Route naast de weg
Re: Route naast de weg
Hallo,
route gemaakt in basecamp 4.04. Ik weet niet wat ik toen gedaan heb maar het probleem van de route langs de weg trad. Daarna basecamp 4.05 gedownload maar het probleem bleef bestaan (herberekenen had niet uit). Maar al mijn routes heb nu dit fenomeen. Ik hoop dat ik een route heb toegevoegd anders hoor ik dat graag. Ben hier niet zo goed in.
Groet,
Streek
route gemaakt in basecamp 4.04. Ik weet niet wat ik toen gedaan heb maar het probleem van de route langs de weg trad. Daarna basecamp 4.05 gedownload maar het probleem bleef bestaan (herberekenen had niet uit). Maar al mijn routes heb nu dit fenomeen. Ik hoop dat ik een route heb toegevoegd anders hoor ik dat graag. Ben hier niet zo goed in.
Groet,
Streek
- Bijlagen
-
- dag 0030 Tufsingdalen → Verdal 300 km 5.6 uur - klaar.gpx
- (263.83 KiB) 24 keer gedownload
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Route naast de weg
Niets mis met die route.... Maar eh... je hebt in basecamp toch niet toevallig de wereldkaart geselecteerd in plaats van city navigator?? Die indruk heb ik namelijk.
En dat gebeurt ook wanneer je de kaarten niet op de pc hebt staan (maar uit het toestel uitleest) zònder dat je het toestel gekoppeld hebt.
Ik vermoed dat daar de verklaring ligt: zoniet: post eens een screenshot van het probleem; beeld zegt vaak meer dan 1000 woorden.
En dat gebeurt ook wanneer je de kaarten niet op de pc hebt staan (maar uit het toestel uitleest) zònder dat je het toestel gekoppeld hebt.
Ik vermoed dat daar de verklaring ligt: zoniet: post eens een screenshot van het probleem; beeld zegt vaak meer dan 1000 woorden.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Route naast de weg
Ik heb zo'n vermoeden.......Streek schreef:ware het niet dat deze voor reparatie terug naar de Notter is.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Route naast de weg
En Lex had dat ook al....++ Lex ++ schreef:En de gebruikte kaart staat op de computer, niet op je Zumo?
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Re: Route naast de weg
Eigenlijk niet. Mijn opmerking kwam hieruit voort:
En Streek schreef dat hij GMTK gebruikt heeft.JaVaWa schreef:Dit kan met JaVaWa GMTK (Extra > Tilecache wissen). Als je in BaseCamp de kaart direct vanaf het toestel gebruikt moet je een vergelijkbare actie uitvoeren met JaVaWa Device Manager (Extra > BaseCamp kaartcaches wissen)
Laatst gewijzigd door ++ Lex ++ op 3 jan 2013 19:43, 1 keer totaal gewijzigd.
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Route naast de weg
Ah... ik zie nu dat hij bij verder inzoomen wèl goed loopt; dan klopt mijn eerdere verklaring niet..
Neemt niet weg dat het wel met de wereldkaart te maken heeft. Oorzaak is dat de kaart op een gegeven moment omschakelt naar de wereldkaart. Wanneer precies hangt af van het ingestelde detailniveau.
Op basis van dat 7km zoomniveau even gekeken: bij instelling detailniveau op 'lager' krijg je dan precies het omschreven effect. Oplossing: zet het detailniveau hoger..
Neemt niet weg dat het wel met de wereldkaart te maken heeft. Oorzaak is dat de kaart op een gegeven moment omschakelt naar de wereldkaart. Wanneer precies hangt af van het ingestelde detailniveau.
Op basis van dat 7km zoomniveau even gekeken: bij instelling detailniveau op 'lager' krijg je dan precies het omschreven effect. Oplossing: zet het detailniveau hoger..
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Re: Route naast de weg
Hallo allemaal,
Jullie hebben toch iemand ontzettend blij gemaakt. Naar aanleiding van de opmerking van Hans om een screenshot te maken is het probleem uit 'zichzelf' opgelost. Of toch niet.... Bij het maken van de screenshot is de kaart(richting) per ongeluk gedraaid. Bij het terugdraaien van de kaart naar 'het noorden' was het probleem niet meer aanwezig.
Bij een volgend probleem zal ik proberen om het beter te verwoorden (Hawee; gegevens, gegevens,gegevens..) en daarbij gebruik te maken van een screenshot en/of toevoegen van ander info.
Allen hartstikke bedankt,
Streek
Jullie hebben toch iemand ontzettend blij gemaakt. Naar aanleiding van de opmerking van Hans om een screenshot te maken is het probleem uit 'zichzelf' opgelost. Of toch niet.... Bij het maken van de screenshot is de kaart(richting) per ongeluk gedraaid. Bij het terugdraaien van de kaart naar 'het noorden' was het probleem niet meer aanwezig.
Bij een volgend probleem zal ik proberen om het beter te verwoorden (Hawee; gegevens, gegevens,gegevens..) en daarbij gebruik te maken van een screenshot en/of toevoegen van ander info.
Allen hartstikke bedankt,
Streek
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Route naast de weg
dank voor je feedback. Klinkt dan tòch als een cacheprobleempje. Met een erg eenvoudige workaround!!
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Re: Route naast de weg
Ik had laatst dit zelfde probleem. Ineens in Basecamp alle tracks en route naast de weg (op alle kaarten).
Basecamp en OFM kaart opnieuw geïnstalleerd -> probleem bleef
Met JaVaWa GMTK 3.2 "Tilecache wissen" -> probleem bleef
Toen dit topic gelezen en geprobeerd de kaart te verdraaien -> opgelost!
Wat bleek, ik had ik een keer per ongeluk de kaart een heel klein beetje verdraaid. En dan liggen de routes en tracks dus ineens naast de weg. Dit komt alleen voor als je de kaart een klein beetje verdraaid (tot 1 graden denk ik), bij grotere verdraaiing klopt alles weer prima. De effect zie bij OFM en bij TOPO BeNeLux.
Heb je dus problemen met je kaart. probeer even:
Ctrl + N -> Noord boven
2x Ctrl + G -> tilecache wissen.
Via JaVaWa GMTK "Tilecache wissen".
Basecamp en OFM kaart opnieuw geïnstalleerd -> probleem bleef
Met JaVaWa GMTK 3.2 "Tilecache wissen" -> probleem bleef
Toen dit topic gelezen en geprobeerd de kaart te verdraaien -> opgelost!
Wat bleek, ik had ik een keer per ongeluk de kaart een heel klein beetje verdraaid. En dan liggen de routes en tracks dus ineens naast de weg. Dit komt alleen voor als je de kaart een klein beetje verdraaid (tot 1 graden denk ik), bij grotere verdraaiing klopt alles weer prima. De effect zie bij OFM en bij TOPO BeNeLux.
Heb je dus problemen met je kaart. probeer even:
Ctrl + N -> Noord boven
2x Ctrl + G -> tilecache wissen.
Via JaVaWa GMTK "Tilecache wissen".
Re: Route naast de weg
Deze oplossing werkt nog steeds. De kaart gewoon even terug "juist" zetten.
Bedankt
Knut
Bedankt
Knut