Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
Franse Openstreetmap kaarten heb ik gedownload via Garmin. Alleen mis ik na installatie op Etrex 30 en inlezing in Basecamp de hoogte-informatie. Na het maken van een route en kiezen voor grafiek krijg ik melding dat er geen hoogte-informatie beschikbaar is op de kaart. Is er iets mis gegaan met installatie o.i.d., of bevatten niet al de (deel)kaarten van OSM hoogteinformatie?
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
sommigen bevatten hoogtelijnen, maar geen hoogteinfo
"Always Look on the Bright Side of Life"
- openfietsmap
- Berichten: 1152
- Lid geworden op: 4 mei 2011 10:31
- Contacteer:
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
De hoogteinformatie van OSM kaarten kan alleen van kaarten die op de computer zijn geïnstalleerd, worden gelezen. Staat de kaart op de GPS en wil je in Basecamp een hoogtegrafiek bekijken dan werkt dat inderdaad niet.
Maker van de Openfietsmap - Gratis Garmin topokaarten voor op de fiets https://www.openfietsmap.nl
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
Ah dat is het. Ik heb nl. ook de Benelux-fiets kaart (van Garmin, niet OSM) en die bevat wel hoogte-info als ik hem inlees vanuit de Etrex. Heb je een link met info hoe de kaart in Basecamp te zetten? Ik heb hem nu alleen op Etrex staan en zie nergens optie om hem in Basecamp standaard te hebben ook als de Etrex niet is aangesloten.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
kijk op de site waar je hem hebt gedownload, daar staat het.
"Always Look on the Bright Side of Life"
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
De hoogteinformatie staat op een Garminkaart. Dat zal geen download zijn.
Je kunt hem met JaVaWa Device Manager op je computer krijgen.
Je kunt hem met JaVaWa Device Manager op je computer krijgen.
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
rienepien schreef:Franse Openstreetmap kaarten heb ik gedownload
osm , niet van Garmin maar voor garmin
gewoon het juiste bestand downloaden en installeren.
"Always Look on the Bright Side of Life"
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
Het is een beetje verwarrend; Rienepien schreef ook
Het gaat om de hoogte-informatie, en die zit wel in de Garminkaart en niet in de OSM.rienepien schreef:Ik heb nl. ook de Benelux-fiets kaart (van Garmin, niet OSM) en die bevat wel hoogte-info als ik hem inlees vanuit de Etrex. Heb je een link met info hoe de kaart in Basecamp te zetten? Ik heb hem nu alleen op Etrex staan en zie nergens optie om hem in Basecamp standaard te hebben ook als de Etrex niet is aangesloten.
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
was ook mijn idee, maar openfietsmap weet meer van osm dan ik
"Always Look on the Bright Side of Life"
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
Ik snap dat ook niet goed van die hoogte-informatie uit de hoogtelijnen op de computer. Ik had parallel aan Openfietsmap een bericht geschreven maar niet geplaatst omdat hij het beter weet.
Rienepien schrijft dat hij wel hoogte-informatie heeft als hij de Garmin Beneluxkaart die in het toestel zit gebruikt, en niet met de OSM-Frankrijkkaart.
Ik vermoed dat de kaarten van Openfietsmap wel hoogtelijnen hebben, en de Franse OSM-kaart niet.
Rienepien schrijft dat hij wel hoogte-informatie heeft als hij de Garmin Beneluxkaart die in het toestel zit gebruikt, en niet met de OSM-Frankrijkkaart.
Ik vermoed dat de kaarten van Openfietsmap wel hoogtelijnen hebben, en de Franse OSM-kaart niet.
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
Volgens gaan hier wat zaken langs elkaar heen.
Openfietsmap heeft hoogtelijnen opgenomen in zijn kaart (zijn bron: SRTM Data © U.S. Geological Survey and Jonathan de Ferranti (viewfinderpanoramas.org))
Openfietsmap Light heeft deze hoogtelijnen info niet.
Topicsteller heeft het over een osm-kaart van Garmin, Lex over een Franse osm-kaart. Dat kan ik allemaal verschillend uitleggen maar ik vermoed dat bedoeld wordt dat er van garmin.openstreetmap.nl de kaart of kaartdelen van Frankrijk binnengehaald zijn. Dat kan dan nog de generic routable of Routable Bicycle zijn (is dan weer de openfietsmap light). Met de kaarten van die site komt dan geen hoogtelijnen info mee.
Die opmerking van openfietsmap (3e bericht) over die hoogtelijnen roept bij mij ook even vragen op. Kan ik vanavond pas checken.
Daarnaast vraagt topicsteller hoe hij Benelux Fiets van Garmin op zijn PC via Basecamp kan zien zonder dat het toestel is aangesloten. Ik denk dat hij daar Benelux Cycle Map mee bedoeld, welke je kunt verkrijgen als download of op micro-sd.
Er zijn meerdere wegen naar Rome, maar een antwoord op dit forum is, maak een virtuele disk aan op je PC en zet een kopie van de kaart daarop. Het programma JaVaWa Device Manager kan je behulpzaam zijn met het maken van een virtuele disk.
Openfietsmap heeft hoogtelijnen opgenomen in zijn kaart (zijn bron: SRTM Data © U.S. Geological Survey and Jonathan de Ferranti (viewfinderpanoramas.org))
Openfietsmap Light heeft deze hoogtelijnen info niet.
Topicsteller heeft het over een osm-kaart van Garmin, Lex over een Franse osm-kaart. Dat kan ik allemaal verschillend uitleggen maar ik vermoed dat bedoeld wordt dat er van garmin.openstreetmap.nl de kaart of kaartdelen van Frankrijk binnengehaald zijn. Dat kan dan nog de generic routable of Routable Bicycle zijn (is dan weer de openfietsmap light). Met de kaarten van die site komt dan geen hoogtelijnen info mee.
Die opmerking van openfietsmap (3e bericht) over die hoogtelijnen roept bij mij ook even vragen op. Kan ik vanavond pas checken.
Daarnaast vraagt topicsteller hoe hij Benelux Fiets van Garmin op zijn PC via Basecamp kan zien zonder dat het toestel is aangesloten. Ik denk dat hij daar Benelux Cycle Map mee bedoeld, welke je kunt verkrijgen als download of op micro-sd.
Er zijn meerdere wegen naar Rome, maar een antwoord op dit forum is, maak een virtuele disk aan op je PC en zet een kopie van de kaart daarop. Het programma JaVaWa Device Manager kan je behulpzaam zijn met het maken van een virtuele disk.
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
Dit triggerde mij even. Even wat verschillende zaken uitgeprobeerd.openfietsmap schreef:De hoogteinformatie van OSM kaarten kan alleen van kaarten die op de computer zijn geïnstalleerd, worden gelezen. Staat de kaart op de GPS en wil je in Basecamp een hoogtegrafiek bekijken dan werkt dat inderdaad niet.
De openfietsmap BNL laatste versie even op verschillende manieren bekeken in Basecamp 4.2.1. (als gmapsupp.img direct op gps, op PC: gmap en registerinstallatie; telkens maar 1 kaart zichtbaar voor Basecamp):
- alle kaarten laten in Basecamp de hoogtelijnen zien (had niet anders verwacht)
- een track laat in geen van de gevallen de Grafiek zien (telkens de mededeling "er zijn geen hoogtegegevens in het geselecteerde spoor.... ) (ik dacht logisch want er is geen DEM-data in de kaart). Bij geavanceerd heb je de mogelijkheid om voor de track te kiezen voor "Stel geselecteerd spoor in op kaarthoogte". Indien kaart vanuit toestel wordt gebruikt heb je deze keuze niet, kaart vanuit PC heb je de keuze wel, echter het aanvinken geeft nog steeds geen grafiek en de melding "er zijn geen hoogtegegevens...."
- een route laat wel een grafiek zien op basis van de hoogtelijnen, echter alleen als de kaart van/op PC actief is, dus niet met de kaart van de gps. (en dit vond ik wel weer een opmerkelijke constatering).
Ik zit nog te zoeken naar de logica. Iets met mkgmap te maken ?, Waarom wordt een track anders benaderd dan een route in dit geval? Ik las ook elders dat bepaalde SRTM Data en Garmin geen goede combinatie is. Wellicht dat openfietsmap nog eens een reactie kan geven (of heb ik op dit forum iets gemist wat al lang langs is gekomen ?).
Op het toestel werkt het anders, omdat toestel ook ongemerkt hoogte-data gebruikt van andere kaarten.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
Bij een track wordt altijd de hoogte-info uit de track zelf gebruikt. Bij het tekenen van een track zet BaseCamp dat erin (o.b.v. de actieve kaart), of met de geavanceerde optie. Lukt dat ook niet met een DEM-kaart?
In een route wordt geen hoogte-info opgeslagen (het kàn wel, maar BC doet er niets mee); het hoogteprofiel wordt aangemaakt op het moment dat je het opvraagt, en op basis van de actieve kaart.
Op zich is er niets mis met de SRTM-data (behalve dan dat het niet erg gedetailleerd is); waar las jij dat?
In een route wordt geen hoogte-info opgeslagen (het kàn wel, maar BC doet er niets mee); het hoogteprofiel wordt aangemaakt op het moment dat je het opvraagt, en op basis van de actieve kaart.
Op zich is er niets mis met de SRTM-data (behalve dan dat het niet erg gedetailleerd is); waar las jij dat?
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
Met een DEM-kaart is er verder geen "probleem" zowel track, als route geven hoogtegrafiek. Een getekende track in OFM en dan keuze voor een DEM-kaart (ik heb een gedetailleerde Europe-DEM op PC staan, verder geen kaartdetails) en dan keuze geavanceerd>Stel geselecteerd spoor in op kaarthoogte.. , dan krijg ik mooi de hoogtegrafiek te zien. Dat is op zich het punt niet, want zo voeg ik meestal hoogtegegevens toe aan mijn track(s), ik was alleen door de opmerking over osm even actief geworden.JaVaWa schreef:Bij een track wordt altijd de hoogte-info uit de track zelf gebruikt. Bij het tekenen van een track zet BaseCamp dat erin (o.b.v. de actieve kaart), of met de geavanceerde optie. Lukt dat ook niet met een DEM-kaart?
Basecamp bepaald het dus.keesm=mezelf schreef:Ik zit nog te zoeken naar de logica.
(alle (re-)acties, mogelijkheden en praktijkervaringen zitten in mijn hoofd, moet toch eens een eigen logboek/database gaan bijhouden voor dit soort dingen, alle experts doen dat vast )
Dat las ik in een draadje op het forum van naviboard.de paar dagen geleden. Het was geen uitvoerige beschouwing maar meer een opmerking met een verwijzing naar een eerdere discussie. Zal nog eens kijken.JaVaWa schreef:Op zich is er niets mis met de SRTM-data (behalve dan dat het niet erg gedetailleerd is); waar las jij dat?
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
Inmiddels is er Basecamp 4.2.2, zie hier en vanwege de opmerking:
Maar 4.2.2. laat de tracks die we hierboven hebben besproken niet anders zien via de Grafiek (geen hoogtelijnen grafiek), althans dat is mijn eerste conclusie na het avondeten even ontslipt te zijn.
had ik even hoop."Fixed issue with displaying graphs for tracks that don't contain elevation, time, or other data."
Maar 4.2.2. laat de tracks die we hierboven hebben besproken niet anders zien via de Grafiek (geen hoogtelijnen grafiek), althans dat is mijn eerste conclusie na het avondeten even ontslipt te zijn.