Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
-
- Berichten: 20
- Lid geworden op: 19 mar 2013 21:15
Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Hallo,
Ik heb sindskort de Zumo 340 in mijn bezit en ik gebruik Basecamp op mijn Mac.
Nu heb ik al enkele routes gemaakt in Basecamp maar als ik deze op mijn Zumo 340 zet is de reistijd plots veel korter en zijn het aantal km totaal niet meer hetzelfde.
Is er een optie zodat de GPS de ingeladen route niet herberekend? Wat ik dus denk is dat als je de route inlaad op de GPS dat die dus ook eens de route gaat herberekenen... Wat dus echt wel vervelend is.
Heeft er iemand tips hoe ik mijn route dusdanig opstel zodat de GPS bijna of niet gaat afwijken?
Wat ik nu dus is dus een route aanmaken in Basecamp dan alt klik en de route leggen zoals ik ze wil, daarna de waypoints ontvlaggen.
Alvast bedankt.
Ik heb sindskort de Zumo 340 in mijn bezit en ik gebruik Basecamp op mijn Mac.
Nu heb ik al enkele routes gemaakt in Basecamp maar als ik deze op mijn Zumo 340 zet is de reistijd plots veel korter en zijn het aantal km totaal niet meer hetzelfde.
Is er een optie zodat de GPS de ingeladen route niet herberekend? Wat ik dus denk is dat als je de route inlaad op de GPS dat die dus ook eens de route gaat herberekenen... Wat dus echt wel vervelend is.
Heeft er iemand tips hoe ik mijn route dusdanig opstel zodat de GPS bijna of niet gaat afwijken?
Wat ik nu dus is dus een route aanmaken in Basecamp dan alt klik en de route leggen zoals ik ze wil, daarna de waypoints ontvlaggen.
Alvast bedankt.
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Reistijd veel korter hoeft geen probleem te zijn; reistijden per wegsegment zullen niet gelijk zjin in toestel en Basecamp.
Rijafstand verschilt bij elk toestel een klein beetje tov Basecamp/Mapsource. Daar heeft nooit iemand een verklaring voor gevonden... Dus is de vraag: hoeveel verschil in kilomters op een route van hoeveel kilometers constateer je ?
Rijafstand verschilt bij elk toestel een klein beetje tov Basecamp/Mapsource. Daar heeft nooit iemand een verklaring voor gevonden... Dus is de vraag: hoeveel verschil in kilomters op een route van hoeveel kilometers constateer je ?
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
-
- Berichten: 20
- Lid geworden op: 19 mar 2013 21:15
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Ahja ok, daar kan ik inderdaad in volgen.
Wel het aantal km's verschilt inderdaad wel degelijk, soms een goede 10 tot 20km...
Als ik dan de GPS terug aansluit en ik bekijken de route in basecamp op de gps dan zie ik inderdaad dat die tussen 2 punten een andere route neemt ipv basecamp dus doet.
Meer routepunten toevoegen en ontvlaggen zodat de GPS minder zijn eigen ding kan doen of?
Want daar ontbreek ik als beginnende Basecamp / Zumo gebruiker wel wat info.
Wel het aantal km's verschilt inderdaad wel degelijk, soms een goede 10 tot 20km...
Als ik dan de GPS terug aansluit en ik bekijken de route in basecamp op de gps dan zie ik inderdaad dat die tussen 2 punten een andere route neemt ipv basecamp dus doet.
Meer routepunten toevoegen en ontvlaggen zodat de GPS minder zijn eigen ding kan doen of?
Want daar ontbreek ik als beginnende Basecamp / Zumo gebruiker wel wat info.
- dutchgixxer
- WayPoint relatie
- Berichten: 659
- Lid geworden op: 19 mar 2004 14:55
- Locatie: Friesland
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Kaart versie op zumo moet identiek zijn aan die op de PC.
Op pc met de juiste profiel instellingen de routes herberekenen.
De route instellingen ( profiel ) zo veel mogelijk identiek zetten aan je BC profiel.
Dan de routes die je per dag rijd naar de zumo sturen.
Als je zo werkt moet het mogelijk zijn de routes ongewijzigd in je Zumo te krijgen.
Op pc met de juiste profiel instellingen de routes herberekenen.
De route instellingen ( profiel ) zo veel mogelijk identiek zetten aan je BC profiel.
Dan de routes die je per dag rijd naar de zumo sturen.
Als je zo werkt moet het mogelijk zijn de routes ongewijzigd in je Zumo te krijgen.
Ktm super adventure 1290 S
Zumo XT2 Oregon 650 en Nuvi 1490 LMT
Zumo XT2 Oregon 650 en Nuvi 1490 LMT
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Sterker: de zumo 340/350 zal de route veelal exact gelijk overnemen. Als de route tussen twee viapunten afwijkt van wat je in basecamp bedacht had vermoed ik dat je de route binnen het toestel zèlf hebt herberekend; bijvoorbeeld door in het toestel de routeringsinstellingen voor die route aan te passen.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
-
- Berichten: 20
- Lid geworden op: 19 mar 2013 21:15
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Wel ik zal dat eens bekijken, normaal is dit alreeds zo (profielen in basecamp hetzelfde als op de GPS).dutchgixxer schreef:Kaart versie op zumo moet identiek zijn aan die op de PC.
Op pc met de juiste profiel instellingen de routes herberekenen.
De route instellingen ( profiel ) zo veel mogelijk identiek zetten aan je BC profiel.
Dan de routes die je per dag rijd naar de zumo sturen.
Als je zo werkt moet het mogelijk zijn de routes ongewijzigd in je Zumo te krijgen.
Ivm de kaartversie. Om een route aan te passen of te bekijken moet ik altijd de Zumo aansluiten aan de Mac zodat ik die kaart kan gaan gebruiken hé.
-
- Berichten: 20
- Lid geworden op: 19 mar 2013 21:15
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Ik zou niet direct weten wat ik dan heb gedaan om dit aan te passen... Ik laad de route op naar mijn GPS nadat ik deze heb getekend in Basecamp en daarna koppel ik de Zumo 340 af waarna ik die details in de route op de GPS bekijk en dan vergelijk ik dus.Hans Vaessen schreef:Sterker: de zumo 340/350 zal de route veelal exact gelijk overnemen. Als de route tussen twee viapunten afwijkt van wat je in basecamp bedacht had vermoed ik dat je de route binnen het toestel zèlf hebt herberekend; bijvoorbeeld door in het toestel de routeringsinstellingen voor die route aan te passen.
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Moeilijk van afstand te zien.
Ik heb net de laatste hand gelegd aan de cursus DVD over Basecamp en daarbij legio testen gedaan met route-export, ook met de zumo350.
Ter illustratie: hieronder zie je een route die is gemaakt in een enkele jaren oude kaartversie. Ik heb die zonder herberekening naar de 350 gestuurd. De route steekt een (nieuwe) N-weg over; in de actuele kaart kàn dat echter helemaal niet.
Desondanks blijft deze route in de 350 gelijk aan het origineel. Maw: de routeconsistentie is erg hoog, soms zelfs tè hoog. Een situatie zoals jij omschrijft kàn zich eigenlijk niet voordoen c.q. moet een (andere) logische oorzaak hebben.
Als je de GPX hier uploadt wil ik wel kijken of ik er een blik op kan werpen..
Ik heb net de laatste hand gelegd aan de cursus DVD over Basecamp en daarbij legio testen gedaan met route-export, ook met de zumo350.
Ter illustratie: hieronder zie je een route die is gemaakt in een enkele jaren oude kaartversie. Ik heb die zonder herberekening naar de 350 gestuurd. De route steekt een (nieuwe) N-weg over; in de actuele kaart kàn dat echter helemaal niet.
Desondanks blijft deze route in de 350 gelijk aan het origineel. Maw: de routeconsistentie is erg hoog, soms zelfs tè hoog. Een situatie zoals jij omschrijft kàn zich eigenlijk niet voordoen c.q. moet een (andere) logische oorzaak hebben.
Als je de GPX hier uploadt wil ik wel kijken of ik er een blik op kan werpen..
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
-
- Berichten: 20
- Lid geworden op: 19 mar 2013 21:15
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Dus ik heb een route in Basecamp gemaakt van 139km. Als ik deze dan naar de Zumo 340 verstuur dan komt die plots op 154km uit...
De instellingen in de Zumo: Snellere tijd, te vermeiden: u-bochten; tol en kosten; carpoolstroken; onverharde wegen.
De instellingen in Basecamp: Kortste tijd, te vermeiden: u-bochten, tolwegen, carpoolstroken, onverharde wegen
Eerlijk gezegd, ik snap er niets meer van...
Ik zal waarschijnlijk iets verkeerd doen in de GPS of Basecamp neem ik aan?
GPX bestand: http://www.nextgenerationphoto.be/Gent%20-%20Leuze.GPX
De instellingen in de Zumo: Snellere tijd, te vermeiden: u-bochten; tol en kosten; carpoolstroken; onverharde wegen.
De instellingen in Basecamp: Kortste tijd, te vermeiden: u-bochten, tolwegen, carpoolstroken, onverharde wegen
Eerlijk gezegd, ik snap er niets meer van...
Ik zal waarschijnlijk iets verkeerd doen in de GPS of Basecamp neem ik aan?
GPX bestand: http://www.nextgenerationphoto.be/Gent%20-%20Leuze.GPX
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Voor alle zekerheid: Je hebt in BaseCamp toch wel dezelfde kaart gekozen die je in je Zumo gebruikt? (Voor het geval je meerdere kaarten hebt).
En ook niet meer dan 1 kaart tegelijkertijd actief? Naast de basiskaart dan, want die moet altijd aan staan.
Kijk ook eens of er een scherpe bocht is waar de route af gaat wijken of waar hij weer gaat samenvallen. Daar zou BaseCamp misschien anders op kunnen reageren dan de Zumo.
P.S. Misschien kun je in het bestand een tweede route of een track toevoegen die aangeeft hoe hij in de Zumo afwijkt?
Ik zie dat je 129 (niet-waarschuwen) viapunten hebt. Ik weet niet zeker of dat wat veel is voor je Zumo.
En ook niet meer dan 1 kaart tegelijkertijd actief? Naast de basiskaart dan, want die moet altijd aan staan.
Kijk ook eens of er een scherpe bocht is waar de route af gaat wijken of waar hij weer gaat samenvallen. Daar zou BaseCamp misschien anders op kunnen reageren dan de Zumo.
P.S. Misschien kun je in het bestand een tweede route of een track toevoegen die aangeeft hoe hij in de Zumo afwijkt?
Ik zie dat je 129 (niet-waarschuwen) viapunten hebt. Ik weet niet zeker of dat wat veel is voor je Zumo.
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Staat herberekenen in de Zumo wel uit? Als je dit aan laat staan, is de kans op een iets andere route ná importeren vrij groot, zelfs als het kaartmateriaal identiek is.
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Ik heb net de gpx file bekeken: je hebt er voor mijn gevoel wel erg veel route-/via punten in zitten. Zou ook een oorzaak kunnen zijn.
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
-
- Berichten: 20
- Lid geworden op: 19 mar 2013 21:15
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Ik heb slechts 1 kaart die ik gebruik en daarvoor moet ik dus de zumo aansluiten aan de Mac waardoor Basecamp de geïnstalleerde kaart op de Zumo gaat gebruiken. De standaard kaart in basecamp staat nog steeds actief inderdaad. Wat wel raar is is dat die de 2 kaarten precies mixt met elkaar... Kan dit?++ Lex ++ schreef:Voor alle zekerheid: Je hebt in BaseCamp toch wel dezelfde kaart gekozen die je in je Zumo gebruikt? (Voor het geval je meerdere kaarten hebt).
En ook niet meer dan 1 kaart tegelijkertijd actief? Naast de basiskaart dan, want die moet altijd aan staan.
Kijk ook eens of er een scherpe bocht is waar de route af gaat wijken of waar hij weer gaat samenvallen. Daar zou BaseCamp misschien anders op kunnen reageren dan de Zumo.
P.S. Misschien kun je in het bestand een tweede route of een track toevoegen die aangeeft hoe hij in de Zumo afwijkt?
Ik zie dat je 129 (niet-waarschuwen) viapunten hebt. Ik weet niet zeker of dat wat veel is voor je Zumo.
Ik bedoel daarmee dat die de spoorweg van de basickaart (die veel minder accuraat is) ook toont in de kaart geinstalleerd in de zumo... Basecamp toont ze dus alle 2.
Het tweede bestand zal ik dadelijk uploaden.
-
- Berichten: 20
- Lid geworden op: 19 mar 2013 21:15
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
De enige optie die ik kan terug vinden in de Zumo om te herberekenen is deze "instellingen - routeopties - herberekenen". Daar heb ik de optie om te kiezen voor Automatisch - Op vraag - Uit.Frank schreef:Staat herberekenen in de Zumo wel uit? Als je dit aan laat staan, is de kans op een iets andere route ná importeren vrij groot, zelfs als het kaartmateriaal identiek is.
Ik heb dus nu voor "uit" gekozen en heb de route opnieuw even op mijn Zumo gezet maar zonder resultaat... 154 km...
-
- Berichten: 20
- Lid geworden op: 19 mar 2013 21:15
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Ok bij deze de route van de garmin geexporteerd.
http://www.nextgenerationphoto.be/Gent% ... UMO340.GPX
Ook nog eens een 2de route erbij gezet die ik ook heb gepland in Basecamp en totaal anders zit in de Zumo340...
http://www.nextgenerationphoto.be/Thuis ... isière.GPX
http://www.nextgenerationphoto.be/Gent% ... UMO340.GPX
Ook nog eens een 2de route erbij gezet die ik ook heb gepland in Basecamp en totaal anders zit in de Zumo340...
http://www.nextgenerationphoto.be/Thuis ... isière.GPX