CN NT 2009: automatisch naar Mapsource 6.14.1!
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Ja hoor, het proces is vrij eenvoudig.
1. Download het volgende bestand:
http://www.naviboard.de/vb/attachment.p ... 1224967200
2. Pak de zip uit en plaats de bestanden conv613.bat en gmt.exe in de map:
C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\GARMIN\Maps\City Navigator Europe NT 2009.gmap
3. Maak een map aan waar de kaart moet komen te staan, bijv. c:\Garmin\CNE2009
4. Klik op Start > Uitvoeren, typ cmd in en klik op OK (we hebben een DOS-venster nodig).
5. Typ in:
cd "\Documents and Settings\All Users\Application Data\GARMIN\Maps\City Navigator Europe NT 2009.gmap"
en druk op Enter.
Nu zou je in de map moeten zijn waar de kaarten in staan (het pad wordt aangegeven voor het > teken).
6. Typ in: conv613 c:\Garmin\CNE2009 en druk op Enter (als je een andere bestemming voor de kaarten gekozen had bij 3. moet je deze opdracht daaraan aanpassen).
Het conversieproces wordt nu gestart. Er staan wat pauzes in het (batch) programmaatje, dus af en toe moet je op Enter drukken om verder te gaan.
Aan het eind van het proces worden er nog wat sleutels aan het Windows-register toegevoegd; als dit afgerond is, zou alles moeten werken.
1. Download het volgende bestand:
http://www.naviboard.de/vb/attachment.p ... 1224967200
2. Pak de zip uit en plaats de bestanden conv613.bat en gmt.exe in de map:
C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\GARMIN\Maps\City Navigator Europe NT 2009.gmap
3. Maak een map aan waar de kaart moet komen te staan, bijv. c:\Garmin\CNE2009
4. Klik op Start > Uitvoeren, typ cmd in en klik op OK (we hebben een DOS-venster nodig).
5. Typ in:
cd "\Documents and Settings\All Users\Application Data\GARMIN\Maps\City Navigator Europe NT 2009.gmap"
en druk op Enter.
Nu zou je in de map moeten zijn waar de kaarten in staan (het pad wordt aangegeven voor het > teken).
6. Typ in: conv613 c:\Garmin\CNE2009 en druk op Enter (als je een andere bestemming voor de kaarten gekozen had bij 3. moet je deze opdracht daaraan aanpassen).
Het conversieproces wordt nu gestart. Er staan wat pauzes in het (batch) programmaatje, dus af en toe moet je op Enter drukken om verder te gaan.
Aan het eind van het proces worden er nog wat sleutels aan het Windows-register toegevoegd; als dit afgerond is, zou alles moeten werken.
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 72
- Lid geworden op: 25 jan 2005 19:36
@JaVaWa,
Ik zag vanmiddag bij een collega voor het eerst CNE2009.
Hij heeft ook het truckje van onze Duitse vrienden geprobeerd,
alles werkt maar het lijkt erop dat het kaartmateriaal afwijkt.
(o.a de A73 ter hoogte van Roermond is verdwenen)
Zou je dit bij jou kunnen/willen controleren?
Voor de conversie heeft hij het nieuwe kaartmateriaal naar z'n gps geupload en daar staat de A73 (ter hoogtes van Roermond) wel op, maar in mapsource is deze verdwenen.
Ook als hij de nieuwe Mapsource 6.14.1 opstart blijft de autoweg ... weg
groetjes,
Evion
Ik zag vanmiddag bij een collega voor het eerst CNE2009.
Hij heeft ook het truckje van onze Duitse vrienden geprobeerd,
alles werkt maar het lijkt erop dat het kaartmateriaal afwijkt.
(o.a de A73 ter hoogte van Roermond is verdwenen)
Zou je dit bij jou kunnen/willen controleren?
Voor de conversie heeft hij het nieuwe kaartmateriaal naar z'n gps geupload en daar staat de A73 (ter hoogtes van Roermond) wel op, maar in mapsource is deze verdwenen.
Ook als hij de nieuwe Mapsource 6.14.1 opstart blijft de autoweg ... weg
groetjes,
Evion
De A73 staat er gewoon op, wel bij de feiten blijvenRoy Crijns schreef:knip..
(o.a de A73 ter hoogte van Roermond is verdwenen)
BMW R60/Steib, xChallenge, xCountry, 1150GS
Prolech MT5001 Android en Ulefone Armor 5 Android icm TomTom Go App en Osmand+
Prolech MT5001 Android en Ulefone Armor 5 Android icm TomTom Go App en Osmand+
- warmoltz
- WayPoint relatie
- Berichten: 240
- Lid geworden op: 18 jun 2007 22:51
- Locatie: Zutphen
- Contacteer:
Progje werkt perfect, inclusief de A73 bij Roermond!:D
Bedankt voor deze tip!
Bedankt voor deze tip!
Honda ST Pan European 1100 uit 1999 met Garmin Streetpilot 2820 inclusief Probiker KX4 Z-link helm met ingebouwde bleutooth.
ETrex Legend HCx voor geo-caching.
Nuvi 245W voor de vrouw, zodat zij ook niet meer verdwaald.
Niek Warmoltz, Zutphen
ETrex Legend HCx voor geo-caching.
Nuvi 245W voor de vrouw, zodat zij ook niet meer verdwaald.
Niek Warmoltz, Zutphen
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Zoals warmoltz ook zegt, de A73 is gewoon te zien, echter bij een kaartschaal van meer dan 15 km bij een gemiddeld kaartdetail zie je hem niet meer.Roy Crijns schreef:@JaVaWa,
Ik zag vanmiddag bij een collega voor het eerst CNE2009.
Hij heeft ook het truckje van onze Duitse vrienden geprobeerd,
alles werkt maar het lijkt erop dat het kaartmateriaal afwijkt.
(o.a de A73 ter hoogte van Roermond is verdwenen)
Zou je dit bij jou kunnen/willen controleren?
Dan is er toch iets anders aan de hand, want het Duitse tooltje verandert niets aan de originele kaartbestanden. Hoe staan de instellingen? Bij het laagste kaartdetail zie je de A73 bij een schaal van 5 km al niet meer...Roy Crijns schreef:Ook als hij de nieuwe Mapsource 6.14.1 opstart blijft de autoweg ... weg
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 72
- Lid geworden op: 25 jan 2005 19:36
@Mr. M
De situatie zoals omschreven is een feit en we hebben er zelfs een schermafdruk van gemaakt.
Ik zeg niet dat op CNE2009 geen A73 staat maar we constateerden alleen dat na de conversie met de duitse tool, in mapsource 6.13.7, deze niet meer te zien is, vandaar de vraag aan JaVaWa of dat bij hem ook zo is.
off-topic: Ik was altijd in de veronderstelling dat dit forum bedoeld was voor het stellen van vragen en niet om meteen door "medegebruikers" onderuit gehaald te worden die reageren zonder te lezen wat er staat c.q. gevraagd wordt.
@warmoltz en @JaVaWa bedankt voor jullie reactie en de bevestiging dat het wel zou moeten werken.
Evion
De situatie zoals omschreven is een feit en we hebben er zelfs een schermafdruk van gemaakt.
Ik zeg niet dat op CNE2009 geen A73 staat maar we constateerden alleen dat na de conversie met de duitse tool, in mapsource 6.13.7, deze niet meer te zien is, vandaar de vraag aan JaVaWa of dat bij hem ook zo is.
off-topic: Ik was altijd in de veronderstelling dat dit forum bedoeld was voor het stellen van vragen en niet om meteen door "medegebruikers" onderuit gehaald te worden die reageren zonder te lezen wat er staat c.q. gevraagd wordt.
@warmoltz en @JaVaWa bedankt voor jullie reactie en de bevestiging dat het wel zou moeten werken.
Evion
-
- Berichten: 123
- Lid geworden op: 18 nov 2004 11:19
- Locatie: Belgie
Staat Hide GPS detail misschien aan. Dan is idd de A73 bij Roermond niet zichtbaar. Toggle detail met ctrl+gRoy Crijns schreef:@Mr. M
De situatie zoals omschreven is een feit en we hebben er zelfs een schermafdruk van gemaakt.
Ik zeg niet dat op CNE2009 geen A73 staat maar we constateerden alleen dat na de conversie met de duitse tool, in mapsource 6.13.7, deze niet meer te zien is, vandaar de vraag aan JaVaWa of dat bij hem ook zo is.
Evion
Hij staat er in ieder geval wel op. Als het nog niet het geval is zou ik de conversie nog een keer doen. De registerwaarden invoeren via de batchfile dan overslaan.
Even een hele domme vraag van mijn kant,
ik ben nou niet bepaald achterlijk op PC en GPS gebied, maar ik krijg toch echt NT 2009 niet aan de gang zonder 6.14 er op te krijgen.
Op het Duitse Naviboard hebben ze het over een parallelle installatie van 6.13 en 6.14, maar wat ik ook probeer, ik krijg dat dus met geen mogelijkheid voor elkaar want die ellendige installatiebende van Garmin vraagt niks en plettert de hele zooi gewoon daar waar ik het NIET wil hebben.
Wie kan me een zetje in de juiste richting geven want ook op mijn PC draait 6.14 voor geen meter, in het begin leek het wel mee te vallen, maar de boel gaat steeds langer duren en dat vind ik dus mega irritant.
Ik heb al diverse mensen horen zeggen dat ze het aan de gang hebben gekregen maar vertellen daar niet bij hoe, het zou toch wel fijn zijn als iemand dat nou eens WEL deed, scheelt een hoop frustratie voor een heleboel mensen denk ik.
Alvast bedankt,
G-J.
ik ben nou niet bepaald achterlijk op PC en GPS gebied, maar ik krijg toch echt NT 2009 niet aan de gang zonder 6.14 er op te krijgen.
Op het Duitse Naviboard hebben ze het over een parallelle installatie van 6.13 en 6.14, maar wat ik ook probeer, ik krijg dat dus met geen mogelijkheid voor elkaar want die ellendige installatiebende van Garmin vraagt niks en plettert de hele zooi gewoon daar waar ik het NIET wil hebben.
Wie kan me een zetje in de juiste richting geven want ook op mijn PC draait 6.14 voor geen meter, in het begin leek het wel mee te vallen, maar de boel gaat steeds langer duren en dat vind ik dus mega irritant.
Ik heb al diverse mensen horen zeggen dat ze het aan de gang hebben gekregen maar vertellen daar niet bij hoe, het zou toch wel fijn zijn als iemand dat nou eens WEL deed, scheelt een hoop frustratie voor een heleboel mensen denk ik.
Alvast bedankt,
G-J.
1. Download het volgende bestand:
http://www.naviboard.de/vb/attachment.p ... 1224967200
2. Pak de zip uit en plaats de bestanden conv613.bat en gmt.exe in de map:
C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\GARMIN\Maps\City Navigator Europe NT 2009.gmap
3. Maak een map aan waar de kaart moet komen te staan, bijv. c:\Garmin\CNE2009
4. Klik op Start > Uitvoeren, typ cmd in en klik op OK (we hebben een DOS-venster nodig).
5. Typ in:
cd "\Documents and Settings\All Users\Application Data\GARMIN\Maps\City Navigator Europe NT 2009.gmap"
en druk op Enter.
Nu zou je in de map moeten zijn waar de kaarten in staan (het pad wordt aangegeven voor het > teken).
6. Typ in: conv613 c:\Garmin\CNE2009 en druk op Enter (als je een andere bestemming voor de kaarten gekozen had bij 3. moet je deze opdracht daaraan aanpassen).
Het conversieproces wordt nu gestart. Er staan wat pauzes in het (batch) programmaatje, dus af en toe moet je op Enter drukken om verder te gaan.
Aan het eind van het proces worden er nog wat sleutels aan het Windows-register toegevoegd; als dit afgerond is, zou alles moeten werken.
http://www.naviboard.de/vb/attachment.p ... 1224967200
2. Pak de zip uit en plaats de bestanden conv613.bat en gmt.exe in de map:
C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\GARMIN\Maps\City Navigator Europe NT 2009.gmap
3. Maak een map aan waar de kaart moet komen te staan, bijv. c:\Garmin\CNE2009
4. Klik op Start > Uitvoeren, typ cmd in en klik op OK (we hebben een DOS-venster nodig).
5. Typ in:
cd "\Documents and Settings\All Users\Application Data\GARMIN\Maps\City Navigator Europe NT 2009.gmap"
en druk op Enter.
Nu zou je in de map moeten zijn waar de kaarten in staan (het pad wordt aangegeven voor het > teken).
6. Typ in: conv613 c:\Garmin\CNE2009 en druk op Enter (als je een andere bestemming voor de kaarten gekozen had bij 3. moet je deze opdracht daaraan aanpassen).
Het conversieproces wordt nu gestart. Er staan wat pauzes in het (batch) programmaatje, dus af en toe moet je op Enter drukken om verder te gaan.
Aan het eind van het proces worden er nog wat sleutels aan het Windows-register toegevoegd; als dit afgerond is, zou alles moeten werken.
De mens lijdt het meest, door het verkeerd rijden, dat hij vreest.
Die conversie was me al duidelijk Corbin, alleen heb ik geen parallelle installatie dus die hele conversie heb ik niks aan op dit moment, ik krijg gewoon geen 6.13 meer geinstalleerd zodra ik NT2009 er op heb (gehad), wat ik ook probeer en NT 2009 kan ik ook gewoon nergens anders installeren omdat die keuze er eenvoudigweg niet is.
Alle mogelijkheden worden je uit handen genomen en dat voelt een beetje heel erg vervelend, vroeger, nog niet zo heel lang geleden kon je alles gewoon zelf bepalen wat je waar en hoe wilde hebben, ik ben nopg uit de DOS tijd waar je alles MOEST bepalen en ik wordt een beetje kregelig van dat spastische dichttimmeren van alle software leveranciers.
Op het moment krijg ik zelfs mijn GPS-sen niet meer werkend onder Windows omdat de USB drivers "niet gevonden" worden, w.t.f die staan gvd gewoon waar dat stomme pakket van Garmin ze heeft gezet, ik geef het zelfs mee aan Windows, de boel lijkt geinstalleerd te worden en nog werkt het niet, pffffffff, ik zou de PC bijna het raam uit flikkeren zo zat ben ik het inmiddels.
Ik gooi de boel even op slot en ik ga morgen (of volgende week, of helemaal niet meer) wel weer verder, ik ben het even helemaal zat met die bagger.
Misschien dat iemand anders nog een idee heeft hoe ik die parallelle installatie kan doen, ander zie ik het allemaal wel, moet ik alleen weer even NTv9 weer op de 278 prakken, dan ga ik daar wel weer mee verder.
Alle mogelijkheden worden je uit handen genomen en dat voelt een beetje heel erg vervelend, vroeger, nog niet zo heel lang geleden kon je alles gewoon zelf bepalen wat je waar en hoe wilde hebben, ik ben nopg uit de DOS tijd waar je alles MOEST bepalen en ik wordt een beetje kregelig van dat spastische dichttimmeren van alle software leveranciers.
Op het moment krijg ik zelfs mijn GPS-sen niet meer werkend onder Windows omdat de USB drivers "niet gevonden" worden, w.t.f die staan gvd gewoon waar dat stomme pakket van Garmin ze heeft gezet, ik geef het zelfs mee aan Windows, de boel lijkt geinstalleerd te worden en nog werkt het niet, pffffffff, ik zou de PC bijna het raam uit flikkeren zo zat ben ik het inmiddels.
Ik gooi de boel even op slot en ik ga morgen (of volgende week, of helemaal niet meer) wel weer verder, ik ben het even helemaal zat met die bagger.
Misschien dat iemand anders nog een idee heeft hoe ik die parallelle installatie kan doen, ander zie ik het allemaal wel, moet ik alleen weer even NTv9 weer op de 278 prakken, dan ga ik daar wel weer mee verder.