Griekenland POI's
Griekenland POI's
Omdat ik vanuit Garmin, na 10mnd en niet meer te tellen mailtjes en telefoontjes (en ik kan helaas niet het gratis nummer bellen vanwege mijn mobieltje), geen reactie meer krijg wil ik mijn probleem hier op dit forum eens voorleggen.
Ik heb een Garmin 3590LMT. Hierop heb ik vele (camperplaatsen)POI's staan. Zo ook van Griekenland. Als ik met de 3590LMT naar 1 van de plaatsen wil navigeren om vervolgens op het groen op te lichten "GA" wil drukken, gaat het bij geen van de POI's in Griekenland groen oplichten. M.a.w. er kan en wordt dus geen route berekend.
Bovenstaande geldt niet alleen vanaf hier in Nederland, maar ook in Griekenland zelf. Geen navigatie v.w.b. Griekenland dus. Al mijn overige POI's werken goed en ongeacht vanaf welke locatie. Indien ik mijn SD-kaartje uit de 3590LMT haal en deze in mijn oude 350LMT doe werkt het zoals het moet. Ook heb ik mijn SD-kaartje in de winkel in diverse andere toestellen gehad waarbij het alleen maar werkte in het type 2455. Later zal blijken dat dit toestel verouderde software had.
Ik heb al van diverse kanten te horen gekregen dat het Griekenland bestand niet goed zou zijn, maar dit is evenals al mijn andere met POI-edit aangemaakt. Mijn Griekenland bestand is ook door eentje op het Camperforum onderzocht waarna mij aangegeven werd dat het niet aan het bestand ligt. Uiteindelijk gaf Garmin ook aan dat het bestand goed was. Ook heeft Garmin aangegeven dat mijn probleem ook bij hen was. Maar vooralsnog heb ik inmiddels als 6 wkn NIETS meer vernomen van Garmin. Er wordt in het geheel niet meer gereageerd.
Mij vraag dus aan de forumleden hier: Wie herkent het probleem en heeft misschien wel hetzelfde, maar belangrijker: wie weet een oplossing.
Ik heb een Garmin 3590LMT. Hierop heb ik vele (camperplaatsen)POI's staan. Zo ook van Griekenland. Als ik met de 3590LMT naar 1 van de plaatsen wil navigeren om vervolgens op het groen op te lichten "GA" wil drukken, gaat het bij geen van de POI's in Griekenland groen oplichten. M.a.w. er kan en wordt dus geen route berekend.
Bovenstaande geldt niet alleen vanaf hier in Nederland, maar ook in Griekenland zelf. Geen navigatie v.w.b. Griekenland dus. Al mijn overige POI's werken goed en ongeacht vanaf welke locatie. Indien ik mijn SD-kaartje uit de 3590LMT haal en deze in mijn oude 350LMT doe werkt het zoals het moet. Ook heb ik mijn SD-kaartje in de winkel in diverse andere toestellen gehad waarbij het alleen maar werkte in het type 2455. Later zal blijken dat dit toestel verouderde software had.
Ik heb al van diverse kanten te horen gekregen dat het Griekenland bestand niet goed zou zijn, maar dit is evenals al mijn andere met POI-edit aangemaakt. Mijn Griekenland bestand is ook door eentje op het Camperforum onderzocht waarna mij aangegeven werd dat het niet aan het bestand ligt. Uiteindelijk gaf Garmin ook aan dat het bestand goed was. Ook heeft Garmin aangegeven dat mijn probleem ook bij hen was. Maar vooralsnog heb ik inmiddels als 6 wkn NIETS meer vernomen van Garmin. Er wordt in het geheel niet meer gereageerd.
Mij vraag dus aan de forumleden hier: Wie herkent het probleem en heeft misschien wel hetzelfde, maar belangrijker: wie weet een oplossing.
Re: Griekenland POI's
Dat het poi bestand goed is zegt niets over de data die erin staat.
Om niet een heel lang verhaal op te hangen en net zoveel antwoorden.
Post je poi bestand hier, dan kunnen we kijken of wij het ook hebben, zodat we het poi bestand uit kunnen sluiten.
Geen idee wat er op je gps staat, maar welke kaart (versie) en weet je zeker dat er een routable Griekenland opstaat?
Dat het met vorige modellen wel kon zegt niets over dit model. Bij Garmin is nieuwer niet per definitie ook alles van de vorige versie en meer.
Staan de campings op een routable weg of midden ergens in de middle of nowhere.
Om niet een heel lang verhaal op te hangen en net zoveel antwoorden.
Post je poi bestand hier, dan kunnen we kijken of wij het ook hebben, zodat we het poi bestand uit kunnen sluiten.
Geen idee wat er op je gps staat, maar welke kaart (versie) en weet je zeker dat er een routable Griekenland opstaat?
Dat het met vorige modellen wel kon zegt niets over dit model. Bij Garmin is nieuwer niet per definitie ook alles van de vorige versie en meer.
Staan de campings op een routable weg of midden ergens in de middle of nowhere.
Als je Gps niet doet wat jij wil, verander dan niet meerdere dingen tegelijk.
Niet je Gps formatteren!!! Zorg dat je altijd een backup van je Gps hebt
GPS75 (1993), 12XL, Nuvi 3760, Oregon 600, Sam. Galaxy S4 S5, Samsung Tab P7500 3G
Niet je Gps formatteren!!! Zorg dat je altijd een backup van je Gps hebt
GPS75 (1993), 12XL, Nuvi 3760, Oregon 600, Sam. Galaxy S4 S5, Samsung Tab P7500 3G
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Griekenland POI's
ik heb geen echte oplossing maar misschien een paar tips
ten eerste : je zit in het forumdeel om POI te delen, dus als je een mooie verzameling griekse of ander POI hebt en die wilt delen, of als je er zoekt dan is dit het forumdeel.
Er staat : "Om routes, tracks, Custom Maps en dergelijke te delen - NIET voor vragen, daarvoor is de HELPDESK hierboven "
De helpdesk is dus de plaats voor deze vraag, ik twijfel tussen Helpdesk - toestel - type of Helpdesk - software -poi maar de helpdesk is de plek voor problemen en oplossingen.
puur op de gok zou ik zeggen, misschien ligt het aan de plek waar de POI is getekend op de kaart.
Als de POI op de openbare weg vlak voor de poort van de camping ligt moet de kaart een route kunnen maken.
Als de POI ergens achterin de camping ver van de openbare weg ligt dan zijn er geen routeerbare wegen en kan hij geen route uitrekenen.
Dus je zou eens kunnen inzoomen en kijken hoe men die punten heeft neergezet.
Verder heb je het over een sd kaart die je in andere gps 'en probeert, wat staat er op die sd kaart? de POI ?
als er in die gps een andere kaart zit dan kan het zijn dat je POI op die andere kaart wel op of vlak bij de weg ligt.
Welke kaart gebruik jij dus?
Je hebt waarschijnlijk deze poi bewust gekozen, maar ken je http://www.archiescampings.eu/ zie ook http://forum.gps.nl/viewtopic.php?f=49& ... &start=135
edit: ik zie dat splashy ongeveer dezelfde ideeën heeft als ik, alleen had ik nog niet aan routable griekenland gedacht , dat kan ook , Als jij griekenland niet als CN in je gps hebt zitten probeert hij het op de basiskaart en dat werkt niet.
met JDM http://www.javawa.nl/jdm.html kun je controleren welke kaartdelen er in je gps zitten. (en nog veel meer)
ten eerste : je zit in het forumdeel om POI te delen, dus als je een mooie verzameling griekse of ander POI hebt en die wilt delen, of als je er zoekt dan is dit het forumdeel.
Er staat : "Om routes, tracks, Custom Maps en dergelijke te delen - NIET voor vragen, daarvoor is de HELPDESK hierboven "
De helpdesk is dus de plaats voor deze vraag, ik twijfel tussen Helpdesk - toestel - type of Helpdesk - software -poi maar de helpdesk is de plek voor problemen en oplossingen.
puur op de gok zou ik zeggen, misschien ligt het aan de plek waar de POI is getekend op de kaart.
Als de POI op de openbare weg vlak voor de poort van de camping ligt moet de kaart een route kunnen maken.
Als de POI ergens achterin de camping ver van de openbare weg ligt dan zijn er geen routeerbare wegen en kan hij geen route uitrekenen.
Dus je zou eens kunnen inzoomen en kijken hoe men die punten heeft neergezet.
Verder heb je het over een sd kaart die je in andere gps 'en probeert, wat staat er op die sd kaart? de POI ?
als er in die gps een andere kaart zit dan kan het zijn dat je POI op die andere kaart wel op of vlak bij de weg ligt.
Welke kaart gebruik jij dus?
Je hebt waarschijnlijk deze poi bewust gekozen, maar ken je http://www.archiescampings.eu/ zie ook http://forum.gps.nl/viewtopic.php?f=49& ... &start=135
edit: ik zie dat splashy ongeveer dezelfde ideeën heeft als ik, alleen had ik nog niet aan routable griekenland gedacht , dat kan ook , Als jij griekenland niet als CN in je gps hebt zitten probeert hij het op de basiskaart en dat werkt niet.
met JDM http://www.javawa.nl/jdm.html kun je controleren welke kaartdelen er in je gps zitten. (en nog veel meer)
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Griekenland POI's
Ik heb helaas niet gezien dat ik op het verkeerde forumdeel zit, sorry. Denk dat een moderator het maar moet verplaatsen.
Ik heb alle POI's op een SD-kaartje staan. Dit heeft altijd gewerkt op mijn oude NUVI350. Het zijn allemaal POI's die met mijn oude toestel te bereiken zijn en zijn door mijzelf met het programma POI-edit aangemaakt. Op mijn nieuwe toestel is Europa volledig volledig geïnstalleerd. POI's van Archie en vele andere zo te downloaden ken ik uiteraard ook. Mijn Garmin 3590 is ook al eens terug geweest naar Garmin waar ALLES er opnieuw opgezet heeft. Vorige week heb ik zelf nog weer een update uitgevoerd van alle kaarten van Europa.
Ik hoop dat het zichtbaar is, hieronder een bestandje van Griekenland zoals het zichtbaar is met Exel geopend.
Ik heb alle POI's op een SD-kaartje staan. Dit heeft altijd gewerkt op mijn oude NUVI350. Het zijn allemaal POI's die met mijn oude toestel te bereiken zijn en zijn door mijzelf met het programma POI-edit aangemaakt. Op mijn nieuwe toestel is Europa volledig volledig geïnstalleerd. POI's van Archie en vele andere zo te downloaden ken ik uiteraard ook. Mijn Garmin 3590 is ook al eens terug geweest naar Garmin waar ALLES er opnieuw opgezet heeft. Vorige week heb ik zelf nog weer een update uitgevoerd van alle kaarten van Europa.
Ik hoop dat het zichtbaar is, hieronder een bestandje van Griekenland zoals het zichtbaar is met Exel geopend.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Griekenland POI's
aan dat kleine plaatje kunnen we niks zien.
je kunt het POI bestand als attachment aan je bericht hangen dan kunnen anderen het downloaden en bekijken of het bij hen werkt of niet.
Onder je bericht staat in grijs Opties en Bijlage toevoegen . Klik op bijlage toevoegen , dan klik je op de knop Choose File , dan opent een verkenner window, je zoekt het poi bestand op op je pc en klikt erop en dan de knop open
Nu staat het poi bestand in het vakje achter Choose File , klik op de knop Bestand toevoegen.
Als je nu het bericht plaatst zit je poi erbij als downloadbaar bestand.
Maar kijk voor alle zekerheid toch even met JDM of je echt griekenland hebt, of roep een lokatie in griekenland op en zoom flink in, als je alle kleine weggetjes ziet is het goed. Als dat zo is dan daarna een POI die niet werkt zoeken en kiezen voor toon op kaart en dan flink inzoomen of hij op of vlak naast de weg ligt of veel verder weg. (waarbij een weg op een camping best als niet berijdbaar kan staan op de kaart)
je kunt het POI bestand als attachment aan je bericht hangen dan kunnen anderen het downloaden en bekijken of het bij hen werkt of niet.
Onder je bericht staat in grijs Opties en Bijlage toevoegen . Klik op bijlage toevoegen , dan klik je op de knop Choose File , dan opent een verkenner window, je zoekt het poi bestand op op je pc en klikt erop en dan de knop open
Nu staat het poi bestand in het vakje achter Choose File , klik op de knop Bestand toevoegen.
Als je nu het bericht plaatst zit je poi erbij als downloadbaar bestand.
Maar kijk voor alle zekerheid toch even met JDM of je echt griekenland hebt, of roep een lokatie in griekenland op en zoom flink in, als je alle kleine weggetjes ziet is het goed. Als dat zo is dan daarna een POI die niet werkt zoeken en kiezen voor toon op kaart en dan flink inzoomen of hij op of vlak naast de weg ligt of veel verder weg. (waarbij een weg op een camping best als niet berijdbaar kan staan op de kaart)
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Griekenland POI's
Ik heb Griekenland op mijn Navi staan, kan dus ook inzoomen op locatie en kleine weggetjes zien. Zoals gezegd heb de coördinaten met POI-edit zelf in een bestand gezet en zijn al diverse keren uitgetest met mijn vorige navi
Ik weet niet of ik nog een bestand van mijn POI's kan toevoegen. Krijg nl. te zien dat bestanden met de extensie "csv" niet toegestaan zijn.
Ik weet niet of ik nog een bestand van mijn POI's kan toevoegen. Krijg nl. te zien dat bestanden met de extensie "csv" niet toegestaan zijn.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Griekenland POI's
dan de csv even zippen dan mag het wel
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Griekenland POI's
Hoop dat het nu gelukt is
Re: Griekenland POI's
De data is waypoints zonder windrichtingen.
De eerste wp getest en die ligt idd een beetje naast de weg, een kleine route naar dat wp gemaakt en dat lijkt te werken.
Wel is het zo dat de wp's die van mijn Garmins komen een N/S en E/W hebben, mogelijk dat daar wat fout is gegaan, want ik moest het natuurlijk wel bij wp 1 toevoegen.
Data wp1
21.74997, 38.28138,
N21.74997, E38.28138,
EDIT; DE N en E had ik idd omgedraaid zoals Javawa terecht opmerkt.
De eerste wp getest en die ligt idd een beetje naast de weg, een kleine route naar dat wp gemaakt en dat lijkt te werken.
Wel is het zo dat de wp's die van mijn Garmins komen een N/S en E/W hebben, mogelijk dat daar wat fout is gegaan, want ik moest het natuurlijk wel bij wp 1 toevoegen.
Data wp1
21.74997, 38.28138,
N21.74997, E38.28138,
EDIT; DE N en E had ik idd omgedraaid zoals Javawa terecht opmerkt.
Laatst gewijzigd door splashy op 31 mar 2014 23:25, 1 keer totaal gewijzigd.
Als je Gps niet doet wat jij wil, verander dan niet meerdere dingen tegelijk.
Niet je Gps formatteren!!! Zorg dat je altijd een backup van je Gps hebt
GPS75 (1993), 12XL, Nuvi 3760, Oregon 600, Sam. Galaxy S4 S5, Samsung Tab P7500 3G
Niet je Gps formatteren!!! Zorg dat je altijd een backup van je Gps hebt
GPS75 (1993), 12XL, Nuvi 3760, Oregon 600, Sam. Galaxy S4 S5, Samsung Tab P7500 3G
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18237
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Griekenland POI's
Zonder N/S of E/W is juist goed (W en S geef je dan aan met een min-teken) en de volgorde in het bestand ook (eerst lon, dan lat: het is dus niet N21.74997 E38.28138 (dan kom je in de Rode Zee uit), maar N38.28138 E21.74997)
Echter, er staan wel teveel aanhalingstekens in; ik kan me voorstellen dat Garmin PoiLoader daar problemen mee heeft (PoiEdit kan het bestand niet zelf naar gpi converteren). Je hebt toch niet de csv op het toestel gezet?
Probeer het eens met onderstaand bestand: (uitpakken en het gpi-bestand plaatsen in de map Garmin\POI)
Echter, er staan wel teveel aanhalingstekens in; ik kan me voorstellen dat Garmin PoiLoader daar problemen mee heeft (PoiEdit kan het bestand niet zelf naar gpi converteren). Je hebt toch niet de csv op het toestel gezet?
Probeer het eens met onderstaand bestand: (uitpakken en het gpi-bestand plaatsen in de map Garmin\POI)
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
Re: Griekenland POI's
Ik heb geen idee hoe die er bijgekomen zijn. Als ik dit bestand open met Exel zie ik ze niet staan. Overigens mijn andere Griekenland bestanden hebben dit niet.JaVaWa schreef:Echter, er staan wel teveel aanhalingstekens in;
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18237
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Griekenland POI's
Excel haalt die aanhalingstekens automatisch weg als je het bestand opent (en voegt ze weer toe als je opslaat), dus met Excel kun kun je het niet controleren; gebruik Kladblok o.i.d.
Heb je mijn GPI-bestand al geprobeerd?
Heb je mijn GPI-bestand al geprobeerd?
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
Re: Griekenland POI's
Ja en het werkt ook nog . Snap er niets van. Waarom doen al mijn overige bestanden (rest van europa) het wel en die van Griekenland niet?JaVaWa schreef:Heb je mijn GPI-bestand al geprobeerd?
Maar dit houdt dus in dat ik, minimaal, Griekenland moet aanpassen naar GPI bestanden en hoe doe ik dat.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18237
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Griekenland POI's
Ik denk dat het aan die aanhalingstekens ligt. Open het bestand in Kladblok (of een andere text editor), en verwijder alle aanhalingstekens (met zoek en vervang). Daarna met Garmin POIloader op je toestel zetten (net zoals je met de andere bestanden had gedaan).
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
Re: Griekenland POI's
Laat ik beginnen met het feit dat ik hier in 1 dag verder gekomen ben dan in 10mnd met Garmin . Ondanks dat Garmin in het verleden aangaf dat het probleem zich ook bij hen voordeed en ook op hetzelfde toestel, kreeg ik vandaag te horen dat men het probleem niet kon oplossen . Zij hebben mijn bestanden en geven nu aan dat zij het probleem niet kunnen nabootsen. Of nabootsen de bedoeling was. Dit dus in tegenstelling tot enkele maanden terug. M.a.w. Garmin laat mij nu simpelweg gewoon in de str.nt zakken.
@JaVaWa, al mijn andere bestanden, zowel van Griekenland als van bv de POI's die ik van de Hoekies heb gedownload, heb ik nagekeken en nu blijkt dat ik precies dat ene bestand met de extra aanhalingstekens hier op het forum had neergezet.
Heb inmiddels gevonden hoe ik de CSV-bestanden moet omzetten naar GPI-bestanden. Tis ff werk, maar inmiddels heb ik alle bestanden van Griekenland al omgezet naar GPI-bestanden en die werken ook nog . Nu alle overige bestanden nognog
@JaVaWa, al mijn andere bestanden, zowel van Griekenland als van bv de POI's die ik van de Hoekies heb gedownload, heb ik nagekeken en nu blijkt dat ik precies dat ene bestand met de extra aanhalingstekens hier op het forum had neergezet.
Heb inmiddels gevonden hoe ik de CSV-bestanden moet omzetten naar GPI-bestanden. Tis ff werk, maar inmiddels heb ik alle bestanden van Griekenland al omgezet naar GPI-bestanden en die werken ook nog . Nu alle overige bestanden nognog