60CSx vindt geen regio's meer na instalatie fietskaart
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 12
- Lid geworden op: 24 feb 2008 20:42
60CSx vindt geen regio's meer na instalatie fietskaart
Ik heb op een nieuwe 2 gig kaart, topo nederland ,topo belgie,city navigatorv 9 belgie ,nederland , en nog wat omliggende delen, en de fietskaart nederland geplaatst . met de laatste update van mapsource.
maar als ik nu naar adressen wil zoeken zijn er geen regio's te vinden welke kaart ik ook selecteer in de 60 csx ,een enkele keer als ik alle kaarten uitzet en alleen de fietskaart aan, zie ik bij zoeken via adressen bij regio nederland staan en twee tellen later staat er ineens weer geen regio's , zo heb ik ook niets meer aan de city navigator onderweg als de fietskaart planner vastloopt . hebben meer mensen dit probleem , of heeft er iemand een oplossing ?
maar als ik nu naar adressen wil zoeken zijn er geen regio's te vinden welke kaart ik ook selecteer in de 60 csx ,een enkele keer als ik alle kaarten uitzet en alleen de fietskaart aan, zie ik bij zoeken via adressen bij regio nederland staan en twee tellen later staat er ineens weer geen regio's , zo heb ik ook niets meer aan de city navigator onderweg als de fietskaart planner vastloopt . hebben meer mensen dit probleem , of heeft er iemand een oplossing ?
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 12
- Lid geworden op: 24 feb 2008 20:42
Ik heb op een andere sd kaart topo nederland , belgie ,oostenrijk ,en city navigator 9 nederland, belgie, duitsland en oostenrijk staan , en dat werkt allemaal perfect
heb de fietskaart met city navigator op verschillende sd kaarten geinstaleerd maar iedere keer het zelfde resultaat bij het zoeken naar adressen zijn er geen regio's te zien en dus ook geen adressen in,te voeren , wel weet de fietskaart een route te maken naar adressen die als waypoints opgeslagen zijn in het toestel (60csx)
heb de fietskaart met city navigator op verschillende sd kaarten geinstaleerd maar iedere keer het zelfde resultaat bij het zoeken naar adressen zijn er geen regio's te zien en dus ook geen adressen in,te voeren , wel weet de fietskaart een route te maken naar adressen die als waypoints opgeslagen zijn in het toestel (60csx)
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 12
- Lid geworden op: 24 feb 2008 20:42
ik heb ondertussen verder geexperimenteerd en ben tot de volgende conclusie gekomen .
onroute fietskaart + topo Nederland op 2 gig sd kaart werkt goed bij regio verschijnt Nederland en zoeken op adressen is mogelijk ( zelfs een fietsroute van 172 km was mogelijk )in de 60CSx
Maar als ik een kaart gedeelte van city navigator europe v9 bij wil zetten ( via mapsource alles opnieuw selecteren en overdragen )dan vindt de 60CSx geen regio's meer ,er verschijnen nog wel wat plaatsnamen maar als ik die selecteer zegt hij niets gevonden .
dus als ik city navigator en de fietskaart samen in de 60CSx zet dan werkt er niets meer via adressen zoeken . tot zover mijn bevindingen als er iemand een oplossing heeft dan hoo ik het graag
Nico
onroute fietskaart + topo Nederland op 2 gig sd kaart werkt goed bij regio verschijnt Nederland en zoeken op adressen is mogelijk ( zelfs een fietsroute van 172 km was mogelijk )in de 60CSx
Maar als ik een kaart gedeelte van city navigator europe v9 bij wil zetten ( via mapsource alles opnieuw selecteren en overdragen )dan vindt de 60CSx geen regio's meer ,er verschijnen nog wel wat plaatsnamen maar als ik die selecteer zegt hij niets gevonden .
dus als ik city navigator en de fietskaart samen in de 60CSx zet dan werkt er niets meer via adressen zoeken . tot zover mijn bevindingen als er iemand een oplossing heeft dan hoo ik het graag
Nico
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 63
- Lid geworden op: 8 mei 2005 22:06
- Locatie: hendrik ido ambacht
Ik heb op dit moment alleen CN en de fietskaart (topo NL ff niet) erop staan en dan kan ik geen plaatsen of regio's vinden. Het lijkt dus meer de combinatie van CN en de fietskaart te zijn dan topo NL en de fietskaart (zie ook eerdere post) Ik hoop dat hier snel iets voor gevonden word want ik wil soms wel ergens naar toe navigeren (voor de kortste route) en dan pas een langere mooie route fietsen.
