Track lopen op map60CSx
Track lopen op map60CSx
Ik heb van het wekend voor het eerst een gedownloade track gelopen met OWK. Waar ik tegen aan liep is dat ik de paars roze track kleur soms kwijt raak op verharde wegen de kleur gaat dan op in de kleur van de weg. Kan ik de kleur anders instellen? Ik heb nog niet kunnen vinden waar dit kan. Ik heb wel het aangepaste kleur bestandje M0001414.TYP gebruikt wat te downloaden is op de OWK pagina.
Vrgrt Michiel
Vrgrt Michiel
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
De kleur van een track kun je wel instellen (op pagina van de betreffende track). Maar je schrijft over een paars-roze kleur, en dat is de niet te veranderen kleur van een (directe) route.
Ik vermoed dat het om zo'n route gaat. Staat hij bij de tracks of bij de routes?
Ik vermoed dat het om zo'n route gaat. Staat hij bij de tracks of bij de routes?
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st
Hoi Lex++ Lex ++ schreef:De kleur van een track kun je wel instellen (op pagina van de betreffende track). Maar je schrijft over een paars-roze kleur, en dat is de niet te veranderen kleur van een (directe) route.
Ik vermoed dat het om zo'n route gaat. Staat hij bij de tracks of bij de routes?
Het is inderdaat een directe track die ik dus op dat moment aan het lopen ben en hij stond opgeslagen bij tracks.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Het begrip 'directe track' bestaat niet, aangezien een track per definitie direct is.
Er zijn twee soorten routes:
- Berekende routes waarbij het aan MapSource of aan de GPS wordt overgelaten hoe de route tussen de opgegeven routepunten moet gaan lopen, afhankelijk van de beschikbare wegen. Heb je geen routeerbare kaart, dan kan dit niet en komt het tweede type in beeld:
- Directe routes. Hierbij worden de opgegeven routepunten simpelweg door rechte lijnen verbonden. Als je geen routeerbare kaart hebt, dan worden routes altijd direct. Als je wel een routeerbare kaart hebt, dan kun je MapSource of de GPS zó instellen dat er geen gebruik wordt gemaakt van de automatische routebepaling.
Een track is altijd een verzameling punten, onderling verbonden door rechte lijnen.
Wat jij hebt is dus geen directe route maar een track en daar is de kleur van te wijzigen.
Er zijn twee soorten routes:
- Berekende routes waarbij het aan MapSource of aan de GPS wordt overgelaten hoe de route tussen de opgegeven routepunten moet gaan lopen, afhankelijk van de beschikbare wegen. Heb je geen routeerbare kaart, dan kan dit niet en komt het tweede type in beeld:
- Directe routes. Hierbij worden de opgegeven routepunten simpelweg door rechte lijnen verbonden. Als je geen routeerbare kaart hebt, dan worden routes altijd direct. Als je wel een routeerbare kaart hebt, dan kun je MapSource of de GPS zó instellen dat er geen gebruik wordt gemaakt van de automatische routebepaling.
Een track is altijd een verzameling punten, onderling verbonden door rechte lijnen.
Wat jij hebt is dus geen directe route maar een track en daar is de kleur van te wijzigen.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
HoiJaVaWa schreef:Het begrip 'directe track' bestaat niet, aangezien een track per definitie direct is.
Er zijn twee soorten routes:
- Berekende routes waarbij het aan MapSource of aan de GPS wordt overgelaten hoe de route tussen de opgegeven routepunten moet gaan lopen, afhankelijk van de beschikbare wegen. Heb je geen routeerbare kaart, dan kan dit niet en komt het tweede type in beeld:
- Directe routes. Hierbij worden de opgegeven routepunten simpelweg door rechte lijnen verbonden. Als je geen routeerbare kaart hebt, dan worden routes altijd direct. Als je wel een routeerbare kaart hebt, dan kun je MapSource of de GPS zó instellen dat er geen gebruik wordt gemaakt van de automatische routebepaling.
Een track is altijd een verzameling punten, onderling verbonden door rechte lijnen.
Wat jij hebt is dus geen directe route maar een track en daar is de kleur van te wijzigen.
Hoe het ook heet geeft niet. Het gaat mij om een track die ik heb opgeslagen in de lijst tracks en dus in 60CSx met trackback ga lopen. Vandaag nog even goed gekeken het stuk dat je loopt is goed te zien maar van af een volgend routepunt is het net of de paars roze lijn onder de getekende verharde weg licht en er niet boven op. Het is lastig omdat je vooraf haast niet kunt zien waar je van richting moet veranderen. Er schijnt wel een klein randje naast de Orange weg maar dit is haast niet te zien. Ik gebruik de scherm schaal indeling van 80m. Hoe kan ik de kleur dan veranderen het is mij hellaas nog niet gelukt.
Heb ik ook al geprobeerd. Allen in het overzichts scherm is het de ingestelde kleur. Als je via je pijltje hebt aan gegeven waar de trackback heen gaat is de paarse kleur weer terug.++ Lex ++ schreef:MENU/MENU/Tracks/Opgeslagen tracks:<naam>/Kleur
Hierop klikken en dan een kleur kiezen.
Daarna onderaan op OK klikken.
N.B. Je hebt het vinkje bij "toon op kaart" toch wel aangezet?
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Ik heb er nog eens goed naar gekeken, en bij mij is het zo (sw 3.70):
De track krijgt de opgegeven kleur, ook op het gewone kaartscherm.
Waar trackback actief is wordt een iets bredere paars-roze lijn getekend.
Deze lijn valt onder de gekleurde tracklijn.
Als begin- en eindpunt niet op de track liggen zijn de uiterste stukken alleen paars-roze.
Op de trackoverzichtskaart is de tracklijn altijd zichtbaar, op de gewone kaart alleen als het betreffende vinkje aanstaat. De paars-roze lijn wordt altijd getekend.
Na elke wijziging op de trackpagina moet die met OK bevestigd worden.
De track krijgt de opgegeven kleur, ook op het gewone kaartscherm.
Waar trackback actief is wordt een iets bredere paars-roze lijn getekend.
Deze lijn valt onder de gekleurde tracklijn.
Als begin- en eindpunt niet op de track liggen zijn de uiterste stukken alleen paars-roze.
Op de trackoverzichtskaart is de tracklijn altijd zichtbaar, op de gewone kaart alleen als het betreffende vinkje aanstaat. De paars-roze lijn wordt altijd getekend.
Na elke wijziging op de trackpagina moet die met OK bevestigd worden.
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st
Wat ik ook probeer de lijn blijft paars.++ Lex ++ schreef:Ik heb er nog eens goed naar gekeken, en bij mij is het zo (sw 3.70):
De track krijgt de opgegeven kleur, ook op het gewone kaartscherm.
Waar trackback actief is wordt een iets bredere paars-roze lijn getekend.
Deze lijn valt onder de gekleurde tracklijn.
Als begin- en eindpunt niet op de track liggen zijn de uiterste stukken alleen paars-roze.
Op de trackoverzichtskaart is de tracklijn altijd zichtbaar, op de gewone kaart alleen als het betreffende vinkje aanstaat. De paars-roze lijn wordt altijd getekend.
Na elke wijziging op de trackpagina moet die met OK bevestigd worden.
Ik doe het volgende in mijn 60CSx sw.v3.90
tracks/kies track/kleur bv. geel/toon op kaart aan/ tracBack
kaart indeling staat nu op schaal 300m kleur is nu geel. Ik geef nu aan waar ik heen wil op de route met pijl/volg track.
Dan springt de track weer op paars roze.
Het grootste nadeel is nu dat de paars roze kleur wel goed zichtbaar is maar als de kaart verder word opgebouwd legt hij de Orange verharde wegen over de track heen en zie je nog maar een minuscule klein lijntje uitsteken. Eigenlijk denk ik dat het grootste probleem is dat de kaart over de track geplaatst word en waardor de track verscholen is achter de verharde weg. Wat ik nu af en toe doe is de kaart in of uit zomen dan zie ik voor dat de gehele kaart is opgebouwd waar ik heen moet. Dit is dus niet de mooiste manier maar misschien komt hier nog een oplossing voor.
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Vreemd is dat.
Bij mij ligt de paarse lijn bovenop de weg, met daarbovenop de gekleurde tracklijn. Bovendien is die tracklijn voorzien van stippeltjes, zodat de lijn redelijk goed te herkennen is.
Zou het dan toch van de firmware afhangen? Ik heb zoals al vermeld 3.70.
Misschien kunnen anderen ook hun ervaring melden.
Bij mij ligt de paarse lijn bovenop de weg, met daarbovenop de gekleurde tracklijn. Bovendien is die tracklijn voorzien van stippeltjes, zodat de lijn redelijk goed te herkennen is.
Zou het dan toch van de firmware afhangen? Ik heb zoals al vermeld 3.70.
Misschien kunnen anderen ook hun ervaring melden.
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st
- Jacob_Bax
- WayPoint relatie
- Berichten: 6906
- Lid geworden op: 7 mei 2006 15:48
- Locatie: Gorinchem
- Contacteer:
@ Michiel56, ik heb niet het hele draadje gelezen maar heb je soms een transparante TopoNL in je CSx zitten en staat die ook aan?
Garmin GPS12, GPSmap 60CSx, eMap, GPSmap 78s, 2xStreetpilot III colormap Streetpilot 2610, Virb, Virb Ultra 30,
OSM
Het licht aan het eind van de tunnel kan ook de trein zijn.
OSM
Het licht aan het eind van de tunnel kan ook de trein zijn.
Ik weet niet wat je precies met een transparante TopoNL bedoelt maar ik heb maar een OTW kaart deel geladen en ben daar wat mee aan het experimenteren gegaan.Jacob_Bax schreef:@ Michiel56, ik heb niet het hele draadje gelezen maar heb je soms een transparante TopoNL in je CSx zitten en staat die ook aan?
Om nog even terug te komen op de opmerking van Lex het deel wat je loopt is inderdaad zichtbaar met de bijbehorende stippeltjes maar dit is het stuk waar je op dat moment loopt bij het volgende route punt verdwijnt hij zo als beschreven.
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Ik ben een stap verder gegaan. Tot nu toe had ik een andere kaart in mijn toestel zitten, maar voor de zekerheid heb ik de OWK-wandelkaart erin gezet. En ook daar wordt de track bovenop de wegen getekend. Weliswaar met sw 3.70, maar dat zal toch niet veranderd zijn?
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st