Was het niet net andersom ? Mapsource dat problemen geeft ?JaVaWa schreef:Ik meen dat het zoiets was als dat de zumo soms spontaan een route afkomstig uit BaseCamp kan gaan herberekenen, ook al staat herberekenen uit.
Maar goed, jij gebruikt MapSource, waardoor het probleem enigszins onverklaarbaar is...
In Belgïe de snelweg af .....
Re: In Belgïe de snelweg af .....
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
Re: In Belgïe de snelweg af .....
In zo'n geval is het gebruik van Tracks een hele goede. Alle Zumo's behalve de 2** kunnen er uitstekend mee overweg.trebla schreef: wij gebruiken verscheidene toestellen.
http://youtu.be/AtS3UV5moCg?list=UU3t6o ... zoQGkl1sxw
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: In Belgïe de snelweg af .....
Op basis van de meeste recente firmware is track importeren in de meeste zumo's mogelijk. Alleen de zumo 210/220 kunnen er niet mee overweg.
Maar, even terug naar het aanvankelijke probleem van TS: als het hier gaat om een route die is gemaakt in basecamp, daar wèl goed gaat maar in het toestel alsnog de tankstations bezoekt dan is die route beslist herberekend. Danwel bij overzetten, danwel in het toestel zelf.
Haal de vinkjes bij 'opties' - 'toesteloverdracht' weg en ik vermoed dat dat het probleem oplost.
Toch heb ik daar wat twijfel bij, want het, kennelijk, zo consequent opzoeken van tankstations is eigenlijk vreemd. Een verklaring daarvan kan zijn dat er viapunten op de snelweg staan, maar de route (her)berekend wordt met instelling 'vermijd snelwegen'. De via's zijn dan leidend, maar elke kans die er is om de snelweg te vermijden zal aangegrepen worden.
Maar, even terug naar het aanvankelijke probleem van TS: als het hier gaat om een route die is gemaakt in basecamp, daar wèl goed gaat maar in het toestel alsnog de tankstations bezoekt dan is die route beslist herberekend. Danwel bij overzetten, danwel in het toestel zelf.
Haal de vinkjes bij 'opties' - 'toesteloverdracht' weg en ik vermoed dat dat het probleem oplost.
Toch heb ik daar wat twijfel bij, want het, kennelijk, zo consequent opzoeken van tankstations is eigenlijk vreemd. Een verklaring daarvan kan zijn dat er viapunten op de snelweg staan, maar de route (her)berekend wordt met instelling 'vermijd snelwegen'. De via's zijn dan leidend, maar elke kans die er is om de snelweg te vermijden zal aangegrepen worden.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Re: In Belgïe de snelweg af .....
DutchFZ
Ja dat weet ik, maar daar heb ik zelf nog niet mee ge experimenteert. Dit omdat bij mij alles perfect werkt.
En ik veronderstel dat er ook enkele nadelen zijn om op die manier te werken ?
Want de mannen krijgen graag alles perfect voorgeschoteld.
mvg
Ja dat weet ik, maar daar heb ik zelf nog niet mee ge experimenteert. Dit omdat bij mij alles perfect werkt.
En ik veronderstel dat er ook enkele nadelen zijn om op die manier te werken ?
Want de mannen krijgen graag alles perfect voorgeschoteld.
mvg
BMW R1200GS 30 jarige 2011
BMW R1200GS LC 2016
Zumo 660 en Zumo 590 LM
BMW Navigator V
Virb Elite
BMW R1200GS LC 2016
Zumo 660 en Zumo 590 LM
BMW Navigator V
Virb Elite
Re: In Belgïe de snelweg af .....
Hans, hij gebruikt Mapsource !!Hans Vaessen schreef:Maar, even terug naar het aanvankelijke probleem van TS: als het hier gaat om een route die is gemaakt in basecamp,...
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 74
- Lid geworden op: 17 okt 2005 16:06
- Locatie: N51 56 55.6 E6 08 20.9
Re: In Belgïe de snelweg af .....
Ik heb ook de Garmin helpdesk daarover geïnformeerd, maar zij zijn zo druk dat ik voorlopig nog geen antwoord hoeft te verwachten, anders dan het toepassen van een 'harde reset' .Hans Vaessen schreef:Op basis van de meeste recente firmware is track importeren in de meeste zumo's mogelijk. Alleen de zumo 210/220 kunnen er niet mee overweg.
Maar, even terug naar het aanvankelijke probleem van TS: als het hier gaat om een route die is gemaakt in basecamp, daar wèl goed gaat maar in het toestel alsnog de tankstations bezoekt dan is die route beslist herberekend. Danwel bij overzetten, danwel in het toestel zelf.
Haal de vinkjes bij 'opties' - 'toesteloverdracht' weg en ik vermoed dat dat het probleem oplost.
Toch heb ik daar wat twijfel bij, want het, kennelijk, zo consequent opzoeken van tankstations is eigenlijk vreemd. Een verklaring daarvan kan zijn dat er viapunten op de snelweg staan, maar de route (her)berekend wordt met instelling 'vermijd snelwegen'. De via's zijn dan leidend, maar elke kans die er is om de snelweg te vermijden zal aangegrepen worden.
Dat heb ik dan ook gedaan.
Ik heb Garmin o.a. deze gps coördinaten gestuurd die aangeven waar mijn originele PC-route afwijkt van de route zoals die op mijn ZUMO-660 wordt gepresenteerd.
Dit zijn de coördinaten:
Hier volgen een aantal positieaanduidingen die afwijken van de snelste route.
1. N51 03.344 E2 33.362
2. N51 10.343 59.708
3. N51 11.356 E3 04.728
4. N51 11.141 06.445
5. N51 02.042 38.293
6. N51 07.834 E4 06.555
7. N51 17.507 52.272
8. N51 17.875 58.532
9. N51 18.769 E5 11.518
10. N51 21.040 16.531
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: In Belgïe de snelweg af .....
Ohw ja.... Dan vervalt mijn opmerking over exportinstellingen.FM schreef: Hans, hij gebruikt Mapsource !!
De andere mogelijke verklaring blijft echter wel overeind.
Eddie: die coördinaten zijn vermoedelijk minder relevant (en garmin zal er vrijwel zeker niets mee doen). Maar je zou hier de gpx van de route eens kunnen toevoegen, dan kunnen we daar wellicht wat mee spelen.
In welke kaartversie is de route gemaakt? En staat diezelfde versie in het toestel? Wat was de navigatieinstelling van het toestel zelf toen zich dit voordeed (snelwegen vermijden?).
Laatst gewijzigd door Hans Vaessen op 14 jan 2015 14:35, 1 keer totaal gewijzigd.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: In Belgïe de snelweg af .....
Nee, echt BaseCamp. Ik las het op het Garmin forum, in een bericht van een BaseCampontwikkelaar (kan het alleen niet zo gauw terugvinden)FM schreef:Was het niet net andersom ? Mapsource dat problemen geeft ?
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen