Ja, het is nu duidelijk dat de route herberekend is op een kaart waar veel van de wegen waarover de oorspronkelijke route loopt ontbreken.
Er worden dan omwegen gemaakt, waarbij bovendien rechte verbindingslijnen worden getrokken naar viapunten die niet op wegen liggen.
Vermoedelijk is de route op een CityNavigator-kaart gemaakt. Het wegverloop lijkt gelijk, terwijl de route na herberekening maar op een paar plaatsen een beetje afwijkt. De lengte wijkt slechts 2 km af.
herberekenen
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Re: herberekenen
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st
- pheufk
- WayPoint relatie
- Berichten: 2064
- Lid geworden op: 19 sep 2006 21:07
- Locatie: Nijmegen
- Contacteer:
Re: herberekenen
Bij herberekenen in 2013.41 is er 3 km verschil vanaf viapunt 5092 over de L218 naar Simmern/Hunsruck,dat moet volgens de orginele route zijn viapunt 5092 over de L108 naar Simmern/Hunsruck.Er is niets mis mee met de route
Groetjes Piet,
SP2820 firmware 4.40 - NT 2020.20
Zumo 660 CN2023.10 NT
Zumo 550 firmware 5.00 - CN 2023.10 NT
Zumo 396 LMT-S CN Europa 2024.10 NTU Sena SRL-2
SP2820 firmware 4.40 - NT 2020.20
Zumo 660 CN2023.10 NT
Zumo 550 firmware 5.00 - CN 2023.10 NT
Zumo 396 LMT-S CN Europa 2024.10 NTU Sena SRL-2
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: herberekenen
Bestand meesturen is gelukt.
Bestand gedownload en eens goed bekeken.
De kortste route is gemaakt met CN 2013.41 als ik de lange laat herberekenen (snelste - schuifje in het midden) lopen de twee routes vrijwel gelijk.
En waarom is die lange nu zo raar geworden..... Er is een kaart met heel weinig wegen gebruikt. Want al die uitsteeksels met een waypoint (zwart stipje) aan het einde betekend gewoon dat het waypoint naast de weg ligt. Dit zijn zogenoemde 'glitches' waar Hans Veassen in een Video over spreekt en wat met behulp van een JaVaWa tool is te verwijderen.
Dus nog eens herberekenen, maar dan zorgen dat de juiste kaart is aangevinkt in Mapsource of Basecamp.
De gele lijn heb ik over de weg getekend die gevolgd wordt. De paarse lijnen met de zwarte stip (waypoint) zijn de kortste rechte routes tussen de weg en het waypoint.
Hieruit trek ik de conclusie dat er een kaart met erg weinig wegen is gebruikt.
Ik heb hier de World Routable Basemap V3 en die maakt er een route van ruim 500 km van. Altijd nog beter dan de route die jij berekend had.
Dus de juiste City Navigator kaart aanzetten en opnieuw rekenen
Bestand gedownload en eens goed bekeken.
De kortste route is gemaakt met CN 2013.41 als ik de lange laat herberekenen (snelste - schuifje in het midden) lopen de twee routes vrijwel gelijk.
En waarom is die lange nu zo raar geworden..... Er is een kaart met heel weinig wegen gebruikt. Want al die uitsteeksels met een waypoint (zwart stipje) aan het einde betekend gewoon dat het waypoint naast de weg ligt. Dit zijn zogenoemde 'glitches' waar Hans Veassen in een Video over spreekt en wat met behulp van een JaVaWa tool is te verwijderen.
Dus nog eens herberekenen, maar dan zorgen dat de juiste kaart is aangevinkt in Mapsource of Basecamp.
De gele lijn heb ik over de weg getekend die gevolgd wordt. De paarse lijnen met de zwarte stip (waypoint) zijn de kortste rechte routes tussen de weg en het waypoint.
Hieruit trek ik de conclusie dat er een kaart met erg weinig wegen is gebruikt.
Ik heb hier de World Routable Basemap V3 en die maakt er een route van ruim 500 km van. Altijd nog beter dan de route die jij berekend had.
Dus de juiste City Navigator kaart aanzetten en opnieuw rekenen
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Re: herberekenen
Vandaar mijn vraag. De herberekende route lijkt op de basemap te staan.FM schreef:Heb je wel een kaart op je PC ? Of heb je daar enkel de Basemap ?sjeng39 schreef:400 km verschil en nogal wat rechtelijnen
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Re: herberekenen
Heb jij een routernde base map op je computer?
Ik heb dat niet, zodat ik een directe route krijg bij herberekenen op de base map.
Ik heb dat niet, zodat ik een directe route krijg bij herberekenen op de base map.
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: herberekenen
http://www.elsinga.net/map_wwbmap3 voor de routerende basemap
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: herberekenen
Oopsie... daar had ik nog niet eens bij stilgestaan.++ Lex ++ schreef:Heb jij een routerende base map op je computer?
Ik heb dat niet, zodat ik een directe route krijg bij herberekenen op de base map.
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: herberekenen
bij mij wordt hij met de routerende Basemap zelfs wat korter dan de originele route
maar je hebt gelijk ++Lex++ , hij is niet echt routerend, het is een directe route geworden.
maar je hebt gelijk ++Lex++ , hij is niet echt routerend, het is een directe route geworden.
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: herberekenen
Mijn probleem is op gelost ,Waar schijnlijk is er iets verkeert gegaan bij de update van 2013.4 hierna zij de problemen begonnen ,heb de kaarten met mapinstal en dan deel kaarten geladen , daarna waren er geen problemen meer. Met Garmin Expres laden ging niet.
Bedankt voor jullie reactie ook Lex
Sjeng
Bedankt voor jullie reactie ook Lex
Sjeng