De track: een onderschat hulpmiddel vs probleem
De track: een onderschat hulpmiddel vs probleem
Na het lezen van artikel "De track: een onderschat hulpmiddel" in Promotor (maart-2014), meteen aan de slag om dit maar eens uit te proberen in m'n Zumo 550.
Het fenomeen "Spoor maken", is erg makkelijk uit te voeren.
Zo ook het overzetten van die track naar de GPS.
Dit doe ik in het algemeen door het .gpx bestand via de verkenner simpelweg te copieeren naar de juiste map op m'n SD-kaartje. Dit heeft als voordeel, dat mocht de route in het toestel "verongelukken", kun je deze vanuit het toestel geheugen gewoon wissen, en opnieuw binnenhalen.
Effin, na dit gpx bestand op het SD kaartje gezet te hebben, toestel weer aan en vervolgens:
Importeer gegevens of, nieuwe gegevens importeren ja
Triplogs
kies naam van de triplog
en selecteer Import
dan wordt er een route in het toestel gemaakt.
Deze route is ook mooi te zien op het scherm.
Maar als ik deze dan tracht de rijden, gaat het scherm stoicijns recht naar het noorden.
De route wordt dus ogenschijnlijk gewoon genegeerd.
Wat zie ik over het hoofd, cq doe ik verkeerd?
mvg, Ton
Het fenomeen "Spoor maken", is erg makkelijk uit te voeren.
Zo ook het overzetten van die track naar de GPS.
Dit doe ik in het algemeen door het .gpx bestand via de verkenner simpelweg te copieeren naar de juiste map op m'n SD-kaartje. Dit heeft als voordeel, dat mocht de route in het toestel "verongelukken", kun je deze vanuit het toestel geheugen gewoon wissen, en opnieuw binnenhalen.
Effin, na dit gpx bestand op het SD kaartje gezet te hebben, toestel weer aan en vervolgens:
Importeer gegevens of, nieuwe gegevens importeren ja
Triplogs
kies naam van de triplog
en selecteer Import
dan wordt er een route in het toestel gemaakt.
Deze route is ook mooi te zien op het scherm.
Maar als ik deze dan tracht de rijden, gaat het scherm stoicijns recht naar het noorden.
De route wordt dus ogenschijnlijk gewoon genegeerd.
Wat zie ik over het hoofd, cq doe ik verkeerd?
mvg, Ton
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: De track: een onderschat hulpmiddel vs probleem
Dat is met deze methode niet nodig; je kunt altijd de track opnieuw importeren.Drummen schreef: Dit doe ik in het algemeen door het .gpx bestand via de verkenner simpelweg te copieeren naar de juiste map op m'n SD-kaartje. Dit heeft als voordeel, dat mocht de route in het toestel "verongelukken", kun je deze vanuit het toestel geheugen gewoon wissen, en opnieuw binnenhalen.
Het klinkt of je alles wel goed gedaan hebt, maar:
Wat bedoel je hier precies mee? Activeer je de route op het startpunt of ergens anders?Drummen schreef: Maar als ik deze dan tracht de rijden, gaat het scherm stoicijns recht naar het noorden.
Had je deze ook gezien?
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Re: De track: een onderschat hulpmiddel vs probleem
Ik heb dus m'n GPS middels "Inst. Pos" op de startplek van de route neergezet.
Dit doe ik vaker bij het "route simuleren"
Vervolgens haal ik de triplog binnen, en wil deze gaan simuleren.
Op de laatste twee plaatjes zie je dan dat deze gewoon wegloopt van de route.
Uh, zie effe niet hoe ik m'n plaatjes kan toevoegen.
Dit kan evt aangeleverd worden via een PB of zo
En uiteraard heb ik de instructiefilm al bekeken, helaas wordt daar enkel stap voor stap de 300-serie beschreven, en ik heb nog een oudje namelijk de 550
groetjes uit Someren
Dit doe ik vaker bij het "route simuleren"
Vervolgens haal ik de triplog binnen, en wil deze gaan simuleren.
Op de laatste twee plaatjes zie je dan dat deze gewoon wegloopt van de route.
Uh, zie effe niet hoe ik m'n plaatjes kan toevoegen.
Dit kan evt aangeleverd worden via een PB of zo
En uiteraard heb ik de instructiefilm al bekeken, helaas wordt daar enkel stap voor stap de 300-serie beschreven, en ik heb nog een oudje namelijk de 550
groetjes uit Someren
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: De track: een onderschat hulpmiddel vs probleem
http://forum.gps.nl/viewtopic.php?f=16&t=39662Drummen schreef: Uh, zie effe niet hoe ik m'n plaatjes kan toevoegen.
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: De track: een onderschat hulpmiddel vs probleem
Robert dank voor het linkje, had ik effe niet gezien.
bij deze m'n bijlage.
mvg, Ton
ps: Hopelijk kan Hans nu zien wat ik echt bedoel, daar plaatjes vaak meer zeggen dan woorden toch
bij deze m'n bijlage.
mvg, Ton
ps: Hopelijk kan Hans nu zien wat ik echt bedoel, daar plaatjes vaak meer zeggen dan woorden toch
- Bijlagen
-
- probleempje.JPG (74.36 KiB) 2462 keer bekeken
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: De track: een onderschat hulpmiddel vs probleem
Ik zie geen wegen op de kaart, heb je er wel een aan staan? Ik meen dat de 550 niet offroad kan zoals de 660 (maar dat weet ik niet zeker; nooit geprobeerd)
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- guzzi vero
- Berichten: 1709
- Lid geworden op: 28 sep 2006 00:38
- Locatie: Oostduinkerke
Re: De track: een onderschat hulpmiddel vs probleem
+ het feit dat je geen satelliet ontvangst hebt denk ik. Dan wijst hij altijd naar het noorden. Logisch als je route in het zuiden begint dat hij je jaar het zuiden stuurt.
En inderdaad raar dat je geen wegen ziet
En inderdaad raar dat je geen wegen ziet
BMW R1200RT en nog wat andere meuk - Zumo 590 - SP2820
Re: De track: een onderschat hulpmiddel vs probleem
Wat ik ook raar vind: je wil de route gesimuleerd rijden, en toch komt het toestel je vragen of je naar het begin van de route wil rijden? Dat klopt volgens mij niet. Bi jgesimuleerd rijden hoort hij de route te starten, trouwens ongeacht wat de huidige positie van het toestel is.
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: De track: een onderschat hulpmiddel vs probleem
Advies, in algemene zin: test dit soort zaken niet gesimuleerd maar daadwerkelijk. Maak een stukje route bij je eigen huis; maak daar een track van en ga een rondje rijden. Dat zegt meer dan achter het bureau.
Maar als hierboven al gezegd: er lijkt iets loos te zijn met je kaarten. Dan nòg moet de zumo met die track overweg kunnen maar zal er een offroad route van maken. Ik zou echter beginnen je kaarten te controleren.
Zie ook http://youtu.be/cb5G5_V8Cl4
Maar als hierboven al gezegd: er lijkt iets loos te zijn met je kaarten. Dan nòg moet de zumo met die track overweg kunnen maar zal er een offroad route van maken. Ik zou echter beginnen je kaarten te controleren.
Zie ook http://youtu.be/cb5G5_V8Cl4
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Re: De track: een onderschat hulpmiddel vs probleem
Het is niet zo vreemd. Je GPS weet nog niet of je gesimuleerd wilt gaan rijden, je hebt alleen de ontvangst van gps-satelieten uit gezet. Je begint dus met Waarheen en kiest een route. Je GPS gaat uit van zijn laatste positie en ziet dat de route ergens anders begint. Hij vraagt dan of je naar het beginpunt wilt. Wanneer je met Nee beantwoord vraagt de GPS of je de route gesimuleerd wilt rijden en dit beantwoord je met Ja en dan wordt de route gestartFM schreef:Wat ik ook raar vind: je wil de route gesimuleerd rijden, en toch komt het toestel je vragen of je naar het begin van de route wil rijden? Dat klopt volgens mij niet. Bi jgesimuleerd rijden hoort hij de route te starten, trouwens ongeacht wat de huidige positie van het toestel is.
sf-ftd
Zumo 550/Oregon 450t/Nuvi1340/Blaupunkt Travelpilot FX
CN2015.20/Onroute Fiets+Wandelkaart/ Onroute Motorkaart BNL-DACH-FIEP
Diverse OpenStreetMap-kaarten
Zumo 550/Oregon 450t/Nuvi1340/Blaupunkt Travelpilot FX
CN2015.20/Onroute Fiets+Wandelkaart/ Onroute Motorkaart BNL-DACH-FIEP
Diverse OpenStreetMap-kaarten
Re: De track: een onderschat hulpmiddel vs probleem
Dan heeft Drummen de prentjes in de verkeerde volgorde gepost.
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
Re: De track: een onderschat hulpmiddel vs probleem
Om een lang verhaal kort te maken.
Simulatie was het probleem.
Een route vanaf de voordeur, werkt gewoon.
Dank voor de reacties.
Simulatie was het probleem.
Een route vanaf de voordeur, werkt gewoon.
Dank voor de reacties.