Directe route met waypoints?
Directe route met waypoints?
Bij het maken van een directe route op de OFK loop ik in MS (6.15.11) tegen een vreemd verschijnsel op.
Omdat een brug op de kaart onbreekt ben ik een directe route gaan maken in MS. Dit lukte op de normale manier (zie middelste route in het plaatje).
Vervolgens zag ik op de knooppunten kaart een fietspad langs het water. Deze staat ook niet op de kaart dus weer een directe route. Nu krijg ik echter geen "normale" via-punten, maar automatisch het standaard waypoint symbooltje. MS maakt nu een (directe) route én waypoints aan (rechter route). Ik heb geen enkele instelling gewijzigd.
Wederom met exact dezelfde instelling maak ik een directe route aan de linker kant, nu krijg ik weer "normale" via-punten.
Wat is de reden hiervoor?
Omdat een brug op de kaart onbreekt ben ik een directe route gaan maken in MS. Dit lukte op de normale manier (zie middelste route in het plaatje).
Vervolgens zag ik op de knooppunten kaart een fietspad langs het water. Deze staat ook niet op de kaart dus weer een directe route. Nu krijg ik echter geen "normale" via-punten, maar automatisch het standaard waypoint symbooltje. MS maakt nu een (directe) route én waypoints aan (rechter route). Ik heb geen enkele instelling gewijzigd.
Wederom met exact dezelfde instelling maak ik een directe route aan de linker kant, nu krijg ik weer "normale" via-punten.
Wat is de reden hiervoor?
Als je alleen een hamer hebt gaan alle problemen op een spijker lijken
- Scheurneus
- Berichten: 9194
- Lid geworden op: 2 jun 2006 16:58
- Locatie: Leusden, bij u thuis (Privé les) of op afstand (GPS Helpdesk)
- Contacteer:
routepunten worden alleen gemaakt als je op een kaartkenmerk een klik geeft met routetool.
Zodra er geen kaartkenmerk is, word er automatisch een waypoint gemaakt.
Overhet algemeen zijn gele vlakken in Mapsource ontbloot van kaartkenmerken. zou je op het water klikken, word het weer een routepunt.
Zodra er geen kaartkenmerk is, word er automatisch een waypoint gemaakt.
Overhet algemeen zijn gele vlakken in Mapsource ontbloot van kaartkenmerken. zou je op het water klikken, word het weer een routepunt.
Marco
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
Inderdaad je hebt helemaal gelijk, het is afhankelijk van waar ik klik. Op de OWK zijn nauwelijks delen zonder kaartkenmerken, op de OFK weer wel.
Volgende vraag: wat is hier de diepere gedachte achter, ofwel waarom dit verschil? Route moet ik nu met (via)waypoints naar de O400t sturen en na afloop ze daar vervolgens weer een voor een verwijderen. Nogal omslachtig. Of kun je dat automatisme aanpassen?
Volgende vraag: wat is hier de diepere gedachte achter, ofwel waarom dit verschil? Route moet ik nu met (via)waypoints naar de O400t sturen en na afloop ze daar vervolgens weer een voor een verwijderen. Nogal omslachtig. Of kun je dat automatisme aanpassen?
Als je alleen een hamer hebt gaan alle problemen op een spijker lijken
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
meld je deze fouten via mapreporter dan kan het aangepast worden? http://www.onroute.nl/page/mapreporter
"Always Look on the Bright Side of Life"
Normaal doe ik dat. Dit geval is een beetje apart. De fietsknooppunten rond Haarlem zijn er nog niet zo lang en zijn duidelijk nog niet verwerkt in de OFK. Ik ben van dat netwerk meerdere delen tegengekomen die nog niet op de OFK staan. Ik kan die individuele delen wel melden, maar logischer is dat het knooppunten systeem rond Haarlem in zijn totaliteit in de OFK wordt verwerkt.
Als je alleen een hamer hebt gaan alle problemen op een spijker lijken
- Scheurneus
- Berichten: 9194
- Lid geworden op: 2 jun 2006 16:58
- Locatie: Leusden, bij u thuis (Privé les) of op afstand (GPS Helpdesk)
- Contacteer:
Wel, de route werd eigenlijk alleen voor gerouteerde routes gebruikt en daarvoor kon je alleen maar routes maken met waypoints, want er waren geen kaarten beschikbaar.
Is eigenlijk dus al heel lang zo. En voor routes met routepunten heb je dus kaartkenmerken nodig.
Voor moderne toestellen bestaat er een toevallige uitzondering, dat als je de routes maakt met waypoints en tijdens verzenden alleen de route verstuurd, dan blijkt dat mapsource bij het maken van de vertaling via het GPX formaat de route inclusief routepunten heeft gemaakt. Dus je hoeft niet je waypoints te verzenden.
Probeer het maar eens en daarna in een ander mapsource venster de route weer inlezen, direct uit het \garmin\gpx\temp.gpx
Is eigenlijk dus al heel lang zo. En voor routes met routepunten heb je dus kaartkenmerken nodig.
Voor moderne toestellen bestaat er een toevallige uitzondering, dat als je de routes maakt met waypoints en tijdens verzenden alleen de route verstuurd, dan blijkt dat mapsource bij het maken van de vertaling via het GPX formaat de route inclusief routepunten heeft gemaakt. Dus je hoeft niet je waypoints te verzenden.
Probeer het maar eens en daarna in een ander mapsource venster de route weer inlezen, direct uit het \garmin\gpx\temp.gpx
Marco
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
Route naar de Oregon verzonden zonder waypoints en weer ingelezen.
Ik krijg inderdaad exact de verzonden route, nu zonder waypoints.
Grappig is wel dat een deel van de via-punten in de route nu de oorspronkelijke (standaard) waypointsymbolen zijn, zonder dat ik waypoints heb. Blijkbaar wordt in de GPX wel het viapunt symbool opgeslagen. Of komt dit ook weer door de kaartkenmerken: een via-punt in een gebied zonder kaartkenmerken wordt weergegeven als het standaard waypoint symbool?
[Edit]: nee dit laatse is het niet. Standaard waypointsymbool gewijzigd, route weer van de Oregon ingelezen (Temp.gpx). Krijg oorspronkelijke waypointsymbolen. Niet de nieuw ingestelde.
Ik krijg inderdaad exact de verzonden route, nu zonder waypoints.
Grappig is wel dat een deel van de via-punten in de route nu de oorspronkelijke (standaard) waypointsymbolen zijn, zonder dat ik waypoints heb. Blijkbaar wordt in de GPX wel het viapunt symbool opgeslagen. Of komt dit ook weer door de kaartkenmerken: een via-punt in een gebied zonder kaartkenmerken wordt weergegeven als het standaard waypoint symbool?
[Edit]: nee dit laatse is het niet. Standaard waypointsymbool gewijzigd, route weer van de Oregon ingelezen (Temp.gpx). Krijg oorspronkelijke waypointsymbolen. Niet de nieuw ingestelde.
Als je alleen een hamer hebt gaan alle problemen op een spijker lijken
- Scheurneus
- Berichten: 9194
- Lid geworden op: 2 jun 2006 16:58
- Locatie: Leusden, bij u thuis (Privé les) of op afstand (GPS Helpdesk)
- Contacteer:
Als ik in Mapsource een route kopieer en daarna plak in een ander venster worden de waypoints die in de route staan meegekopieerd.
Wat doe je anders?
Wat doe je anders?
Marco
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
Ik heb een andere oplossing gevonden.
Als ik op de OFK via-punten moet plaatsen op delen zonder kaartkenmerken schakel ik gewoon om naar de OWK. Daar heeft volgens mij elk gebied een kaartkenmerk (op zijn minst "gebied") en krijg ik "gewone"/standaard via-punten. Als ik weer moet aansluiten op de OFK schakel ik weer terug naar de OFK.
Ik blijf een route houden zonder waypoints en met standaard viapunten. Die kan ik op mijn computer bewaren en overzenden naar de GPS.
Als ik op de OFK via-punten moet plaatsen op delen zonder kaartkenmerken schakel ik gewoon om naar de OWK. Daar heeft volgens mij elk gebied een kaartkenmerk (op zijn minst "gebied") en krijg ik "gewone"/standaard via-punten. Als ik weer moet aansluiten op de OFK schakel ik weer terug naar de OFK.
Ik blijf een route houden zonder waypoints en met standaard viapunten. Die kan ik op mijn computer bewaren en overzenden naar de GPS.
Als je alleen een hamer hebt gaan alle problemen op een spijker lijken