trip kilometer teller
trip kilometer teller
HOI gps 'ers,
Ik heb me een nieuwe gps gekocht, de 64S en heb nu geconstateerd dat de trip kilometer teller gewoon door blijft tellen ondanks het feit dat ik binnenshuis ben.
Op zich is dat geen onoverkomelijk probleem, maar ik vroeg me toch af of ik dat in de instellingen kan wijzigen .
Misschien is er iemand op het forum die een oplossing kan aandragen.
Hoor graag iets van jullie.
Groeten,
Ger
Ik heb me een nieuwe gps gekocht, de 64S en heb nu geconstateerd dat de trip kilometer teller gewoon door blijft tellen ondanks het feit dat ik binnenshuis ben.
Op zich is dat geen onoverkomelijk probleem, maar ik vroeg me toch af of ik dat in de instellingen kan wijzigen .
Misschien is er iemand op het forum die een oplossing kan aandragen.
Hoor graag iets van jullie.
Groeten,
Ger
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18235
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: trip kilometer teller
Binnenshuis is de satellietontvangst erg slecht, waardoor de plaatsbepaling erg onnauwkeurig is. Elke keer dat het toestel je locatie berekent kunnen er zomaar tientallen meters tussen zitten. Je kunt het ook zien als je de tracklog bekijkt: het wordt een compleet spinnenweb...
Je kunt de plaatsbepaling uitzetten, het zit ergens bij de systeeminstellingen (ik weet niet precies waar; ben niet geheel bekend met de GPSMAP 64). Daar heb je de keuze uit drie opties: GPS, waas/egnos en demomodus. Die laatste moet je hebben.
N.B. Deze instelling wordt automatisch teruggezet naar de gewone stand na het herstarten.
Je kunt de plaatsbepaling uitzetten, het zit ergens bij de systeeminstellingen (ik weet niet precies waar; ben niet geheel bekend met de GPSMAP 64). Daar heb je de keuze uit drie opties: GPS, waas/egnos en demomodus. Die laatste moet je hebben.
N.B. Deze instelling wordt automatisch teruggezet naar de gewone stand na het herstarten.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
Re: trip kilometer teller
Zie ook dit draadje....
http://forum.gps.nl/viewtopic.php?f=113&t=49628
http://forum.gps.nl/viewtopic.php?f=113&t=49628
Etrex Vista HCX, 30 en Touch 35 op de Flyer T14 HighSpeed - Contributor Openstreetmap
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18235
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: trip kilometer teller
Hmm, niet echt... dat gaat over tijd, hier gaat ‘t over afstand (en het zijn andere toestellen, met andere eigenschappen)e.vdwerf schreef:Zie ook dit draadje....
http://forum.gps.nl/viewtopic.php?f=113&t=49628
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
Re: trip kilometer teller
Ja... da's waar...
Etrex Vista HCX, 30 en Touch 35 op de Flyer T14 HighSpeed - Contributor Openstreetmap
Re: trip kilometer teller
Wat mij betreft is dit draadje/post volledig van toepassing:JaVaWa schreef:Hmm, niet echt... dat gaat over tijd, hier gaat ‘t over afstand (en het zijn andere toestellen, met andere eigenschappen)e.vdwerf schreef:Zie ook dit draadje....
http://forum.gps.nl/viewtopic.php?f=113&t=49628
- @Arjen reageert over "beweging" (en ook dat is geen "tijd")
- @AnkEric stelt (op basis van een GPSMAP 64st) dat alles begint te lopen, te tellen en te meten op het moment dat het toestel nog geen fix heeft. Dus zowel "tijd" als "afstand".
- Het is niet mogelijk om onderscheid te maken tussen het doorlopen van "tijd" en "afstand".
Als de "tijd" doorloopt zal ook de "afstand" doorlopen.
En omgekeerd: als de "afstand" doorloopt zal ook de "tijd" doorlopen.
- Speed
- Trip Odometer
- Moving Time
- Stopped Time
- Moving Avg
- Overall Avg
- Grade
- Elevation
"Moving Time" loopt twee keer zo snel als "Stopped Time". En ik zit nog steeds op dezelfde plaats achter mijn PC.
En nog weer later is dit de "eindstand":
Inmiddels heb ik wél een fix, maar de tripteller loopt gewoon door. Voor alles!
"Tijd" (dat andere draadje) en "afstand" (dit draadje) zijn verschillende voorbeelden van hetzelfde probleem:
- Garmin trekt op basis van onvoldoende informatie de verkeerde conclusies.
- Garmin weigert toe te geven dat hij iets niet weet, niet kan meten, of dat de meting onbetrouwbaar is.
In een ander draadje heb ik al het voorbeeld gegeven van -200% Grade in een vliegtuig. - Ofwel: Assumption is the mother of all fuck-ups!
Laatst gewijzigd door ankeric op 4 feb 2018 10:39, 3 keer totaal gewijzigd.
Niet meer actief op dit forum...
Re: trip kilometer teller
JaVaWa schreef:Je kunt de plaatsbepaling uitzetten, het zit ergens bij de systeeminstellingen (ik weet niet precies waar; ben niet geheel bekend met de GPSMAP 64).
- Menu
- Menu
- Satellite
- Menu
- Use Demo mode
Laatst gewijzigd door ankeric op 3 feb 2018 19:33, 2 keer totaal gewijzigd.
Niet meer actief op dit forum...
Re: trip kilometer teller
Hoi beste mensen,
Bedankt voor jullie toelichting. Zo zie je maar weer, twee ( en meer) weten meer dan 1!!
Bedankt voor jullie reactie. Ik ga er direct mee aan de slag!!
Bedankt voor jullie toelichting. Zo zie je maar weer, twee ( en meer) weten meer dan 1!!
Bedankt voor jullie reactie. Ik ga er direct mee aan de slag!!
Re: trip kilometer teller
"Vroeger, toen alles - bij Garmin - nog beter was, kon je bij de Etrex Vista HCx een minimum snelheid instellen. Bij een lagere beweginssnelheid veronderstelde het toestel dat je niet bewoog..."
Op mijn Oregon kan nog steeds, auto pauze aanzetten en op een bepaalde snelheid instellen.
Op mijn Oregon kan nog steeds, auto pauze aanzetten en op een bepaalde snelheid instellen.
Oregon 700, Vivofit 4, Vivoactive.
GPS 100/50/75/45/40/90/38, 12XL, eMap, 20 x eTrex, GPS V, Geko 101/201/301, GPS 60/72H/76CSx, GPSMAP 60/60C/60Cx/60CSx/220/295, Colorado 300, Dakota 10/20, Oregon 400t/450t, Montana 600 enz.
GPS 100/50/75/45/40/90/38, 12XL, eMap, 20 x eTrex, GPS V, Geko 101/201/301, GPS 60/72H/76CSx, GPSMAP 60/60C/60Cx/60CSx/220/295, Colorado 300, Dakota 10/20, Oregon 400t/450t, Montana 600 enz.
Re: trip kilometer teller
De GPSMAP 64s (on topic) kan het in ieder geval niet.
GPSMAP 60, Etrex Vista, Etrex 20/30, GPSMPAP 62/64 is een opeenvolgende lijn van Garmin toestellen (software - in hetzelfde tijdvak - is vrijwel identiek) waarin óók op dit punt een trendbreuk zichtbaar is met het verleden. Helaas...
Dat is Oregon het wél kan is in dit draadje off topic. Oregon (en Montana) is een andere lijn van Garmin-Outdoor-toestellen.
Maar het is ook frustrerend. Het ene Garmin-Outdoor-toestel kan het wél, het andere niet. Terwijl de doelgroep deels gelijk is.
Net als mijn wensenlijstje Etrex Vista, Etrex 30 en GPSMAP 64st - grotendeels - is gerealiseerd op de GPSMAP 276Cx.
Net als de pluspunten die de Etrex Vista HCx had maar zijn "wegvereenvoudigd" op de Etrex 30 en GPSMAP 64, weer terug zijn (of nog steeds bestaan) op de 276Cx en dus - blijkbaar - ook op de Oregon.
Helaas is met twee verschillende toestellen fietsen geen - goede - optie. En zowel 276Cx als Oregon vallen om andere redenen weer af.
Ik verbaas me nog steeds dagelijks over het feit dat iedere opvolger van een Garmin GPS (in mijn serie: eMap, Etrex, GPSMAP) zowel méér als minder functionaliteit biedt.
Processie van Echternach!
En over het feit dat er nog steeds geen toestel bestaat voor een "toeristische fietser" dat gewoon "alles" kan... Dan wel aan 80% van mijn eisen voldoet. En dat een dergelijk toestel er met aan zekerheid grenzende waarschijnlijk ook nooit gaat komen. Althans niet bij Garmin.
Of over de merkwaardige verschillen tussen verschillende Garmin toestellen:
All units except the aviation models, the etrex, and emap have a man over board (MOB) capability.
GPSMAP 60, Etrex Vista, Etrex 20/30, GPSMPAP 62/64 is een opeenvolgende lijn van Garmin toestellen (software - in hetzelfde tijdvak - is vrijwel identiek) waarin óók op dit punt een trendbreuk zichtbaar is met het verleden. Helaas...
Dat is Oregon het wél kan is in dit draadje off topic. Oregon (en Montana) is een andere lijn van Garmin-Outdoor-toestellen.
Maar het is ook frustrerend. Het ene Garmin-Outdoor-toestel kan het wél, het andere niet. Terwijl de doelgroep deels gelijk is.
Net als mijn wensenlijstje Etrex Vista, Etrex 30 en GPSMAP 64st - grotendeels - is gerealiseerd op de GPSMAP 276Cx.
Net als de pluspunten die de Etrex Vista HCx had maar zijn "wegvereenvoudigd" op de Etrex 30 en GPSMAP 64, weer terug zijn (of nog steeds bestaan) op de 276Cx en dus - blijkbaar - ook op de Oregon.
Helaas is met twee verschillende toestellen fietsen geen - goede - optie. En zowel 276Cx als Oregon vallen om andere redenen weer af.
Ik verbaas me nog steeds dagelijks over het feit dat iedere opvolger van een Garmin GPS (in mijn serie: eMap, Etrex, GPSMAP) zowel méér als minder functionaliteit biedt.
Processie van Echternach!
En over het feit dat er nog steeds geen toestel bestaat voor een "toeristische fietser" dat gewoon "alles" kan... Dan wel aan 80% van mijn eisen voldoet. En dat een dergelijk toestel er met aan zekerheid grenzende waarschijnlijk ook nooit gaat komen. Althans niet bij Garmin.
Of over de merkwaardige verschillen tussen verschillende Garmin toestellen:
All units except the aviation models, the etrex, and emap have a man over board (MOB) capability.
Laatst gewijzigd door ankeric op 11 feb 2018 21:01, 4 keer totaal gewijzigd.
Niet meer actief op dit forum...
Re: trip kilometer teller
Sorry voor mijn lompe off topic gedrag, ik dacht als de Oregon deze functie heeft en zoveel toestellen, heeft de 64 dat ook, niet dus, tja das jammer joh
Oregon 700, Vivofit 4, Vivoactive.
GPS 100/50/75/45/40/90/38, 12XL, eMap, 20 x eTrex, GPS V, Geko 101/201/301, GPS 60/72H/76CSx, GPSMAP 60/60C/60Cx/60CSx/220/295, Colorado 300, Dakota 10/20, Oregon 400t/450t, Montana 600 enz.
GPS 100/50/75/45/40/90/38, 12XL, eMap, 20 x eTrex, GPS V, Geko 101/201/301, GPS 60/72H/76CSx, GPSMAP 60/60C/60Cx/60CSx/220/295, Colorado 300, Dakota 10/20, Oregon 400t/450t, Montana 600 enz.
Re: trip kilometer teller
Deze ellende blijft niet beperkt tot "binnenshuis". Helaas.JaVaWa schreef:Binnenshuis is de satellietontvangst erg slecht, waardoor de plaatsbepaling erg onnauwkeurig is. Elke keer dat het toestel je locatie berekent kunnen er zomaar tientallen meters tussen zitten. Je kunt het ook zien als je de tracklog bekijkt: het wordt een compleet spinnenweb...
Zojuist méér dan 200 Mapillary foto's geblurd. Stilstaand aan de grens van South-Africa en Swaziland.
Ik vroeg me al af of het verstandig was om de VIRB daar aan te laten staan. Maar onze gids/chauffeur had gezegd: "afblijven van dat ding, geen aandacht aan besteden, dan doen zij (grensbewakers) dat ook niet".
Bij de upload van foto's naar Mapillary gebruiken we o.a. het volgende script:
Python remove_duplicates.py [-d min-distance-meters] src-path [duplicate-path]
Default values: distance = 4
Deze foto's zijn gemaakt onder een overkapping. VIRB én GPSMAP 64st stond op de grens van overkapping en openlucht.
Desondanks was de drift zo groot dat deze foto's niet als duplicate werden herkend.
Volgende keer de distance groter zetten? Alhoewel: de norm voor Mapillary is één foto per 5 meter. Die kwaliteit kan ik dus gewoon niet leveren met een GPSMAP 64st. Alhoewel: 5 meter is toch niet haalbaar in een rijdende auto. Dus 10 meter zou wel eens een goede distance kunnen zijn.
Niet uitschakelbare drift... zucht...
Hetzelfde gezien voor een stoplicht in Durban in een brede straat tussen redelijk (maar niet erg) hoge gebouwen. Driftige Drift!
En... "Demo mode" is hier zelfs geen work-around.
Toch maar weer de vraag aan @tony rave: is [auto pauze aanzetten en op een bepaalde snelheid instellen] een optie op de GPSMAP 276Cx? Toch weer heroverwegen, maar dan als tweede, niet-Outdoor-toestel?
Off-topic toevoeging, mijn GPSMAP 64st maakt bezwaar:
Oké, ik heb last van "drift" en ik heb geen "auto pause". Toegegeven!
Maar die 200+ foto's kun je mij niet verwijten. Daarvoor moet je bij de VIRB XE zijn:
VIRB XE kent geen "Distance treshhold" / "Auto distance pause". Dat is hét probleem!
VIRB XE kun je nauwelijks bedienen vanaf je Smartphone (Virb App). Starten en stoppen bijvoorbeeld is - effectief gezien - niet mogelijk. Dat is hét probleem!
Laatst gewijzigd door ankeric op 5 feb 2018 09:32, 1 keer totaal gewijzigd.
Niet meer actief op dit forum...
Re: trip kilometer teller
De kwaliteit (en bruikbaarheid) van de Tracklog kun je óók beïnvloeden met de instellingen.JaVaWa schreef:Je kunt het ook zien als je de tracklog bekijkt: het wordt een compleet spinnenweb...
Zie: Pagina Tracklog instellen
Niet meer actief op dit forum...
- tony rave
- WayPoint relatie
- Berichten: 2113
- Lid geworden op: 1 dec 2004 14:33
- Locatie: View over Baltic Sea
Re: trip kilometer teller
Nee, dat kan de 276Cx niet, althans die directe optie heb ik nog niet gevonden. Handmatig de trackopname stoppen/opnieuw starten (reset) kan wel.ankeric schreef:Toch maar weer de vraag aan @tony rave: is [auto pauze aanzetten en op een bepaalde snelheid instellen] een optie op de GPSMAP 276Cx?
Ik neem aan dat je het zogenoemde 'speed-filter' (onder marine instellingen, meen ik) van b.v. de GPSMap60C bedoelt?
Ook de 60C(S)x heeft dit speed-filter niet meer.
Daarbij moet ik wel zeggen dat ik nog niet alle 276Cx instellingen m.b.t. track-opname begrepen heb.
B.v. de instelling [Resolution / Interval] onder "Setup Tracks Record Mode" heeft invloed op het schrijven van een track-kluwen binnenshuis.
[Interval] op 1m levert een veel grotere kluwen op dan 100m. De afstanden tussen de punten die bij 100m wel geschreven worden zijn evenwel veel kleiner, zoals 5 tot 15 meter.
Het begrip "Resolution" beschouw ik nog als de "Auto" instelling van de 60CSx maar of dat hetzelfde is?
Ik gebruik tot nog toe de instelling 10m omdat ik dacht dat dan de minimale afstand tussen trackpunten tenminste 10m zou bedragen. Dat is echter in de praktijk niet zo, ook kleinere afstanden komen voor.
Begrijp die [Interval] instelling nog niet.
Ж MapSource ► route-creatie ║ directe-route + track ► GPSMap's 60CSx, 79S, 276Cx (probleemloos)║BaseCamp ► databeheer Ж
Re: trip kilometer teller
Zie: Pagina Tracklog instellen
Ook hier zie ik een groene track met één punt op - ik schat - minder dan 10 meter.
Interval = Distance = 10 meter betekent misschien:
In principe staan de punten op 10 meter afstand, tenzij er een goede reden is om nog een extra punt toe te voegen.
In mijn groene track is dat onderin de bocht. Zonder extra punt komt de track niet netjes de bocht om
Andere mogelijkheid: de punten staan op minimaal 10 meter.
EDIT: Andere mogelijkheid: de punten staan op MAXIMAAL 10 meter.
Dus op een rechte weg van 100 meter lengte staan - minimaal - 11 punten.
"Auto" zou hier genoeg hebben aan twee punten: begin én eind van de straat.
Voor een track is dat voldoende, maar voor FotoGeoTag, bijvoorbeeld, niet.
Maar ik begrijp nu dat jij nog niet alles hebt begrepen?
Mijn avond is weer goed....
Sorry Ger,
Sommigen (ik o.a.) misbruiken een post om vervolgens weer - een beetje - Off Topic los te gaan. Maar ja, van het één komt het ander.
Ook hier zie ik een groene track met één punt op - ik schat - minder dan 10 meter.
Interval = Distance = 10 meter betekent misschien:
In principe staan de punten op 10 meter afstand, tenzij er een goede reden is om nog een extra punt toe te voegen.
In mijn groene track is dat onderin de bocht. Zonder extra punt komt de track niet netjes de bocht om
Andere mogelijkheid: de punten staan op minimaal 10 meter.
EDIT: Andere mogelijkheid: de punten staan op MAXIMAAL 10 meter.
Dus op een rechte weg van 100 meter lengte staan - minimaal - 11 punten.
"Auto" zou hier genoeg hebben aan twee punten: begin én eind van de straat.
Voor een track is dat voldoende, maar voor FotoGeoTag, bijvoorbeeld, niet.
Maar ik begrijp nu dat jij nog niet alles hebt begrepen?
Mijn avond is weer goed....
Sorry Ger,
Sommigen (ik o.a.) misbruiken een post om vervolgens weer - een beetje - Off Topic los te gaan. Maar ja, van het één komt het ander.
Niet meer actief op dit forum...