Navigatie Edge 800
Moderator: GPStracks
Navigatie Edge 800
Heeft er iemand ervaring met een tocht van A naar B, 100% vertrouwend op een routerende kaart, zonder vooraf iets te plannen. Ik zou bvb vanaf thuis naar de zee willen fietsen (160km). Ik kan dan op de PC met software een route uitstippelen, de gpx naar m'n GPS verzenden en deze narijden. (startpunt en eindpunt ingeven)
Ik kan ook op de GPS een kaart actief zetten en onder "where to" een adres ingeven. Zo moet ik niets van op voorhand plannen, maar hoe loopt dat in de meeste gevallen af? Kom je op idd na 160km op de eindbestemming of zijn er andere ervaringen met deze manier van werken?
Ik zou de openfietsmap gebruiken voor mijn tocht.
Ik kan ook op de GPS een kaart actief zetten en onder "where to" een adres ingeven. Zo moet ik niets van op voorhand plannen, maar hoe loopt dat in de meeste gevallen af? Kom je op idd na 160km op de eindbestemming of zijn er andere ervaringen met deze manier van werken?
Ik zou de openfietsmap gebruiken voor mijn tocht.
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 163
- Lid geworden op: 14 dec 2006 17:56
- Locatie: België - Oostduinkerke
- Contacteer:
Re: Navigatie Edge 800
Om je fietstochtje van Leuven naar De Panne te laten slagen, doe je best het volgende: Maak op je computer (Basecamp) eerst een route aan en converteer die naar een track. Plaats tenslotte beide op je GPS. Wanneer de route om één of andere reden de mist in gaat (mijn ervaring met de fietsmap is, dat dit soms toch wel eens voorkomt), heb je nog altijd de track om je op te baseren.
Plaats ook zoveel mogelijk tussenpunten op je route, dan heb je meer kans dat de route na een foutje opnieuw op het juiste 'pad' komt.
Plaats ook zoveel mogelijk tussenpunten op je route, dan heb je meer kans dat de route na een foutje opnieuw op het juiste 'pad' komt.
gpsmap 60Cx, gpsmap 64S
Re: Navigatie Edge 800
Ik ging van de veronderstelling uit. Hoe minder tussenpunten ik definieer, hoe korter de afstand zal zijn... omdat dit dan louter berekeningen zijn, en geen persoonlijke voorkeuren.edc schreef:Om je fietstochtje van Leuven naar De Panne te laten slagen, doe je best het volgende: Maak op je computer (Basecamp) eerst een route aan en converteer die naar een track. Plaats tenslotte beide op je GPS. Wanneer de route om één of andere reden de mist in gaat (mijn ervaring met de fietsmap is, dat dit soms toch wel eens voorkomt), heb je nog altijd de track om je op te baseren.
Plaats ook zoveel mogelijk tussenpunten op je route, dan heb je meer kans dat de route na een foutje opnieuw op het juiste 'pad' komt.
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Re: Navigatie Edge 800
Het hangt er vanaf. In principe heb je gelijk; BaseCamp zou beter de kortste route moeten kunnen vinden dan jij. In de praktijk blijkt BaseCamp nog wel eens met een iets langere route te komen.
De raad van Edc gaat er van uit dat je toch nog wel voorkeuren hebt. Je wilt liever een beetje om de steden heen of je wilt langs een kanaal fietsen of juist niet. Daar stel je route op bij en dat wil je dan ook in het toestel terugzien.
De raad van Edc gaat er van uit dat je toch nog wel voorkeuren hebt. Je wilt liever een beetje om de steden heen of je wilt langs een kanaal fietsen of juist niet. Daar stel je route op bij en dat wil je dan ook in het toestel terugzien.
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Navigatie Edge 800
ik heb mijn twijfels of de OFM als je alleen een eindpunt 160 km verderop neerzet een route kan uitrekenen.
even getest, niet te ver, van Eindhoven naar Zwolle (126km hemelsbreed) met de OFM gaat zowel mijn 60CSx als Mapsource onder Vista dual core quad cpu met 4GB memory de mist in.
Op de OnRoute fietskaart kan mapsource het wel uitrekenen zonder problemen.
even getest, niet te ver, van Eindhoven naar Zwolle (126km hemelsbreed) met de OFM gaat zowel mijn 60CSx als Mapsource onder Vista dual core quad cpu met 4GB memory de mist in.
Op de OnRoute fietskaart kan mapsource het wel uitrekenen zonder problemen.
Laatst gewijzigd door HaWee op 29 mar 2012 12:10, 1 keer totaal gewijzigd.
"Always Look on the Bright Side of Life"
- Scheurneus
- Berichten: 9194
- Lid geworden op: 2 jun 2006 16:58
- Locatie: Leusden, bij u thuis (Privé les) of op afstand (GPS Helpdesk)
- Contacteer:
Re: Navigatie Edge 800
Lees eerst de beschrijving van de kaart op de website en zet je toestel gelijk die routeringsinstellingen, dat kan wel eens heel wat anders zijn dan je verwacht, zeker als je in je toestel snelwegen vermijden hebt aan staan.johan d schreef:Heeft er iemand ervaring met een tocht van A naar B, 100% vertrouwend op een routerende kaart, zonder vooraf iets te plannen.
Ik zou de openfietsmap gebruiken voor mijn tocht.
Misschien is je toestel op Auto/Motor zetten wel een betere keus.
En pas op met BaseCamp, zeer waarschijnlijk is de gekozen activiteit Toerfietser niet goed ingesteld en kun je beter een eigen activiteit speciaal voor de Openfietsmap maken, op basis van bv de auto activiteit (voor race/baan fietsen).
..........
Dit geld ook voor Topo BeLux, Topo BeNeLux, Belux Wandel/Fiets, maar niet voor City Navigator kaarten.
Marco
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
Re: Navigatie Edge 800
kan ik bij wijze van test punt B ingeven in mijn edge, op GO drukken en de route die hij berekend opslaan en op de PC bekijken?HaWee schreef:ik heb mijn twijfels of de OFM als je alleen een eindpunt 160 km verderop neerzet een route kan uitrekenen.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Navigatie Edge 800
testen ja,
zoals gezegd, ik denk dat je na veel rekenen een foutmelding krijgt.
als het wel lukt dan zou ik de gps na route opslaan aan de pc hangen en dan met Basecamp kijken naar de gps en wat er in staat om de route te bekijken.
en dit soort vragen past beter in de Helpdesk en als je ze daar stelt in het Edge forum komen er ook de Edge deskundigen eerder langs.
zoals gezegd, ik denk dat je na veel rekenen een foutmelding krijgt.
als het wel lukt dan zou ik de gps na route opslaan aan de pc hangen en dan met Basecamp kijken naar de gps en wat er in staat om de route te bekijken.
en dit soort vragen past beter in de Helpdesk en als je ze daar stelt in het Edge forum komen er ook de Edge deskundigen eerder langs.
"Always Look on the Bright Side of Life"
- Scheurneus
- Berichten: 9194
- Lid geworden op: 2 jun 2006 16:58
- Locatie: Leusden, bij u thuis (Privé les) of op afstand (GPS Helpdesk)
- Contacteer:
Re: Navigatie Edge 800
Helaas, kan niet, in een Edge (x05/800) kun je geen route maken en opslaan zoals in andere toestellen. Dit is een A naar B rit en die is niet op te slaan. Je kunt ook geen routes maken met tussen punten op de Edge.HaWee schreef:als het wel lukt dan zou ik de gps na route opslaan aan de pc hangen en dan met Basecamp kijken naar de gps en wat er in staat om de route te bekijken.
Wil je die wel in BaseCamp krijgen, dan eerst de route volledig te rijden en je geschiedenis opslaan en dan laden in BaseCamp.
Marco
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
Re: Navigatie Edge 800
ok, mijn tochtje is klaar. Wanneer ik nu deze tocht nu rij, zou ik graag - wanneer ik op moelijke punten kom (toch een stuk onverhard, moeilijke kasseistrook, oid) - met een druk op de knop van m'n Edge800 het begin en het einde van dit "te herziene stukje" met een begin- en eindpunt opslaan zodat ik bij thuiskomst direkt kan zien waar ik de tocht voor toekomstig gebruik moet aanpassen. kan dit?
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Re: Navigatie Edge 800
Stopwatch aanzetten op dit gedeelte?
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st
Re: Navigatie Edge 800
je bedoelt de start/stop knop om de rit op te nemen?++ Lex ++ schreef:Stopwatch aanzetten op dit gedeelte?
zoja, Ik zou graag de ganse rit opnemen ...
- Scheurneus
- Berichten: 9194
- Lid geworden op: 2 jun 2006 16:58
- Locatie: Leusden, bij u thuis (Privé les) of op afstand (GPS Helpdesk)
- Contacteer:
Re: Navigatie Edge 800
Tijdens de rit op de Lap timer drukken (volgende ronde van je rit) of via menu locaties markeren (Edge kent geen waypoints (qua naam), maar wel locaties). Tik op je voertuig (blauwe pijl op de kaart), of menu - satellietsignaal aantikken en Markeer locatie.
Marco
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
-
- Berichten: 5
- Lid geworden op: 30 dec 2012 22:04
Re: Navigatie Edge 800
Hallo,
Ik ben recent in bezit van een Edge 800 en heb geen eerdere ervaring met navigatie dan alleen met TomTom. Ondanks dat ik al veel heb gelezen over tracks, routes, courses en verschillende soorten bestandsextencies. snap ik er nog weinig van. Het ergste vind ik dat ik de zichtbaarheid op de Edge. Soms laat hij mooie grote witte pijlen zien. Ook is de route ook wel eens zichtbaar door een duidelijke dikke streep bestaande uit zwarte zijkanten en in het midden wit. Helaas heb ik ook courses die alleen een dunne streep weergeven die zich nauwelijks onderscheid van de overige wegen. Hierdoor zie ik vaak bij een kruispunt niet waar ik heen moet. Wat moet ik doen om derote goed zichtbaar te krijgen?
Ik ben recent in bezit van een Edge 800 en heb geen eerdere ervaring met navigatie dan alleen met TomTom. Ondanks dat ik al veel heb gelezen over tracks, routes, courses en verschillende soorten bestandsextencies. snap ik er nog weinig van. Het ergste vind ik dat ik de zichtbaarheid op de Edge. Soms laat hij mooie grote witte pijlen zien. Ook is de route ook wel eens zichtbaar door een duidelijke dikke streep bestaande uit zwarte zijkanten en in het midden wit. Helaas heb ik ook courses die alleen een dunne streep weergeven die zich nauwelijks onderscheid van de overige wegen. Hierdoor zie ik vaak bij een kruispunt niet waar ik heen moet. Wat moet ik doen om derote goed zichtbaar te krijgen?