Wanneer ik een mapje met daarin routes, gemaakt in BC 3.02, exporteer naar een bestand dan wordt dat automatisch een GPX.
Dit bestand kan ik niet inlezen in GDB3 versie 3.55.1.
Programma komt met de melding; Non GDB input file is not valid for options 1 - 15.
De vraag is hoe kan ik in BaseCamp een GDB aanmaken of doe ik toch iets fout in GDB3.
De bedoeling is dat ik de vlaggetjes er uit wil hebben.
Wie kan me helpen aan de oplossing hiervan?
GDB3 staat geen bestanden vanuit BaseCamp toe
GDB3 staat geen bestanden vanuit BaseCamp toe
Laatst gewijzigd door hka op 17 aug 2010 11:35, 2 keer totaal gewijzigd.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18237
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
WinGDB3 is primair bedoeld voor het werken met GDB-bestanden (de naam zegt het al...), en ondersteunt GPX-bestanden slechts voor een aantal conversie-opties. BaseCamp voor Windows kan wel naar GDB-bestanden exporteren, maar de Mac-versie niet.
Nu is dat niet zo'n ramp, want er is een prima Mac-alternatief voor WinGDB3: MacGPX
Nu is dat niet zo'n ramp, want er is een prima Mac-alternatief voor WinGDB3: MacGPX
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
Nu schiet me weer te binnen waarom ik MacGPX uit het oog ben verloren aangezien de conversies niet werkten als ik ze in de Zumo zette.
Met GDB3, eerst route omzetten in MS naar GDB, gingen dezelfde routes wel goed. Ben daar uren mee aan het klooien geweest zonder resultaat overigens.
Zelfde kaartversies staan op de MAC, PC en op de Zumo.
MacGPX versie 1.09 had ik in gebruik.
Heb ik het misschien verkeerd aangepakt?
Met GDB3, eerst route omzetten in MS naar GDB, gingen dezelfde routes wel goed. Ben daar uren mee aan het klooien geweest zonder resultaat overigens.
Zelfde kaartversies staan op de MAC, PC en op de Zumo.
MacGPX versie 1.09 had ik in gebruik.
Heb ik het misschien verkeerd aangepakt?
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18237
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Welke conversie-optie gebruik je in MacGPX, en wat gaat er dan niet goed in de zumo?
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18237
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Als de route 0 km lang is, dan vallen begin- en eindpunt samen; iets wat je beter kunt voorkomen.
Je toestel herberekent de routes bij het importeren, en dat gaat bij ontvlagde routes altijd mis. Je hebt de BMW kloon van de zumo 660, niet? Tot voor kort was het zo dat er altijd herberekend werd bij importeren, tenzij de routes in het bestand temp.gpx op het toestel staan (met de nieuwste firmwareversies gaat het wel goed met routes die op de SD kaart geplaatst worden)
MapSource plaatst routes bij overdragen in temp.gpx, BaseCamp blijkbaar niet (of je hebt het gpx-bestand via de Finder op het toestel gezet)
Het ligt dus niet aan MacGPX (heb het net nog getest, en het werkt probleemloos), maar aan de wijze van opslaan...
De simpelste oplossing is het wijzigen van de naam van het geconverteerde gpx-bestand in temp.gpx, en dat bestand in de map Garmin\GPX plaatsen.
Je toestel herberekent de routes bij het importeren, en dat gaat bij ontvlagde routes altijd mis. Je hebt de BMW kloon van de zumo 660, niet? Tot voor kort was het zo dat er altijd herberekend werd bij importeren, tenzij de routes in het bestand temp.gpx op het toestel staan (met de nieuwste firmwareversies gaat het wel goed met routes die op de SD kaart geplaatst worden)
MapSource plaatst routes bij overdragen in temp.gpx, BaseCamp blijkbaar niet (of je hebt het gpx-bestand via de Finder op het toestel gezet)
Het ligt dus niet aan MacGPX (heb het net nog getest, en het werkt probleemloos), maar aan de wijze van opslaan...
De simpelste oplossing is het wijzigen van de naam van het geconverteerde gpx-bestand in temp.gpx, en dat bestand in de map Garmin\GPX plaatsen.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
Heb inmiddels de aanbevelingen van je opgevolgd en met positief resultaat. Met andere woorden de procedure waarop je dat doet is bepalend voor succes en aan de software ligt het absoluut niet. Daar ging ik in eerste instantie ook niet vanuit gezien de enthousiaste reacties van anderen.
Overigens enige tijd met GDB3 aan de slag geweest zijnde was ik gecharmeerd van de wijze waarop deze de geconverteerde bestanden opslaat, nl met het # vóór de naam van het bestand. Vooral wanneer je hiervoor een te lange naam hebt gekozen en het toevoegsel "ontvlagd" niet meer zichtbaar is.
Ontzettend handig wanneer je de "geontvlagde" route op de Zumo wilt herkennen.
Het is maar een idee voor de rest lof voor je prachtige program.
#Dank voor je expertise.
Overigens enige tijd met GDB3 aan de slag geweest zijnde was ik gecharmeerd van de wijze waarop deze de geconverteerde bestanden opslaat, nl met het # vóór de naam van het bestand. Vooral wanneer je hiervoor een te lange naam hebt gekozen en het toevoegsel "ontvlagd" niet meer zichtbaar is.
Ontzettend handig wanneer je de "geontvlagde" route op de Zumo wilt herkennen.
Het is maar een idee voor de rest lof voor je prachtige program.
#Dank voor je expertise.