route downloaden in zumo 550
-
- Berichten: 6
- Lid geworden op: 11 apr 2014 09:48
route downloaden in zumo 550
hallo, wij hebben morgen een rit en nu heeft de motorclub een route op internet gezet. ik ben in het bezit van een mac en heb de route op mn buroblad staan. nu begreep ik dat als ik de zumo 550 op de pc aansluit, ik alleen maar de route naar het icoon van de garmin hoef te slepen of naar de sd kaart. als ik vervolgens op mn pc de sd kaart lees dan zie ik hem wel staan, maar als ik vervolgens de zumo 550 loskoppel en ga zoeken, kan ik de route nergens vinden. kunt u mij aub vandaag nog helpen hoe ik de route terug kan vinden? mijn dank is groot..
Re: route downloaden in zumo 550
Neen, je opent basecamp, kies dan voor importeren en selecteer de route van je buroblad. Eens ze in BC staat je zumo aankoppelen en dan naar de zumo versturen op verslepen.
Zumo XT, iPhone 13 Pro Max, Shubert SRC M1+ SCM1 , BaseCamp 4.8.12, CN Europe NTU 2023.20, Onroute motor 5.15 Europa, tomtom Vio.
Re: route downloaden in zumo 550
Als de route een gpx-bestand is, kan je wel degelijk de route rechtstreeks in je Zumo550 zetten. Maar het bestand moet wel komen te staan in de map Garmin(de schijf die je Zumo vertegenwoordigt)/Garmin/gpx .
Als je daarna je Zumo loskoppelt en aanzet (kan ook dat hij vanzelf opstart), komt hij binnen de minuut waarschuwen dat er nieuwe gegevens gevonden zijn, en vraagt hij of je ze wil importeren. Dan zeg je natuurlijk 'JA', en je kiest routes om de routes te importeren. Als dat gedaan is (zou wel enige tijd kunnen duren in de veronderstelling dat de route niet in hetzelfde kaartmateriaal gemaakt is als dat in jouw Zumo), dan kan je via 'waarheen' - 'routes' je route(s) selecteren.
Als je daarna je Zumo loskoppelt en aanzet (kan ook dat hij vanzelf opstart), komt hij binnen de minuut waarschuwen dat er nieuwe gegevens gevonden zijn, en vraagt hij of je ze wil importeren. Dan zeg je natuurlijk 'JA', en je kiest routes om de routes te importeren. Als dat gedaan is (zou wel enige tijd kunnen duren in de veronderstelling dat de route niet in hetzelfde kaartmateriaal gemaakt is als dat in jouw Zumo), dan kan je via 'waarheen' - 'routes' je route(s) selecteren.
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
Re: route downloaden in zumo 550
Maar als de route een gdb-bestand is, dan moet je via Basecamp werken.
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
-
- Berichten: 6
- Lid geworden op: 11 apr 2014 09:48
Re: route downloaden in zumo 550
fantastisch, nu heb ik de route via basecamp verstuurd naar de zumo, krijg de melding overdracht voltooid. koppel mn zumo los...en dan? kijk onder routes...niets...kijk onder favorieten...niets....waar kan ik hem terugvinden in de zumo??
-
- Berichten: 6
- Lid geworden op: 11 apr 2014 09:48
Re: route downloaden in zumo 550
die waarschuwing dat er nieuwe gegevens gevonden zijn geeft de zumo dus niet, dus kan ik ze ook niet importeren. anders zou het nu verder appeltje eitje zijn...
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: route downloaden in zumo 550
Kijk eens onder {sleuteltje rechtsonder} > Gebruikersgegevens > Importeer gegevens ?
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
-
- Berichten: 6
- Lid geworden op: 11 apr 2014 09:48
Re: route downloaden in zumo 550
geweldig!! nu krijg ik kan route niet importeren. deze route bevat te veel via-punten. ik ben bang dat deze melding betekent dat het niet gaat lukken??
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: route downloaden in zumo 550
Vi de knop hieronder 'bijlagen toevoegen' kun je het gdb bestand uploaden en bij je bericht plaatsen. Als je dat doet kunnen we eens een plek op de route werpen.
Hou vol.. als je over een paar weken terugkijkt blijkt het allemaal een stuk logischer dan je nu denkt. Alle begin is moeilijk.
Hou vol.. als je over een paar weken terugkijkt blijkt het allemaal een stuk logischer dan je nu denkt. Alle begin is moeilijk.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: route downloaden in zumo 550
Dan moet die route wel extreem veel viapunten bevatten; veel toestellen kennen een limiet aan het aantal viapunten, maar de zumo 550 in principe niet...
Wat je zou kunnen doen is het converteren van de route naar een track (met BaseCamp), en deze track op het toestel zetten; je zumo berekent dan zelf een route aan de hand van de track.
Voor het rijden van de route wel het herberekenen uitschakelen; doe je dat niet en wijk je van de route af, dan krijg je de kortste route naar het eindpunt...
Oh ja, bij de 550 moet je ook niet tegen de route in rijden. Ook al staat herberekenen uit; in dat geval wordt er tóch herberekend...
Route opnieuw laden lost het weer op.
Wat je zou kunnen doen is het converteren van de route naar een track (met BaseCamp), en deze track op het toestel zetten; je zumo berekent dan zelf een route aan de hand van de track.
Voor het rijden van de route wel het herberekenen uitschakelen; doe je dat niet en wijk je van de route af, dan krijg je de kortste route naar het eindpunt...
Oh ja, bij de 550 moet je ook niet tegen de route in rijden. Ook al staat herberekenen uit; in dat geval wordt er tóch herberekend...
Route opnieuw laden lost het weer op.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: route downloaden in zumo 550
Gegeven het kennelijke aantal viapunten vermoed ik dat de hele club problemen met de route zal hebben en dat het een heel gemopper op garmin zal worden bij de start. De oorzaak lijkt echter bij de bron te liggen. Daarom advies: upload de route even; als daar de oorzaak zit zien we dat heel snel. (en is het meestal ook heel snel op te lossen).
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
-
- Berichten: 6
- Lid geworden op: 11 apr 2014 09:48
Re: route downloaden in zumo 550
dit is de bewuste route
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: route downloaden in zumo 550
Da's inderdaad een drama-route; dat wordt feest morgen!
600 viapunt op 133 kilometer. Vermoedelijk vanuit een track automatisch een route gemaakt zonder verdere praktijkervaring.
Advies:
Danwel de route handmatig overtekenen; danwel niet de route, maar de track overzetten en importeren; die lijkt prima in orde. Zie opmerkingen javawa hierboven.
600 viapunt op 133 kilometer. Vermoedelijk vanuit een track automatisch een route gemaakt zonder verdere praktijkervaring.
Advies:
Danwel de route handmatig overtekenen; danwel niet de route, maar de track overzetten en importeren; die lijkt prima in orde. Zie opmerkingen javawa hierboven.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
-
- Berichten: 6
- Lid geworden op: 11 apr 2014 09:48
Re: route downloaden in zumo 550
JaVaWa schreef:Dan moet die route wel extreem veel viapunten bevatten; veel toestellen kennen een limiet aan het aantal viapunten, maar de zumo 550 in principe niet...
Wat je zou kunnen doen is het converteren van de route naar een track (met BaseCamp), en deze track op het toestel zetten; je zumo berekent dan zelf een route aan de hand van de track.
Voor het rijden van de route wel het herberekenen uitschakelen; doe je dat niet en wijk je van de route af, dan krijg je de kortste route naar het eindpunt...
Oh ja, bij de 550 moet je ook niet tegen de route in rijden. Ook al staat herberekenen uit; in dat geval wordt er tóch herberekend...
Route opnieuw laden lost het weer op.
heeeeelemaal super!! door het te converteren naar een track is de zumo aan het rekenen geslagen en staat de route nu in de zumo!!!/....allemaal hartstikke bedankt....zo zie je maar weer...een mens is nooit te oud om te leren...
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: route downloaden in zumo 550
Let op:
Maar attendeer de andere rijders cq de maker van de route hier ook even op; want je bent beslist niet het enige met dit probleem. De route is gewoon niet bruikbaar.
Zie ook http://youtu.be/AtS3UV5moCgJaVaWa schreef: Voor het rijden van de route wel het herberekenen uitschakelen; doe je dat niet en wijk je van de route af, dan krijg je de kortste route naar het eindpunt...
Oh ja, bij de 550 moet je ook niet tegen de route in rijden. Ook al staat herberekenen uit; in dat geval wordt er tóch herberekend...
Maar attendeer de andere rijders cq de maker van de route hier ook even op; want je bent beslist niet het enige met dit probleem. De route is gewoon niet bruikbaar.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp