Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
ik weet niet wat de Zumo voor tekst heeft maar de keuze is ofwel de tijd (snel of kort oid oftewel: snelweg) oftewel afstand (kort , ofwel binnendoor)
dus dan vraag je je af wat voor route nxt8 wil maken, over de snelweg? dan hoef je geen route te maken
dus dan vraag je je af wat voor route nxt8 wil maken, over de snelweg? dan hoef je geen route te maken
"Always Look on the Bright Side of Life"
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Niet helemaal waar.
De tekst is zoals ik hierboven aangaf.
Maarrr.. basecamp kent bijvoorbeeld ook de optie 'vermijd bebouwde kom'. Instelling op 'kortere afstand' lijkt echter zwaarder te wegen. Wil je bebouwde kom vermijden dan werkt dat beter met 'snellere tijd'. Vervolgens kun je met vermijden van beiden type n-wegen plus snelwegen toch heel aardig de kleinere wegen opzoeken... Kwestie van spelen.
En inderdaad: de zumo kent die instellingen niet. Maar een op deze manier gemaakte route blijft bij overzenden gewoon intact. Gesteld dat je niet al te veel via's gebruikt zou ik het automatisch herberekenen van de route tijdens het rijden dan echter wel even uitschakelen.
De tekst is zoals ik hierboven aangaf.
Maarrr.. basecamp kent bijvoorbeeld ook de optie 'vermijd bebouwde kom'. Instelling op 'kortere afstand' lijkt echter zwaarder te wegen. Wil je bebouwde kom vermijden dan werkt dat beter met 'snellere tijd'. Vervolgens kun je met vermijden van beiden type n-wegen plus snelwegen toch heel aardig de kleinere wegen opzoeken... Kwestie van spelen.
En inderdaad: de zumo kent die instellingen niet. Maar een op deze manier gemaakte route blijft bij overzenden gewoon intact. Gesteld dat je niet al te veel via's gebruikt zou ik het automatisch herberekenen van de route tijdens het rijden dan echter wel even uitschakelen.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
-
- Berichten: 20
- Lid geworden op: 19 mar 2013 21:15
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Ok, ik heb jullie feedback aandachtig gelezen en de video bekeken.
ik heb een nieuwe route aangemaakt, met zo weinig mogelijk wayponints. Maar wel voldoende zodat ik de route aanhou zoals ik het wil.
Je kan de GPX vinden op http://www.nextgenerationphoto.be/Gent%20-%20Leuze.GPX
Feedback is welkom, deed ik het beter nu? Ik mijn ogen wel...
Ohja ook dit nog: ik denk dat ik het heb "gevonden" waarom de route niet direct correct is in het overzicht van de "Reisplanner'. Als ik in de Reisplanner de route selecteer en daar in de opties kies voor Route voorkeur en daar dan eerst kies voor Offroad of Kortere afstand, laat berekenen en dan opnieuw kies voor Snellere Tijd dan neemt die inderdaad bijna om maar niet te zeggen het exacte aantal km's over zoal in Basecamp gekozen. Maw ff laten herberekenen is dus de oplossing?
Als ik dan bv start met de navigatie komt die dus inderdaad op neer op hetgeen ik heb uitgestippeld in Basecamp.
Ik hoop dat jullie bovenstaande wat begrijpen waar ik naartoe wil?
ik heb een nieuwe route aangemaakt, met zo weinig mogelijk wayponints. Maar wel voldoende zodat ik de route aanhou zoals ik het wil.
Je kan de GPX vinden op http://www.nextgenerationphoto.be/Gent%20-%20Leuze.GPX
Feedback is welkom, deed ik het beter nu? Ik mijn ogen wel...
Ohja ook dit nog: ik denk dat ik het heb "gevonden" waarom de route niet direct correct is in het overzicht van de "Reisplanner'. Als ik in de Reisplanner de route selecteer en daar in de opties kies voor Route voorkeur en daar dan eerst kies voor Offroad of Kortere afstand, laat berekenen en dan opnieuw kies voor Snellere Tijd dan neemt die inderdaad bijna om maar niet te zeggen het exacte aantal km's over zoal in Basecamp gekozen. Maw ff laten herberekenen is dus de oplossing?
Als ik dan bv start met de navigatie komt die dus inderdaad op neer op hetgeen ik heb uitgestippeld in Basecamp.
Ik hoop dat jullie bovenstaande wat begrijpen waar ik naartoe wil?
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Ik heb even kort naar de route gekeken en zie niet zo snel wat je er nu eigenlijk aan veranderd hebt. Ik zie nog steeds heel veel punten (net) naast de weg staan en een doodlopend stuk naar de spoorlijn.
Maar belangrijker: de oorzaak van je probleem is dat je de route in het toestel herberekend. Waarom doe je dat?? Want juist daardoor kan de route inderdaad veranderden. Gewoon: via reisplanner de route activeren en gaan. Niets aan veranderen dus..
Over een dikke week komt de mrgps cursus DVD basecamp uit. Overweeg wellicht die aan te schaffen, zal je helpen de logica van eea te doorzien.
Maar belangrijker: de oorzaak van je probleem is dat je de route in het toestel herberekend. Waarom doe je dat?? Want juist daardoor kan de route inderdaad veranderden. Gewoon: via reisplanner de route activeren en gaan. Niets aan veranderen dus..
Over een dikke week komt de mrgps cursus DVD basecamp uit. Overweeg wellicht die aan te schaffen, zal je helpen de logica van eea te doorzien.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
-
- Berichten: 20
- Lid geworden op: 19 mar 2013 21:15
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Zoals je ook aangaf heb je soms viapunten nodig om je juist op die weg te krijgen... Er zit 1 stuk in waar je indaard op doorloopt maar dit is de bedoeling, ik moet dat gezien hebben dat stuk.
Op mijn kaart in BC zie ik niet direct de punten naast de weg staan dus ik begrijp niet wat ik daaraan kan gaan doen als deze bij mij goed staan...
Om even terug te komen op het herberekenen:
Als ik niets doe en de route gewoon importeer in de GPS dan staan er plots teveel km's bij of net te weinig. VERKEERD dus. Ik was maar aan het proberen en als ik dan kies voor herberekenen dan kom ik plots wel op het juiste aantal km's uit en is de route WEL in orde.
Op mijn kaart in BC zie ik niet direct de punten naast de weg staan dus ik begrijp niet wat ik daaraan kan gaan doen als deze bij mij goed staan...
Om even terug te komen op het herberekenen:
Als ik niets doe en de route gewoon importeer in de GPS dan staan er plots teveel km's bij of net te weinig. VERKEERD dus. Ik was maar aan het proberen en als ik dan kies voor herberekenen dan kom ik plots wel op het juiste aantal km's uit en is de route WEL in orde.
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
De wegen kunnen op andere kaarten iets anders liggen, maar als je sterk inzoomt op de route zie je duidelijk dat er heel veel kleine dwarsstukjes tussen de route en de routepunten lopen. Die stukjes liggen tussen de weg en het viapunt. Dat is de weg op de kaart waarop de route gemaakt is. Het viapunt moet dus echt naast de weg geplaatst zijn.nxt8generation schreef:Op mijn kaart in BC zie ik niet direct de punten naast de weg staan dus ik begrijp niet wat ik daaraan kan gaan doen als deze bij mij goed staan...
Gebruik je wel de nieuwste versie van BaseCamp? Daar is namelijk iets veranderd in het naar de weg trekken van viapunten tijdens het plaatsen.
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st
- Erik
- WayPoint relatie
- Berichten: 2589
- Lid geworden op: 2 jun 2006 00:07
- Locatie: waar de tongval Nedersaksisch is
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
dit leerzame topic zou in de Helpdesk beter tot zijn recht (zijn ge-)komen
Groeten
Erik BMW K met StreetPilot IIIdeluxe => SP2610 => SP2720 => SP2820 met CNEur NT LTU, MapSource 6.12.4 (WinXP) en 6.16.3 (W10); eTrex Legend HCx met OpenFietsMap; nüvi 2595LM; Garmin vívofit; Concept 2; SRC op Schuberth C3 PRO
Erik BMW K met StreetPilot IIIdeluxe => SP2610 => SP2720 => SP2820 met CNEur NT LTU, MapSource 6.12.4 (WinXP) en 6.16.3 (W10); eTrex Legend HCx met OpenFietsMap; nüvi 2595LM; Garmin vívofit; Concept 2; SRC op Schuberth C3 PRO
-
- Berichten: 20
- Lid geworden op: 19 mar 2013 21:15
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Tot zover ik zie lagen de punten wel degelijk op de weg ipv er naast. Inzoomen, hoe bedoel jij dan? Tot op het sterkste? Want als je op die manier een via punt moet toevoegen gaat het heel "leuk worden". En zoals ik zei, ik zag niet meteen dat er mega verschillen waren in die waypoints zoals jullie nu doorgeven. Heb je een print screen? Ik heb de route gisteren aandachtig opnieuw gemaakt dus ik ken de punten wel.++ Lex ++ schreef:De wegen kunnen op andere kaarten iets anders liggen, maar als je sterk inzoomt op de route zie je duidelijk dat er heel veel kleine dwarsstukjes tussen de route en de routepunten lopen. Die stukjes liggen tussen de weg en het viapunt. Dat is de weg op de kaart waarop de route gemaakt is. Het viapunt moet dus echt naast de weg geplaatst zijn.
Gebruik je wel de nieuwste versie van BaseCamp? Daar is namelijk iets veranderd in het naar de weg trekken van viapunten tijdens het plaatsen.
Recente versie van BC, check.
-
- Berichten: 20
- Lid geworden op: 19 mar 2013 21:15
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Kan dit verplaatst worden dan? Of beginnen we ginds opnieuw?Erik schreef:dit leerzame topic zou in de Helpdesk beter tot zijn recht (zijn ge-)komen
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Je kunt de punten af lopen door in BaseCamp in het route-eigenschappenvenster te dubbelklikken op het startpunt.
Als "kaart centreren" aangevinkt staat kun je met <pijltje naar beneden> van punt naar punt springen terwijl er maximaal is ingezoomd.
Voor het plaatsen van het punt is zo ver inzoomen inderdaad niet handig, maar daar zou de "magnetische werking" moeten helpen. Maar let op, er wordt ook naar andere punten dan de weg getrokken.
===
Jij kunt niet verplaatsen, maar een moderator wel. Eriks opmerking is een seintje voor de moderator.
Als "kaart centreren" aangevinkt staat kun je met <pijltje naar beneden> van punt naar punt springen terwijl er maximaal is ingezoomd.
Voor het plaatsen van het punt is zo ver inzoomen inderdaad niet handig, maar daar zou de "magnetische werking" moeten helpen. Maar let op, er wordt ook naar andere punten dan de weg getrokken.
===
Jij kunt niet verplaatsen, maar een moderator wel. Eriks opmerking is een seintje voor de moderator.
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st
-
- Berichten: 20
- Lid geworden op: 19 mar 2013 21:15
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Dat doe ik ook om te overlopen of alles juist staat. Handig en daarin heb ik dus niets opgemerkt. Ik heb niet op het op maximale zoomniveau gezeten maar ik heb toch wel sterk ingezoomd.++ Lex ++ schreef:Je kunt de punten af lopen door in BaseCamp in het route-eigenschappenvenster te dubbelklikken op het startpunt.
Als "kaart centreren" aangevinkt staat kun je met <pijltje naar beneden> van punt naar punt springen terwijl er maximaal is ingezoomd.
Voor het plaatsen van het punt is zo ver inzoomen inderdaad niet handig, maar daar zou de "magnetische werking" moeten helpen. Maar let op, er wordt ook naar andere punten dan de weg getrokken.
Ik zal dit vanavond nog eens bekijken.
Maar hetgeen ik gisteren avond aanhaalde. Als ik de route laat berekenen op snelste tijd zoals dit is ingesteld op BC en eigenlijk mijn instellingen zijn in de Zumo dan is er geen issue meer en dan kom op het juiste aantal km's uit. Het lijkt alsof die in een geimporteerde route niet volledig of correct verwerkt. En door het omzeilen en dus opnieuw te laten berekenen naar snelste tijd (door kort bv Off Road te kiezen en dan terug) is het OK. Vreem toch?
BTW: dit is niet enkel getest op deze route maar op verschillende.
- Erik
- WayPoint relatie
- Berichten: 2589
- Lid geworden op: 2 jun 2006 00:07
- Locatie: waar de tongval Nedersaksisch is
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
stuur een Pb naar klik Elzinga, die kan het complete draadje voor je verplaatsennxt8generation schreef:Kan dit verplaatst worden dan?
Groeten
Erik BMW K met StreetPilot IIIdeluxe => SP2610 => SP2720 => SP2820 met CNEur NT LTU, MapSource 6.12.4 (WinXP) en 6.16.3 (W10); eTrex Legend HCx met OpenFietsMap; nüvi 2595LM; Garmin vívofit; Concept 2; SRC op Schuberth C3 PRO
Erik BMW K met StreetPilot IIIdeluxe => SP2610 => SP2720 => SP2820 met CNEur NT LTU, MapSource 6.12.4 (WinXP) en 6.16.3 (W10); eTrex Legend HCx met OpenFietsMap; nüvi 2595LM; Garmin vívofit; Concept 2; SRC op Schuberth C3 PRO
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
En verder advies: concentreer je op de juiste dingen.nxt8generation schreef: Dat doe ik ook om te overlopen of alles juist staat. Handig en daarin heb ik dus niets opgemerkt. Ik heb niet op het op maximale zoomniveau gezeten maar ik heb toch wel sterk ingezoomd.
Ik zal dit vanavond nog eens bekijken.
Ik zie ook nu en dan wel verschil in kilometers en weet daar niet altijd een verklaring voor te vinden (ofschoon dat wel zou moeten lukken heb ik niet altijd zin er helemaal in te duiken). In de praktijk blijkt de route vervolgens echter probleemloos te functioneren, en dat is waar het om gaat. Vandaar ook m'n advies om niet alleen van achter het bureau te werken.
Dat de route, zodra je hem in het toestel herberekent, wèl klopt is mooi. Maar feitelijk ook toeval. Je veronderstelt dat een kloppende afstand je doel is, dat is begrijpelijk maar ondergeschikt van belang: je doel is dat de route als zodanig klopt. En dan moet je beslist NIET gaan herberekenen in het toestel zelf. Anders gezegd: VERGEET je huidige werkwijze met herberekenen in het toestel! Die lost niets op; is juist veroorzaker van problemen.
Als gezegd: het begint met het maken van een zo perfect mogelijke route, en dat is je vooralsnog niet gelukt. Ik kan zijn dat je verschillende via's hebt gecorrigeerd; prima. Maar er staan er ook nog een hoop off-road. Je lijkt vooral wat last te hebben van de 'roadlock' bij POI's; opvallend veel viapunten staan bij een winkel.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
-
- Berichten: 20
- Lid geworden op: 19 mar 2013 21:15
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Je kaart zaken aan waarvan ik zelf nooit de intensie had om die zaken te taggen zoals winkels enzo. Dat is aan de map waar het viapunt op zit hé.. Daar kan ik moeilijk iets aan veranderen.Hans Vaessen schreef:Als gezegd: het begint met het maken van een zo perfect mogelijke route, en dat is je vooralsnog niet gelukt. Ik kan zijn dat je verschillende via's hebt gecorrigeerd; prima. Maar er staan er ook nog een hoop off-road. Je lijkt vooral wat last te hebben van de 'roadlock' bij POI's; opvallend veel viapunten staan bij een winkel.
En nogmaals, ik zal vanavond de route nog eens bekijken in detail maar ik zag gisteren geen Off Road via punten staan.
Ik kom daar nog eens op terug dus
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Re: Routes voorbereiden - Zumo 340(350) & Basecamp
Daar kun je wel wat aan veranderen. Je moet geen viapunten vlak bij winkels of andere magnetische punten zetten.
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st