pakt toch snelwegen wat is de oplossing
pakt toch snelwegen wat is de oplossing
Hallo Allemaal,
Mijn Zumo 550: Tijdens een rit sloeg hij vast en heb de batterij moeten herplaatsen om de 55o weer aan de gang te krijgen. Ik heb nu een probleem dat hij me regelmatig over snelwegen stuurt terwijl ik alles op uitgeschakeld, behalve de pont. Ik heb dezelfde route in een Zumo 660 ingevoerd en deze vermijd wel de snelweg.
Ik creeerde een route Buren - Winterswijk. Bij Tiel dien de A15 te nemen terwijl de 660 de binnenwegen kiest.
Ik heb en harde reset gedaan en de nieuwse vesie erop gezet maar het probleem blijft.
Wat zou ik nog kunnen doen, herstellen zodat de berekening ten alle tijden de snelwegen vermijdt als er alternatieve binnenwegen zijn.
Alvast dank voo ieders reactie. Groet Wim
Mijn Zumo 550: Tijdens een rit sloeg hij vast en heb de batterij moeten herplaatsen om de 55o weer aan de gang te krijgen. Ik heb nu een probleem dat hij me regelmatig over snelwegen stuurt terwijl ik alles op uitgeschakeld, behalve de pont. Ik heb dezelfde route in een Zumo 660 ingevoerd en deze vermijd wel de snelweg.
Ik creeerde een route Buren - Winterswijk. Bij Tiel dien de A15 te nemen terwijl de 660 de binnenwegen kiest.
Ik heb en harde reset gedaan en de nieuwse vesie erop gezet maar het probleem blijft.
Wat zou ik nog kunnen doen, herstellen zodat de berekening ten alle tijden de snelwegen vermijdt als er alternatieve binnenwegen zijn.
Alvast dank voo ieders reactie. Groet Wim
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Re: pakt toch snelwegen wat is de oplossing
Als ik het goed begrijp wil je overal rijden, behalve over autosnelwegen en pontjes.
Dan moet je een vinkje zetten bij "autobahns" en pontjes, verder niet.
Dan moet je een vinkje zetten bij "autobahns" en pontjes, verder niet.
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st
Re: pakt toch snelwegen wat is de oplossing
Hoi Lex,
Ik heb alleen een vinkje gezet bij Snelwegen en pontjes. Wat ik vergat te melden is dat de routeberekening tot 75% snel gebeurt en de resterende 25% duurt een minuut of 2-3 tot de route geheel berekend is.
Ik heb de genoemde route laten berekenen met dus alleen snelweg/autobahn uitgeschakeld maa hij blijft me bij Tiel de A15 op sturen. Tja wat nu. De nieuwste updae stond er al op.
Bijv. Route gemaakt Buren -Amsterdam dan vermijdt hij wel snelwegen. en de berkeningen geen erg snel. Rara wat is er aan de hand.
Groet Wim
Ik heb alleen een vinkje gezet bij Snelwegen en pontjes. Wat ik vergat te melden is dat de routeberekening tot 75% snel gebeurt en de resterende 25% duurt een minuut of 2-3 tot de route geheel berekend is.
Ik heb de genoemde route laten berekenen met dus alleen snelweg/autobahn uitgeschakeld maa hij blijft me bij Tiel de A15 op sturen. Tja wat nu. De nieuwste updae stond er al op.
Bijv. Route gemaakt Buren -Amsterdam dan vermijdt hij wel snelwegen. en de berkeningen geen erg snel. Rara wat is er aan de hand.
Groet Wim
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: pakt toch snelwegen wat is de oplossing
heb je ook nog de keuze snelste tijd, kortste afstand?
snelste tijd gaat via de snelweg, kortste afstand gaat via de binnenwegen.
welke kaart(en) heb je in de Zumo? controleer eens of alleen de CN en de basiskaart aan staan en evt andere uit.
als het is gekomen na een vastloper (en je het probleem voordien niet had) is een optie om een echte harde reset te geven (van te voren waypoints/routes etc backuppen op pc en je instellingen noteren (setup taal/routering/etc))
snelste tijd gaat via de snelweg, kortste afstand gaat via de binnenwegen.
welke kaart(en) heb je in de Zumo? controleer eens of alleen de CN en de basiskaart aan staan en evt andere uit.
als het is gekomen na een vastloper (en je het probleem voordien niet had) is een optie om een echte harde reset te geven (van te voren waypoints/routes etc backuppen op pc en je instellingen noteren (setup taal/routering/etc))
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: pakt toch snelwegen wat is de oplossing
Hoi Hawee,
Ik heb de kortste afstand geselecteerd en het probleem blijft. Ik heb de kaart 2013 geupdate. Hoe controleer ik de CN(?) en de basis kaart waar staan die? Een Zumo gebruiker vertelde over het volraken van het interne geheugen. Deze zou leeggemaakt moeten worden. Ik heb de SD kaart eruit. Een harde reset heb ik ook al 2x gedaan.
Kan je zelf het intern geheugen uberhaupt wel leegmaken?
Ik heb de kortste afstand geselecteerd en het probleem blijft. Ik heb de kaart 2013 geupdate. Hoe controleer ik de CN(?) en de basis kaart waar staan die? Een Zumo gebruiker vertelde over het volraken van het interne geheugen. Deze zou leeggemaakt moeten worden. Ik heb de SD kaart eruit. Een harde reset heb ik ook al 2x gedaan.
Kan je zelf het intern geheugen uberhaupt wel leegmaken?
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: pakt toch snelwegen wat is de oplossing
CN is kort voor CityNavigator en dat is de kaart die jij hebt, jij hebt dan dus versie 2013.10 dus compleet CN2013.10.
De basiskaart staat ook vanaf fabriek op je toestel, deze wordt gebruikt bij uitzoomen en bij grote afstanden om de globale route te bepalen, als die niet aanstaat of ontbreekt kan er ook wat vreemds gebeuren.
Ergens bij instellingen - kaart zou je moeten zien welke kaart (en) aanstaan, ik weet trouwens niet of je bij de Zumo de basiskaart wel kunt uitzetten (moet trouwens nooit uit)
intern geheugen leegmaken (opschonen is een betere term) doe je door de harde reset. heb je echt een harde reset gegeven? was je je instellingen zoals mijl/km, voorkeurstaal etc kwijt?
je kunt ook eens JaVaWa JDM installeren en je gps eraan hangen, dan een rapport maken (hoofdscherm, extra, rapportage) dan post je hier de link waar het rapport staat en kunnen we er naar kijken. http://www.javawa.nl/jdm.html
De basiskaart staat ook vanaf fabriek op je toestel, deze wordt gebruikt bij uitzoomen en bij grote afstanden om de globale route te bepalen, als die niet aanstaat of ontbreekt kan er ook wat vreemds gebeuren.
Ergens bij instellingen - kaart zou je moeten zien welke kaart (en) aanstaan, ik weet trouwens niet of je bij de Zumo de basiskaart wel kunt uitzetten (moet trouwens nooit uit)
intern geheugen leegmaken (opschonen is een betere term) doe je door de harde reset. heb je echt een harde reset gegeven? was je je instellingen zoals mijl/km, voorkeurstaal etc kwijt?
je kunt ook eens JaVaWa JDM installeren en je gps eraan hangen, dan een rapport maken (hoofdscherm, extra, rapportage) dan post je hier de link waar het rapport staat en kunnen we er naar kijken. http://www.javawa.nl/jdm.html
"Always Look on the Bright Side of Life"
- pheufk
- WayPoint relatie
- Berichten: 2064
- Lid geworden op: 19 sep 2006 21:07
- Locatie: Nijmegen
- Contacteer:
Re: pakt toch snelwegen wat is de oplossing
Je kunt de basiskaart niet uitzetten in de zumo
Groetjes Piet,
SP2820 firmware 4.40 - NT 2020.20
Zumo 660 CN2023.10 NT
Zumo 550 firmware 5.00 - CN 2023.10 NT
Zumo 396 LMT-S CN Europa 2024.10 NTU Sena SRL-2
SP2820 firmware 4.40 - NT 2020.20
Zumo 660 CN2023.10 NT
Zumo 550 firmware 5.00 - CN 2023.10 NT
Zumo 396 LMT-S CN Europa 2024.10 NTU Sena SRL-2
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: pakt toch snelwegen wat is de oplossing
ik meende dat inderdaad al eens gelezen te hebben, weer een mogelijk probleem minder
"Always Look on the Bright Side of Life"
- Jaap van Maanen
- WayPoint relatie
- Berichten: 298
- Lid geworden op: 23 jan 2007 21:02
Re: pakt toch snelwegen wat is de oplossing
Heb je Autobahn en snelwegen uitgezet? Alleen Autobahn uitzetten is voldoende om snelwegen te vermijden. Als je beide uit hebt staan, dan kan hij misschien geen goed alternatief vinden en stuurt hij je alsnog over de snelweg.
Re: pakt toch snelwegen wat is de oplossing
De basiskaart op je Zumo heet gmapbmap.img en staat in de map Garmin\
Kijk eens of die er wel staat.
Kijk eens of die er wel staat.
sf-ftd
Zumo 550/Oregon 450t/Nuvi1340/Blaupunkt Travelpilot FX
CN2015.20/Onroute Fiets+Wandelkaart/ Onroute Motorkaart BNL-DACH-FIEP
Diverse OpenStreetMap-kaarten
Zumo 550/Oregon 450t/Nuvi1340/Blaupunkt Travelpilot FX
CN2015.20/Onroute Fiets+Wandelkaart/ Onroute Motorkaart BNL-DACH-FIEP
Diverse OpenStreetMap-kaarten
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: pakt toch snelwegen wat is de oplossing
vandaar dat ik suggereerde een rapport te maken met JDM, dan hebben we bijna alle info die mogelijk is.
"Always Look on the Bright Side of Life"
- Scheurneus
- Berichten: 9194
- Lid geworden op: 2 jun 2006 16:58
- Locatie: Leusden, bij u thuis (Privé les) of op afstand (GPS Helpdesk)
- Contacteer:
Re: pakt toch snelwegen wat is de oplossing
bijna?
Marco
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: pakt toch snelwegen wat is de oplossing
ja, er staat toch niet bij hoe hij zijn instellingen heeft staan?
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: pakt toch snelwegen wat is de oplossing
Gecheckt: Kaart info: City Navi: 2008 en de kaart van 2013.10. Ik heb geen SD kaart in de 550.
CN uitgezet en weer dezelfde route laten berekenen. Dat ging snel tot de 99% de laatste procent duurde weer een minuut of 2. En wat denk je... weer over de snelweg gestuurd. Een mede gebruiker opperde dat het interne geheugen vol kan zitten, hij herkende mijn probleem. Als je het interne geheugen kan leegmaken zou dit mogelijk de oplossing zijn.
Maar hoe maak je het intern geheugen leeg zonder alle belangrijke software te verwijderen.
Ik denk dat ik hiervoor het servicepunt van Notter waypoint moet gaan bezoeken.
Ik hou u op de hoogte van mijn vorderingen.
mvg Wim
CN uitgezet en weer dezelfde route laten berekenen. Dat ging snel tot de 99% de laatste procent duurde weer een minuut of 2. En wat denk je... weer over de snelweg gestuurd. Een mede gebruiker opperde dat het interne geheugen vol kan zitten, hij herkende mijn probleem. Als je het interne geheugen kan leegmaken zou dit mogelijk de oplossing zijn.
Maar hoe maak je het intern geheugen leeg zonder alle belangrijke software te verwijderen.
Ik denk dat ik hiervoor het servicepunt van Notter waypoint moet gaan bezoeken.
Ik hou u op de hoogte van mijn vorderingen.
mvg Wim
- Scheurneus
- Berichten: 9194
- Lid geworden op: 2 jun 2006 16:58
- Locatie: Leusden, bij u thuis (Privé les) of op afstand (GPS Helpdesk)
- Contacteer:
Re: pakt toch snelwegen wat is de oplossing
Routes verwijderen uit Active routes via het toestel (of via Extra-Mijn Gegevens- Routes beheren)
Marco
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.