Programma ConvertTrack voor kleinere tracklog files
- acwolff
- WayPoint relatie
- Berichten: 72
- Lid geworden op: 17 feb 2008 23:55
- Locatie: Almelo
- Contacteer:
Programma ConvertTrack voor kleinere tracklog files
Het programma ConvertTrack kan punten in een gpx tracklog file die niet erg essentieel zijn voor het verloop van de route verwijderen en zo het aantal punten terugbrengen tot 500 of minder, waardoor de GPS traceback functie voor de gehele route gebruikt kan worden.
Als een volgend tracklog punt ongeveer dezelfde richting heeft als het voorgaande punt, dan zal dat volgende punt door dit programma verwijderd worden. De tijd en hoogte informatie van elk tracklogpunt wordt ook verwijderd, waardoor de tracklogfile ook kleiner wordt.
De bewerkte tracklog wordt weggeschreven als gpx tracklog of route file of als kml file. Deze laatste file kunt U gebruiken om de track in Google Earth te bekijken.
U kunt ook een zelfgemaakte Google Earth kml file met een door U geplande route inlezen en omzetten in een gpx Route of Tracklog file.
Kijk voor meer details in de on-line help file.
U kunt dit programma gratis ophalen vanaf mijn software download pagina.
Er staat daar ook een nieuwe versie van mijn programma WijzigFotoData. In die nieuwe versie kunt U de GPS coordinaten van plaatsen waar foto's genomen zijn in de EXIF informatie van die foto's laten zetten, mits U tijdens het fotograferen een tracklog file maakt met Uw GPS
Als een volgend tracklog punt ongeveer dezelfde richting heeft als het voorgaande punt, dan zal dat volgende punt door dit programma verwijderd worden. De tijd en hoogte informatie van elk tracklogpunt wordt ook verwijderd, waardoor de tracklogfile ook kleiner wordt.
De bewerkte tracklog wordt weggeschreven als gpx tracklog of route file of als kml file. Deze laatste file kunt U gebruiken om de track in Google Earth te bekijken.
U kunt ook een zelfgemaakte Google Earth kml file met een door U geplande route inlezen en omzetten in een gpx Route of Tracklog file.
Kijk voor meer details in de on-line help file.
U kunt dit programma gratis ophalen vanaf mijn software download pagina.
Er staat daar ook een nieuwe versie van mijn programma WijzigFotoData. In die nieuwe versie kunt U de GPS coordinaten van plaatsen waar foto's genomen zijn in de EXIF informatie van die foto's laten zetten, mits U tijdens het fotograferen een tracklog file maakt met Uw GPS
Laatst gewijzigd door acwolff op 9 apr 2011 12:18, 10 keer totaal gewijzigd.
- Jeroen D.
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 1265
- Lid geworden op: 3 sep 2008 07:31
- Locatie: Uden
- Contacteer:
Het reduceren van Trackpunten kan je ook doen in Mapsource met de "Filter..." optie in de Track-eigenschappen. Je kunt hier o.a. opgeven naar hoeveel punten een track gereduceerd moet worden.
Kijk ook eens op mywaypoint.nl en tv.gps.nl voor veelgestelde vragen en handleidingen!
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18269
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Ja, maar MapSource reduceert dan wel érg drastisch...
WinGDB3 van Edward heeft een goede filteroptie, en voor Mac-gebruikers heb ik een enigzins vergelijkbaar programma gemaakt.
Overigens zou ik willen adviseren om de tijd- en hoogte-informatie niet eruit te halen. De beperking zit immers in het aantal trackpunten, niet de hoeveelheid bytes. En zo groot zijn die bestanden toch niet...
WinGDB3 van Edward heeft een goede filteroptie, en voor Mac-gebruikers heb ik een enigzins vergelijkbaar programma gemaakt.
Overigens zou ik willen adviseren om de tijd- en hoogte-informatie niet eruit te halen. De beperking zit immers in het aantal trackpunten, niet de hoeveelheid bytes. En zo groot zijn die bestanden toch niet...
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- acwolff
- WayPoint relatie
- Berichten: 72
- Lid geworden op: 17 feb 2008 23:55
- Locatie: Almelo
- Contacteer:
Ik denk dat mijn eliminatie methode slimmer is dan de methodes die MapSource gebruikt.
De tijd informatie kan er m.i. altijd uit, maar de hoogte informatie kan in de bergen mogelijk nuttig zijn. In de volgende versie zal ik als optie invoeren: met of zonder hoogte informatie.
Bedankt voor de suggestie.
De tijd informatie kan er m.i. altijd uit, maar de hoogte informatie kan in de bergen mogelijk nuttig zijn. In de volgende versie zal ik als optie invoeren: met of zonder hoogte informatie.
Bedankt voor de suggestie.
- tony rave
- WayPoint relatie
- Berichten: 2113
- Lid geworden op: 1 dec 2004 14:33
- Locatie: View over Baltic Sea
Om een bepaald punt van de track terug te vinden kan de tijdweergave een nuttige rol spelen. b.v. Je wilt de plek localiseren waar je rond het middaguur op een bepaalde dag pauzeerde.
Ж MapSource ► route-creatie ║ directe-route + track ► GPSMap's 60CSx, 79S, 276Cx (probleemloos)║BaseCamp ► databeheer Ж
- acwolff
- WayPoint relatie
- Berichten: 72
- Lid geworden op: 17 feb 2008 23:55
- Locatie: Almelo
- Contacteer:
Daarvoor maak ik foto's en in die foto's zet ik de coordinaten via mijn tracklog file.
Via mijn programma WijzigFotoData kun je dan de locatie bekijken met Google Map of Google Earth of je kunt de combinatie van Track en foto's op een website publiceren, zoals ik zelf doe, zie http://www.andrewolff.nl/
Via mijn programma WijzigFotoData kun je dan de locatie bekijken met Google Map of Google Earth of je kunt de combinatie van Track en foto's op een website publiceren, zoals ik zelf doe, zie http://www.andrewolff.nl/
- Edward
- WayPoint relatie
- Berichten: 1006
- Lid geworden op: 21 sep 2004 20:22
- Locatie: Geen vaste woon- of verblijfplaats
- Contacteer:
Nog een paar nachtjes slapen en dan komt versie 3.4 van WinGDB3.JaVaWa schreef:Ja, maar MapSource reduceert dan wel érg drastisch...
WinGDB3 van Edward heeft een goede filteroptie, en voor Mac-gebruikers heb ik een enigzins vergelijkbaar programma gemaakt.
Overigens zou ik willen adviseren om de tijd- en hoogte-informatie niet eruit te halen. De beperking zit immers in het aantal trackpunten, niet de hoeveelheid bytes. En zo groot zijn die bestanden toch niet...
Daarin wordt de tijd/hoogte informatie bij de tracks bewaard en is het aantal filteropties uitgebreid. Houdt dit forum in de gaten! Kan je niet zo lang wachten, even een mailtje naar wingdb3@gmail.com
Edward
- acwolff
- WayPoint relatie
- Berichten: 72
- Lid geworden op: 17 feb 2008 23:55
- Locatie: Almelo
- Contacteer:
Zie de on-line help file: http://www.andrewolff.nl/Download/ConvertTrackHelp.htmVertel eens?
Uiteraard, maar dat doe je met de originele gpx file voordat je die gpx file filtert, zie ook mijn programma WijzigFotoData: http://forum.gps.nl/viewtopic.php?t=23416Maar voor geotagging (foto's aan locaties koppelen) is toch met name de tijdinfo van belang?
Laatst gewijzigd door acwolff op 5 mar 2011 08:49, 4 keer totaal gewijzigd.
- Edward
- WayPoint relatie
- Berichten: 1006
- Lid geworden op: 21 sep 2004 20:22
- Locatie: Geen vaste woon- of verblijfplaats
- Contacteer:
Ja, ik begrijp hoe jij het doet. Maar ik ben eigenlijk benieuwd of jij weet hoe MapSource het doet. Douglas-Peucker zoals GPSies? En waarom jij denkt dat jij het slimmer doet.acwolff schreef:Zie de on-line help file: http://home.hccnet.nl/a.c.wolff/ReduceT ... eesMij.htmVertel eens?
Edward
- Scheurneus
- Berichten: 9194
- Lid geworden op: 2 jun 2006 16:58
- Locatie: Leusden, bij u thuis (Privé les) of op afstand (GPS Helpdesk)
- Contacteer:
De vraag die ik dan heb is:
Wist je van bestaand van filtering van WinGDB? Zo ja, wat wilde je anders/beter doen (informatief bedoeld en niet als kritiek!).
Waarom alleen in het Engels?
Als ik een gpx bestand laad met 5 waypoints, 4 routes en 4 tracks, kan ik de track niet kiezen en crashed de applicatie met de melding dat de bestandsnaam niet klopt.
Nog wat werk nodig om het fool-proof te maken
Klik op Write:
Wist je van bestaand van filtering van WinGDB? Zo ja, wat wilde je anders/beter doen (informatief bedoeld en niet als kritiek!).
Waarom alleen in het Engels?
Als ik een gpx bestand laad met 5 waypoints, 4 routes en 4 tracks, kan ik de track niet kiezen en crashed de applicatie met de melding dat de bestandsnaam niet klopt.
Nog wat werk nodig om het fool-proof te maken
Klik op Write:
Marco
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
- acwolff
- WayPoint relatie
- Berichten: 72
- Lid geworden op: 17 feb 2008 23:55
- Locatie: Almelo
- Contacteer:
Antwoord op de eerste vraag is nee.
De vraag waarom alleen in het Engels begrijp ik niet: het is een Nederlandstalig programma op een Nederlandstalig Windows systeem en Engelstalig op de andere systemen.
Het programma is helemaal niet ontworpen voor gpx files met waypoints of routes, het is gemaakt voor gpx tracklog files die ik met mijn gps opneem. Dat er dus een crash volgt als daar niet aan voldaan wordt verwonderd mij niet, maar ik zal het op de todo lijst zetten!
De vraag waarom alleen in het Engels begrijp ik niet: het is een Nederlandstalig programma op een Nederlandstalig Windows systeem en Engelstalig op de andere systemen.
Het programma is helemaal niet ontworpen voor gpx files met waypoints of routes, het is gemaakt voor gpx tracklog files die ik met mijn gps opneem. Dat er dus een crash volgt als daar niet aan voldaan wordt verwonderd mij niet, maar ik zal het op de todo lijst zetten!
- Scheurneus
- Berichten: 9194
- Lid geworden op: 2 jun 2006 16:58
- Locatie: Leusden, bij u thuis (Privé les) of op afstand (GPS Helpdesk)
- Contacteer:
Ik werk onder engelse versies van XP, dus word het programma bij mij automatische in engels getoond en ik heb geen keuze om die terug te zetten naar nederlands.
ALs je goed naar de foutmelding kijkt zul je zien dat de naam van de active log = track een dubbelepunt in de tijd bevat. Das een originele naam van een track direct uit mijn toestel zonder aanpassingen.
Ik geef dus niet aan dat de waypoints en routes voor problemen zorgen, maar de tracknaam lijkt hier de oorzaak.
ALs je goed naar de foutmelding kijkt zul je zien dat de naam van de active log = track een dubbelepunt in de tijd bevat. Das een originele naam van een track direct uit mijn toestel zonder aanpassingen.
Ik geef dus niet aan dat de waypoints en routes voor problemen zorgen, maar de tracknaam lijkt hier de oorzaak.
Marco
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
- acwolff
- WayPoint relatie
- Berichten: 72
- Lid geworden op: 17 feb 2008 23:55
- Locatie: Almelo
- Contacteer:
Je hebt gelijk, want de voorgestelde filenaam wordt afgeleid van de tracknaam en een dubbel punt mag niet in een filenaam voorkomen.
Doe mij een plezier en bewijs dat de de tracknaam hier de oorzaak is door een andere tracknaam (zonder ":") in het betreffende tekstvak te zetten en weer op de Write knop te drukken.
Doe mij een plezier en bewijs dat de de tracknaam hier de oorzaak is door een andere tracknaam (zonder ":") in het betreffende tekstvak te zetten en weer op de Write knop te drukken.