Hoeveel hoogtemeters
Moderator: GPStracks
Hoeveel hoogtemeters
Kan iemand mij zeggen hoeveel hoogtemeters elk van deze bijgevoegde rit heeft? Ridewithgps (=niet correct?) geeft weer een ander resultaat dat bikeroutetoaster en hoe je het controleert met Garmin connect... weet ik niet juist.
http://ridewithgps.com/routes/1676543
http://ridewithgps.com/routes/1676501
http://ridewithgps.com/routes/1676543
http://ridewithgps.com/routes/1676501
- openfietsmap
- Berichten: 1152
- Lid geworden op: 4 mei 2011 10:31
- Contacteer:
Re: Hoeveel hoogtemeters
Geen idee welke het dichtst bij de waarheid zit, maar las toevallig net iets op hun blog erover:
http://blog.ridewithgps.com/blog/2012/0 ... qus_thread
http://blog.ridewithgps.com/blog/2012/0 ... qus_thread
Maker van de Openfietsmap - Gratis Garmin topokaarten voor op de fiets https://www.openfietsmap.nl
Re: Hoeveel hoogtemeters
zou iemand met een geschikte (DEM) kaart me hiermee kunnen helpen?
Re: Hoeveel hoogtemeters
Je eerste route (suzy.gpx) geeft in ridewithgps: Distance: 86.1 km Elevation: + 1386 / - 1386 m
en in gpsies: Hoogteverschil 207 Meter (337 tot 544 Meter), Totale stijging 1253 Meter, Totale daling 1256 Meter
Dat is een verschil van ca. 9%. Ik denk dat dit wel binnen de marges ligt wanneer je de verschillende sites/mogelijkheden gebruikt mede gelet op de link/info die ligfietser geeft.
DEM kaart heb ik op dit moment even niet ter beschikking.
Wat verwacht je zelf ? toch geen verschillende getallen voor stijging en daling. Je begin-/eindpunt is hetzelfde !
en in gpsies: Hoogteverschil 207 Meter (337 tot 544 Meter), Totale stijging 1253 Meter, Totale daling 1256 Meter
Dat is een verschil van ca. 9%. Ik denk dat dit wel binnen de marges ligt wanneer je de verschillende sites/mogelijkheden gebruikt mede gelet op de link/info die ligfietser geeft.
DEM kaart heb ik op dit moment even niet ter beschikking.
Wat verwacht je zelf ? toch geen verschillende getallen voor stijging en daling. Je begin-/eindpunt is hetzelfde !
Re: Hoeveel hoogtemeters
nee maar bikeroutetoaster geeft bvb maar +-850 hm per rit... vandaar mijn twijfel.keesm schreef:Dat is een verschil van ca. 9%. Ik denk dat dit wel binnen de marges ligt wanneer je de verschillende sites/mogelijkheden
Wat verwacht je zelf ? toch geen verschillende getallen voor stijging en daling. Je begin-/eindpunt is hetzelfde !
Re: Hoeveel hoogtemeters
Ik heb nog even gekeken naar kaarten op mijn PC met DEM voor Belgie, op basis van je track suzy.gpx
(met Basecamp, via Geavanceerd>Stel geselecteerd spoor in op kaarthoogte)
- Benelux Cyclemap geeft:
hoogte minimaal 338m, maximaal 542m; Stijgen 906m, afdaling 906 m
- Recreational Europ v301 (topokaart van bijv. gpsmap62st):
hoogte minimaal 338m, maximaal 542m; Stijgen 799m, afdaling 800 m
Ik heb je spoor voor alle zekerheid met die laatste kaart ook nog grof nagetekend, krijg ik hoogte 337/541 en stijgen/dalen 755 m.
Dat komt allemaal wat meer in de buurt van bikeroutetoaster en wellicht bij jouw gevoel heb ik de indruk.
Hier laat ik het bij.
( Ga de track fietsen zou ik zeggen, en kijk wat je gps aangeeft voor stijgen en dalen. Voor de start resetten.)
Gr.
Kees
(met Basecamp, via Geavanceerd>Stel geselecteerd spoor in op kaarthoogte)
- Benelux Cyclemap geeft:
hoogte minimaal 338m, maximaal 542m; Stijgen 906m, afdaling 906 m
- Recreational Europ v301 (topokaart van bijv. gpsmap62st):
hoogte minimaal 338m, maximaal 542m; Stijgen 799m, afdaling 800 m
Ik heb je spoor voor alle zekerheid met die laatste kaart ook nog grof nagetekend, krijg ik hoogte 337/541 en stijgen/dalen 755 m.
Dat komt allemaal wat meer in de buurt van bikeroutetoaster en wellicht bij jouw gevoel heb ik de indruk.
Hier laat ik het bij.
( Ga de track fietsen zou ik zeggen, en kijk wat je gps aangeeft voor stijgen en dalen. Voor de start resetten.)
Gr.
Kees
Re: Hoeveel hoogtemeters
maandag weet ik de correcte hoogtemeters
Alvast bedankt
Alvast bedankt
Re: Hoeveel hoogtemeters
Succes en veel plezier.
Toch nog even naar die andere gekeken (Botassart.gpx):
- Ridewithgps: hoogte min/max: 243/494; stijgen/dalen: 1525/1527
- Recreational stijgen/dalen +/- 873m;
- Cyclemap: stijgen/dalen +/- 1490m.
Blijft verbazen.
Ben benieuwd naar je bevindingen.
Toch nog even naar die andere gekeken (Botassart.gpx):
- Ridewithgps: hoogte min/max: 243/494; stijgen/dalen: 1525/1527
- Recreational stijgen/dalen +/- 873m;
- Cyclemap: stijgen/dalen +/- 1490m.
Blijft verbazen.
Ben benieuwd naar je bevindingen.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Hoeveel hoogtemeters
en hoe weet je dan de correcte hoogtemeters?johan d schreef:maandag weet ik de correcte hoogtemeters
Alvast bedankt
"Always Look on the Bright Side of Life"
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Re: Hoeveel hoogtemeters
Ook je toestel heeft de wijsheid niet in pacht.
Zeker de gegevensvelden met totale stijging en daling moeten met een korreltje zout worden genomen. In het bijzonder als de afzonderlijke stijgingen en dalingen klein zijn.
De gegevens uit een tracklog zijn beter dan die uit de gegevensvelden.
Als het toestel een barometrische hoogtemeter heeft is het resultaat in beide gevallen beter dan als de hoogte uit GPS verkregen wordt.
Toelichting: De nieuwste truc van Garmin is dat voor de totale stijging en daling het eerste tiental meters van een stijging of daling niet meegeteld wordt. Dan heb je zeer weinig last van valse hoogtemeters als je op een vlakke weg rijdt, en als je een lange helling aflegt wordt die vrijwel geheel meegenomen. Maar als je afwisselend stijgingen en dalingen hebt wordt er steeds 10 meter niet meegeteld.
Bij de tracklog zit deze drempel niet.
Zeker de gegevensvelden met totale stijging en daling moeten met een korreltje zout worden genomen. In het bijzonder als de afzonderlijke stijgingen en dalingen klein zijn.
De gegevens uit een tracklog zijn beter dan die uit de gegevensvelden.
Als het toestel een barometrische hoogtemeter heeft is het resultaat in beide gevallen beter dan als de hoogte uit GPS verkregen wordt.
Toelichting: De nieuwste truc van Garmin is dat voor de totale stijging en daling het eerste tiental meters van een stijging of daling niet meegeteld wordt. Dan heb je zeer weinig last van valse hoogtemeters als je op een vlakke weg rijdt, en als je een lange helling aflegt wordt die vrijwel geheel meegenomen. Maar als je afwisselend stijgingen en dalingen hebt wordt er steeds 10 meter niet meegeteld.
Bij de tracklog zit deze drempel niet.
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st