haperende aankomsttijd voorspelling
- mario1976
- WayPoint relatie
- Berichten: 106
- Lid geworden op: 27 jan 2008 12:41
- Locatie: Beek en Donk
- Contacteer:
Dit klopt, hij houdt rekening met soorten wegen, maar hij hoort te leren van mijn rijstijl, rijd ik dus maar 90 op een 120 weg hoort hij elke keer te corrigeren net zolang tot hij op 120 wegen maar 90 berekent. Dit betekend dat hij na een aantal ritten steeds dichter bij de 90 moet komen op een 120 weg. Hij hoort dit leren te doen bij alle soorten wegen, hij doet dit ook, hier is niks mis mee, hij slaat het alleen niet op.
Tot versie 3.3 deed hij dit wel dus er is iets met de update naar 3.8 veranderd.
Tot versie 3.3 deed hij dit wel dus er is iets met de update naar 3.8 veranderd.
Veel motorplezier,
gr. Mario
BMW R1150GS 2000 + zumo 550
Honda Goldwing 1100 Aspencade met zijspan 1983
gr. Mario
BMW R1150GS 2000 + zumo 550
Honda Goldwing 1100 Aspencade met zijspan 1983
Wat gebeurt er eigenlijk als jullie een half uur in de file staan? Loopt de tijd dan op met 30 min? De TomTom's werken nl wel zo. Als file of langzaam rijdend dan gaat de ETA omhoog. Op lange reizen houdt ie op een of andere manier ook rekening met benzine - stops en rusten.
Dus niet de weg, maar je gemiddelde snelheid wordt als basis gebruikt voor de ETA. Hetgeen uiteraard logisch is als je praat over verschillende voertuigen zoals motor, auto en auto+sleurhut.
Dus niet de weg, maar je gemiddelde snelheid wordt als basis gebruikt voor de ETA. Hetgeen uiteraard logisch is als je praat over verschillende voertuigen zoals motor, auto en auto+sleurhut.
BMW R60/Steib, xChallenge, xCountry, 1150GS
Prolech MT5001 Android en Ulefone Armor 5 Android icm TomTom Go App en Osmand+
Prolech MT5001 Android en Ulefone Armor 5 Android icm TomTom Go App en Osmand+
Ik ondervind dat het WEL wordt opgeslagen. Maar ik gebruik de zumo uitsluitend op de motor, en rijd op elk wegtype harder dan eigenlijk mag Als ik een dagrit doe geeft de zumo meteen de juiste aankomsttijd aan, en zonder tussenstop wijkt dat geen 2 minuten af...mario1976 schreef:Hij hoort officieel te "leren" en dit na een rit op te slaan voor de volgende rit, tot versie 3.3 werkte dit ook prima, vanaf 3.8 leert de zumo wel maar hij slaat het niet op.
Groeten,
Benny.
- mario1976
- WayPoint relatie
- Berichten: 106
- Lid geworden op: 27 jan 2008 12:41
- Locatie: Beek en Donk
- Contacteer:
Als ik een half uur in de file sta of zo dan telt de aankomsttijd gewoon op, rij ik zachter dan normaal dan wordt de aankomsttijd ook langzaam steeds later, alleen als ik standaard altijd te zacht rij moet hij dit elke keer weer constateren, voorheen keek hij naar het verleden en wist dus meteen na het berekenen van een route mijn rijgedrag.
Veel motorplezier,
gr. Mario
BMW R1150GS 2000 + zumo 550
Honda Goldwing 1100 Aspencade met zijspan 1983
gr. Mario
BMW R1150GS 2000 + zumo 550
Honda Goldwing 1100 Aspencade met zijspan 1983
Ook ik heb mijn zumo nog steeds op de 3.30 staan i.v.m die aankomsttijden die met de nieuwe versie''s niet kloppen rij je alleen motor dan ok. Maar ik gebruik de zumo doordeweeks in de truck en daar is mijn gemiddelde snelheid maar 75 , en met de 3.30 past die zich daar prima aan . Ik weet niet wat ik precies als extra mis met de nieuwe versies , ik geloof niet veel , maar zolang ze dat probleem (voor mij) niet oplossen laat ik hem gewoon op de 3.30 staan.
- STXrider
- WayPoint relatie
- Berichten: 1043
- Lid geworden op: 14 feb 2007 20:38
- Locatie: Landsingerland
Het is moeilijk uit te leggen, maar ik denk dat ze de wijze van berekenen veranderd hebben vanaf de 3.30. Hij telt wel op en loopt terug, maar de nauwkeurigheid heeft eronder geleden.
Als het je irriteert, melden bij Garmin, mij boeit het niet meer die ene minuut (of 5)
Als het je irriteert, melden bij Garmin, mij boeit het niet meer die ene minuut (of 5)
Gehad: SPIII ~Zumo 550 ~ Honda Zumo 550
Nu: Tripy 2 ~ Garmin GPSMAP 276Cx v5.9 - CN 2022.10 ~ Roadbookhouder A4 ~TomTom 6200
Nu: Tripy 2 ~ Garmin GPSMAP 276Cx v5.9 - CN 2022.10 ~ Roadbookhouder A4 ~TomTom 6200
Het is helemaal niet moeilijk uit te leggen, alleen een lang verhaal en allemaal al eens in dit topic beschreven .....STXrider schreef:Het is moeilijk uit te leggen, maar ik denk dat ze de wijze van berekenen veranderd hebben vanaf de 3.30. Hij telt wel op en loopt terug, maar de nauwkeurigheid heeft eronder geleden.
Als het je irriteert, melden bij Garmin, mij boeit het niet meer die ene minuut (of 5)
Komt er op neer dat bij de zumo (of sommige zumo's?) het lerend effect vanaf 3.80 niet meer opgeslagen wordt en dus niet werkt, en dus steeds met de standaard beginwaarden qua snelheden per wegtype blijft rekenen.
Voor diegenen die toch ± deze snelheid al reden is het verschil nauwelijks te merken, maar als je vrachtwagen en/of bestelbus met aanhanger rijdt, rij je geen 120 op de snelweg en is het verschil behoorlijk.
En heb het gemeld bij garmin, men zou het dorsturen naar de amerikaanse divisie (meldcode al eens doorgegeven hier), echter daarna niets meer van gehoord
Zumo 550 : Ducati Multistrada 1200 S Touring 2012 & Renault clio TCE collection
Edge705HR : RB Xeon 600 ; RB ProSL 3000 (en nog 3 fietsen)
Edge705HR : RB Xeon 600 ; RB ProSL 3000 (en nog 3 fietsen)
Ik heb de laatste twee weken ruim 4500 km gereden in Groot Brittanië en Ierland. De wegen zijn daar aanzienlijk kleiner dan hier op het vaste land waardoor de snelheid daar aanzienlijk lager ligt.
Tijdens de daar gereden routes viel mij op dat de aankomsttijd elke 5 min met een minuut verlaat werd. Ook een ter plekke gemaakte route (op een laptop), en daar pas in de Zumo geladen gaf, geen correcte aankomst tijd aan. Anderen in onze groep die versie 3.30 erop hadden staan kregen wel een correcte aankomsttijd. ik zelf heb versie 3.90 erop staan.
Het lijkt erop dat de gemiddelde snelheden database niet bijgewerkt wordt.
Tijdens de daar gereden routes viel mij op dat de aankomsttijd elke 5 min met een minuut verlaat werd. Ook een ter plekke gemaakte route (op een laptop), en daar pas in de Zumo geladen gaf, geen correcte aankomst tijd aan. Anderen in onze groep die versie 3.30 erop hadden staan kregen wel een correcte aankomsttijd. ik zelf heb versie 3.90 erop staan.
Het lijkt erop dat de gemiddelde snelheden database niet bijgewerkt wordt.
- Scheurneus
- Berichten: 9194
- Lid geworden op: 2 jun 2006 16:58
- Locatie: Leusden, bij u thuis (Privé les) of op afstand (GPS Helpdesk)
- Contacteer:
Ik heb een antwoord van Garmin UK:
En iedereen die een zumo heeft gekocht en het niet wist en nu met versie 3.90 of hoger rondrijd, weet niet anders.
Ik zal ze nog eens op ge-emailde supportvragen wijzen en een aantal support nummers geven.
Die info ga ik ze nog wel geven, maar schijnbaar zijn er nauwelijks mensen die dit een groot probleem vinden en dan met de servicedesk gaan bellen.We kennen dit probleem niet, we krijgen er ook geen telefonische vragen over van klanten. Heb je meer info?
En iedereen die een zumo heeft gekocht en het niet wist en nu met versie 3.90 of hoger rondrijd, weet niet anders.
Ik zal ze nog eens op ge-emailde supportvragen wijzen en een aantal support nummers geven.
Marco
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
" telefonische vragen " : denk ook dat de meerderheid maild dan wel gebruik maakt van mygarmin .... Kan ook soort van struisvogel-politiek zijn : gewoon ontkennen, dan bestaat 't ook nietScheurneus schreef:Ik heb een antwoord van Garmin UK:Die info ga ik ze nog wel geven, maar schijnbaar zijn er nauwelijks mensen die dit een groot probleem vinden en dan met de servicedesk gaan bellen.We kennen dit probleem niet, we krijgen er ook geen telefonische vragen over van klanten. Heb je meer info?
En iedereen die een zumo heeft gekocht en het niet wist en nu met versie 3.90 of hoger rondrijd, weet niet anders.
Ik zal ze nog eens op ge-emailde supportvragen wijzen en een aantal support nummers geven.
zal zelf weer eens contact opnemen over mijn oude, onbeantwoorde melding, motorseizoen is weer over dus zit weer grotendeels in mijn 90km-mobiel
Zumo 550 : Ducati Multistrada 1200 S Touring 2012 & Renault clio TCE collection
Edge705HR : RB Xeon 600 ; RB ProSL 3000 (en nog 3 fietsen)
Edge705HR : RB Xeon 600 ; RB ProSL 3000 (en nog 3 fietsen)