Wandelen met OWK
Wandelen met OWK
Ook ik heb mijn twijfels over het goed funcioneren van mijn Garmin legend HCx of OWK na het ovebrengen van een wandelroute.
Ik weet niet of ik het zelf niet goed doe of dat het aan het programma ligt.
Ik had een mooie ( stippel ) route uitgezet langs de Beerse ( klein riviertje bij Casteren). In eerste instantie kreeg ik de route in Mapsource met veel moeite aan elkaar, als er 3 stipjes weg zijn op een wandelpad dan kan je het maken van een aaneengesloten route wel vergeten.
Toch een na veel proberen een gesloten route kunnen maken en in mijn GSP gezet. Daar aangekomen de route laten navigeren maar alles stond door elkaar en ik zag alleen maar enkele gedeeltes.
Toen maar de GSP uitgezet en de route vervolgd op de uitgezette rode paaltjes aldaar.
Hier wordt ik niet vrolijk van !!!!
Ik weet niet of ik het zelf niet goed doe of dat het aan het programma ligt.
Ik had een mooie ( stippel ) route uitgezet langs de Beerse ( klein riviertje bij Casteren). In eerste instantie kreeg ik de route in Mapsource met veel moeite aan elkaar, als er 3 stipjes weg zijn op een wandelpad dan kan je het maken van een aaneengesloten route wel vergeten.
Toch een na veel proberen een gesloten route kunnen maken en in mijn GSP gezet. Daar aangekomen de route laten navigeren maar alles stond door elkaar en ik zag alleen maar enkele gedeeltes.
Toen maar de GSP uitgezet en de route vervolgd op de uitgezette rode paaltjes aldaar.
Hier wordt ik niet vrolijk van !!!!
Laat mij raden…, maar het blijft bij raden.
Eén van de zwakke puntjes van de OWK is dat, zoals je hebt gezien, de aansluiting van paden soms ontbreekt.
Hans Vaessen schreef hierover: sommige paden niet verbonden.
Soms ontbreekt er net een meter of 10, 20 tussen bijvoorbeeld een bospad en een verharde weg. Als je daar wandelt zul je er niet door verdwalen, maar het is wel lastig doordat mapsource en het toestel daar niet over routeren.
Dat is een fout in het kaartmateriaal van het Kadaster. We verwachten niet dat dat op korte termijn zal verbeteren. Met een stukje hogere wiskunde hebben we wel onderbrekeningen tot 5 meter 'aan elkaar geknoopt'; zouden we verder gaan dan is het risico te groot dat er niet bestaande paden ontstaan.
Het is dan niet mogelijk om een gesloten route te tekenen, zoals je hebt gemerkt.
Maar binnen MapSource kun je dit ‘negeren’ en toch de route verbinden daar waar je de route dus eigenlijk niet kunt verbinden.
Je krijgt dan óf een route die een enorme omweg maakt óf een route waarin tussen die twee punten een rechte lijn wordt getekend, wat in feite aangeeft: geen route mogelijk.
Zodra je deze route echter in de gps laadt wordt deze opnieuw berekend.
En de gps mist de ‘tolerantie’ van MapSource. Je geeft de gps een onmogelijke opdracht (ga van punt 1 naar punt 2, maar er bestaat geen pad tussen die twee punten).
Gevolg is dat je óf een route berekeningsfout krijgt (en dus helemaal geen route), óf de gps probeert via een omweg alsnog een route te maken. En dan lijkt het misschien of ‘alles door elkaar staat’.
Oplossingen?
Of: navigeer de Route, maar kies voor ‘Niet via wegen’.
Of: maak een Track binnen MapSource en volg deze op de gps met 'Tracback'.
Eén van de zwakke puntjes van de OWK is dat, zoals je hebt gezien, de aansluiting van paden soms ontbreekt.
Hans Vaessen schreef hierover: sommige paden niet verbonden.
Soms ontbreekt er net een meter of 10, 20 tussen bijvoorbeeld een bospad en een verharde weg. Als je daar wandelt zul je er niet door verdwalen, maar het is wel lastig doordat mapsource en het toestel daar niet over routeren.
Dat is een fout in het kaartmateriaal van het Kadaster. We verwachten niet dat dat op korte termijn zal verbeteren. Met een stukje hogere wiskunde hebben we wel onderbrekeningen tot 5 meter 'aan elkaar geknoopt'; zouden we verder gaan dan is het risico te groot dat er niet bestaande paden ontstaan.
Het is dan niet mogelijk om een gesloten route te tekenen, zoals je hebt gemerkt.
Maar binnen MapSource kun je dit ‘negeren’ en toch de route verbinden daar waar je de route dus eigenlijk niet kunt verbinden.
Je krijgt dan óf een route die een enorme omweg maakt óf een route waarin tussen die twee punten een rechte lijn wordt getekend, wat in feite aangeeft: geen route mogelijk.
Zodra je deze route echter in de gps laadt wordt deze opnieuw berekend.
En de gps mist de ‘tolerantie’ van MapSource. Je geeft de gps een onmogelijke opdracht (ga van punt 1 naar punt 2, maar er bestaat geen pad tussen die twee punten).
Gevolg is dat je óf een route berekeningsfout krijgt (en dus helemaal geen route), óf de gps probeert via een omweg alsnog een route te maken. En dan lijkt het misschien of ‘alles door elkaar staat’.
Oplossingen?
Of: navigeer de Route, maar kies voor ‘Niet via wegen’.
Of: maak een Track binnen MapSource en volg deze op de gps met 'Tracback'.
Niet meer actief op dit forum...
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Klinkt inderdaad alsof dit probleem veroorzaakt wordt door onderbrekingen in de kadaster-kaart. In dat geval kun je beter geen auto-routerende route maken, maar is een 'direct-route' (=niet via wegen) danwel track beter.
Prober zeker nit door het toevoegen van vele routepunten de route in mapsource te 'forceren' te doen wat ie eigenlijk niet 'wil'. Bij herberekenen in het toestel (wat bij de etrex en 60 atijd gebeurt) leidt dat toch weer tot problemen.
Dus: danwel neem over wat mapsource er van maakt, neem evt een ander pad dat wèl aansluit. Laat je verrassen; juist dan kom je op plekken waar je anders nooit geweest was. Dànwel dwing mapsource je eigen keuze te volgen; bij 'weerstand' in dat geval niet auto-routerend werken.
Prober zeker nit door het toevoegen van vele routepunten de route in mapsource te 'forceren' te doen wat ie eigenlijk niet 'wil'. Bij herberekenen in het toestel (wat bij de etrex en 60 atijd gebeurt) leidt dat toch weer tot problemen.
Dus: danwel neem over wat mapsource er van maakt, neem evt een ander pad dat wèl aansluit. Laat je verrassen; juist dan kom je op plekken waar je anders nooit geweest was. Dànwel dwing mapsource je eigen keuze te volgen; bij 'weerstand' in dat geval niet auto-routerend werken.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Yep, bij direct route zul je het programma moeten helpen en zelf meer viapunten moeten toevoegen. Het is een meer rudimentaire manier van werken, maar wel de manier op over omissies in de kaart, letterlijk en figuurlijk 'heen te stappen'. Tot voor kort kònden we niet anders dan met een track of direct route werken..
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
OK hans het klopt.
Als straat, wandelpad o.i.d. ophoud te bestaan schakel ik in "voorkeuren" over op "direct route" en maak de rechte verbinding, daarna kan ik weer äutomatische routebepaling"inschakelen en verder gaan.
Moet wel de routeknop op routeknop laten staan anders begin je weer aan een nieuwe route.
Klop het ?
Even nog dit, hoe maak ik een routepunt ( vierkant blokje) of is een waypoint hetzelfde ?
Als straat, wandelpad o.i.d. ophoud te bestaan schakel ik in "voorkeuren" over op "direct route" en maak de rechte verbinding, daarna kan ik weer äutomatische routebepaling"inschakelen en verder gaan.
Moet wel de routeknop op routeknop laten staan anders begin je weer aan een nieuwe route.
Klop het ?
Even nog dit, hoe maak ik een routepunt ( vierkant blokje) of is een waypoint hetzelfde ?
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
bovenstaande werkt in mapsource wel, maar kan bij overzetten naar het toestel toch tot problemen leiden. Advies is OF autorouterend OF direct route (met daarbij dan dus meer punten).
Routepunten ontstaan vanzelf via het 'elastiekje'. Je kunt evt ook eerst waypoints (met een eigen naam of nummer) maken en dàn de route er naar toe slepen.
Routepunten ontstaan vanzelf via het 'elastiekje'. Je kunt evt ook eerst waypoints (met een eigen naam of nummer) maken en dàn de route er naar toe slepen.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
- Thingvellir
- WayPoint relatie
- Berichten: 974
- Lid geworden op: 5 jul 2006 14:33
- Locatie: Aarle Rixtel
Ik maak zelf ook gecombineerde (directe en indirecte) routes in MapSource. Daarna zet ik ze m.b.v. WinGDB om naar een track.
Kan er ook niks meer mis gaan bij herberekenen .
Kan er ook niks meer mis gaan bij herberekenen .
Groet, Thingvellir
SP c510 - Nüvi 2445 LM - GPSmap 76S - GPSmap 60CSx -
CN Europa v9 - CN North America 2008 - CN North America NT 2013.2 - OnRoute wandelkaart - diverse topo's van O.S.M.
Ik vind een onderschrift maar onzin.
SP c510 - Nüvi 2445 LM - GPSmap 76S - GPSmap 60CSx -
CN Europa v9 - CN North America 2008 - CN North America NT 2013.2 - OnRoute wandelkaart - diverse topo's van O.S.M.
Ik vind een onderschrift maar onzin.
- Thingvellir
- WayPoint relatie
- Berichten: 974
- Lid geworden op: 5 jul 2006 14:33
- Locatie: Aarle Rixtel
Selecteer de route ( wordt geel)
Selecteer met de cursor de selectieknop
Klik op de route zodat je het "elastiekje" krijgt
Ga naar het punt dat je in de route op wilt nemen en klik.
Succes.
Selecteer met de cursor de selectieknop
Klik op de route zodat je het "elastiekje" krijgt
Ga naar het punt dat je in de route op wilt nemen en klik.
Succes.
Groet, Thingvellir
SP c510 - Nüvi 2445 LM - GPSmap 76S - GPSmap 60CSx -
CN Europa v9 - CN North America 2008 - CN North America NT 2013.2 - OnRoute wandelkaart - diverse topo's van O.S.M.
Ik vind een onderschrift maar onzin.
SP c510 - Nüvi 2445 LM - GPSmap 76S - GPSmap 60CSx -
CN Europa v9 - CN North America 2008 - CN North America NT 2013.2 - OnRoute wandelkaart - diverse topo's van O.S.M.
Ik vind een onderschrift maar onzin.