Even schetsen : de Z660 is voorzien van de recentste firmware, BC en Z660 voorzien van hetzelfde kaartmateriaal 2015.2 (overgedragen via Express).
Wanneer ik routes maak in BC en deze overzet naar het apparaat, hetzijn via BC, hetzij in BC-verkenner door verslepen, hetzij door kopieren via 'Finder' (Mac) steeds weer datzelfde probleem de routes worden gemiddeld 10% langer.
Wanneer ik de Zumo terug aan de Mac koppel : keurig de oospronkelijke afstanden.
JDM geeft geen fouten.
Het zijn nieuw gemaakte routes, dus geen herberekeningen van oude routes. Dat er een afwijking optreedt wil ik best aanvaarden, maar afwijkingen van meer dan 10% (340km wordt 390 km) lijken me buitensporig.
Wat doe ik mis ?
Gtz,
André
http://jdm.javawa.nl/FAc4 (de link naar de rapportage van JDM)
Afwijking in afstand tussen Z660 en BC
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Afwijking in afstand tussen Z660 en BC
Volgens mij is dit niet nieuw, is al eerder door anderen opgemerkt. Ik meen begrepen te hebben dat dit veroorzaakt wordt door een verschillende wijze van afstand berekening in het toestel vs. Basecamp.
Nu vind ik een afwijking van 50 km op een totale afstand van 340 km ook wel erg veel. Weet je zeker dat de route bij het overdragen intact is gebleven (dus niet herberekend o.i.d.)?
Nu vind ik een afwijking van 50 km op een totale afstand van 340 km ook wel erg veel. Weet je zeker dat de route bij het overdragen intact is gebleven (dus niet herberekend o.i.d.)?
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Afwijking in afstand tussen Z660 en BC
Klopt: de zumo telt de lengte van de verschillende route-delen bij elkaar op. Dat is an sich niet erg, maar die routedelen worden qua lengte eerst naar boven afgerond. dus: 4,1 km wordt 5 km, 1,8 km wordt 2 km. Route was 5,9, zumo zegt 7 km..
Hoe meer routepunten, hoe groter het verschil.
Hoe meer routepunten, hoe groter het verschil.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Re: Afwijking in afstand tussen Z660 en BC
Met andere woorden, stel dat je een route hebt moeten 'dwingen' over een bepaald weggetje te rijden door om de 100 m bv 15 viapunten te plaatsen, dan heb je sowieso al nagenoeg 15 km te veel, op die plaats alleen?
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Afwijking in afstand tussen Z660 en BC
Dat klinkt inderdaad logisch, kwestie van proberen. Heb dat voor de aardigheid ook heel even gedaan en dan vrees ik dat mijn weergave een vereenvoudigde versie van de werkelijkheid is.
Heb even een dergelijk route-tje van 1,5 km, met iets van 10 via's gemaakt. Eerst voor de 590; en die overgezet: lengte blijft intact...
Vervolgens die route herberekend en naar de 660 overgezet. Dat levert inderdaad een interessant effect:
Dat wordt een interessant ritje.
<<zucht>> sommige dingen moet je niet willen begrijpen... (vermoed de oorzaak in het 'op en neer' bugje (zie elders); dat manifesteert zich immers bij veel via's vlakbij elkaar)
Maar... het is alweer jaren geleden dat ik ermee getest heb: bij 'normale routes' icm de 550/660 klopt het verhaal wel zo'n beetje. Ergo: is het normaal dat de route in het toestel iets langer is; je zult er in de praktijk niets van merken.
Wordt een route, zoals in dit geval, ca 100 maal zo lang dan is er echter echt wel iets loos...
Heb even een dergelijk route-tje van 1,5 km, met iets van 10 via's gemaakt. Eerst voor de 590; en die overgezet: lengte blijft intact...
Vervolgens die route herberekend en naar de 660 overgezet. Dat levert inderdaad een interessant effect:
Dat wordt een interessant ritje.
<<zucht>> sommige dingen moet je niet willen begrijpen... (vermoed de oorzaak in het 'op en neer' bugje (zie elders); dat manifesteert zich immers bij veel via's vlakbij elkaar)
Maar... het is alweer jaren geleden dat ik ermee getest heb: bij 'normale routes' icm de 550/660 klopt het verhaal wel zo'n beetje. Ergo: is het normaal dat de route in het toestel iets langer is; je zult er in de praktijk niets van merken.
Wordt een route, zoals in dit geval, ca 100 maal zo lang dan is er echter echt wel iets loos...
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Afwijking in afstand tussen Z660 en BC
Wat ik zie is dat er allemaal routelijnen van de vlaggetjes naar een bepaalde punt lijken te lopen. Hoe ontstaat dit?
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Afwijking in afstand tussen Z660 en BC
Hans Vaessen schreef:sommige dingen moet je niet willen begrijpen...
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp