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, XT1, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, XT1, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3862
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Routeberekening
Gisteren weer op weg geweest en ook nu weer rare zaken.
Van Dinteloord naar Vlissingen, even uitwaaien op de Boulevard...
De instellingen van mijn toestel zijn snelste route, vermijden zandwegen en tolwegen.
Motorkaart gekozen, zowel de DEM- als de CN-kaart uitgezet, de BNL motorkaart aangezet.
De aan/uitknop 5 seconden ingedrukt, de rode UIT button aangeklikt.
Na 15 seconden de aan/uitknop ingedrukt en het toestel laten starten. De bestemming ingevuld en ik ben gaan rijden. Ik heb me aan de aanwijzingen gehouden om te kijken wat er gebeurde.....
Vanuit Dinteloord werd ik de A4 (was A29) opgestuurd tot bij Willemstad waar ik over de parallel weg verder mocht rijden.
Dit is een stukje van 10 kilometer, het zou niet zo vreemd zijn als je niet wist dat er ook een mooi stuk groene route tussen Dinteloord en Willemstad loopt
Het blijft vreemd. Ik heb er geen verklaring voor.
Wie...?
Van Dinteloord naar Vlissingen, even uitwaaien op de Boulevard...
De instellingen van mijn toestel zijn snelste route, vermijden zandwegen en tolwegen.
Motorkaart gekozen, zowel de DEM- als de CN-kaart uitgezet, de BNL motorkaart aangezet.
De aan/uitknop 5 seconden ingedrukt, de rode UIT button aangeklikt.
Na 15 seconden de aan/uitknop ingedrukt en het toestel laten starten. De bestemming ingevuld en ik ben gaan rijden. Ik heb me aan de aanwijzingen gehouden om te kijken wat er gebeurde.....
Vanuit Dinteloord werd ik de A4 (was A29) opgestuurd tot bij Willemstad waar ik over de parallel weg verder mocht rijden.
Dit is een stukje van 10 kilometer, het zou niet zo vreemd zijn als je niet wist dat er ook een mooi stuk groene route tussen Dinteloord en Willemstad loopt
Het blijft vreemd. Ik heb er geen verklaring voor.
Wie...?
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, XT1, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, XT1, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets