Projecteren
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 409
- Lid geworden op: 10 mar 2006 12:59
- Locatie: Olst
Projecteren
Vraagje
Is het mogelijk om te projecteren in MS
Je kunt het wel met de liniaal, maar het zou makkelijker zijn als je de afstand en het aantal graden kunt ingeven.
The XJ900 Man
Is het mogelijk om te projecteren in MS
Je kunt het wel met de liniaal, maar het zou makkelijker zijn als je de afstand en het aantal graden kunt ingeven.
The XJ900 Man
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Nee, het aantal graden en de afstand opgeven kan niet in MapSource.
Maar het kan wel makkelijker dan met de lineaal, want daarbij verdwijnt je doel als je het waypoint wilt gaan plaatsen.
Maak een waypoint aan, rechtsklikken, kies waypoint verplaatsen, verplaats de cursor en klik als de juiste afstand en richting worden aangegeven.
Als je op de oorspronkelijke plaats een waypoint wilt behouden moet je aanvankelijk twee waypoints op dezelfde plek maken, waarvan je er een verplaatst.
Maar het kan wel makkelijker dan met de lineaal, want daarbij verdwijnt je doel als je het waypoint wilt gaan plaatsen.
Maak een waypoint aan, rechtsklikken, kies waypoint verplaatsen, verplaats de cursor en klik als de juiste afstand en richting worden aangegeven.
Als je op de oorspronkelijke plaats een waypoint wilt behouden moet je aanvankelijk twee waypoints op dezelfde plek maken, waarvan je er een verplaatst.
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st
Ga hier eens kijken, handige tool voor projecteren en meer.
Ik gebruik het op mijn pda hoor geocachen en het werkt makkelijk.
http://www.pgct.nl/index.html
Ik gebruik het op mijn pda hoor geocachen en het werkt makkelijk.
http://www.pgct.nl/index.html
In google earth kan je het ook. Werkt via liniaal. Je ziet dan afstand en richting en kan dan net zo lang schuiven totdat het is wat je wil.
Vervolgens dat punt naar Mapsource brengen.
Vervolgens dat punt naar Mapsource brengen.
276c aangeschaft bij Notter.
450t aangeschaft in Moordrecht
Vakantie suggesties lat, long -62.9790, -60.5578 of 80.0176, 14.4299
450t aangeschaft in Moordrecht
Vakantie suggesties lat, long -62.9790, -60.5578 of 80.0176, 14.4299
Re:
Kan dit ook in Basecamp?++ Lex ++ schreef:Nee, het aantal graden en de afstand opgeven kan niet in MapSource.
Maar het kan wel makkelijker dan met de lineaal, want daarbij verdwijnt je doel als je het waypoint wilt gaan plaatsen.
Maak een waypoint aan, rechtsklikken, kies waypoint verplaatsen, verplaats de cursor en klik als de juiste afstand en richting worden aangegeven.
Als je op de oorspronkelijke plaats een waypoint wilt behouden moet je aanvankelijk twee waypoints op dezelfde plek maken, waarvan je er een verplaatst.
Hoe doe je dit?
Alvast dank,
Bosseve
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18236
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Projecteren
Nee, Verplaatsen kan natuurlijk wel, maar BaseCamp geeft geen richting en afstand aan.
Met dit tooltje kun je projecteren en de exacte coördinaten aflezen: http://geo.javawa.nl/coordcalc/
Met dit tooltje kun je projecteren en de exacte coördinaten aflezen: http://geo.javawa.nl/coordcalc/
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Projecteren
toch wel
ik heb even wat geprobeerd
je maakt een waypoint op punt 1
je kunt met het handje naar het waypoint gaan en als je de naam van het wp in pop up venster krijgt zit je goed, dan rechtsklik en meten van hieraf.
Dan krijg je een lijn en een hoek en afstand dus zeg maar een projectie, zodra je op de juiste positie bent druk op op je kyeboard op w van waypoint maken en meteen daarna klik je met de muis (dus zonder dat de muis is verplaatst van de juiste meting) nu heb je wp 2 op de juiste afstand en hoek.
maar waarschijnlijk is de tool van JaVaWa nauwkeuriger
ik heb even wat geprobeerd
je maakt een waypoint op punt 1
je kunt met het handje naar het waypoint gaan en als je de naam van het wp in pop up venster krijgt zit je goed, dan rechtsklik en meten van hieraf.
Dan krijg je een lijn en een hoek en afstand dus zeg maar een projectie, zodra je op de juiste positie bent druk op op je kyeboard op w van waypoint maken en meteen daarna klik je met de muis (dus zonder dat de muis is verplaatst van de juiste meting) nu heb je wp 2 op de juiste afstand en hoek.
maar waarschijnlijk is de tool van JaVaWa nauwkeuriger
"Always Look on the Bright Side of Life"
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18236
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Projecteren
Goed gevonden!
Toch wel ja, want BaseCamp rondt de afstand en richting af, waardoor je met name op grote afstanden niet de exacte positie zult aanklikken. Mijn tool maakt gebruik van GeographicLib, een bibliotheek met rekenroutines van Charles Karney, waarmee berekeningen tot op 5 nanometer nauwkeurig gemaakt kunnen worden (op de WGS84-ellipsoïde dan, uiteraard niet op de werkelijke vorm van de aarde. WGS84 is uiteindelijk ook maar een benadering)HaWee schreef:maar waarschijnlijk is de tool van JaVaWa nauwkeuriger
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Projecteren
over een paar honderd nanometer struikelen we ook niet
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Projecteren
Javawa,
Bedankt voor het handige tooltje.
Bedankt voor het handige tooltje.