POI bestand maken met Exel bestand
POI bestand maken met Exel bestand
Ik wil graag een poi bestand maken door in PoiEdit een lijst van namen en bijbehorende coordinaten te importeren in PoiEdit, daarvan een gpx file maken en uploaden naar mijn Garmin (GPSmap 62stc). Kan dat? En zo ja hoe doe je dat?
Re: POI bestand maken met Exel bestand
Je kan met wordpad een txt file maken, met de data gescheiden door een comma.
Dit stuur je naar de Poiedit en die maakt er een gpi file = een poi file van.
Voorbeeld data in CSV
4.66361,52.32139,"Ecke Leenderbos in Rtg. Heemstede","[9117]"
4.62444,52.25178,"Ecke Leimuiderweg","[3115]"
4.73917,52.50250,"Ecke Lagendijk in Rtg. Wormerveer (52.7km)","[9149]"
4.74133,52.50139,"Ecke Busch in Rtg. Uitgeest (52.4km)","[9150]"
13.42913,54.67696,"[31313-]@30","[31313-]"
Dit stuur je naar de Poiedit en die maakt er een gpi file = een poi file van.
Voorbeeld data in CSV
4.66361,52.32139,"Ecke Leenderbos in Rtg. Heemstede","[9117]"
4.62444,52.25178,"Ecke Leimuiderweg","[3115]"
4.73917,52.50250,"Ecke Lagendijk in Rtg. Wormerveer (52.7km)","[9149]"
4.74133,52.50139,"Ecke Busch in Rtg. Uitgeest (52.4km)","[9150]"
13.42913,54.67696,"[31313-]@30","[31313-]"
Als je Gps niet doet wat jij wil, verander dan niet meerdere dingen tegelijk.
Niet je Gps formatteren!!! Zorg dat je altijd een backup van je Gps hebt
GPS75 (1993), 12XL, Nuvi 3760, Oregon 600, Sam. Galaxy S4 S5, Samsung Tab P7500 3G
Niet je Gps formatteren!!! Zorg dat je altijd een backup van je Gps hebt
GPS75 (1993), 12XL, Nuvi 3760, Oregon 600, Sam. Galaxy S4 S5, Samsung Tab P7500 3G
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18235
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: POI bestand maken met Exel bestand
PoiEdit is heel wat anders dan Garmin POI Loader...
Met Wordpad kan, maar met POImaker heb je meer mogelijkheden en je kunt gewoon in Excel je lijst maken zonder je druk te hoeven maken over (decimaal)scheidingstekens en karakters met accenten: http://www.javawa.nl/poimakerapp.html
Met Wordpad kan, maar met POImaker heb je meer mogelijkheden en je kunt gewoon in Excel je lijst maken zonder je druk te hoeven maken over (decimaal)scheidingstekens en karakters met accenten: http://www.javawa.nl/poimakerapp.html
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
Re: POI bestand maken met Exel bestand
Tja, ik bedoel natuurlijk poiloader, zal wat vaker op je site kijken om te weten welke nieuwe progs er zijn.
Als je Gps niet doet wat jij wil, verander dan niet meerdere dingen tegelijk.
Niet je Gps formatteren!!! Zorg dat je altijd een backup van je Gps hebt
GPS75 (1993), 12XL, Nuvi 3760, Oregon 600, Sam. Galaxy S4 S5, Samsung Tab P7500 3G
Niet je Gps formatteren!!! Zorg dat je altijd een backup van je Gps hebt
GPS75 (1993), 12XL, Nuvi 3760, Oregon 600, Sam. Galaxy S4 S5, Samsung Tab P7500 3G
Re: POI bestand maken met Exel bestand
Hartelijk dank voor de goeie adviezen. Kom er helaas nog niet helemaal uit. Heb een csv file gemaakt met daarin de coordinaten zoals gegeven in het voorbeeld. Zier er bij mij zo uit: 5.42178,52.13798,"Aardbei" (waarom overigens het oost coordinaat voorop?). Poimaker converteert het csv bestand zonder protest en maakt er een gpx file van. Mapsource importeert zonder protest de gpx file maar laat niets zien. Geen waypoints of points of interest. Wat gaat er fout?
Re: POI bestand maken met Exel bestand
Zie je ze ook niet in de waypointlijst?
Ik heb dat poimaker nooit gebruikt zal het eens proberen.
EDIT: het lijkt bij mij ook niet te werken, de Gpx file is leeg.
Ik heb een csv file gebruikt, dus zonder Exel.
FF op Javawa wachten.
Ik heb dat poimaker nooit gebruikt zal het eens proberen.
EDIT: het lijkt bij mij ook niet te werken, de Gpx file is leeg.
Ik heb een csv file gebruikt, dus zonder Exel.
FF op Javawa wachten.
Als je Gps niet doet wat jij wil, verander dan niet meerdere dingen tegelijk.
Niet je Gps formatteren!!! Zorg dat je altijd een backup van je Gps hebt
GPS75 (1993), 12XL, Nuvi 3760, Oregon 600, Sam. Galaxy S4 S5, Samsung Tab P7500 3G
Niet je Gps formatteren!!! Zorg dat je altijd een backup van je Gps hebt
GPS75 (1993), 12XL, Nuvi 3760, Oregon 600, Sam. Galaxy S4 S5, Samsung Tab P7500 3G
Re: POI bestand maken met Exel bestand
Exel gebruik ik om de csv file te maken. Het kan ook in kladblok maar ik heb de coordinaten en namen al in Exel staan. Vandaar. Inderdaad ff kijken of Javawa weet waar het fout gaat.
- Jacob_Bax
- WayPoint relatie
- Berichten: 6906
- Lid geworden op: 7 mei 2006 15:48
- Locatie: Gorinchem
- Contacteer:
Re: POI bestand maken met Exel bestand
Je zou GPSVisualizer kunnen proberen, die slikt zowat alles.
Heb het lijstje van splashy hierboven gebruikt, opgeslagen als txt, geopend in excel2007 en opgeslagen als csv.
Heb Javawa poimaker gebruikt en het werkt gewoon, ik krijg een gpx file die mapsource gewoon kan lezen.
Kreeg bij de eerste pogingen wel een foutmelding dat m'n csv bestand niet geopend kon worden
Nu werkt het gewoon terwijl er verder niets mee is gebeurt.
In excel moet je wel op de eerste regel lon, lat, name, enz hebben staan anders verdwijnt het eerste poi uit de gpx file.
Heb het lijstje van splashy hierboven gebruikt, opgeslagen als txt, geopend in excel2007 en opgeslagen als csv.
Heb Javawa poimaker gebruikt en het werkt gewoon, ik krijg een gpx file die mapsource gewoon kan lezen.
Kreeg bij de eerste pogingen wel een foutmelding dat m'n csv bestand niet geopend kon worden
Nu werkt het gewoon terwijl er verder niets mee is gebeurt.
In excel moet je wel op de eerste regel lon, lat, name, enz hebben staan anders verdwijnt het eerste poi uit de gpx file.
Garmin GPS12, GPSmap 60CSx, eMap, GPSmap 78s, 2xStreetpilot III colormap Streetpilot 2610, Virb, Virb Ultra 30,
OSM
Het licht aan het eind van de tunnel kan ook de trein zijn.
OSM
Het licht aan het eind van de tunnel kan ook de trein zijn.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18235
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: POI bestand maken met Exel bestand
Bij POImaker moet je wel het bijgevoegde Excel-sjabloon gebruiken, en de handleiding lezen kan ook geen kwaad...
Het idee achter het programma is dat je eenvoudig met een applicatie die velen van ons kennen (Excel dus, of OpenOffice) een uitgebreide POI-lijst kunt maken zonder je druk te maken over scheidingtekens en zo. Bij een standaard NL-installatie van Windows is het lijstscheidingsteken namelijk een puntkomma, en het decimaalteken een komma.
Als je zoals jullie nu geprobeerd hebben een komma resp. een punt gebruiken werkt het niet meer; in zo'n geval kun je beter gelijk het csv-bestand aan POI Loader "voeren".
Het idee achter het programma is dat je eenvoudig met een applicatie die velen van ons kennen (Excel dus, of OpenOffice) een uitgebreide POI-lijst kunt maken zonder je druk te maken over scheidingtekens en zo. Bij een standaard NL-installatie van Windows is het lijstscheidingsteken namelijk een puntkomma, en het decimaalteken een komma.
Als je zoals jullie nu geprobeerd hebben een komma resp. een punt gebruiken werkt het niet meer; in zo'n geval kun je beter gelijk het csv-bestand aan POI Loader "voeren".
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
Re: POI bestand maken met Exel bestand
Je hebt natuurlijk volkomen gelijk, lezen , ik heb in een sjabloon gewoon een adres gezet als csv bewaren dan convertern en er wordt idd een lat/lon bijgezocht en in een gpx file gezet.
Als je Gps niet doet wat jij wil, verander dan niet meerdere dingen tegelijk.
Niet je Gps formatteren!!! Zorg dat je altijd een backup van je Gps hebt
GPS75 (1993), 12XL, Nuvi 3760, Oregon 600, Sam. Galaxy S4 S5, Samsung Tab P7500 3G
Niet je Gps formatteren!!! Zorg dat je altijd een backup van je Gps hebt
GPS75 (1993), 12XL, Nuvi 3760, Oregon 600, Sam. Galaxy S4 S5, Samsung Tab P7500 3G
Re: POI bestand maken met Exel bestand
Heb het gevoel met mijn neus tegen de eindstreep te staan maar die nog net niet te kunnen bereiken. Alles gaat goed tot en met het aanmaken van de gpx file. Maar als ik via Mapsource probeer de file te laden krijg ik een fout melding. Krijg de melding "file kan niet worden geimporteerd". Als ik in de gpx file kijk krijg ik de melding "5.232.139 is not a valid floating point. Zoek nog even verder. Vast bedankt voor de hulp
- Scheurneus
- Berichten: 9194
- Lid geworden op: 2 jun 2006 16:58
- Locatie: Leusden, bij u thuis (Privé les) of op afstand (GPS Helpdesk)
- Contacteer:
Re: POI bestand maken met Exel bestand
2x decimale punt?
Terwijl in de gpx juist hetformaat in graden alleen dient te worden aangehouden?
hdd.ddddd hddd.ddddd
h is heading (N, E, S, W)
d is getal in graden.
Terwijl in de gpx juist hetformaat in graden alleen dient te worden aangehouden?
hdd.ddddd hddd.ddddd
h is heading (N, E, S, W)
d is getal in graden.
Marco
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
Meridian Platinum, GPS[map]60, 62st, Dakota20, Edge 605, 800, 3de Zumo660, Rider3, Montana 650, I-gotU GT-120
Zie ook mijn eigen kennisforum.
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Re: POI bestand maken met Exel bestand
Ja, het is wel duidelijk dat de foutmelding wijst op 2x een decimale punt. Het probleem is meer: hoe komt het dat dit er staat?
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st
- Jacob_Bax
- WayPoint relatie
- Berichten: 6906
- Lid geworden op: 7 mei 2006 15:48
- Locatie: Gorinchem
- Contacteer:
Re: POI bestand maken met Exel bestand
Neem aan dat het zo in zijn excel bestand staat, heb even geprobeerd, POImaker trekt zich er niets van aan als een van de coordinaten verkeerd is ingevuld.
Garmin GPS12, GPSmap 60CSx, eMap, GPSmap 78s, 2xStreetpilot III colormap Streetpilot 2610, Virb, Virb Ultra 30,
OSM
Het licht aan het eind van de tunnel kan ook de trein zijn.
OSM
Het licht aan het eind van de tunnel kan ook de trein zijn.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18235
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: POI bestand maken met Exel bestand
In het Excelbestand moet je dus géén decimale punt gebruiken (tenzij die zo ingesteld zijn bij de landinstellingen van je PC).
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen