Hallo,
ik gebruik de OFK al enige tijd en fiets normaal als 'fietser'. Omwegje geen probleem dus.
Nu was ik bezig met een tochtje voor a.s. weekend en toen dacht ik: Eigenlijk wel leuk om eens te kijken hoeveel korter het nu zal zijn als ik hem als 'voetganger' instel. Dan zou je voor zover ik het altijd begreep niet de toeristische maar gewoon de kortste fietsroute moeten krijgen.
Nee dus... Ik wil van Veenendaal naar Giessenburg. Als fietser levert dat een route op van 61.6 km. Als voetganger wordt dat 76.6 km!!! 15 km langer dus i.p.v. korter!
Hier de plaatjes:
Fiets:
Voetganger:
Hoe kan dit??? Iemand een idee???
gr. Swimmie63
OFK als voetganger kortste weg?
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Interessant voorbeeld inderdaad. Ik vrees alleen dat ik er niet meteen een verklaring voor heb. Opvallend is dat de voetganger ook zwaar rekenwerk oplevert, met enkele 'restarts' in de calculatie. Dat duidt vaak op waterovergangen. Maar ik kan er zo snel de vinger niet op leggen vrees ik...
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
- benbolscher
- WayPoint relatie
- Berichten: 68
- Lid geworden op: 26 jul 2008 20:40
- Locatie: Amsterdam
Dag Benbolscher,benbolscher schreef:Wanneer je de routebepaling op 'Kortste afstand' zet wordt bij mij de afstand bij voetganger 59 km. Precies zo als verwacht, al is twee kilometer minder niet echt veel. (Ik gebruik MapSource 6.15.6, misschien zit daar de kneep)
ik heb MapSource 6.16.2. Bij mij kun je bij 'voetganger' geen keuze maken voor 'kortere afstand'. Dit is dan allemaal grijs (niet instelbaar).
Ik heb net op m'n Colorado zelf gekeken. Als ik dan kies voor 'voetganger' wordt de lengte 60.2km. Dit klopt dus wel.
Vreemd dat MapSource het dan niet kan...
gr. Swimmie63
Colorado 300 + OFK/OWK/Topomap BeLux
Bekijk mijn routes op Wikiloc: http://nl.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=Swimmie
Bekijk mijn routes op Wikiloc: http://nl.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=Swimmie
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
als je even op fietser zet dan kun je de keuze kortste weg maken en die blijft bij keuze voetganger alleen... , ik heb ook 6.16.2 en ik krijg dan een lengte van 80 km.
Het is wel zo dat dit een speciale route is, de vogelvlucht afstand is 50 km dus de fietsroute is maar weinig langer dan vogelvlucht maar waarom voetganger zo lang is en zoals Hans al meldde met erg lang rekenen en herberekenen....?
Het is wel zo dat dit een speciale route is, de vogelvlucht afstand is 50 km dus de fietsroute is maar weinig langer dan vogelvlucht maar waarom voetganger zo lang is en zoals Hans al meldde met erg lang rekenen en herberekenen....?
"Always Look on the Bright Side of Life"
Ah, ok. Maar dat stond dan bij mij ook al zo. Dus geen verschil.HaWee schreef:als je even op fietser zet dan kun je de keuze kortste weg maken en die blijft bij keuze voetganger alleen...
Als je inzoomt op de 'voetganger'-route zie je wel bizarre omwegen zo hier en daar Vaak ga je echt een letterlijk blokje om
Maar zoals ik in een eerdere post al zei: op m'n Colorado zelf lijkt ie het wel goed te doen.
A.s. zaterdag maar eens als 'voetganger' gaan fietsen. Eens kijken waar ik dan uitkom
gr. Swimmie63
Colorado 300 + OFK/OWK/Topomap BeLux
Bekijk mijn routes op Wikiloc: http://nl.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=Swimmie
Bekijk mijn routes op Wikiloc: http://nl.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=Swimmie
Nou, bij nader inzien toch niet op de OFK gefietst.Swimmie63 schreef:... A.s. zaterdag maar eens als 'voetganger' gaan fietsen. Eens kijken waar ik dan uitkom
Bij wijze van proef heb ik op de OWK wandelkaart, met routebepaling 'fiets' gefietst.
En wat denk je? Totale afstand was 59,2 km. Dus nog ruim 2 km korter als de fietsversie van de fietskaart!
Was prima te fietsen. Het enige wat vreemd was was dat de route nogal eens linksom een rotonde overging. Dat heb ik toch maar rechtsom gedaan.
Al met al vraag ik me af of de routering als 'voetganger' op de fietskaart wel zijn belofte waarmaakt (kortst mogelijke fietsroute).
Ik heb zo hier en daar in mapsource wat korte routes laten berekenen op die manier en ik zie toch erg vaak vreemde omwegen...
Misschien dat men hier toch eens naar kan kijken, want overal kom ik tegen dat je als 'voetganger' de saaie korte route krijg, maar daar kom je dan toch bedrogen mee uit.
gr. Swimmie63
Colorado 300 + OFK/OWK/Topomap BeLux
Bekijk mijn routes op Wikiloc: http://nl.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=Swimmie
Bekijk mijn routes op Wikiloc: http://nl.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=Swimmie