GPSMap60Csx cq. Mapsource misvormen een gedownloaded route
GPSMap60Csx cq. Mapsource misvormen een gedownloaded route
Beste mensen,
Sinds half februari in het bezit van een GPSMap60Csx (gekocht in Notter) en enige tijd later de fiets- en wandelkaart aangeschaft.
Lees dagelijks op dit forum mee.
Heb de volgende route gedownloaded:
Rheden - Rondwandeling Posbank "De toppen van Gelderland" 5,5 km
Link: http://www.gps-wandelingen.nl/index.php ... &Itemid=31
Het Gpx bestand in Mapsource geopend en geeft het volgende plaatje:
[img][img]http://img14.imageshack.us/img14/1797/routerheden.th.jpg[/img]
[/img]
Ik heb de route in de GPS gezet en heb de route proberen te lopen.
Helaas is dat mij maar ten dele gelukt, want de (her)berekende route was totaal anders en niet meer uit te komen. Gelukkig kende ik de omgeving redelijk goed en ben wel weer op het beginpunt teruggekomen.
Heb vervolgens de oorspronkelijke route in Mapsource laten herberekenen en geeft het volgende plaatje:
[img][img]http://img14.imageshack.us/img14/5787/herberekenderouterheden.th.jpg[/img]
Mijn vraag is nu: Wat doe ik fout of ligt het aan de route of wandelkaart?
m.vr.gr.
Jacques
Sinds half februari in het bezit van een GPSMap60Csx (gekocht in Notter) en enige tijd later de fiets- en wandelkaart aangeschaft.
Lees dagelijks op dit forum mee.
Heb de volgende route gedownloaded:
Rheden - Rondwandeling Posbank "De toppen van Gelderland" 5,5 km
Link: http://www.gps-wandelingen.nl/index.php ... &Itemid=31
Het Gpx bestand in Mapsource geopend en geeft het volgende plaatje:
[img][img]http://img14.imageshack.us/img14/1797/routerheden.th.jpg[/img]
[/img]
Ik heb de route in de GPS gezet en heb de route proberen te lopen.
Helaas is dat mij maar ten dele gelukt, want de (her)berekende route was totaal anders en niet meer uit te komen. Gelukkig kende ik de omgeving redelijk goed en ben wel weer op het beginpunt teruggekomen.
Heb vervolgens de oorspronkelijke route in Mapsource laten herberekenen en geeft het volgende plaatje:
[img][img]http://img14.imageshack.us/img14/5787/herberekenderouterheden.th.jpg[/img]
Mijn vraag is nu: Wat doe ik fout of ligt het aan de route of wandelkaart?
m.vr.gr.
Jacques
Ik heb dit dus ook al een paar keer gehad met een route die ik op de wandelkaart op de pc heb gepland. Als ik 'm naar de gps stuur bakt die er heel wat anders van, snijdt stukken af etc. Zou je de herberekening uit moeten zetten???
Voor de zekerheid heb ik dus ook tracks gemaakt van die route. Maar als ik de route nu laat navigeren op mijn etrex krijg ik ook ongevraagd de track ook te zien zonder dat ik deze heb geactiveerd. Die moet ik dus echt van mijn gps verwijderen wil ik 'm niet meer zien.
Ik ben dus ook wel benieuwd naar de antwoorden.
Voor de zekerheid heb ik dus ook tracks gemaakt van die route. Maar als ik de route nu laat navigeren op mijn etrex krijg ik ook ongevraagd de track ook te zien zonder dat ik deze heb geactiveerd. Die moet ik dus echt van mijn gps verwijderen wil ik 'm niet meer zien.
Ik ben dus ook wel benieuwd naar de antwoorden.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
De route die je gedownload hebt is een directe route. Om deze te kunnen gebruiken moet je toestel ingesteld zijn op navigeren 'niet via wegen' o.i.d.
Als je dat niet doet, dan zal de GPS gaan herberekenen met de kaart op het toestel. Afhankelijk van de kaart kan dat tot een (heel) gekke route leiden, aangezien de GPS de route zal proberen te laten lopen via de in de kaart beschikbare, routeerbare wegen.
Als je dat niet doet, dan zal de GPS gaan herberekenen met de kaart op het toestel. Afhankelijk van de kaart kan dat tot een (heel) gekke route leiden, aangezien de GPS de route zal proberen te laten lopen via de in de kaart beschikbare, routeerbare wegen.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Dat hangt er vanaf wat je wilt doen en welke kaart je hebt. Als je bijv. een route voor de motor hebt, wil je doorgaans juist wel herberekenen via wegen (wel zo handig om dat vooraf in MapSource te doen en de route waar nodig aanpassen).
Als je in een bos wandelt en je hebt alleen City Navigator (of een niet-routeerbare topo) wil je op zoek naar een waypoint juist niet via de wegen navigeren.
Kortom, elke situatie kan een andere keuze vergen.
Als je in een bos wandelt en je hebt alleen City Navigator (of een niet-routeerbare topo) wil je op zoek naar een waypoint juist niet via de wegen navigeren.
Kortom, elke situatie kan een andere keuze vergen.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Dat laatste klopt niet altijd, namelijk als de route-instellingen van MapSource niet het hetzelfde zijn als die van de GPS kunnen er afwijkingen optreden.
Bijkomend probleem is dat MapSource en de GPS niet exact dezelfde keuzes qua instellingen bieden...
Bijkomend probleem is dat MapSource en de GPS niet exact dezelfde keuzes qua instellingen bieden...
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
@JaVaWa
Als de route-instellingen van MapSource en de GPS zoveel mogelijk met elkaar overeenkomen, zou de route afwijking toch minimaal moeten zijn.
Indien ik in Mapsource een route maakt met bepaalde bezienswaardigheden en dergelijke, welke ik onderweg beslist wil zien moeten beide routes wel met elkaar overeenkomen.
Een oplossing voor dit probleem zou het volgende kunnen zijn:
Plaats in de route een waypoint op de plek welke je beslist niet wilt missen en navigeer daar onderweg als je er in de buurt bent separaat naar toe.
Of heb ik het mis??
groet
Jacques
Als de route-instellingen van MapSource en de GPS zoveel mogelijk met elkaar overeenkomen, zou de route afwijking toch minimaal moeten zijn.
Indien ik in Mapsource een route maakt met bepaalde bezienswaardigheden en dergelijke, welke ik onderweg beslist wil zien moeten beide routes wel met elkaar overeenkomen.
Een oplossing voor dit probleem zou het volgende kunnen zijn:
Plaats in de route een waypoint op de plek welke je beslist niet wilt missen en navigeer daar onderweg als je er in de buurt bent separaat naar toe.
Of heb ik het mis??
groet
Jacques
gpsmap60csx en nuvi 1490T
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Dat laatste is inderdaad een heel zekere methode. Bij gebruik van voldoende via's zal een route niet of ering afwijken, maar het is, helaas, een bekend gegeven dat de 60 soms nèt andere rekent als mapsource, ook al lijken de instellingen gelijk te staan...
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
De afwijkingen zullen inderdaad minimaal zijn, mits de instellingen overeenkomen. Alleen dat laatste is niet per definitie zo, de instellingen worden niet meegestuurd naar de GPS. Vandaar mijn voorbehoud.
De handmatig in MapSource toegevoegde tussenpunten of waypoints worden zeker niet overgeslagen, afwijkingen treden op in de stukjes route tussen die punten. Separaat navigeren naar zo'n punt is niet nodig.
De handmatig in MapSource toegevoegde tussenpunten of waypoints worden zeker niet overgeslagen, afwijkingen treden op in de stukjes route tussen die punten. Separaat navigeren naar zo'n punt is niet nodig.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen