Dubbele routes bij importeren
Dubbele routes bij importeren
Ik heb in BaseCamp in de laatste kaartversie een 12-tal routes gemaakt voor een tour in Schotland. Middels het exporteer-icoon (bovenin de werkbalk) heb ik deze over gezet naar de SD-kaart (map Garmin, submap GPX) van een Zumo 550. Daarna laat ik de routes door de Zumo exporteren en na afloop blijkt dat er een aantal routes dubbel in mijn "routelijst" staan. Dezelfde naam maar dan met het getal 1 achter de naam.
Iemand enig idee hie dit komt en hoe ik dat kan voorkomen?
Iemand enig idee hie dit komt en hoe ik dat kan voorkomen?
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Dubbele routes bij importeren
Je bent wat onduidelijk...
Je zet de routes eerst met Basecamp over naar de Zumo en daarna exporteer je de routes weer vanuit de Zumo? Waar naar toe (en waarom.....)?
Over welke routelijst heb je het? Die van de Zumo?
Je zet de routes eerst met Basecamp over naar de Zumo en daarna exporteer je de routes weer vanuit de Zumo? Waar naar toe (en waarom.....)?
Over welke routelijst heb je het? Die van de Zumo?
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Dubbele routes bij importeren
Ik vermoed dat Dingeman bedoelt dat hij de routes op een SD-card zet en ze daarna in het toestel IMPORTEERT omdat het toestel "nieuwe routes" gevonden heeft.
En om te voorkomen dat je routes dubbel in de routelijst krijg moet je ze maar 1 maal op de SD-card zetten. Het klink misschien flauw, maar het komt vrijwel altijd omdat routes twee maal naar het toestel of SD-card gestuurd zijn.
Ook kan je, als er toch routes dubbel in staan, die uitselecteren in een lijstje waarin alle te importeren routes staan.
GPS vergt een beetje nauwkeurige manier van werken.
En om te voorkomen dat je routes dubbel in de routelijst krijg moet je ze maar 1 maal op de SD-card zetten. Het klink misschien flauw, maar het komt vrijwel altijd omdat routes twee maal naar het toestel of SD-card gestuurd zijn.
Ook kan je, als er toch routes dubbel in staan, die uitselecteren in een lijstje waarin alle te importeren routes staan.
GPS vergt een beetje nauwkeurige manier van werken.
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Re: Dubbele routes bij importeren
Precies, dat bedoel ik. Was een schrijffout.RonalT schreef:Ik vermoed dat Dingeman bedoelt dat hij de routes op een SD-card zet en ze daarna in het toestel IMPORTEERT omdat het toestel "nieuwe routes" gevonden heeft.
Heb de routes wel middels het icoon in de werkbalk overgezet op de SD-kaart.
Dat is hier niet het geval. Ik weet zeker dat ik alle routes slechts één keer heb overgezet op de Zumo.RonalT schreef:En om te voorkomen dat je routes dubbel in de routelijst krijg moet je ze maar 1 maal op de SD-card zetten. Het klink misschien flauw, maar het komt vrijwel altijd omdat routes twee maal naar het toestel of SD-card gestuurd zijn.
Uiteraard kan ik de dubbele routes wissen uit de lijst op de Zumo. Dat doe ik dan ook. Maar ik blijf het vreemd vinden dat in mijn geval van de 12 routes er drie waren die er dubbel instonden.RonalT schreef:Ook kan je, als er toch routes dubbel in staan, die uitselecteren in een lijstje waarin alle te importeren routes staan.
In deze heb ik toch echt nauwkeurig gewerkt. Het is zelfs zo, nadat ik alle routes verwijderd had, het een tweede keer wederom gebeurde dat er dubbele routes in de lijst stonden.RonalT schreef:GPS vergt een beetje nauwkeurige manier van werken.
Dus mijn vraag blijft staan.
Hoe kan dit gebeuren en/of hoe kan ik dit voorkomen?
Re: Dubbele routes bij importeren
maak eens een screenschot van de routes in basecamp(van de linkerkolom) en van welk icoon je bedoelt
Pol met BMW 1200 RT +BMW 1150gs+BMW r1200GSA en een Zumo XT+Zumo 390+Tripy 1+tripy 2+edge
ps. schijffouten mag je houden ik ben blij dat ik ze kwijt ben
Iedereen zei dat gaat niet.En toen kwam er iemand die dat niet wist,en die deed het gewoon.
ps. schijffouten mag je houden ik ben blij dat ik ze kwijt ben
Iedereen zei dat gaat niet.En toen kwam er iemand die dat niet wist,en die deed het gewoon.
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Dubbele routes bij importeren
Aha,
Ik herinner me dat onlangs ook iemand alle routes dubbel op zijn Zumo kreeg. Ik weet niet meer wat de oorzaak of oplossing was....
Ik herinner me dat onlangs ook iemand alle routes dubbel op zijn Zumo kreeg. Ik weet niet meer wat de oorzaak of oplossing was....
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Re: Dubbele routes bij importeren
Onderstaand het betreffende icoon uit de werkbalk van BaseCamp.polmcfree schreef:maak eens een screenschot van de routes in basecamp(van de linkerkolom) en van welk icoon je bedoelt
Onderstaande de lijst van routes. Ben erg benieuwd wat je daaruit kan concluderen.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18256
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Dubbele routes bij importeren
Ik zie een track én een route met dezelfde naam. Als je een track importeert op de zumo maakt die er altijd een route van, met dezelfde naam als de track. Omdat je nu twee routes hebt met dezelfde naam krijgt één van de twee automatisch een volgnummer.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 129 GPS-toestellen
Mijn 129 GPS-toestellen
Re: Dubbele routes bij importeren
Dus blijft nog de vraag wat Dingemans bedoelt als hij zegt dat hij de routes maar één keer overgezet heeft. Het lijkt dat hij niet de routes of tracks, maar een lijst overzet. Dus route èn track. En dan gebeurt wat Javawa hierboven schreef.
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
Re: Dubbele routes bij importeren
Dat is dus wat ik dacht daarom had ik die printscreen nodig,als je de knop "verzenden naar toestel" gebruikt verzend hij alles wat in het onderste kader staat ,ook wat je niet ziet ,als je niet alles ziet moet je volledig links op het mapje klikken dan zie je alles wat in de lijst staat
Als je routes/tracks/waypoints apart wil verzenden,kan je het beter vanuit de onderste kader in het intern geheugen slepen,
Als je routes/tracks/waypoints apart wil verzenden,kan je het beter vanuit de onderste kader in het intern geheugen slepen,
Pol met BMW 1200 RT +BMW 1150gs+BMW r1200GSA en een Zumo XT+Zumo 390+Tripy 1+tripy 2+edge
ps. schijffouten mag je houden ik ben blij dat ik ze kwijt ben
Iedereen zei dat gaat niet.En toen kwam er iemand die dat niet wist,en die deed het gewoon.
ps. schijffouten mag je houden ik ben blij dat ik ze kwijt ben
Iedereen zei dat gaat niet.En toen kwam er iemand die dat niet wist,en die deed het gewoon.
Re: Dubbele routes bij importeren
Dat doe ik inderdaad. Ik zend de hele lijst over naar de Zumo. Ik weet dat ik dan alles, Route, Track en WayPoints overzet. Maar dat heb ik bij alle routes gedaan. Toch vreemd dat er van al de routes er slechts een paar zijn die er dan dubbel in komen te staan. Van de overige routes staat er wel maar één exemplaar in.FM schreef:Dus blijft nog de vraag wat Dingemans bedoelt als hij zegt dat hij de routes maar één keer overgezet heeft. Het lijkt dat hij niet de routes of tracks, maar een lijst overzet. Dus route èn track. En dan gebeurt wat Javawa hierboven schreef.
Wel wil ik even kwijt dat de Zumo 550 van een motorvriend is. Ik zelf bezit en gebruik een Zumo 590. Bij het overzetten van routes hanteer ik dezelfde werkwijze als hierboven door mij beschreven. Ik heb bij de Zumo 590 nimmer dubbele routes gehad.
In alle ideeën en gedachten hierboven door jullie aangehaald, herken ik niet een mogelijke oplossing. Echter het blijft bijzonder dat er maar enkele routes dubbel in de lijst op de Zumo komen te staan en de overige er wel goed in komen, terwijl de werkwijze van "overzetten" vanuit BaseCamp naar de Zumo 550 voor alle routes dezelfde was.
Maar ik lees in dit draadje dat forumlid Frank al eerder van heeft gehoord en gelezen.
Ik zal nog eens goed gaan zoeken.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Dubbele routes bij importeren
als je slechts van enkele routes ook een track hebt (of omgekeerd) dan heb je ook alleen die routes dubbel in je gps staan. Lijkt me een zeer aannemelijke verklaring.JaVaWa schreef:Ik zie een track én een route met dezelfde naam. Als je een track importeert op de zumo maakt die er altijd een route van, met dezelfde naam als de track. Omdat je nu twee routes hebt met dezelfde naam krijgt één van de twee automatisch een volgnummer.
"Always Look on the Bright Side of Life"