Quest en tracks - oplossing - lees hele 'thread'
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
In aanvulling: met de 'xxx' wordt geduid op het volgnummer. Door afzonderlijke tracks met nummer 001, 002 etc. op te nemen kun je, meen ik, ook met de eerste methode meerdere tracks tegelijk opnemen. Je selecteert dan op de kaart welke track je wilt 'backtracken'.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
- elsinga
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 10102
- Lid geworden op: 8 jun 2004 15:00
- Locatie: N52 55.981 E5 51.058
- Contacteer:
En je wordt op je wenken bediend: er is een extra HowTo bijgekomen met deze procedure. Ik heb de oude workaround laten staan, omdat deze methodes elkaar niet bijten. Sterker nog, je kunt ze naast elkaar gebruiken.jkelder schreef:Voor mij mag Robert Elsinga (hij wordt bijna wakker in Amerika) z'n Quest FAQ + HOWTO pagina op dit punt wel aanpassen!
Commentaar welkom overigens!
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
En ondertussen de beschreven werkwijze (eindelijk) ook even in de praktijk kunnen testen: het werkt uit-de-kunst. Daarom zodanig van belang voor de Quest gebruiker dat ik het thema graag een wat meer prominente positie geef => sticky
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
-
- Berichten: 6
- Lid geworden op: 15 feb 2005 15:59
- Locatie: Lint
Kompasroos
Ik heb de Quest enkele dagen in mijn bezit en ik wil deze ook gebruiken om in de vrije natuiur te wandelen en heb daarom een route vanuit GPStracks bewerkt en naar de Quest verzonden.
Wanneer ik nu de route gesimuleerd laat lopen (mooie roze lijn met zwarte via's) krijg ik de kompasroos nooit te zien alhoewel in een uitleg ergens dit wel zou moeten zijn. Wat doe ik verkeerd?
Op voorhand bedankt voor de antwoorden.
Wanneer ik nu de route gesimuleerd laat lopen (mooie roze lijn met zwarte via's) krijg ik de kompasroos nooit te zien alhoewel in een uitleg ergens dit wel zou moeten zijn. Wat doe ik verkeerd?
Op voorhand bedankt voor de antwoorden.
- maarten1951
- WayPoint relatie
- Berichten: 369
- Lid geworden op: 21 mar 2004 11:42
- Locatie: leiderdorp
Zoek in het menu de optie: routeinstellingen
tab: route voorkeur instellen : niet via wegen
Dan krijg je na indrukken van de pageknop de pijl en de kompasroos te zien.
Tip: Zet de route voorkeur permanent op de instelling op verzoek.
Elke keer als je wat wil gaan navigeren zal dq quest vragen:
1. snellere tijd
2. kortere afstand
3. op verzoek
maarten1951
tab: route voorkeur instellen : niet via wegen
Dan krijg je na indrukken van de pageknop de pijl en de kompasroos te zien.
Tip: Zet de route voorkeur permanent op de instelling op verzoek.
Elke keer als je wat wil gaan navigeren zal dq quest vragen:
1. snellere tijd
2. kortere afstand
3. op verzoek
maarten1951
jan janssen impress/batavus florence/voordeelurenkaart/ov chipkaart/niets ontziend bestelbusje/mazda mx5
- maarten1951
- WayPoint relatie
- Berichten: 369
- Lid geworden op: 21 mar 2004 11:42
- Locatie: leiderdorp
-
- Berichten: 6
- Lid geworden op: 15 feb 2005 15:59
- Locatie: Lint
Kompasroos
Yes, bedankt..
++ Lex ++ schreef:Hij is er niet voor bedoeld, maar:
1. Importeer in MapSource een *.trk bestand. (knop Import MPS File, daarna kun je alsnog voor *.trk kiezen)
2. Hernoem de track in 'ACTIVE LOG xxx' (xxx is een getal, mag ook worden weggelaten).
Dubbelklikken op track of tracknaam in de lijst, en dan wijzigen in het track properties venster.
3. Onder die naam kun je hem wel naar de Quest sturen.
NB Er wordt gezegd dat bij een komende firmware update volledige trackbehandeling zal worden toegevoegd.
-
- Berichten: 9
- Lid geworden op: 29 nov 2006 15:22
In Mapsource:Tattersall schreef:Hallo, ik zit met iets wat ik nog niet helemaal begrijp. Ik maak een route in mapsource die ik daarna wil bekijken in GoogleEarth. Ik wil dat de route helemaal wordt nagevlogen. Hoe kan ik hiervoor zorgen?
Ik heb de converter WinGDB. Hoe nu verder?
Klik op 'Beeld - Weergeven in Google Earth'
Vervolgens in Google Earth:
Klik op 'Tools - Play Tour'
Groet,
Floyd.
Quest I / Map 60Cx / Navigon 4310max
Floyd.
Quest I / Map 60Cx / Navigon 4310max
- jkelder
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 3017
- Lid geworden op: 15 mar 2004 21:35
- Locatie: Den Ham (N52 27.842 E6 29.802)
- Contacteer:
Even een aanvulling:
Als je de route in MapSource gemaakt hebt met automatische route bepaling met weinig routepunten, dan zullen in Google Earth die routepunten door rechte lijnen worden verbonden.
Wil je in Google Earth de wegen volgen, dan kun je met de bovenste optie van WinGDB de (auto)route omzetten naar een track met alle punten.
Vervolgens die track laden in MapSource en verder, zoals door 'Floyd' aangegeven.
Als je de route in MapSource gemaakt hebt met automatische route bepaling met weinig routepunten, dan zullen in Google Earth die routepunten door rechte lijnen worden verbonden.
Wil je in Google Earth de wegen volgen, dan kun je met de bovenste optie van WinGDB de (auto)route omzetten naar een track met alle punten.
Vervolgens die track laden in MapSource en verder, zoals door 'Floyd' aangegeven.
Groet'n van .. Jan oet brinkdorp 'n Ham.
GPSV, Quest, Forerunner 310XT/410, Edge 705HR/CAD, Edge 800 Bundel, Nüvi 860, Oregon 550t, Edge 1000, Drive Smart 65, Venu, Edge 1030 Plus
Voor Fietsroutenetwerk, Wandelnetwerk en Paardrijnetwerk : Zie http://planner.gps.nl
GPSV, Quest, Forerunner 310XT/410, Edge 705HR/CAD, Edge 800 Bundel, Nüvi 860, Oregon 550t, Edge 1000, Drive Smart 65, Venu, Edge 1030 Plus
Voor Fietsroutenetwerk, Wandelnetwerk en Paardrijnetwerk : Zie http://planner.gps.nl
-
- Berichten: 9
- Lid geworden op: 29 nov 2006 15:22
meerdere tracks nafietsen
Hoewel een dezer dagen de Edge 705 mijn oude Quest1 gaat vervangen heb ik toch nog een vraag over bovenstaande, namelijk het gebruik van meerdere tracks. Waarschijnlijk zit ik straks met de Edge met dezefde vraag (alleen heeft het in de Edge betrekking op courses, als ik de berichten op het forum goed begrijp).jkelder schreef:De verschillende tracks geef je via ‘Track Properties’ in MapSource telkens een andere naam van het type ACTIVE LOG xxx, waarin xxx het volgnummer is.
Alle tracks kun je dan binnen de Quest als een kruimelspoor zien.
Voor de duidelijkheid kun je bij elke route een waypoint met echte naam van de track aanbrengen, ook om er gemakkelijk met de auto of fiets te kunnen komen.
Bij de route aangekomen zoekt de Quest na het aanzetten van de trackback functie het dichtstbijzijnde trackpunt op, je ziet de track in aangepast zoom niveau duidelijk aangegeven in paarse kleur en in de ‘kaart’mode kun je de track gemakkelijk volgen in beide richtingen.
In de ‘Trackback’ mode staan alle tracks weergegeven in paarse kleur en zijn de begin- en eindpunten van de tracks in de trackvolgorde verbonden met een rechte paarse lijn.
Sterk uitgezoomd lijkt het niet overzichtelijk, maar op het juiste zoomniveau is er niets aan de hand en is elke track gemakkelijk te herkennen.
Ik gebruik nu op de racefiets vaak één track die ik na-fiets. Met de 'track-back' functie de track (terug) volgen werkt prima. Hiervoor heb ik slechts één bestand (genoemd ACTIVE LOG XXX) in mijn Quest gezet.
Maar wat nu als ik meerdere tracks in mijn Quest (en straks de Edge) wil zetten. Bijvoorbeeld als ik op vakantie vanuit één vakantieplaats meerdere tracks (dagtochten) wil fietsen en deze tracks al thuis in mijn Quest wil zetten. Ervan uitgaande dat de tracks allemaal (min of meer)starten vanuit hetzelfde vakantieadres?
Stel ik heb vier tracks (op de kaart in de vorm van een klaverblad met in het midden steeds mijn startpunt/vakantieadres). Elke dag wil ik nu een andere track fietsen. In de ‘Trackback’ mode staan dus alle vier de tracks in paarse kleur weergegeven in mijn Quest en zijn de begin- en eindpunten in de trackvolgorde verbonden met een rechte paarse lijn. Als ik nou een bepaald rondje (bijvoorbeeld rechtsonder) wil fietsen en gebruik de 'trackback' functie, hoe kan ik/de quest dan een onderscheid maken tussen de verschillende (in dit geval vier) tracks/rondjes? Immers de Quest zal na het aanzetten in de trackback functie het dichtstbijzijnde trackpunt opzoeken maar omdat alle tracks (in dit klaverblad voorbeeld) starten vanuit (min of meer) hetzelfde punt lijkt mij dat vrij lastig.
Ik weet niet of ik het 'probleem' een beetje duidelijk uit heb kunnen leggen en of het überhaupt een probleem is.
Maar ik wil juist geen routes maken van de tracks vanwege beperkingen van een route (te weing routepunten kunnen opslaan in de quest etc.).
Het nafietsen van een track d.m.v. de 'TrackBack' functie werkt voor mij namelijk perfect. Vandaar mijn vraag of dit ook bij meerdere tracks werkt, hier heb ik namelijk niets kunnen vinden op het forum (of gewoon niet goed genoeg gezocht)
Maar goed, misschien moet ik gewoon wachten tot de Edge er is
Het nafietsen van een track d.m.v. de 'TrackBack' functie werkt voor mij namelijk perfect. Vandaar mijn vraag of dit ook bij meerdere tracks werkt, hier heb ik namelijk niets kunnen vinden op het forum (of gewoon niet goed genoeg gezocht)
Maar goed, misschien moet ik gewoon wachten tot de Edge er is