Ik zie een aantal bekende wandelroutes al ingeprogrammeerd. Die zijn gemerkt met een vette gele lijn.
1. Maar is de kleur van die lijn aan te passen? Hij soms niet genoeg contrasterend met de kaart achtergrond, het zou het herkennen van die lijn in fel zonlicht makkelijker maken.
2. Het zou aardig zijn als je ook kan zien welke wandelroute aangegeven wordt door die gele lijn, bv. de naam die langs die route gebruikt wordt zoals LAW9 of Pieterpad e.d.
reeds ingeprogrammeerde mooie wandelroutes
Voor zover ik heb kunnen ontdekken is dat de polygone 0x32 met als label: wandelzone.
Deze komt niet voor de bijgevoegde typ file, maar je zou eens met een toevoeging kunnen experimenteren. dus toevoegen zoiets als:
[POLYGON]
Type=0x32
Label=Wandelzone
Color=0,0xff0000
[END]
Voor helder rood!
Voor zover ik weet komen namen van de wandelroutes niet in de kaart voor.
Deze komt niet voor de bijgevoegde typ file, maar je zou eens met een toevoeging kunnen experimenteren. dus toevoegen zoiets als:
[POLYGON]
Type=0x32
Label=Wandelzone
Color=0,0xff0000
[END]
Voor helder rood!
Voor zover ik weet komen namen van de wandelroutes niet in de kaart voor.
Eddy
Forerunner 305, Edge 305, Colorado 300, Oregon 450, GPSmap 62s, Montana 650, Oregon 600, Oregon 750t
Forerunner 305, Edge 305, Colorado 300, Oregon 450, GPSmap 62s, Montana 650, Oregon 600, Oregon 750t
Zie ook hier, de aangepaste file van riencumbent
http://forum.gps.nl/viewtopic.php?t=243 ... c&start=30
http://forum.gps.nl/viewtopic.php?t=243 ... c&start=30
Eddy
Forerunner 305, Edge 305, Colorado 300, Oregon 450, GPSmap 62s, Montana 650, Oregon 600, Oregon 750t
Forerunner 305, Edge 305, Colorado 300, Oregon 450, GPSmap 62s, Montana 650, Oregon 600, Oregon 750t
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: reeds ingeprogrammeerde mooie wandelroutes
Het duidelijker willen hebben van die gele lijn is een aspect van persoonlijke voorkeur vrees ik. In de fietskaart hebben we bij release van v 1.51 de groene lijnen toegevoegd en van de verwensingen die dat tot gevolg had kon je een half fietspad aanleggen. Hetzelfde gold voor de positieve bijval overigens. We hadden ze eerst nadrukkelijker (groen) maar hebben dat obv testen teruggeschroefd. Zowel mensen, zoveel wensen: we juichen toe dat er aan typ-files gesleuteld wordt en zullen ze op enig moment graag via onroute.nl voor download beschikbaar stellen.
Wèl is het daarbij handig als er een duidelijke 'verbeteringsomschrijving' c.q. 'doelomschrijving' van de typ-file gaat komen. 'Maakt de hekken duidelijker zichtbaar' of 'maakt de wandelroutepaden duidelijker zchtbaar' (of een combinatie daarvan).
in algemene zin zien we dat een deel van de gebruikers zich het liefst wat meer laat 'leiden'. Niet alleen voor de LAW, maar ook voor routes.
Zal ons huiswerk voor komende winter zijn denk ik...
Wèl is het daarbij handig als er een duidelijke 'verbeteringsomschrijving' c.q. 'doelomschrijving' van de typ-file gaat komen. 'Maakt de hekken duidelijker zichtbaar' of 'maakt de wandelroutepaden duidelijker zchtbaar' (of een combinatie daarvan).
Klopt. Dat is een wens die we zeker naar de toekomst nog hebben, maar die vooralsnog op wat bezwaren van diverse aard stuit.tchabot schreef: 2. Het zou aardig zijn als je ook kan zien welke wandelroute aangegeven wordt door die gele lijn, bv. de naam die langs die route gebruikt wordt zoals LAW9 of Pieterpad e.d.
in algemene zin zien we dat een deel van de gebruikers zich het liefst wat meer laat 'leiden'. Niet alleen voor de LAW, maar ook voor routes.
Zal ons huiswerk voor komende winter zijn denk ik...
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Computers hebben tegenwoordiger beeldschermen en video-adapters die 24 bits kleuren of (vaak) meer hebben.
In de TYP file wordt voor de kleur, bv. 0xff0000 voor rood, dus 24 bits gebruikt.
Dus alle 24 bits nuanches kunnen worden weer gegeven op het beeldscherm.
Ik weet dat een Oregon en Colorado max. 65000 kleuren oftewel 16 bits kunnen weergegeven.
De 'oudere' GPSen kunnen maar 256 kleuren (8 bits weergegeven. En daar zit nu net het probleem.
Door 'digitale afronding' treden deze verschillen / verkleuringen op.
Daar is voor zo ver ik het nu beoordeeld heb alleen wat aan te doen door de juiste (beperkte) set van kleuren ook in de TYP file te gebruiken.
Voor mij ook een reden om in mijn TYP files de kleuren 'harder' te maken.
In de TYP file wordt voor de kleur, bv. 0xff0000 voor rood, dus 24 bits gebruikt.
Dus alle 24 bits nuanches kunnen worden weer gegeven op het beeldscherm.
Ik weet dat een Oregon en Colorado max. 65000 kleuren oftewel 16 bits kunnen weergegeven.
De 'oudere' GPSen kunnen maar 256 kleuren (8 bits weergegeven. En daar zit nu net het probleem.
Door 'digitale afronding' treden deze verschillen / verkleuringen op.
Daar is voor zo ver ik het nu beoordeeld heb alleen wat aan te doen door de juiste (beperkte) set van kleuren ook in de TYP file te gebruiken.
Voor mij ook een reden om in mijn TYP files de kleuren 'harder' te maken.
Eddy
Forerunner 305, Edge 305, Colorado 300, Oregon 450, GPSmap 62s, Montana 650, Oregon 600, Oregon 750t
Forerunner 305, Edge 305, Colorado 300, Oregon 450, GPSmap 62s, Montana 650, Oregon 600, Oregon 750t
Nog een kleine aanvulling...
In de originele M0001414.TYP file is de kleur voor heide 0xfbd9d8.
Indien deze in de Oregon met een 'screenprint' naar een BMP file gebracht wordt en ik 'meet' de kleur van de heide in deze BMP file dan wordt deze: 0xf8d8d8. Zie hier de 'afronding'.
Mijn aangepaste kleur van loofhout: 0x00c000 blijft 0x00c000 Geen afronding dus.
Maar naaldhout met: 0x98fc00 wordt weer afgerond tot 0x98f800
Dit afrondings effect is voor 8 bits displays natuurlijk nog veel sterker.
Hiermee kun je dus rekening houden in het maken van de TYP file.
Indien deze in de Oregon met een 'screenprint' naar een BMP file gebracht wordt en ik 'meet' de kleur van de heide in deze BMP file dan wordt deze: 0xf8d8d8. Zie hier de 'afronding'.
Mijn aangepaste kleur van loofhout: 0x00c000 blijft 0x00c000 Geen afronding dus.
Maar naaldhout met: 0x98fc00 wordt weer afgerond tot 0x98f800
Dit afrondings effect is voor 8 bits displays natuurlijk nog veel sterker.
Hiermee kun je dus rekening houden in het maken van de TYP file.
Eddy
Forerunner 305, Edge 305, Colorado 300, Oregon 450, GPSmap 62s, Montana 650, Oregon 600, Oregon 750t
Forerunner 305, Edge 305, Colorado 300, Oregon 450, GPSmap 62s, Montana 650, Oregon 600, Oregon 750t
Wat me opvalt bij de meegeleverde routes, is dat delen van deze routes niet routeerbaar zijn. Eenvoudigweg, zo lijkt het, omdat op de onderliggende kaart geen paden liggen, terwijl deze er kennelijk wel zijn.
Is het geen optie om bij de volgende update ook de meegeleverde routes routeerbaar te maken? Of zijn ze dat al, en zie ik dat (Zowel in Mapsource als op de GPSMAP60Csx) over het hoofd.
Groeten
Rob
Is het geen optie om bij de volgende update ook de meegeleverde routes routeerbaar te maken? Of zijn ze dat al, en zie ik dat (Zowel in Mapsource als op de GPSMAP60Csx) over het hoofd.
Groeten
Rob
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
De wens is duidelijk. Echter: daartoe zouden we aanvullingen moeten doen in de brondata, ofwel de data van het kadaster.Robar schreef:
Is het geen optie om bij de volgende update ook de meegeleverde routes routeerbaar te maken? Of zijn ze dat al, en zie ik dat (Zowel in Mapsource als op de GPSMAP60Csx) over het hoofd.
We hebben het kadaster aangeboden op basis van bekende ontbrekende paden als gebruikersfeedback bij te dragen aande correctheid van de kadatster-kaarten, maar daarop vooralsnog geen reactie ontvangen.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp