Tracks en routes
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 349
- Lid geworden op: 10 jul 2012 17:39
Tracks en routes
Voor fietstochten download ik meestal een tocht van internet in Basecamp. Dit zijn meestal tracks. Het toestel dat ik gebruik is een GPSmap 62S en ik gebruik de Onroute fietskaart. Mijn vraag is hoe ik de gedownloade tocht het beste kan fietsen. Of via tracks of via route die ik in Basecamp van de gedownloade tracks gemaakt heb.Een kennis heeft mij geadviseerd om via tracks de tocht te fietsen omdat als ik routes rijd en de fietskaart een bepaalde weg niet kent de gps mij steeds zal terug laten fietsen naar het via punt, de weg dus, die wel op de Onroute fietskaart staat, terwijl als ik tracks fiets ik het via punt ergens anders op de fietstocht weer kan oppakken en zo mijn fietstocht kan voortzetten. Of dat zo is weet ik niet, maar vandaar mijn vraag. Verder zou ik graag willen weten hoe ik mijn GPSmap 62s het beste kan instellen voor zowel tracks als routes
Re: Tracks en routes
Ik ben ook voorstanders om vooraf geplande tochten als track te tonen op uw scherm enzo het spoor te volgen. Ikzelf fiets met een Edge 800 en daarvoor gaf ik hier al de aanwijzingen.
http://forum.gps.nl/viewtopic.php?f=54&t=38313
Voor uw toestel zal het even anders moeten, maar het principe blijft gelijk.
http://forum.gps.nl/viewtopic.php?f=54&t=38313
Voor uw toestel zal het even anders moeten, maar het principe blijft gelijk.
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 349
- Lid geworden op: 10 jul 2012 17:39
Re: Tracks en routes
Op viewtopic.php?f=54&t=38313 heb ik voor de instellingen gekeken. De instellingen die jij aanbeveelt kan ik niet terugvinden in mijn GPSmap 62s. Het principe zal best wel gelijk zijn, maar aangezien ik het toestel pas heb en dus een beginner ben kom ik er zo niet uit.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Tracks en routes
De Edge is een buitenbeentje in het gps assortiment van garmin, de meeste anderen gedragen zich globaal hetzelfde maar niet de Edge, je hebt dus niet zo veel aan dit verhaal zeker niet als je nieuw bent in de materie.
Het is eigenlijk een principe keuze: afhankelijk van je fietsstijl, je ogen etc. Als je zonder dat je teveel van de weg wordt afgeleid door op je scherm te kijken ziet hoe je pijltje beweegt (of het mooi over de track loopt) en hoe je dus moet fietsen dan is dit een hele goede methode. De track blijft altijd gelijk en als je hem op je kaart laat zien zie je ook meteen wanneer je een hoek om moet etc.
De track omzetten naar een route kan ook, je kunt het automatisch doen maar het is veel beter om het handmatig te doen.
Hier http://forum.gps.nl/viewtopic.php?f=20&t=38768 staat een film hoe je dat doet, weliswaar voor Mapsource maar de methode en de aandachtspunten etc. zijn hetzelfde. (Basecamp kan met een enkele muisklik omzetten en ik denk dat je 62 dat probleemloos pakt maar mijn voorkeur is zelfdoen)
Een "nadeel" van de 62 (alle Outdoor toestellen, maar er worden nu aanpassingen gedaan via updates bij de nieuwste modellen, misschien binnenkort voor de 62 ook ) is dat hij de route bij opstarten altijd zelf berekent met de op dat moment ingestelde kaart en routeringsinstellingen. Omdat je profielen hebt kun je makkelijk alles tegelijk omzetten maar hij blijft rekenen.
De OnRoute fietskaart heeft in de stand fiets een zeer grote voorkeur voor "mooie fietsroutes" , als dat klopt met jouw track is het goed, zoniet dan zal hij de route veranderen (en in de film zie je dan hoe je de route toch via de track dwingt) als er een stukje "verboden" of "niet bestaand" (in de fietskaart) weg in zit dan heb je inderdaad een probleem want dan weigert hij.
Veel mensen gebruiken een combinatie van route en track.
Ze maken een route naar voorbeeld van de track en krijgen dus netjes de aanwijzingen maar zetten ook de track in een andere kleur op het scherm, zodra de route wil afwijken van de track dan volgen ze gewoon de track, de route past zich dan na even zelf aan en meestal kun je aardig snel weer de route volgen.
Het is eigenlijk een principe keuze: afhankelijk van je fietsstijl, je ogen etc. Als je zonder dat je teveel van de weg wordt afgeleid door op je scherm te kijken ziet hoe je pijltje beweegt (of het mooi over de track loopt) en hoe je dus moet fietsen dan is dit een hele goede methode. De track blijft altijd gelijk en als je hem op je kaart laat zien zie je ook meteen wanneer je een hoek om moet etc.
De track omzetten naar een route kan ook, je kunt het automatisch doen maar het is veel beter om het handmatig te doen.
Hier http://forum.gps.nl/viewtopic.php?f=20&t=38768 staat een film hoe je dat doet, weliswaar voor Mapsource maar de methode en de aandachtspunten etc. zijn hetzelfde. (Basecamp kan met een enkele muisklik omzetten en ik denk dat je 62 dat probleemloos pakt maar mijn voorkeur is zelfdoen)
Een "nadeel" van de 62 (alle Outdoor toestellen, maar er worden nu aanpassingen gedaan via updates bij de nieuwste modellen, misschien binnenkort voor de 62 ook ) is dat hij de route bij opstarten altijd zelf berekent met de op dat moment ingestelde kaart en routeringsinstellingen. Omdat je profielen hebt kun je makkelijk alles tegelijk omzetten maar hij blijft rekenen.
De OnRoute fietskaart heeft in de stand fiets een zeer grote voorkeur voor "mooie fietsroutes" , als dat klopt met jouw track is het goed, zoniet dan zal hij de route veranderen (en in de film zie je dan hoe je de route toch via de track dwingt) als er een stukje "verboden" of "niet bestaand" (in de fietskaart) weg in zit dan heb je inderdaad een probleem want dan weigert hij.
Veel mensen gebruiken een combinatie van route en track.
Ze maken een route naar voorbeeld van de track en krijgen dus netjes de aanwijzingen maar zetten ook de track in een andere kleur op het scherm, zodra de route wil afwijken van de track dan volgen ze gewoon de track, de route past zich dan na even zelf aan en meestal kun je aardig snel weer de route volgen.
"Always Look on the Bright Side of Life"
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18268
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Tracks en routes
De Oregon x50, GPSMAP 62/78 en de Montana hebben al d.m.v. een update de mogelijkheid gekregen om routes intact te laten bij het laden.HaWee schreef:Een "nadeel" van de 62 (alle Outdoor toestellen, maar er worden nu aanpassingen gedaan via updates bij de nieuwste modellen, misschien binnenkort voor de 62 ook )
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Tracks en routes
vergissing van mij dus, fijn.
Dus route maken in basecamp (en firmware van de 62 updaten als het nog niet is gebeurd)
maar het blijft natuurlijk wel als een stukje van de track ergens gaat waar de fietskaart geen route kan/mag zetten dan heb je een probleem.
Dus de essentie van mijn verhaal blijft overeind alleen zul je wat minder snel bij opstarten van de route problemen krijgen (want als de route in basecamp op de fietskaart kan dan kan hij in de gps natuurlijk ook)
Dus route maken in basecamp (en firmware van de 62 updaten als het nog niet is gebeurd)
maar het blijft natuurlijk wel als een stukje van de track ergens gaat waar de fietskaart geen route kan/mag zetten dan heb je een probleem.
Dus de essentie van mijn verhaal blijft overeind alleen zul je wat minder snel bij opstarten van de route problemen krijgen (want als de route in basecamp op de fietskaart kan dan kan hij in de gps natuurlijk ook)
"Always Look on the Bright Side of Life"
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 349
- Lid geworden op: 10 jul 2012 17:39
Re: Tracks en routes
De kern van mijn probleem is dat als ik een route volg ik dan in de problemen kom bij een wegomlegging.
Het filmpje heb ik bekeken, maar dat moet ik toch nog een paar keer doen voordat ik alles begrijp. Echter in de laatste alinea schrijf je dat veel mensen routes en tracks door elkaar gebruiken. Daar ik in principe alle download van het internet en zelf geen tracks of routes maak lijkt mij dat een goede bruikbare optie, zeker voor het begin. Echter mijn vraag is dan hoe ik dan zowel de track als de route op het scherm krijg.Bv ik heb een tocht Groengebied Amstelland gedownload en van de tracks in Basecamp een route gemaakt met max 50 viapunten. Zowel de tracks als de route heb ik geupload naar mijn GPSmap 62S. Echter als ik de tracks activeer door Find, sporen, Amstelland, Ga en vervolgens de door Find, Routes, Amstelland en Ga dan zie ik nog alleen maar de route en niet meer de sporen.
Het filmpje heb ik bekeken, maar dat moet ik toch nog een paar keer doen voordat ik alles begrijp. Echter in de laatste alinea schrijf je dat veel mensen routes en tracks door elkaar gebruiken. Daar ik in principe alle download van het internet en zelf geen tracks of routes maak lijkt mij dat een goede bruikbare optie, zeker voor het begin. Echter mijn vraag is dan hoe ik dan zowel de track als de route op het scherm krijg.Bv ik heb een tocht Groengebied Amstelland gedownload en van de tracks in Basecamp een route gemaakt met max 50 viapunten. Zowel de tracks als de route heb ik geupload naar mijn GPSmap 62S. Echter als ik de tracks activeer door Find, sporen, Amstelland, Ga en vervolgens de door Find, Routes, Amstelland en Ga dan zie ik nog alleen maar de route en niet meer de sporen.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Tracks en routes
niet door elkaar maar tegelijk.
je gaat naar track (of spoor)beheer. zoekt de juiste track op en wijzigt die ene track 2 dingen nl "zichtbaar op scherm" , naar ja dus ipv standaard nee en de kleur van de track naar een kleur die op je gps scherm met de juiste kaart zichtbaar is en anders dan de routekleur.
als je nu de route volgt zie je de route en je krijgt aanwijzingen maar op het moment dat de route afwijkt van de track zie je de route de ene kant op gaan en de track (in een andere kleur) een andere kant op. Als alles goed is zie je de track waarschijnlijk zelden of niet maar als je route "van de track af loopt" dan zie je de track wel.
dus bij de track doe je niet Ga.
je gaat naar track (of spoor)beheer. zoekt de juiste track op en wijzigt die ene track 2 dingen nl "zichtbaar op scherm" , naar ja dus ipv standaard nee en de kleur van de track naar een kleur die op je gps scherm met de juiste kaart zichtbaar is en anders dan de routekleur.
als je nu de route volgt zie je de route en je krijgt aanwijzingen maar op het moment dat de route afwijkt van de track zie je de route de ene kant op gaan en de track (in een andere kleur) een andere kant op. Als alles goed is zie je de track waarschijnlijk zelden of niet maar als je route "van de track af loopt" dan zie je de track wel.
dus bij de track doe je niet Ga.
"Always Look on the Bright Side of Life"
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Re: Tracks en routes
Bij de 62 luidt de tekst "toon op scherm". Als je die aanklikt wordt het spoor op de gewone kaart zichtbaar gemaakt, en de tekst in het menu verandert in "verberg op kaart".HaWee schreef: "zichtbaar op scherm" , naar ja
Het principe is bij alle toestellen gelijk, maar de precieze uitvoering verschilt per toestel, en dat zijn er zoveel dat het vrijwel niet bij te houden voor is voor de ijverige antwoorders.
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 349
- Lid geworden op: 10 jul 2012 17:39
Re: Tracks en routes
Om er zeker van te zijn dat ik het goed begrijp zal ik nog eens herhalen wat je zegt.
1 Hoofdmenu > Sporenbeheer > Amstelland. Hier activeer ik Toon op kaart en geef de kleur van het spoor een duidelijke kleur bv zwart. Vervolgens Quit.
2 Find > Routes > Amstelland > Ga.
Mocht ik het allemaal juist weergegeven hebben dan ga ik het morgen uitproberen. Nog een vraagje. Je schrijft: als je nu de route volgt zie je de route en je krijgt aanwijzingen maar op het moment dat de route afwijkt. Moet ik hiervoor iets aparts instellen of eventueel controleren of het goed is ingesteld?
1 Hoofdmenu > Sporenbeheer > Amstelland. Hier activeer ik Toon op kaart en geef de kleur van het spoor een duidelijke kleur bv zwart. Vervolgens Quit.
2 Find > Routes > Amstelland > Ga.
Mocht ik het allemaal juist weergegeven hebben dan ga ik het morgen uitproberen. Nog een vraagje. Je schrijft: als je nu de route volgt zie je de route en je krijgt aanwijzingen maar op het moment dat de route afwijkt. Moet ik hiervoor iets aparts instellen of eventueel controleren of het goed is ingesteld?
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Tracks en routes
omdat de route (als het goed is) hetzelfde is als de track en de route actief is zie je deze (de track ligt er onder) als nu de route linksaf gaat en de track rechtdoor (voorbeeld) zie je de route naar links gaan maar wordt de track zichtbaar omdat hij rechtdoor gaat en de route er niet meer bovenop ligt.
Je hoeft hier dus niks extra voor te doen, dat heb je gedaan door hem zichtbaar te maken en een kleur te geven.
Je hoeft hier dus niks extra voor te doen, dat heb je gedaan door hem zichtbaar te maken en een kleur te geven.
"Always Look on the Bright Side of Life"
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Tracks en routes
Wil je het vanachter je bureau uitproberen kun je natuurlijk ook opzettelijk een foutje in je route maken
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 349
- Lid geworden op: 10 jul 2012 17:39
Re: Tracks en routes
HaWee, Ok, als het enigszins redelijk weer is zal ik je hier melden of het allemaal gelukt if. In ieder geval bedankt voor de zeer uitvoerige en vooral duidelijke aanwijzingen die je mij gegeven hebt.
Hans Vaessen
Daar ik BaseCamp gebruik ik lijkt het mij zinvoller om een BaseCampcursus te volgen waar ik mij reeds voor aangemeld heb.
Hans Vaessen
Daar ik BaseCamp gebruik ik lijkt het mij zinvoller om een BaseCampcursus te volgen waar ik mij reeds voor aangemeld heb.
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Tracks en routes
Ah; je reageert op m'n onderschrift..Stoofpotje schreef: Daar ik BaseCamp gebruik ik lijkt het mij zinvoller om een BaseCampcursus te volgen waar ik mij reeds voor aangemeld heb.
Maar erboven staat de weersonafhankelijke suggestie.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 349
- Lid geworden op: 10 jul 2012 17:39
Re: Tracks en routes
Er zijn veel onduidelijkheden met het gebruik van mijn GPS die voor het grootste deel te wijten zijn aan de slechte handleiding. Daarom zijn het forum en de cursussen zeer nodig. Tot nu toe heb ik zeer waardevolle adviezen van de vrijwilligers op dit forum gekregen en ben er dan ook zeer dankbaar voor. Daar ik het apparaat door en door wil leren kennen heb ik mij opgegeven voor de cursus Basecamp.Hans Vaessen schreef:Ah; je reageert op m'n onderschrift..Stoofpotje schreef: Daar ik BaseCamp gebruik ik lijkt het mij zinvoller om een BaseCampcursus te volgen waar ik mij reeds voor aangemeld heb.
Maar erboven staat de weersonafhankelijke suggestie.