1e indrukken Onroute Wandel Kaart (OWK)
ik heb de OWK nu 3 dagen. vind het een ontzettend mooi stukje software.
alleen wel wat rare dingen. de details zijn vele malen mooier/beter dan de topo.
maar nu komt het:
ik woon bij de grens nl-b. ik heb dus ook 2 topo kaarten (nl-b) als ik dan beide kaarten laat zien. krijg ik in mijn eigen woonplaats geen details (lees geen kaart gegevens)
de instellingen
de strook die niet getoond word.
Hier loopt de scheiding wel heel erg duidelijk
na het uitzetten van topo b, kwamen de gegevens wel in beeld. maar was er toch nog steeds een kleine witte strook op het scherm
Ik heb eerder meerdere topos gehad op de oregon 300. dit gaf geen problemen. ik heb de gps langere tijd op tafel gelegd. en het beeld werd nog steeds niet opgebouwd. bij het scrollen zie wel heel even het volledige beeld en dan verdwijnt het beeld voor de helft.
dus het kan er niet aan liggen dat ik ff moet wachten.
Ook al is deze kaart wel trager dan de topo.
volgens mij klopt er iets niet met het album.
http://picasaweb.google.nl/berend.klu/S ... ndelkaart#
in dit album zitten de fotos.
alleen wel wat rare dingen. de details zijn vele malen mooier/beter dan de topo.
maar nu komt het:
ik woon bij de grens nl-b. ik heb dus ook 2 topo kaarten (nl-b) als ik dan beide kaarten laat zien. krijg ik in mijn eigen woonplaats geen details (lees geen kaart gegevens)
de instellingen
de strook die niet getoond word.
Hier loopt de scheiding wel heel erg duidelijk
na het uitzetten van topo b, kwamen de gegevens wel in beeld. maar was er toch nog steeds een kleine witte strook op het scherm
Ik heb eerder meerdere topos gehad op de oregon 300. dit gaf geen problemen. ik heb de gps langere tijd op tafel gelegd. en het beeld werd nog steeds niet opgebouwd. bij het scrollen zie wel heel even het volledige beeld en dan verdwijnt het beeld voor de helft.
dus het kan er niet aan liggen dat ik ff moet wachten.
Ook al is deze kaart wel trager dan de topo.
volgens mij klopt er iets niet met het album.
http://picasaweb.google.nl/berend.klu/S ... ndelkaart#
in dit album zitten de fotos.
Laatst gewijzigd door bearhunt op 7 mei 2009 20:53, 1 keer totaal gewijzigd.
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Ik vrees dat de afbeeldingen hierboven niet helemaal goed tot z'n recht komen
Heb je in je toestel tevens de fietskaart of CN dan kun je daarin natuurlijk een adres opzoeken en vervolgens toch de route berekenen in de wandelkaart.
Nee, dat kan niet. Geldt voor (vrijwel?) elke topo: wordt veelal in het bos gebruikt en daar is dat toch wat lastiger met adressene.vdwerf schreef: 'k kan mijn eigen adres niet vinden. (niets gevonden) Is het wel mogelijk om met de wandelkaart op adres te zoeken.
Heb je in je toestel tevens de fietskaart of CN dan kun je daarin natuurlijk een adres opzoeken en vervolgens toch de route berekenen in de wandelkaart.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Nog iets geks Hans,
Onroute raadt aan om de wandelkaart en de basemap aan te zetten. Nu woon ik aan de rand van een bos met de bekende stippelpaden. Als ik een route laat berekenen naar mijn huis (ong. 200m) maakt de wandelkaart een rechtstreekse route naar mijn huis vanaf het talud van de N3. (Daar ben ik dan helemaal niet) Een km bij mij vandaan en ook te vinden in de basemap.
Als ik de basemap uitzet maakt de wandelkaart wel een goede routeerbare route naar mijn huis.
Mijn advies is dus Basemap uit!
Groet,
Egbert
Onroute raadt aan om de wandelkaart en de basemap aan te zetten. Nu woon ik aan de rand van een bos met de bekende stippelpaden. Als ik een route laat berekenen naar mijn huis (ong. 200m) maakt de wandelkaart een rechtstreekse route naar mijn huis vanaf het talud van de N3. (Daar ben ik dan helemaal niet) Een km bij mij vandaan en ook te vinden in de basemap.
Als ik de basemap uitzet maakt de wandelkaart wel een goede routeerbare route naar mijn huis.
Mijn advies is dus Basemap uit!
Groet,
Egbert
Etrex Vista HCX, 30 en Touch 35 op de Flyer T14 HighSpeed - Contributor Openstreetmap
hoe bedoel je de plaatjes komen niet tot hun recht? zie je de plaatjes niet?Hans Vaessen schreef:Ik vrees dat de afbeeldingen hierboven niet helemaal goed tot z'n recht komen
Nee, dat kan niet. Geldt voor (vrijwel?) elke topo: wordt veelal in het bos gebruikt en daar is dat toch wat lastiger met adressene.vdwerf schreef: 'k kan mijn eigen adres niet vinden. (niets gevonden) Is het wel mogelijk om met de wandelkaart op adres te zoeken.
Heb je in je toestel tevens de fietskaart of CN dan kun je daarin natuurlijk een adres opzoeken en vervolgens toch de route berekenen in de wandelkaart.
Heb je die basemap ook op een etrex legend hcx en zo ja hoe zet je die uit???
e.vdwerf schreef:Nog iets geks Hans,
Onroute raadt aan om de wandelkaart en de basemap aan te zetten. Nu woon ik aan de rand van een bos met de bekende stippelpaden. Als ik een route laat berekenen naar mijn huis (ong. 200m) maakt de wandelkaart een rechtstreekse route naar mijn huis vanaf het talud van de N3. (Daar ben ik dan helemaal niet) Een km bij mij vandaan en ook te vinden in de basemap.
Als ik de basemap uitzet maakt de wandelkaart wel een goede routeerbare route naar mijn huis.
Mijn advies is dus Basemap uit!
Groet,
Egbert
Een kort overzicht van mijn ervaringen:
* veel details, prima topo kaart voor op de PC;
* noodzakelijke verbetering: duidelijke, fellere kleuren op een 60CSx (nu te flets en weinig contrast);
* wens: snellere schermopbouw op een 60CSx;
* wens: fellere kleuren in Mapsource (a la TOPO Germany v3).
Blijkbaar heeft deze kaart met z'n vele details een snelle processor in de GPS nodig. Heeft iemand goede ervaring m.b.t. schermopbouw met een andere toestel? Misschien is de 60CSx te oud en te traag voor deze detailering; even scrollen naar een andere positie kan je wel vergeten. Maar ik hoop dat er iets aan de kleuren op de GSP is te doen.
* veel details, prima topo kaart voor op de PC;
* noodzakelijke verbetering: duidelijke, fellere kleuren op een 60CSx (nu te flets en weinig contrast);
* wens: snellere schermopbouw op een 60CSx;
* wens: fellere kleuren in Mapsource (a la TOPO Germany v3).
Blijkbaar heeft deze kaart met z'n vele details een snelle processor in de GPS nodig. Heeft iemand goede ervaring m.b.t. schermopbouw met een andere toestel? Misschien is de 60CSx te oud en te traag voor deze detailering; even scrollen naar een andere positie kan je wel vergeten. Maar ik hoop dat er iets aan de kleuren op de GSP is te doen.
Toch ernstig als die GPS dan nu al als 'verouderd' gezien wordt. Ik ben nog steeds niet verder gekomen dan "totaal onwerkbaar op mijn GPS" en ik vind het raar dat dat niet vooraf beter is aangegeven. Ik volg het draadje over de TYP files en hopelijk komt daar nog iets zinnigs uit. Hopelijk kan ik vanavond nog even testen met een kaartje met daarop alleen maar de OWK en verder helemaal geen kaart materiaal. En als daar ook niets uitkomt, dan vrees ik dat het in een la verdwijnt met het labeltje "weggegooid geld" en daar word ik dan weer niet vrolijk van. Ik vind het namelijk niet vallen onder "wens: snellere schermopbouw" of "snelheid laat te wensen over", maa rhet is gewoon compleet onwerkbaar. Ik krijg gewoon geen bruikbare kaart te zien binnen een halve minuut. Dan kan ik dus beter gewoon mijn oude topo kaart gebruiken en niet routeren, dan zie ik tenminste nog paden....---... schreef: Blijkbaar heeft deze kaart met z'n vele details een snelle processor in de GPS nodig. Heeft iemand goede ervaring m.b.t. schermopbouw met een andere toestel? Misschien is de 60CSx te oud en te traag voor deze detailering; even scrollen naar een andere positie kan je wel vergeten. Maar ik hoop dat er iets aan de kleuren op de GSP is te doen.
Mijn eerste indruk is, het programma is echt traag. Op mijn GPS maar ook in Mapsource.
Even een korte wandeling gedaan zojuist en dan merk ik tot nu toe niets van die traagheid, op 5mtr overzoom. Dat gaat goed, wil ik nu wat meer uitzoomen duurt het wel errug lang.
Als er een verbetering gaat komen graag een prio 1 maken van dit probleem.
Ook ik ben flink aan het balen. En heb nog enige hoop dat er een snelle oplossing komt.
Als die traagheid niet zo irri was, was het een TE GEK product. Nu nog niet, jammer genoeg.
Even een korte wandeling gedaan zojuist en dan merk ik tot nu toe niets van die traagheid, op 5mtr overzoom. Dat gaat goed, wil ik nu wat meer uitzoomen duurt het wel errug lang.
Als er een verbetering gaat komen graag een prio 1 maken van dit probleem.
Ook ik ben flink aan het balen. En heb nog enige hoop dat er een snelle oplossing komt.
Als die traagheid niet zo irri was, was het een TE GEK product. Nu nog niet, jammer genoeg.
May the satellites be with you...
Ik ben ook wat aan het testen geweest, en ik mag concluderen dat dit voor mij de miskoop van het jaar is.(tot nu toe)
Op een GPSmap 60csx is er niet fatsoenlijk mee te werken, niet met de MTB maar ook niet lopend, veel te traag.
Het lijkt wel of ie soms gewoon vastloopt, heb daardoor maar eens een harde reset uitgevoerd, maar dat hielp ook niet.
Autozoom staat bij mij nooit aan en noord boven scheelt ook niets.
Alleen een klein deel van de kaart erop gezet, ook geen verbetering.
Daarna wat gespeelt met wat verschillende type file's maar ook dat scheelt niets, kleuren en lijnene worden wel beter, maar die traagheid blijft.
De garmin Topo Nl werkt gewoon perfect dus het kan wel.
Daarbij dacht ik recent kaart materiaal te krijgen, maar minstens 5 jaar oud is voor mij niet recent
Icm een GPSmap60csx werkt hij gewoon niet naar tevredenheid.
Jammer dat ik hem niet via internet besteld heb , dan kon ik gewoon terug sturen
PS: wel goede ervaring met WayPoint dus ik ga ervan uit dat dit wel opgelost wordt, maar mijn reactie gepost uit frustatie blijft staan.
Op een GPSmap 60csx is er niet fatsoenlijk mee te werken, niet met de MTB maar ook niet lopend, veel te traag.
Het lijkt wel of ie soms gewoon vastloopt, heb daardoor maar eens een harde reset uitgevoerd, maar dat hielp ook niet.
Autozoom staat bij mij nooit aan en noord boven scheelt ook niets.
Alleen een klein deel van de kaart erop gezet, ook geen verbetering.
Daarna wat gespeelt met wat verschillende type file's maar ook dat scheelt niets, kleuren en lijnene worden wel beter, maar die traagheid blijft.
De garmin Topo Nl werkt gewoon perfect dus het kan wel.
Daarbij dacht ik recent kaart materiaal te krijgen, maar minstens 5 jaar oud is voor mij niet recent
Icm een GPSmap60csx werkt hij gewoon niet naar tevredenheid.
Jammer dat ik hem niet via internet besteld heb , dan kon ik gewoon terug sturen
PS: wel goede ervaring met WayPoint dus ik ga ervan uit dat dit wel opgelost wordt, maar mijn reactie gepost uit frustatie blijft staan.
BMW r1200 rally 60csx, Tomtom rider 550
Helaas moet ik me hierbij aansluiten. Ik heb zeer recent de Topo Belux gekocht en was hierover erg te spreken. Zeer duidelijke kleuren en snelle opbouw bij routeren. Had alles aan staan; afslagen, autozoom etc. Nergens last van. Sinds woensdag de nieuwe routeerbare OnRoute wandelkaart en inderdaad erg slecht. Ook de aanbevolen aanpassingen helpen bij mijn 60CSx niet. Als deze problemen niet echt opgelost worden breng ik de kaart gewoon terug. Hier is naar mijn idee gewoon sprake van een ondeugdelijk product. Hoop echt dat WayPoint hier iets aan doet.
Zumo XT2 op FJR1300AS (motor), Edge 1040 op Levo FSR(atb), Pegasus Evo (e-bike) en voor wandelen en Nuvi 3598LMTD voor auto.
Maar weer eens verder gaan testen. Het ziet er allemaal knap uit, maar kaart blijft onverminderd traag op m'n etrex vista hcx. Voor harder fietsen dan 10 km per uur onbruikbaar. Plaatsepalingsdriehoekje schokt 100m vooruit. Pijlen bij afslagen zie je niet bij elke afslag, wel aanwijzingen bovenin het scherm. Scherm blijft dan geel.
De boel loopt ook nog wel eens vast. SD-kaartje eruit gehaald en er weer in hielp. Als ik uitzoom en weer inzoom blijft het scherm geel en geen kaart. Via de pageknop doordrukken tot ik weer bij de kaart kom helpt ook. In het menu zijn bij de keuze alle kaartkeuzes soms verdwenen. wandelkaart uitschakelen en weer inschakelen helpt.
'k heb nu alleen CNE kaarten Benelux en grensstreek Duitsland+grensstreek Frankrijk, de wandelkaart, de fietskaart en osm-benelux erop gezet en wel in deze volgorde.
Opmerkelijk is dat het zoeken naar adressen weer gaat, ondanks dat CNE 2009.1 en fietskaart erop staan. Je kunt weer voor regio kiezen.
Kleuren anders dan anders op de etrex? Kan het niet beoordelen, want ik heb nog geen ander scherm gezien.
Eigenlijk dus een beetje teleurgesteld.
Groet
De boel loopt ook nog wel eens vast. SD-kaartje eruit gehaald en er weer in hielp. Als ik uitzoom en weer inzoom blijft het scherm geel en geen kaart. Via de pageknop doordrukken tot ik weer bij de kaart kom helpt ook. In het menu zijn bij de keuze alle kaartkeuzes soms verdwenen. wandelkaart uitschakelen en weer inschakelen helpt.
'k heb nu alleen CNE kaarten Benelux en grensstreek Duitsland+grensstreek Frankrijk, de wandelkaart, de fietskaart en osm-benelux erop gezet en wel in deze volgorde.
Opmerkelijk is dat het zoeken naar adressen weer gaat, ondanks dat CNE 2009.1 en fietskaart erop staan. Je kunt weer voor regio kiezen.
Kleuren anders dan anders op de etrex? Kan het niet beoordelen, want ik heb nog geen ander scherm gezien.
Eigenlijk dus een beetje teleurgesteld.
Groet
Etrex Vista HCX, 30 en Touch 35 op de Flyer T14 HighSpeed - Contributor Openstreetmap
Gisteren wezen wandelen met de OWK in m'n GPSmap 60 Cx.
Eerste indruk,
-zeer slecht afleesbaar scherm, vale kleuren, route nauwelijks te onderscheiden.
-zeeeeeer trage scherm opbouw, (even heen en weer scrollen op de kaart wil niet, omdat je, terwijl je dat doet geen beeld hebt en dus geen idee hebt waar je heen scrolled)
-in en uitzoomen praktisch gezien niet mogelijk (de schermopbouw is te traag om dat nog serieus als een funktie van de gps te zien)
-relevante poi's (zoals bv. ns stations) staan niet op de kaart.
Om kort te gaan, ik ben zwaar teleurgesteld. Zoals het produkt nu functioneert is het naar mijn mening in de 60 Cx onbruikbaar.
(voor het goede begrip, deze bevindingen in vergelijk met de TOPOnl.,
die een goed afleesbare kaart heeft, waar je mee kunt scrollen, waar je mee kunt in en uitzoomen zonder het zicht op de kaart te verliezen, waar poi's op staan, een kaart die veeeel beter voldoet in de 60 CX, in ieder geval geeft de toponl. meer info die je helpt je te orienteren dan dat de OWK dat doet)
Zoals ik het nu zie is de OWK voor in de GPS zeker geen vervanger voor de TOPOnl. en voor op de PC niet meer dan een leuke aanvulling daarop(grafisch wat gelikter, zo te zien wat meer weg/pad info, maar ook hier is het ontbreken van poi's een gemis, je moet bv. echt zoeken naar een ns station (als dat al op de kaart staat)
Eindoordeel, zwaar onvoldoende, voor de GPSmap 60 CX is deze kaart praktisch onbruikbaar.
(eerlijk gezegd snap ik niet dat Waypoint dit produkt als ook geschikt voor de GPSmap 60Cx nog durft te verkopen, een ernstige waarschuwing cq. negatief koopadvies lijkt me zeer op zijn plaats.
Dat alle boven genoemde zaken op het moment van voorintekening nog niet bekend waren, en dat er dus niet voor gewaarschuwd kon worden valt nog te begrijpen, maar gezien de huidige gebruikers ervaringen ligt dat op het moment anders.)
Groet, Martin
p.s. ik was gisteren blij de TOPOnl. ook nog bij me te hebben,
dankzij deze toch nog veilig thuis gekomen.
Eerste indruk,
-zeer slecht afleesbaar scherm, vale kleuren, route nauwelijks te onderscheiden.
-zeeeeeer trage scherm opbouw, (even heen en weer scrollen op de kaart wil niet, omdat je, terwijl je dat doet geen beeld hebt en dus geen idee hebt waar je heen scrolled)
-in en uitzoomen praktisch gezien niet mogelijk (de schermopbouw is te traag om dat nog serieus als een funktie van de gps te zien)
-relevante poi's (zoals bv. ns stations) staan niet op de kaart.
Om kort te gaan, ik ben zwaar teleurgesteld. Zoals het produkt nu functioneert is het naar mijn mening in de 60 Cx onbruikbaar.
(voor het goede begrip, deze bevindingen in vergelijk met de TOPOnl.,
die een goed afleesbare kaart heeft, waar je mee kunt scrollen, waar je mee kunt in en uitzoomen zonder het zicht op de kaart te verliezen, waar poi's op staan, een kaart die veeeel beter voldoet in de 60 CX, in ieder geval geeft de toponl. meer info die je helpt je te orienteren dan dat de OWK dat doet)
Zoals ik het nu zie is de OWK voor in de GPS zeker geen vervanger voor de TOPOnl. en voor op de PC niet meer dan een leuke aanvulling daarop(grafisch wat gelikter, zo te zien wat meer weg/pad info, maar ook hier is het ontbreken van poi's een gemis, je moet bv. echt zoeken naar een ns station (als dat al op de kaart staat)
Eindoordeel, zwaar onvoldoende, voor de GPSmap 60 CX is deze kaart praktisch onbruikbaar.
(eerlijk gezegd snap ik niet dat Waypoint dit produkt als ook geschikt voor de GPSmap 60Cx nog durft te verkopen, een ernstige waarschuwing cq. negatief koopadvies lijkt me zeer op zijn plaats.
Dat alle boven genoemde zaken op het moment van voorintekening nog niet bekend waren, en dat er dus niet voor gewaarschuwd kon worden valt nog te begrijpen, maar gezien de huidige gebruikers ervaringen ligt dat op het moment anders.)
Groet, Martin
p.s. ik was gisteren blij de TOPOnl. ook nog bij me te hebben,
dankzij deze toch nog veilig thuis gekomen.
Laatst gewijzigd door m.s. op 11 mei 2009 17:01, 1 keer totaal gewijzigd.
Hier ook, op mijn Oregon. Vandaag tijdens cachen 2 maal compleet geel scherm gehad, moet dan de unit weer uit- en aan zeten.e.vdwerf schreef:De boel loopt ook nog wel eens vast.
Ook ik ben niet echt te spreken over de snelheid van de schermopbouw, vergeleken met Duitsland III en BeLux
Ben bang dat als dit vaker voor komt ik het niet meer ga gebruiken
Marinus
GPSmap 66st, Fēnix 5, Edge 1000, Nüvi 3598, Oregon 300, Zumo 550 en Etrex Vista HCx.
Mijn indrukken van de kaart zijn goed te noemen. Ik gebruik hem op een Oregon 300 met een (aan mij persoonlijk) aangepaste typ file. Snelheid onder 'zoom 300' is redelijk to goed. De hoeveelheid detail is voor mij te veel in stedelijke gebieden waar ik niet wandel.
Een voorbeeld, 1e is 'oude' topo en 2e is wandelkaart, beiden van Zuid Veenendaal.
In een wandelkaart zit ik niet verlegen om alle details van elk huis.
Ik denk dat als er tweede variant zou zijn waarbij dit soort details (en andere details) veranderd worden in de 'blokken' zoals in de Topo kaart een groot gedeelte van het snelheids probleem opgelost is.
Overigens zal het bij anderen in MS anders uitzien, want ik gebruik ik beide kaarten aangepaste typ files.
Een voorbeeld, 1e is 'oude' topo en 2e is wandelkaart, beiden van Zuid Veenendaal.
In een wandelkaart zit ik niet verlegen om alle details van elk huis.
Ik denk dat als er tweede variant zou zijn waarbij dit soort details (en andere details) veranderd worden in de 'blokken' zoals in de Topo kaart een groot gedeelte van het snelheids probleem opgelost is.
Overigens zal het bij anderen in MS anders uitzien, want ik gebruik ik beide kaarten aangepaste typ files.
Eddy
Forerunner 305, Edge 305, Colorado 300, Oregon 450, GPSmap 62s, Montana 650, Oregon 600, Oregon 750t
Forerunner 305, Edge 305, Colorado 300, Oregon 450, GPSmap 62s, Montana 650, Oregon 600, Oregon 750t