Ik kan hierbij - speciaal voor Hans Vaessen - deze ervaringen bevestigen. Ik vraag mij hierbij wel af of er andere ervaringen zijn onder gebruik van de nieuwste versie van Mapsource, 6.14.1Nico van Vondelen schreef:Ik heb op een andere sd kaart topo nederland , belgie ,oostenrijk ,en city navigator 9 nederland, belgie, duitsland en oostenrijk staan , en dat werkt allemaal perfect
heb de fietskaart met city navigator op verschillende sd kaarten geinstaleerd maar iedere keer het zelfde resultaat bij het zoeken naar adressen zijn er geen regio's te zien en dus ook geen adressen in,te voeren , wel weet de fietskaart een route te maken naar adressen die als waypoints opgeslagen zijn in het toestel
Zelf blijf ik - overigens ook op aanrading van medewerkers van Waypoint West - Mapsource 6.13.7 voorlopig gebruiken (waar blijft Garmin overigens in deze?)
De Onroute Fietskaart werkt redelijk m.b.t. routering, zowel op de PC als in mijn GPSmap 60Cx. Er zijn echter een heleboel losse "eindjes" (ontbrekende verbindingen en dood lopende (vrijliggende) fietspaden. En de POI's zijn maar matig te zien in Mapsource 6.13.7. Maar dat hoort wellicht allemaal onder een andere draad?
Vooralsnog is de Onroute Fietskaart niet te gebruiken in de GPSmap 60Cx samen met Citynavigator NT2008, tenzij je het voor lief neemt dat het zoeken naar adressen etc. daarbij onmogelijk wordt gemaakt.
Ik zou Waypoint hierbij vriendelijk willen verzoeken z.s.m. hierover te rapporteren/waarschuwen naar alle gedupeerde gebruikers via een Onroute Fietskaart Nieuwsbrief (email).
B.v.d.
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
- We hebben getest met meerdere toestellen, met meerdere formaten kaarten, met verschillende types kaart naast elkaar etc etc. Ofschoon we verschillende reacties zijn hebben we het hierboven geschetste probleem NIET eenduidig kunnen reproduceren. En daarmee dus ook de oorzaak niet in beeld. En dùs kunnen we er nog niet duidelijk over communiceren.
Ter illustratie: we hebben tijdens het testen zelfs verschillende gedrag geconstateerd tussen een geheugenkaart 'made in taiwan' en 'made in china'. Maar we doen onze best een eenduidige instructie te maken.
- qua mapsource: staat an sich los van de fietskaart, maar inderdaad: in de één na laatste mapsource zijn de poi's niet goed te zien (is een bug in mapsource), bij de nieuwste werkt het prima. Die laatste versie werkt grafisch echter heel anders. Is daarmee mooier, maar ook veel langzamer. Zeker op een wat oudere pc niet aan te bevelen. Garmin weet ervan overigens.
Ter illustratie: we hebben tijdens het testen zelfs verschillende gedrag geconstateerd tussen een geheugenkaart 'made in taiwan' en 'made in china'. Maar we doen onze best een eenduidige instructie te maken.
- qua mapsource: staat an sich los van de fietskaart, maar inderdaad: in de één na laatste mapsource zijn de poi's niet goed te zien (is een bug in mapsource), bij de nieuwste werkt het prima. Die laatste versie werkt grafisch echter heel anders. Is daarmee mooier, maar ook veel langzamer. Zeker op een wat oudere pc niet aan te bevelen. Garmin weet ervan overigens.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
@ Hans,
Bedankt voor weer een snel en helder antwoord
Om mogelijkerwijze te kunnen bijdrage aan een oplossing voor het adres-probleem zet ik even een paar feiten, opmerkingen en vragen op een rijtje:
* Ik gebruik (nog steeds) firmware versie 3.60 (met "GPS SW versie 3.00") in mijn 60Cx. Kan het niet zo zijn dat er hier - net als bij het forum onderwerp 'Fietskaart werkt niet op 276/278C' - een firmware probleem de veroorzaker van het leed is?
* Ik ondervond het probleem met de volgende kaarten in de 60Cx:
- City Navigator Europe NT, versie 10.01 (2008), met kaarten "Benelux" + enkele kaarbladen in Duitsland en Frankrijg daarbij.
- TOPO NL 1.10, alle kaartbladen
- Onroute Fietskaat NL 1.30, alle kaartbladen
* Het gmapsupp.img bestand werd naar de 60Cx verzonden vanuit Mapsource, versie 6.13.7. Zou het misschien kunnen dat bij het compileren van het .img bestand vanuit versie 6.14.1 het probleem zich niet voordoet?
* Ik gebruik een 2 Gig Micro SD geheugenkaart, aangeschaft bij WayPoint West (Moordrecht dus) in februari dit jaar, bij aankoop van mijn 60Cx (overigens een fantastisch toestel...)
* Ik realiseer mij inmiddels nu ook, dat ik nog steeds de vorige versie van de Fietskaart NL (WPTT 1.06) in Mapsource heb staan. Zou dat het probleem kunnen veroorzaken?
* Ik heb nu bovenstaande kaarten, maar dan ZONDER de Fietskaart, in de 60Cx geladen, en het probleem is inderdaad verdampt!
Succes met de naspeuringen!
PS Ik kan evt. het .img bestand, die het probleem aan het licht deed komen, opsturen per mail?
Bedankt voor weer een snel en helder antwoord
Om mogelijkerwijze te kunnen bijdrage aan een oplossing voor het adres-probleem zet ik even een paar feiten, opmerkingen en vragen op een rijtje:
* Ik gebruik (nog steeds) firmware versie 3.60 (met "GPS SW versie 3.00") in mijn 60Cx. Kan het niet zo zijn dat er hier - net als bij het forum onderwerp 'Fietskaart werkt niet op 276/278C' - een firmware probleem de veroorzaker van het leed is?
* Ik ondervond het probleem met de volgende kaarten in de 60Cx:
- City Navigator Europe NT, versie 10.01 (2008), met kaarten "Benelux" + enkele kaarbladen in Duitsland en Frankrijg daarbij.
- TOPO NL 1.10, alle kaartbladen
- Onroute Fietskaat NL 1.30, alle kaartbladen
* Het gmapsupp.img bestand werd naar de 60Cx verzonden vanuit Mapsource, versie 6.13.7. Zou het misschien kunnen dat bij het compileren van het .img bestand vanuit versie 6.14.1 het probleem zich niet voordoet?
* Ik gebruik een 2 Gig Micro SD geheugenkaart, aangeschaft bij WayPoint West (Moordrecht dus) in februari dit jaar, bij aankoop van mijn 60Cx (overigens een fantastisch toestel...)
* Ik realiseer mij inmiddels nu ook, dat ik nog steeds de vorige versie van de Fietskaart NL (WPTT 1.06) in Mapsource heb staan. Zou dat het probleem kunnen veroorzaken?
* Ik heb nu bovenstaande kaarten, maar dan ZONDER de Fietskaart, in de 60Cx geladen, en het probleem is inderdaad verdampt!
Succes met de naspeuringen!
PS Ik kan evt. het .img bestand, die het probleem aan het licht deed komen, opsturen per mail?
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
60Cx vindt geen adressen meer
Ik heb ongeveer dezelfde ervaring als sommige andere gebruikers.
Ik kan daar bij aanvullen dat er een verschil is tussen Mapsource versies.
Ik gebruikte eerst versie 6.11 en heb daarmee TOPO Nederland en de Fietskaart geladen. Toen werkte het zoeken op adres prima.
Met die oude versie waren echter sommige POI's niet zichtbaar op de PC, daarom heb ik een upgrade geprobeerd naar 6.14.1, maar die wil absoluut niet draaien onder XP. Daarom op aanraden van andere gebruikers van dit forum de versie 6.13.7 geïnstalleerd, daarmee lijkt alles prima te werken.
Hiermee heb ik dezelfde kaarten geladen naar de 60Cx.
Hierna wil het zoeken op adres op de60Cx niet meer lukken.
Misschien geeft dit een aanwijzing voor de SW mensen.
Jan
Ik kan daar bij aanvullen dat er een verschil is tussen Mapsource versies.
Ik gebruikte eerst versie 6.11 en heb daarmee TOPO Nederland en de Fietskaart geladen. Toen werkte het zoeken op adres prima.
Met die oude versie waren echter sommige POI's niet zichtbaar op de PC, daarom heb ik een upgrade geprobeerd naar 6.14.1, maar die wil absoluut niet draaien onder XP. Daarom op aanraden van andere gebruikers van dit forum de versie 6.13.7 geïnstalleerd, daarmee lijkt alles prima te werken.
Hiermee heb ik dezelfde kaarten geladen naar de 60Cx.
Hierna wil het zoeken op adres op de60Cx niet meer lukken.
Misschien geeft dit een aanwijzing voor de SW mensen.
Jan
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 132
- Lid geworden op: 4 apr 2004 21:16
- Locatie: Haaksbergen
- Contacteer:
adressen zoeken
Ik heb een 60csx en alle denkbare kaarten geladen.
topo-knooppunten-fietsroutes.
Het zoeken op adres werkt nog steeds prima.
Mapsource 6.12 en software gps =s 3.50
Henk
topo-knooppunten-fietsroutes.
Het zoeken op adres werkt nog steeds prima.
Mapsource 6.12 en software gps =s 3.50
Henk
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
hmmm... het lijkt er dan toch op dat de oorzaak ik de verschillende versies van mapsource ligt. En dat daar dus een bugje in zit (zoals in één van de versies inderdaad de poi's niet zichtbaar zijn). Mapsource is stevig aan de slag met mapsource; de laatste is echter helaas grafisch wat zwaar geworden. Heeft niet met XP te maken, maar meer met processor en, vooral, grafische kaart. Ziet er allemaal een stuk fraaier uit, maar leent zich beslist nog voor flinke verbetering. Garmin is op de hoogte en ermee bezig, zo weten we.
We zullen nagaan of we er de vinger op kunnen leggen wanneer het wel en niet goed werkt, maar er zijn vele versies en vele toestel-types. Voorzover ik heb kunnen nagaan werkt het, behoudens de traagheid van het programma zelf, met de laatste versie prima.
Totdat eea echt duidelijk is (wat vanwege de vele combinaties even kan duren) enkele suggesties:
- laad de kaarten met een eerdere danwel latere versie van mapsource
- gebruik een aparte sd voor de fietskaart
Ik sluit overigens niet uit dat er alweer een nieuwe mapsourceupdate is alvorens we de oplossing gevonden hebben..
We zullen nagaan of we er de vinger op kunnen leggen wanneer het wel en niet goed werkt, maar er zijn vele versies en vele toestel-types. Voorzover ik heb kunnen nagaan werkt het, behoudens de traagheid van het programma zelf, met de laatste versie prima.
Totdat eea echt duidelijk is (wat vanwege de vele combinaties even kan duren) enkele suggesties:
- laad de kaarten met een eerdere danwel latere versie van mapsource
- gebruik een aparte sd voor de fietskaart
Ik sluit overigens niet uit dat er alweer een nieuwe mapsourceupdate is alvorens we de oplossing gevonden hebben..
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp