Tip om geen routepuntmeldingen meer te krijgen in een Z660.
Tip om geen routepuntmeldingen meer te krijgen in een Z660.
Ik werd af en toe een beetje tureluurs van de melding "aankomst bij tussenpunt", als ik een route aan het rijden was. Die melding is leuk als je ergens iets moet doen en daarvoor je routepunten gebruikt, maar als je gewoon een leuk toertje wilt rijden, is dit overbodige informatie. In Basecamp kun je een functie gebruiken waardoor die meldingen niet worden weergegeven door de GPS. Tenminste, in een 350 werkt dit. In een 660 leek deze functie echter niet te werken.
Nu heb ik gemerkt dat de routepunten ook in een 660 niet altijd genoemd hoeven te worden. Hier ben ik achter gekomen door verschillende routes op verschillende manieren te maken.
Maak ik een route in Basecamp en laad ik deze in de 660, krijg ik vanuit de 660 bij ieder routepunt een melding dat ik dat punt bereikt heb. Of ik nu "niet waarschuwen bij aankomst" of niet heb gebruikt, de melding blijft komen.
Al ik echter een route maak in Mapsource, deze opsla als .gpx, deze vervolgens open in Basecamp en de route vervolgens van daaruit laad naar de 660, krijg ik (vanuit de 660) geen meldingen meer bij routepunten.
Er zijn echter twee "maren".
1 Als ik een routepunt plaats op een stuk weg waar ik al ben geweest, krijg ik (uitsluitend dáár) wel een melding.
2 De route moet in één keer goed gemaakt worden in Mapsource. Wijzigingen worden wel weer weergegeven.
Misschien dat dit al bekend was bij de heren experts. Als dit echter nog niet bekend was, misschien kunnen de heren experts dit dan eens uitproberen om zodoende uit te kunnen sluiten dat dit een manco is in mijn software.
**EDIT 07-10, 10.41**
Het staat natuurlijk iedereen vrij om zijn of haar eigen methode te gebruiken. Bovenstaand is uitsluitend bedoeld als tip voor hen die dezelfde gedachte hebben als ik.
**/EDIT**
Nu heb ik gemerkt dat de routepunten ook in een 660 niet altijd genoemd hoeven te worden. Hier ben ik achter gekomen door verschillende routes op verschillende manieren te maken.
Maak ik een route in Basecamp en laad ik deze in de 660, krijg ik vanuit de 660 bij ieder routepunt een melding dat ik dat punt bereikt heb. Of ik nu "niet waarschuwen bij aankomst" of niet heb gebruikt, de melding blijft komen.
Al ik echter een route maak in Mapsource, deze opsla als .gpx, deze vervolgens open in Basecamp en de route vervolgens van daaruit laad naar de 660, krijg ik (vanuit de 660) geen meldingen meer bij routepunten.
Er zijn echter twee "maren".
1 Als ik een routepunt plaats op een stuk weg waar ik al ben geweest, krijg ik (uitsluitend dáár) wel een melding.
2 De route moet in één keer goed gemaakt worden in Mapsource. Wijzigingen worden wel weer weergegeven.
Misschien dat dit al bekend was bij de heren experts. Als dit echter nog niet bekend was, misschien kunnen de heren experts dit dan eens uitproberen om zodoende uit te kunnen sluiten dat dit een manco is in mijn software.
**EDIT 07-10, 10.41**
Het staat natuurlijk iedereen vrij om zijn of haar eigen methode te gebruiken. Bovenstaand is uitsluitend bedoeld als tip voor hen die dezelfde gedachte hebben als ik.
**/EDIT**
Laatst gewijzigd door K1100LTse op 7 okt 2013 10:41, 1 keer totaal gewijzigd.
- GPS Expert
- Berichten: 3299
- Lid geworden op: 24 jan 2013 22:41
- Locatie: Amsterdam, Apeldoorn, Havelte, Hilversum, Hoensbroek, Leusden, Privé les of GPS Helpdesk
- Contacteer:
Re: Tip om geen routepuntmeldingen meer te krijgen in een Z6
Dis is al een heel "oud" probleem wat is opgelost met programma's zoals UnFlag, RTWtool, WinGDB3 en ... van Bart Roos.
Zoek de programma's op (Zeker de UnFlag) en je bent van je meldingen af.
Zoek de programma's op (Zeker de UnFlag) en je bent van je meldingen af.
Marco
Kennis en kunde van Outdoor, Sport en Motor GPS'sen van Garmin, Tripy, TomTom, Mio, Teasi, TwoNav, Peaklife/Rage.
Zie ook mijn Kennisforum en YouTube kanaal.
Kennis en kunde van Outdoor, Sport en Motor GPS'sen van Garmin, Tripy, TomTom, Mio, Teasi, TwoNav, Peaklife/Rage.
Zie ook mijn Kennisforum en YouTube kanaal.
Re: Tip om geen routepuntmeldingen meer te krijgen in een Z6
Wat ik begrepen heb is dat je in die gevallen a) niet van je route mag afwijken of b) niet mag laten herberekenen.
Met de oplossing die ik gevonden heb kun en mag je afwijken en ook laten herberekenen, zonder dat de structuur van je route wordt aangepast of gewijzigd. Daarom deel ik deze info.
Met de oplossing die ik gevonden heb kun en mag je afwijken en ook laten herberekenen, zonder dat de structuur van je route wordt aangepast of gewijzigd. Daarom deel ik deze info.
Re: Tip om geen routepuntmeldingen meer te krijgen in een Z6
Ik heb mij er eigenlijk gewoon bij neergelegd.
Een route van pakweg 300 km door de Eifel of Ardennen is prima te maken met minder dan 30 tussenpunten. Bij iedere afslag (en dat zijn er heel wat meer) krijg je je ook al een hoop meldingen. Een route in de Alpen of Dolomieten kan met veel minder tussenpunten, handig is dan om de toppen/Cols als tussenpunt te kiezen.
Als je een tussenpunt op of nabij een afslag pakt krijg je volgens mij ook veel minder meldingen.
Een route van pakweg 300 km door de Eifel of Ardennen is prima te maken met minder dan 30 tussenpunten. Bij iedere afslag (en dat zijn er heel wat meer) krijg je je ook al een hoop meldingen. Een route in de Alpen of Dolomieten kan met veel minder tussenpunten, handig is dan om de toppen/Cols als tussenpunt te kiezen.
Als je een tussenpunt op of nabij een afslag pakt krijg je volgens mij ook veel minder meldingen.
Ducati Multistrada Enduro 1200 met Zumo 660 en echtgenote volgt op een Monster 796
Re: Tip om geen routepuntmeldingen meer te krijgen in een Z6
Dat staat je natuurlijk vrij. Ik wil niet zeggen dat ik het superirritant vind, maar zonder deze meldingen vind ik het prettiger.duccer schreef:Ik heb mij er eigenlijk gewoon bij neergelegd.
Als je hoofdzakelijk grotere wegen rijdt, zijn 30 punten voldoende. Bij een recente route van mij van 200km (kleinere weggetjes door de Eifel en de Ardennen) heb ik al 44 routepunten gebruikt.Een route van pakweg 300 km door de Eifel of Ardennen is prima te maken met minder dan 30 tussenpunten.
Klopt, maar dat zijn essentiële meldingen die je over de door jou geplande route leiden. De meldingen bij de routepunten hebben voor mij geen meerwaarde.Bij iedere afslag (en dat zijn er heel wat meer) krijg je je ook al een hoop meldingen.
Dat doe ik sowieso. Soms kan het dan wel eens zo zijn dat een deel van de route niet geheel loopt zoals ik wil (in een dorp, bijvoorbeeld), dus plaats ik een extra punt als "sturing", om de route toch naar mijn smaak te krijgen.Een route in de Alpen of Dolomieten kan met veel minder tussenpunten, handig is dan om de toppen/Cols als tussenpunt te kiezen.
Dat zou ik moeten uitproberen.Als je een tussenpunt op of nabij een afslag pakt krijg je volgens mij ook veel minder meldingen.
Re: Tip om geen routepuntmeldingen meer te krijgen in een Z6
Zet je de routepunten op adres of op kruispunten?
Re: Tip om geen routepuntmeldingen meer te krijgen in een Z6
Ik zet mijn routepunten altijd op kruisingen en splitsingen. Waarom?DutchFZ schreef:Zet je de routepunten op adres of op kruispunten?
- GPS Expert
- Berichten: 3299
- Lid geworden op: 24 jan 2013 22:41
- Locatie: Amsterdam, Apeldoorn, Havelte, Hilversum, Hoensbroek, Leusden, Privé les of GPS Helpdesk
- Contacteer:
Re: Tip om geen routepuntmeldingen meer te krijgen in een Z6
Correct, maar dat je wel wilt afwijken stond niet in je verhaalK1100LTse schreef:Wat ik begrepen heb is dat je in die gevallen a) niet van je route mag afwijken of b) niet mag laten herberekenen.
Euuhh, dit klopt niet. De structuur van je route word altijd gewijzigd bij herberekenen tot het eerstvolgende routepunt. Dit is echter alleen je actieve of huidige route en niet je originele route in je zumo.K1100LTse schreef:Met de oplossing die ik gevonden heb kun en mag je afwijken en ook laten herberekenen, zonder dat de structuur van je route wordt aangepast of gewijzigd. Daarom deel ik deze info.
Als ik met een ontvlagde route de mist in ga, dan stop ik de route en start deze weer. Naar beginpunt? Nee en daarna zoek ik de route zelf weer op via het kaartbladerscherm en rij er zo naar toe, of start een route daarnaartoe en activeer de route dan weer.
Meer wegen naar rome (zoals rijden zonder geluid via BT, dan hoef je ook niet te ontvlaggen )
Marco
Kennis en kunde van Outdoor, Sport en Motor GPS'sen van Garmin, Tripy, TomTom, Mio, Teasi, TwoNav, Peaklife/Rage.
Zie ook mijn Kennisforum en YouTube kanaal.
Kennis en kunde van Outdoor, Sport en Motor GPS'sen van Garmin, Tripy, TomTom, Mio, Teasi, TwoNav, Peaklife/Rage.
Zie ook mijn Kennisforum en YouTube kanaal.
Re: Tip om geen routepuntmeldingen meer te krijgen in een Z6
Klopt, heb ik niet vermeld, maar hoe vaak komt het niet voor dat je een gemaakte route niet exact kunt rijden?GPS Expert schreef:Correct, maar dat je wel wilt afwijken stond niet in je verhaalK1100LTse schreef:Wat ik begrepen heb is dat je in die gevallen a) niet van je route mag afwijken of b) niet mag laten herberekenen.
Klopt ook. Dat wat je afwijkt van je route verandert, maar de rest van je route blijft intact. Bij ontvlaggen icm herberekenen raak je de route kwijt.Euuhh, dit klopt niet. De structuur van je route word altijd gewijzigd bij herberekenen tot het eerstvolgende routepunt. Dit is echter alleen je actieve of huidige route en niet je originele route in je zumo.K1100LTse schreef:Met de oplossing die ik gevonden heb kun en mag je afwijken en ook laten herberekenen, zonder dat de structuur van je route wordt aangepast of gewijzigd. Daarom deel ik deze info.
En dat hoef ik dus allemaal niet. Ik kan gewoon het herberekenen aan laten staan, als ik dat wil/wens.Als ik met een ontvlagde route de mist in ga, dan stop ik de route en start deze weer. Naar beginpunt? Nee en daarna zoek ik de route zelf weer op via het kaartbladerscherm en rij er zo naar toe, of start een route daarnaartoe en activeer de route dan weer.
Maar dan heb je helemaal geen meldingen meer, toch?Meer wegen naar rome (zoals rijden zonder geluid via BT, dan hoef je ook niet te ontvlaggen )
- GPS Expert
- Berichten: 3299
- Lid geworden op: 24 jan 2013 22:41
- Locatie: Amsterdam, Apeldoorn, Havelte, Hilversum, Hoensbroek, Leusden, Privé les of GPS Helpdesk
- Contacteer:
Re: Tip om geen routepuntmeldingen meer te krijgen in een Z6
Ja, en dat is heerlijk stil
Marco
Kennis en kunde van Outdoor, Sport en Motor GPS'sen van Garmin, Tripy, TomTom, Mio, Teasi, TwoNav, Peaklife/Rage.
Zie ook mijn Kennisforum en YouTube kanaal.
Kennis en kunde van Outdoor, Sport en Motor GPS'sen van Garmin, Tripy, TomTom, Mio, Teasi, TwoNav, Peaklife/Rage.
Zie ook mijn Kennisforum en YouTube kanaal.
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Tip om geen routepuntmeldingen meer te krijgen in een Z6
Dank voor je feedback, maar ik denk dat je analyse niet helemaal klopt (ik kan me vergissen allicht!).
Mijn ervaring is met de 660 dat, als je in baceamp dezelfde versie kaartmateriaal gebruikt als in je toestel EN BOVENDIEN een geheel nieuwe route maakt; en bovendien alle via's soft hebt staan ---- je geen melding van die via's kijgt. Daar hoef je niet eens voor op pd: als je de route vóór import bekijkt in het toestel zie je ook geen vlaggetjes staan.
Doe je hetzelfde echter met routes die je eerst in een andere kaart maakte en herberekende c.q. die je download van internet; dan werkt de truc niet meer.
Bij mapsource is van invloed waar de viapunten precies staan (kruispunten). Bij basecamp is van invloed of je via's verplaatst c.q. invoegt (daardoor zie je dat sommige punten hard en sommige 'zacht' zijn.
De werkwijze die ik voor 'bestaande' (ergo: niet nieuw gemaakte) routes zou aanbevelen is:
- danwel ontvlaggen met GMTK
- danwel je route naar een track converteren en die overzetten
In beide gevallen automatisch herberekenen uitschakelen.
Mijn ervaring is met de 660 dat, als je in baceamp dezelfde versie kaartmateriaal gebruikt als in je toestel EN BOVENDIEN een geheel nieuwe route maakt; en bovendien alle via's soft hebt staan ---- je geen melding van die via's kijgt. Daar hoef je niet eens voor op pd: als je de route vóór import bekijkt in het toestel zie je ook geen vlaggetjes staan.
Doe je hetzelfde echter met routes die je eerst in een andere kaart maakte en herberekende c.q. die je download van internet; dan werkt de truc niet meer.
Bij mapsource is van invloed waar de viapunten precies staan (kruispunten). Bij basecamp is van invloed of je via's verplaatst c.q. invoegt (daardoor zie je dat sommige punten hard en sommige 'zacht' zijn.
De werkwijze die ik voor 'bestaande' (ergo: niet nieuw gemaakte) routes zou aanbevelen is:
- danwel ontvlaggen met GMTK
- danwel je route naar een track converteren en die overzetten
In beide gevallen automatisch herberekenen uitschakelen.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Tip om geen routepuntmeldingen meer te krijgen in een Z6
RTWtoolHans Vaessen schreef:danwel ontvlaggen met GMTK
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Tip om geen routepuntmeldingen meer te krijgen in een Z6
grrr... is het weer zo laat??JaVaWa schreef: RTWtool
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Re: Tip om geen routepuntmeldingen meer te krijgen in een Z6
En toch, ondanks dat ik alle punten op stil heb staan, krijg ik in mijn 660 nog geregeld een melding "aankomst bij tussenpunt". Daarnaast wordt (of werd) hier op het forum geregeld gemeld dat het "stille" alleen maar werkt bij een 350 en niet bij een 660. Dus dacht ik: "Ik heb iets gevonden wat werkt in een 660, laat ik dat eens delen." Van ontvlaggen ben ik geen voorstander, ivm mogelijk herberekenen.
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Tip om geen routepuntmeldingen meer te krijgen in een Z6
Dat klopt, maar er zijn uitzonderingen. En da's het verhaal hierboven. Neem van me aan: ik heb juist dat soort zaken van links naar rechts en van boven tot onder getest. Hooguit kan het zijn dat door tussentijdse verandering de aanvankelijke constateringen niet meer gelden; het is niet te doen bij elke update van basecamp of firmware al dat soort dingen nog eens opnieuw uit te vogelen.K1100LTse schreef:Daarnaast wordt (of werd) hier op het forum geregeld gemeld dat het "stille" alleen maar werkt bij een 350 en niet bij een 660.
Ergo: probeer het eens uit: maak een Koninklijke route in basecamp, met alle punten keurig op de weg en in de actuele kaartversie en zet die naar het toestel: je hoeft niet eens te rijden - kijk maar eens of je vlaggetjes ziet (of rij gesimuleerd).
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp