OkMap freeware GPS software
OkMap freeware GPS software
Programma is zo vreselijk compleet, dat ik niet weet waar te beginnen.
http://www.okmap.org/default.asp
Tags:Oregon,Colorado,Dakota, 60, 62
http://www.okmap.org/default.asp
Tags:Oregon,Colorado,Dakota, 60, 62
Als je Gps niet doet wat jij wil, verander dan niet meerdere dingen tegelijk.
Niet je Gps formatteren!!! Zorg dat je altijd een backup van je Gps hebt
GPS75 (1993), 12XL, Nuvi 3760, Oregon 600, Sam. Galaxy S4 S5, Samsung Tab P7500 3G
Niet je Gps formatteren!!! Zorg dat je altijd een backup van je Gps hebt
GPS75 (1993), 12XL, Nuvi 3760, Oregon 600, Sam. Galaxy S4 S5, Samsung Tab P7500 3G
Re: OkMap freeware GPS software
Goedenavond,
ik heb dit programma sinds vandaag gedownload.
Ik wou er eigenlijk top25 rasterkaarten in laden. Echter ik krijg de projectie niet goed.
De geotiff 's zijn in rd new. En ik krijg de indruk dat okmap de nieuwe standaard er niet in heeft zitten.
Kan iemand dit bevestigen, of weet iemand een workaround hiervoor.
ik heb dit programma sinds vandaag gedownload.
Ik wou er eigenlijk top25 rasterkaarten in laden. Echter ik krijg de projectie niet goed.
De geotiff 's zijn in rd new. En ik krijg de indruk dat okmap de nieuwe standaard er niet in heeft zitten.
Kan iemand dit bevestigen, of weet iemand een workaround hiervoor.
In bezit:
-Nuvi 255
-Oregon 300
-Foretrex 201
-Suunto X10
-Fenix
-GTU-10
-Nuvi 255
-Oregon 300
-Foretrex 201
-Suunto X10
-Fenix
-GTU-10
Re: OkMap freeware GPS software
Ah, een lotgenoot.
Ik zit ook al een paar avonden te puzzelen met waarschijnlijk hetzelfde probleem, vanavond alles met mapdatums en projectie etc. doorgenomen maar ik kom er niet uit.
Wat doe ik:
Ik heb de laatste top25 gecalibreerd in Ozi. Coordinaten kloppen, gps geeft juiste positie in Ozi.
In okmap laad ik ozi-map in. Controle van coordinaten (4 calibratiepunten) met Ozi en andere programma's/kaarten geeft geen afwijking. Als ik rechtsklik op kaart in okmap krijg ik info van object wat ongeveer 150 m noordelijker ligt. E/W geen afwijking. Ik kwam daar achter toen ik een Custommap maakte via okmap. Dat gaat goed en snel. Custommap in mijn Oregon300 gezet, so far so good. Toen bleek dat mijn positie (blauwe driehoek) een afwijking heeft van ca. 150 m t.o.v. De kaart in alleen N/Z richting.
In Ozi dus goed, maar in okmap niet. Datum in okmap is RD/Bessel1841, projectie is Customize/Transverse Mercator. De afwijkingen voor Dx, Dy, Dz e.d zijn zoals ik ze in oude gps-boekjes vind of op internet.
Ik had al wat screenshots gemaakt om een vraag op forum van okmap te plaatsen.
Ook mijn gps- positie krijg ik niet zichtbaar in okmap, wat ik ook instel in okmap of op de gps (zowel 60cx als Oregon300). Okmap leest wel mijn data als tracks en routes van de gps.
Ik had op forum van okmap al wel een herkenbare discussie gelezen tussen een Zweed en de maker van okmap.
Herkenbaar ? Of heb jij een ander probleem.
Ik zit ook al een paar avonden te puzzelen met waarschijnlijk hetzelfde probleem, vanavond alles met mapdatums en projectie etc. doorgenomen maar ik kom er niet uit.
Wat doe ik:
Ik heb de laatste top25 gecalibreerd in Ozi. Coordinaten kloppen, gps geeft juiste positie in Ozi.
In okmap laad ik ozi-map in. Controle van coordinaten (4 calibratiepunten) met Ozi en andere programma's/kaarten geeft geen afwijking. Als ik rechtsklik op kaart in okmap krijg ik info van object wat ongeveer 150 m noordelijker ligt. E/W geen afwijking. Ik kwam daar achter toen ik een Custommap maakte via okmap. Dat gaat goed en snel. Custommap in mijn Oregon300 gezet, so far so good. Toen bleek dat mijn positie (blauwe driehoek) een afwijking heeft van ca. 150 m t.o.v. De kaart in alleen N/Z richting.
In Ozi dus goed, maar in okmap niet. Datum in okmap is RD/Bessel1841, projectie is Customize/Transverse Mercator. De afwijkingen voor Dx, Dy, Dz e.d zijn zoals ik ze in oude gps-boekjes vind of op internet.
Ik had al wat screenshots gemaakt om een vraag op forum van okmap te plaatsen.
Ook mijn gps- positie krijg ik niet zichtbaar in okmap, wat ik ook instel in okmap of op de gps (zowel 60cx als Oregon300). Okmap leest wel mijn data als tracks en routes van de gps.
Ik had op forum van okmap al wel een herkenbare discussie gelezen tussen een Zweed en de maker van okmap.
Herkenbaar ? Of heb jij een ander probleem.
Re: OkMap freeware GPS software
Ja, dat is het probleem.
Ik had op een site een hele lading van de .map files gevonden. En dan werkt het wel redelijk. Heb de precisie nog niet kunnen verifiëren.
Ik ben nu niet thuis, en zoek dat bestandje, maar kan hem natuurlijk niet meer vinden. Die zou ik op de thuis computer weer moeten opzoeken.
Maar ik heb de indruk dat okmap alleen maar het oude rd grid heeft. En dus niet het nieuwe.
Ik had op een site een hele lading van de .map files gevonden. En dan werkt het wel redelijk. Heb de precisie nog niet kunnen verifiëren.
Ik ben nu niet thuis, en zoek dat bestandje, maar kan hem natuurlijk niet meer vinden. Die zou ik op de thuis computer weer moeten opzoeken.
Maar ik heb de indruk dat okmap alleen maar het oude rd grid heeft. En dus niet het nieuwe.
In bezit:
-Nuvi 255
-Oregon 300
-Foretrex 201
-Suunto X10
-Fenix
-GTU-10
-Nuvi 255
-Oregon 300
-Foretrex 201
-Suunto X10
-Fenix
-GTU-10
Re: OkMap freeware GPS software
Oud en nieuw RD-grid, daar moet ik me eens in verdiepen.
Ik kwam op een wiki tegen: De totale transformatie van ETRS89 naar RD en NAP (en vice versa) heeft de naam RDNAPTRANSTM gekregen. Inmiddels is er een versie RDNAPTRANSTM2008 met het NLGEO2004-geoïdemodel en de laatste bijstelling van de ligging van Nederland in Europa. Relevant ?
Zal eerst eens van de vorige top25 kaarten dezelfde acties uitvoeren en kijken wat voor resultaat dat geeft.
Ook eens even bij de Yahoo-Ozi usersgroup kijken.
Ik kwam op een wiki tegen: De totale transformatie van ETRS89 naar RD en NAP (en vice versa) heeft de naam RDNAPTRANSTM gekregen. Inmiddels is er een versie RDNAPTRANSTM2008 met het NLGEO2004-geoïdemodel en de laatste bijstelling van de ligging van Nederland in Europa. Relevant ?
Zal eerst eens van de vorige top25 kaarten dezelfde acties uitvoeren en kijken wat voor resultaat dat geeft.
Ook eens even bij de Yahoo-Ozi usersgroup kijken.
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Re: OkMap freeware GPS software
Dit gaat om zulke kleine verschillen dat het voor GPS-gebruikers niet relevant is. De meetfouten zijn veel groter dan de bijstelling in de coördinaten.
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st
Re: OkMap freeware GPS software
Vervolg voor de liefhebbers:
Inderdaad cm's Lex dat RDNAPTRANSTM2008 . Daar zullen we ons maar niet druk over maken.
Ik heb de kabouter-cd's van 2004 weer eens naar boven gehaald en de top25 van toen op de PC gezet.
In Okmap op dezelfde manier zoals hierboven in mijn eerste draadje omschreven, via okmap een customkaart gemaakt.
Resultaat op mijn Oregon300 als Custommap : Links de top25 kaart van 2004 en gps-positie correct weergegeven, rechts de top25 van 2012 en de gps-positie van hetzelfde punt ca. 150 m naar het zuiden (screenshots genomen met gps op exact dezelfde plek = mijn zolderkamer met een 60Cx en externe antenne aan het dakraam !).
Dus ja waar zit de afwijking, ik ga de geotiff-info van de afzonderlijke 2004/2012 kaarten eerst maar eens bestuderen onderkennende dat de 2004 kaart een gif is en de 2012 een geo-tif.
(in okmap gaf de Geocoding-info van de 2004 kaart via rechtermuisknop ook de goede info van de locatie, terwijl die van 2012 dus de info gaf van de afwijking).
(Controle van calibratiepunten blijft nog steeds geen afwijkingen te geven. Zit het dan in de geo-info behorende bij de kaart ?)
In bijgevoegd bestand heb ik de mapinfo van beide kaarten in een tabel gezet. Zijn verschillen te zien, maar wat nu leidt tot die afwijking ?
Blijft leuke puzzel, als de oplossing er eenmaal is, dan heb ik zo geheel NL als custommap op basis van laatste topo25 beschikbaar.
Gr.
Kees
Inderdaad cm's Lex dat RDNAPTRANSTM2008 . Daar zullen we ons maar niet druk over maken.
Ik heb de kabouter-cd's van 2004 weer eens naar boven gehaald en de top25 van toen op de PC gezet.
In Okmap op dezelfde manier zoals hierboven in mijn eerste draadje omschreven, via okmap een customkaart gemaakt.
Resultaat op mijn Oregon300 als Custommap : Links de top25 kaart van 2004 en gps-positie correct weergegeven, rechts de top25 van 2012 en de gps-positie van hetzelfde punt ca. 150 m naar het zuiden (screenshots genomen met gps op exact dezelfde plek = mijn zolderkamer met een 60Cx en externe antenne aan het dakraam !).
Dus ja waar zit de afwijking, ik ga de geotiff-info van de afzonderlijke 2004/2012 kaarten eerst maar eens bestuderen onderkennende dat de 2004 kaart een gif is en de 2012 een geo-tif.
(in okmap gaf de Geocoding-info van de 2004 kaart via rechtermuisknop ook de goede info van de locatie, terwijl die van 2012 dus de info gaf van de afwijking).
(Controle van calibratiepunten blijft nog steeds geen afwijkingen te geven. Zit het dan in de geo-info behorende bij de kaart ?)
In bijgevoegd bestand heb ik de mapinfo van beide kaarten in een tabel gezet. Zijn verschillen te zien, maar wat nu leidt tot die afwijking ?
Blijft leuke puzzel, als de oplossing er eenmaal is, dan heb ik zo geheel NL als custommap op basis van laatste topo25 beschikbaar.
Gr.
Kees
- Bijlagen
-
- verschil 2004-2012 kaart.pdf
- (105.02 KiB) 9 keer gedownload
Re: OkMap freeware GPS software
Ik ben inmiddels iets verder (sorry, ik ga gelijk technisch/inhoudelijk worden) :
Ik heb de Geotiff van de top25 2012 ingeladen in Okmap en handmatig gecalibreerd met Mapdatum/projectie WGS84. Daarna map opgeslagen als okmap. Het bijbehorende okm bestand nog wat aangepast (gegevens calibratiepunten)met exact dezelfde waarden als in het map-bestand van Ozi . Kom nu tot een afwijking van ca. 30 meter (PC). Ook met de Custommap die ik er van gemaakt hebt (op GPS) nog die afwijking van ca. 30m.)
Daarna dezelfde Geotiff met GlobalMapper ingeladen als Ozi-map (dus met calibratiegegevens) en daar is het in 1 keer goed. Geen afwijkingen. Met GlobalMapper een Custommap gemaakt en geen afwijking in Gps. (Daarmee bedoel ik < 10m)
Conclusie is dus dat er iets mis gaat in de vertaling van de gegevens binnen Okmap met die nieuwe top25-kaarten. Als ik eens tijd heb toch de maker nog eens benaderen. Ook GlobalMapper nog eens nader bestuderen welke mapdatums/projectie in de database van dat programma is opgenomen (Amersfoort New ?)
Okmap maakte een Custommap van 1 topo25-blad met 20 tiles (jpg-bestanden) en een scherpte waardoor ik tot 12m kon inzoomen op de gps. GlobalMapper maakt een bestand met 96 tiles (jpg-bestanden) en ik kon maar tot 120 m inzoomen op de gps, daarna onscherp. GPS kan max. 100 tiles aan, dus met 1 topoblad ben je dan klaar (ik woon net op de grens van 2 bladen ). Maar misschien moet ik GlobalMapper nog wat finetunen.
Qua snelheid, gebruiksgemak, detaillering en mogelijkheden voor wat betreft die omzetting van de Topo25 naar Custommaps heb ik de voorkeur voor Okmap. Maar dat moet de omzetting wel goed gaan .
Wellicht in de nabije toekomst nog een vervolg, voorlopig weer andere prioriteiten.
Wat mijn betreft kan dit draadje voorlopig op slot.
Gr.
Kees
Ik heb de Geotiff van de top25 2012 ingeladen in Okmap en handmatig gecalibreerd met Mapdatum/projectie WGS84. Daarna map opgeslagen als okmap. Het bijbehorende okm bestand nog wat aangepast (gegevens calibratiepunten)met exact dezelfde waarden als in het map-bestand van Ozi . Kom nu tot een afwijking van ca. 30 meter (PC). Ook met de Custommap die ik er van gemaakt hebt (op GPS) nog die afwijking van ca. 30m.)
Daarna dezelfde Geotiff met GlobalMapper ingeladen als Ozi-map (dus met calibratiegegevens) en daar is het in 1 keer goed. Geen afwijkingen. Met GlobalMapper een Custommap gemaakt en geen afwijking in Gps. (Daarmee bedoel ik < 10m)
Conclusie is dus dat er iets mis gaat in de vertaling van de gegevens binnen Okmap met die nieuwe top25-kaarten. Als ik eens tijd heb toch de maker nog eens benaderen. Ook GlobalMapper nog eens nader bestuderen welke mapdatums/projectie in de database van dat programma is opgenomen (Amersfoort New ?)
Okmap maakte een Custommap van 1 topo25-blad met 20 tiles (jpg-bestanden) en een scherpte waardoor ik tot 12m kon inzoomen op de gps. GlobalMapper maakt een bestand met 96 tiles (jpg-bestanden) en ik kon maar tot 120 m inzoomen op de gps, daarna onscherp. GPS kan max. 100 tiles aan, dus met 1 topoblad ben je dan klaar (ik woon net op de grens van 2 bladen ). Maar misschien moet ik GlobalMapper nog wat finetunen.
Qua snelheid, gebruiksgemak, detaillering en mogelijkheden voor wat betreft die omzetting van de Topo25 naar Custommaps heb ik de voorkeur voor Okmap. Maar dat moet de omzetting wel goed gaan .
Wellicht in de nabije toekomst nog een vervolg, voorlopig weer andere prioriteiten.
Wat mijn betreft kan dit draadje voorlopig op slot.
Gr.
Kees
Re: OkMap freeware GPS software
Ik heb het nog eens geprobeerd met andere gis applicaties. Qgis en qlandkarte bv. En in qlandkarte wordt de kaart zonder problemen goed ingeladen.
Ik heb ergens de .map bestanden gevonden van de top250 kaart. deze wordt dan ook goed ingelezen.
Is er anders een manier om de geotiff bestanden om te zetten naar een formaat dat okmap wel slikt. En dan controleren of dat er dan vertaal fouten optreden?
Ik heb ergens de .map bestanden gevonden van de top250 kaart. deze wordt dan ook goed ingelezen.
Is er anders een manier om de geotiff bestanden om te zetten naar een formaat dat okmap wel slikt. En dan controleren of dat er dan vertaal fouten optreden?
In bezit:
-Nuvi 255
-Oregon 300
-Foretrex 201
-Suunto X10
-Fenix
-GTU-10
-Nuvi 255
-Oregon 300
-Foretrex 201
-Suunto X10
-Fenix
-GTU-10