Na een tijd weer eens een paar geocaches gezocht.
Deed mijn Oregon 450 ineens heel vreemd.
Ondanks dat ik bij routering als activiteit "offroad" koos, ging hij toch steeds een route berekenen.
Bij de activiteit "directe route" kreeg ik wel een recht lijn naar de loacatie.
Had hier eerder nooit problemen mee. De Dakota 20 die ik van een kennis geleend had om mijn kleinkinderen ook mee te laten zoeken deed het probleemloos.
Heb nog een harde reset geprobeed maar geen resultaat.
Heeft iemand dit ook al eens gehad en/of heeft een oplossing?
offroute doet het niet meer
offroute doet het niet meer
sf-ftd
Zumo 550/Oregon 450t/Nuvi1340/Blaupunkt Travelpilot FX
CN2015.20/Onroute Fiets+Wandelkaart/ Onroute Motorkaart BNL-DACH-FIEP
Diverse OpenStreetMap-kaarten
Zumo 550/Oregon 450t/Nuvi1340/Blaupunkt Travelpilot FX
CN2015.20/Onroute Fiets+Wandelkaart/ Onroute Motorkaart BNL-DACH-FIEP
Diverse OpenStreetMap-kaarten
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18235
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: offroute doet het niet meer
De terminologie is een beetje verwarrend; "Off road" is op de Oregon 450 (en alle nieuwere toestellen) een routerende activiteit, net als bijv. "Autorijden".
"Directe routes" is degene die je moet hebben, en is hetzelfde als wat bij oudere toestellen "Off road" genoemd wordt.
Ik denk niet dat het toestel ineens vreemd ging doen; ik vermoed dat je niet meer zeker wist welke instelling je ook al weer moest gebruiken, en dat "Off road" wel een logische keuze leek
"Directe routes" is degene die je moet hebben, en is hetzelfde als wat bij oudere toestellen "Off road" genoemd wordt.
Ik denk niet dat het toestel ineens vreemd ging doen; ik vermoed dat je niet meer zeker wist welke instelling je ook al weer moest gebruiken, en dat "Off road" wel een logische keuze leek
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
Re: offroute doet het niet meer
Misschien is het dat wel, heb inderdaad het laatste jaar weinig ge-geocached.
Toch vreemd dat de Dakota, di tot de zelfde groep hoort, bij Offroad wel een rechte lijn geeft.
Toch vreemd dat de Dakota, di tot de zelfde groep hoort, bij Offroad wel een rechte lijn geeft.
sf-ftd
Zumo 550/Oregon 450t/Nuvi1340/Blaupunkt Travelpilot FX
CN2015.20/Onroute Fiets+Wandelkaart/ Onroute Motorkaart BNL-DACH-FIEP
Diverse OpenStreetMap-kaarten
Zumo 550/Oregon 450t/Nuvi1340/Blaupunkt Travelpilot FX
CN2015.20/Onroute Fiets+Wandelkaart/ Onroute Motorkaart BNL-DACH-FIEP
Diverse OpenStreetMap-kaarten
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18235
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: offroute doet het niet meer
De Dakota heeft veel overeenkomsten met de Oregon x50, maar er zijn ook verschillen. Dit is er eentje van...
Bij de Oregon stel je het in onder het kopje "Activiteit"; bij de Dakota onder "Begeleidingsmethode". De tweede heeft veel minder opties dan de eerste.
Activiteit "Directe routes" = Begeleidingsmethode "Offroad" (of "Niet via de weg")
Bij de Oregon stel je het in onder het kopje "Activiteit"; bij de Dakota onder "Begeleidingsmethode". De tweede heeft veel minder opties dan de eerste.
Activiteit "Directe routes" = Begeleidingsmethode "Offroad" (of "Niet via de weg")
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
Re: offroute doet het niet meer
Bedankt voor je uitleg.
Maar weer regelmatig geocachen dan vergeet ik het hopelijk niet weer.
Maar weer regelmatig geocachen dan vergeet ik het hopelijk niet weer.
sf-ftd
Zumo 550/Oregon 450t/Nuvi1340/Blaupunkt Travelpilot FX
CN2015.20/Onroute Fiets+Wandelkaart/ Onroute Motorkaart BNL-DACH-FIEP
Diverse OpenStreetMap-kaarten
Zumo 550/Oregon 450t/Nuvi1340/Blaupunkt Travelpilot FX
CN2015.20/Onroute Fiets+Wandelkaart/ Onroute Motorkaart BNL-DACH-FIEP
Diverse OpenStreetMap-kaarten
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: offroute doet het niet meer
Aanvulling: ook in basecamp is 'off-road' een routerend profiel.JaVaWa schreef:De terminologie is een beetje verwarrend; "Off road" is op de Oregon 450 (en alle nieuwere toestellen) een routerende activiteit, net als bijv. "Autorijden".
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Re: offroute doet het niet meer
Zelfs Alpinisme is in BaseCamp een routerend profiel als je voor route maken kiest maar je kunt ook voor track kiezen.
Offroad en Alpinisme zijn profielen waarbij je diverse instellingen inzake de te kiezen snellere of kortere route en de te vermijden wegen kunt instellen, de te kiezen kaart kun je nog niet invoeren, dit in tegenstelling tot de profielen op je gps. Die wijzigen wel de kaart en ook de routeringsinstellingen bij directe route.
Bij offroad (van de weg) zou je verwachten dat er een rechte lijn tussen de gekozen punten komt maar nee, hij tekent een route over de weg.
Het blijft verwarrend.
Offroad en Alpinisme zijn profielen waarbij je diverse instellingen inzake de te kiezen snellere of kortere route en de te vermijden wegen kunt instellen, de te kiezen kaart kun je nog niet invoeren, dit in tegenstelling tot de profielen op je gps. Die wijzigen wel de kaart en ook de routeringsinstellingen bij directe route.
Bij offroad (van de weg) zou je verwachten dat er een rechte lijn tussen de gekozen punten komt maar nee, hij tekent een route over de weg.
Het blijft verwarrend.
sf-ftd
Zumo 550/Oregon 450t/Nuvi1340/Blaupunkt Travelpilot FX
CN2015.20/Onroute Fiets+Wandelkaart/ Onroute Motorkaart BNL-DACH-FIEP
Diverse OpenStreetMap-kaarten
Zumo 550/Oregon 450t/Nuvi1340/Blaupunkt Travelpilot FX
CN2015.20/Onroute Fiets+Wandelkaart/ Onroute Motorkaart BNL-DACH-FIEP
Diverse OpenStreetMap-kaarten
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: offroute doet het niet meer
Verwarrend is het inderdaad wel; maar ergens ook wel weer logisch. In basecamp staat er letterlijk 'off roaden'. Daarmee wordt de terreinwagen bedoeld. Off road staat daarbij voor 'van de verharde weg af'. Net als voor bijv MTB is het best denkbaar dat een topo pro specifieke routering voor terreinwagen kent. Heb daar zelf niet mee getest.sf-ftd schreef: Bij offroad (van de weg) zou je verwachten dat er een rechte lijn tussen de gekozen punten komt maar nee, hij tekent een route over de weg.
Het blijft verwarrend.
De rechte lijnen krijg je met de keuze voor profiel 'direct'.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp