Route wijkt af in zumo 220 tov Basecamp
Route wijkt af in zumo 220 tov Basecamp
Hoihoi
Ik heb in Basecamp een mooie route gemaakt, en importeer die in mijn zumo 220.
Maar daar loopt het mis.
Het lijkt wel alsof mijn route in de zumo een eindje opgeschoven/verschoven is tov die in Basecamp. De route ligt dus heel de tijd netjes nààst de baan dus. En de Zumo "fantaseert" telkens korte "uitstapjes" erbij naar de tussenpuntjes die ik in Basecamp had ingegeven.
Zowel op Basecamp als op mijn Zumo staan "City Navigator Europe NT 2020.1".
Ik heb nu de modus op mijn zumo aangepast naar "kortste route" en dan terug naar "snelste route". Nu lijkt ie het juist te hebben. Maar ik ben er dus niet helemaal zeker van. Het is immers een nogal lange route en ik kan ze niet hélémaal aflopen om na te kijken. En ook wil ik onderweg (we vertrekken morgen) niet in de problemen komen met dit soort van "grapjes"...
Iemand een idee?
Ik heb in Basecamp een mooie route gemaakt, en importeer die in mijn zumo 220.
Maar daar loopt het mis.
Het lijkt wel alsof mijn route in de zumo een eindje opgeschoven/verschoven is tov die in Basecamp. De route ligt dus heel de tijd netjes nààst de baan dus. En de Zumo "fantaseert" telkens korte "uitstapjes" erbij naar de tussenpuntjes die ik in Basecamp had ingegeven.
Zowel op Basecamp als op mijn Zumo staan "City Navigator Europe NT 2020.1".
Ik heb nu de modus op mijn zumo aangepast naar "kortste route" en dan terug naar "snelste route". Nu lijkt ie het juist te hebben. Maar ik ben er dus niet helemaal zeker van. Het is immers een nogal lange route en ik kan ze niet hélémaal aflopen om na te kijken. En ook wil ik onderweg (we vertrekken morgen) niet in de problemen komen met dit soort van "grapjes"...
Iemand een idee?
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Route wijkt af in zumo 220 tov Basecamp
Ik vermoed dat de route in Basecamp niet nauwkeurig genoeg is gemaakt. De "kleine uitstapjes" doen mij denken dat de tussenpunten in Basecamp nét naast de weg staan. Loop die route nog eens na op dit soort punten.
O ja, Je hebt toch wel het vinkje uit staan bij de optie "route altijd aanpassen aan de kaart in het toestel" ? [Bewerken>Opties>Toesteloverdracht]
O ja, Je hebt toch wel het vinkje uit staan bij de optie "route altijd aanpassen aan de kaart in het toestel" ? [Bewerken>Opties>Toesteloverdracht]
Laatst gewijzigd door Frank op 9 aug 2019 13:57, 2 keer totaal gewijzigd.
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Re: Route wijkt af in zumo 220 tov Basecamp
Potverdekke.
Inderdaad. In Basecamp staan er regelmatig tussenpunten nét naast de weg... Vermoedelijk doordat die ooit door iemand op een andere kaartversie zijn gemaakt (ik heb die route via internet gedownload).
Ik ga alle puntjes nalopen en dan nog eens proberen importeren op de zumo 220.
En die "route altijd aanpassen aan de kaart in het toestel" stond ook niét aan... Ik heb 'm nu aangezet.
Alvast bedankt voor de tip!
Inderdaad. In Basecamp staan er regelmatig tussenpunten nét naast de weg... Vermoedelijk doordat die ooit door iemand op een andere kaartversie zijn gemaakt (ik heb die route via internet gedownload).
Ik ga alle puntjes nalopen en dan nog eens proberen importeren op de zumo 220.
En die "route altijd aanpassen aan de kaart in het toestel" stond ook niét aan... Ik heb 'm nu aangezet.
Alvast bedankt voor de tip!
-
- Berichten: 258
- Lid geworden op: 21 apr 2017 10:43
Re: Route wijkt af in zumo 220 tov Basecamp
Deze vink staat best UITkvanmeer schreef:....En die "route altijd aanpassen aan de kaart in het toestel" stond ook niét aan... Ik heb 'm nu aangezet.....
.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Route wijkt af in zumo 220 tov Basecamp
Nee, die moet niet aanstaan, Frank schreef ook "vinkje uit" als hij wel aanstaat gaat het vaker fout.kvanmeer schreef: En die "route altijd aanpassen aan de kaart in het toestel" stond ook niét aan... Ik heb 'm nu aangezet.
!
"Always Look on the Bright Side of Life"
- guzzi vero
- Berichten: 1709
- Lid geworden op: 28 sep 2006 00:38
- Locatie: Oostduinkerke
Re: Route wijkt af in zumo 220 tov Basecamp
en wat bedoel je met "nogal lange route"? Best niet langer dan een dagetappe van bv 500 km.
als je een route van een ander krijgt of download kun je beter daar onmiddellijk een spoor van maken in BC en van dat spoor een route laten berekenen door BC (in statusbalk kiezen voor directe route en het aantal viapunten kiezen). Route laten berekenen en viapunten nakijken en juist op de weg zetten. Van je juiste route nu een spoor maken en de eerste route en spoor deleten. Als dat een hele oude Mapsource route is vermijd je zo dat er nog ergens verborgen vector info aan de route hangt.
als je een route van een ander krijgt of download kun je beter daar onmiddellijk een spoor van maken in BC en van dat spoor een route laten berekenen door BC (in statusbalk kiezen voor directe route en het aantal viapunten kiezen). Route laten berekenen en viapunten nakijken en juist op de weg zetten. Van je juiste route nu een spoor maken en de eerste route en spoor deleten. Als dat een hele oude Mapsource route is vermijd je zo dat er nog ergens verborgen vector info aan de route hangt.
BMW R1200RT en nog wat andere meuk - Zumo 590 - SP2820
Re: Route wijkt af in zumo 220 tov Basecamp
zeker van? Gebruiker heeft een (oude) Zumo 220. Ik weet niet of die iets kan met een spoor.guzzi vero schreef:Van je juiste route nu een spoor maken en de eerste route en spoor deleten.
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Route wijkt af in zumo 220 tov Basecamp
Ik weet het wel: die kan niets met een spoor...
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: Route wijkt af in zumo 220 tov Basecamp
Merci! Het was even werk, maar het ziet er al véél beter uit.
- guzzi vero
- Berichten: 1709
- Lid geworden op: 28 sep 2006 00:38
- Locatie: Oostduinkerke
Re: Route wijkt af in zumo 220 tov Basecamp
ik weet dat die 220 niks met een spoor kan. Spoor dient enkel als back up in BC om de route aan te passen zodat deze juist loopt zoals gedownload. En als je dan toch bezig bent kan je dit van de eerste keer goed doen en oud spoor verwijderen en een nieuw van correcte route maken.
BMW R1200RT en nog wat andere meuk - Zumo 590 - SP2820
Re: Route wijkt af in zumo 220 tov Basecamp
Mijn Zumo 220 kan idd niets met sporen...
Re: Route wijkt af in zumo 220 tov Basecamp
Okidoki. Zal ik volgende keer proberen. Bedankt voor de tips.guzzi vero schreef:en wat bedoel je met "nogal lange route"? Best niet langer dan een dagetappe van bv 500 km.
als je een route van een ander krijgt of download kun je beter daar onmiddellijk een spoor van maken in BC en van dat spoor een route laten berekenen door BC (in statusbalk kiezen voor directe route en het aantal viapunten kiezen). Route laten berekenen en viapunten nakijken en juist op de weg zetten. Van je juiste route nu een spoor maken en de eerste route en spoor deleten. Als dat een hele oude Mapsource route is vermijd je zo dat er nog ergens verborgen vector info aan de route hangt.