GPS volgt niet ingelezen route
Moderator: GPStracks
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18256
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: GPS volgt niet ingelezen route
Op mijn Oregon staat het onder Stel in - Routering - Begeleidingsmethode; daar kies je dan voor Offroad. Ik denk dat het op jouw toestel op vergelijkbare wijze gaat.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 129 GPS-toestellen
Mijn 129 GPS-toestellen
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Re: GPS volgt niet ingelezen route
Op de 62 heet directe route iets met "niet via wegen".
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st
Re: GPS volgt niet ingelezen route
Bedankt gevonden, inderdaad routering/begeleidingsmethode/offroad.
Ga nu uit proberen en de rouet opnieuw inlezen.
Ga nu uit proberen en de rouet opnieuw inlezen.
Re: GPS volgt niet ingelezen route
Jawel heb nu de route zoals in mapsource.
Weer een stap verder, bedankt.
Weer een stap verder, bedankt.
Re: GPS volgt niet ingelezen route
Inderdaad dat dacht ik .Ritsi schreef:Jawel heb nu de route zoals in mapsource.
Weer een stap verder, bedankt.
Ik heb een gemaakte route in de GPS gezet, die ik zaterdag a.s. wil gebruiken, en ook al door mij gefietst was.
Perfect was hij, tot gister avond
Daar kreeg ik weer rare richtingen, hij herkende een brug niet meer, en besloot geheel anders te gaan
Ik ga het nu opgeven, en hou me maar aan tracks, en dan maar minder gebruik van de mogelijkheden GPS
Frustrerend !!!!!!
En gelijk maar eens kijken of ik een cursus kan gaan volgen bij waypoint
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Re: GPS volgt niet ingelezen route
Het kan haast niet anders dan dat je de route nu als indirecte route, via wegen, hebt geactiveerd.
Het gedrag wordt bepaald door hoe je hem activeert, niet door hoe hij gemaakt is.
Het gedrag wordt bepaald door hoe je hem activeert, niet door hoe hij gemaakt is.
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st
Re: GPS volgt niet ingelezen route
Ondertussen wordt het me steeds onduidelijker.++ Lex ++ schreef:Het kan haast niet anders dan dat je de route nu als indirecte route, via wegen, hebt geactiveerd.
Het gedrag wordt bepaald door hoe je hem activeert, niet door hoe hij gemaakt is.
Zal eens kijken hoe het staat in de GPS, maar volgens mij had ik offroad weer uitgezet
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Re: GPS volgt niet ingelezen route
Dat bedoel ik: Off-road uitgezet, dan wordt er weer een route via wegen gemaakt, ook al had je hem als off-road gemaakt.
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st
Re: GPS volgt niet ingelezen route
Oke, ga even checken vanavond.
De route had ik gemaakt voor de fiets, dus niet offroad. Hierna geladen op de GPS.
Maar geloof me, ik zoek de fout bij mezelf en er zal door mij best iets verkeerd gezet zijn.
In ieder geval heb ik me ingeschreven voor een cursus outdoor, misschien dat er dan door uit te proberen een lampje gaat branden
De route had ik gemaakt voor de fiets, dus niet offroad. Hierna geladen op de GPS.
Maar geloof me, ik zoek de fout bij mezelf en er zal door mij best iets verkeerd gezet zijn.
In ieder geval heb ik me ingeschreven voor een cursus outdoor, misschien dat er dan door uit te proberen een lampje gaat branden
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: GPS volgt niet ingelezen route
het is eigenlijk simpel: in Mapsource voor het maken en in de GPS voor het volgen moet de instelling zoveel mogelijk gelijk zijn.
Mapsource - auto route = GPS - routeren via wegen (kortste tijd of kortste afstand)
Mapsource - directe route = GPS - Off-Road / niet via wegen.
Als je niet directe route had gemaakt dan moet je even kijken bij voorkeuren (snelweg/kleine weg) en vermijden (snelweg/tolweg/onverhard/etc)
Afhankelijk van de kaart mag je sommige dingen niet kiezen.
Zowel OnRoute Fietskaart als de OpenFietsMap mag je nooit snelweg vermijden zetten.
OpenFietsMap gaat bij keuze vermijd tolwegen speciaal het fietsroutenetwerk zoeken.
OnRoute Fietskaart zoekt op Fiets speciaal de mooie fietspaden (met een omweg) en stand voetganger de kortste route.
Mapsource - auto route = GPS - routeren via wegen (kortste tijd of kortste afstand)
Mapsource - directe route = GPS - Off-Road / niet via wegen.
Als je niet directe route had gemaakt dan moet je even kijken bij voorkeuren (snelweg/kleine weg) en vermijden (snelweg/tolweg/onverhard/etc)
Afhankelijk van de kaart mag je sommige dingen niet kiezen.
Zowel OnRoute Fietskaart als de OpenFietsMap mag je nooit snelweg vermijden zetten.
OpenFietsMap gaat bij keuze vermijd tolwegen speciaal het fietsroutenetwerk zoeken.
OnRoute Fietskaart zoekt op Fiets speciaal de mooie fietspaden (met een omweg) en stand voetganger de kortste route.
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: GPS volgt niet ingelezen route
Hoewel ik het gevoel heb dat ik alles zoveel mogelijk hetzelfde heb staan in zoweol mapsource en de GPS blijf ik rare dingen zien in routes.
De uitleg mapsource maken en GPS volgen is mij duidelijk. Maar waarom als ik een route heb gemaakt gaat de GPS toch een andere route bepalen. Dan is het gewoon een way point eindpunt maken en een begin way point en navigeren maar.
terwijl ik via mapsource mooie wandelpaden kies.
Het leek allemaal zo simpel op de waypoint video's bij het maken van de routes.
Misschien dat de cursus outdoor hier duidelijkheid in gaat brengen. In iedergeval ga ik door met expirmenteren en oplossingen via dit forum te vinden.
De uitleg mapsource maken en GPS volgen is mij duidelijk. Maar waarom als ik een route heb gemaakt gaat de GPS toch een andere route bepalen. Dan is het gewoon een way point eindpunt maken en een begin way point en navigeren maar.
terwijl ik via mapsource mooie wandelpaden kies.
Het leek allemaal zo simpel op de waypoint video's bij het maken van de routes.
Misschien dat de cursus outdoor hier duidelijkheid in gaat brengen. In iedergeval ga ik door met expirmenteren en oplossingen via dit forum te vinden.
Re: GPS volgt niet ingelezen route
Ik las op internet hetvolgende 'Het loont ook om in je route voldoende onbenoemde waypoints op te nemen om er voor te zorgen dat de route gevolgd wordt zoals bedoeld, ongeacht de ingestelde voorkeuren voor
routebepaling'en vraag me af of dit klopt en dit 'alle' problemen die ik heb oplost?
routebepaling'en vraag me af of dit klopt en dit 'alle' problemen die ik heb oplost?
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Re: GPS volgt niet ingelezen route
Het helpt zeker. Al zal het als de instellingen erg verschillend zijn nog steeds misgaan.
Ik begrijp alleen niet wat met "onbenoemde" bedoeld wordt.
Ik begrijp alleen niet wat met "onbenoemde" bedoeld wordt.
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st
Re: GPS volgt niet ingelezen route
Ik heb het idee dat ze hiermee bedoelen wel een waypoint, maar er geen naam aan geven!++ Lex ++ schreef:Het helpt zeker. Al zal het als de instellingen erg verschillend zijn nog steeds misgaan.
Ik begrijp alleen niet wat met "onbenoemde" bedoeld wordt.
Dus alleen een vlaggetje of iets dergelijks, maar niet benoemen
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Re: GPS volgt niet ingelezen route
Nee, dat kan niet. Een waypoint heeft altijd een naam. Als jij hem niet geeft doet MapSource het wel.
Misschien wordt een adresloos punt bedoeld, maar dat is dan wel raar omschreven.
Misschien wordt een adresloos punt bedoeld, maar dat is dan wel raar omschreven.
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st