Zou inderdaad kunnen dat er nog iets ontbreekt in de mkgmap code, zodat routes met de kaart van de gps geen grafiek laten zien in Basecamp, maar wel als kaart op de PC. Maar misschien ligt het ook aan Garmin die dat niet kan of wil laten zien. De logica is soms ver te zoeken, dat moet je onderhand toch wel weten als gps expert?keesm schreef:- een route laat wel een grafiek zien op basis van de hoogtelijnen, echter alleen als de kaart van/op PC actief is, dus niet met de kaart van de gps. (en dit vond ik wel weer een opmerkelijke constatering).
Ik zit nog te zoeken naar de logica. Iets met mkgmap te maken ?
Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
- openfietsmap
- Berichten: 1152
- Lid geworden op: 4 mei 2011 10:31
- Contacteer:
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
Maker van de Openfietsmap - Gratis Garmin topokaarten voor op de fiets https://www.openfietsmap.nl
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
Ik was even offline, zie dat er al een aardige discussie is ontstaan. Leuk om al deze deskundigheid hier tegen te komen. Dank voor het meedenken. Als ik het goed lees, is er echter nog geen oplossing .
1 Ik heb inderdaad de OSM-kaart (2 delen) Frankrijk gedownload via http://garmin.openstreetmap.nl/. Gekozen voor eerste optie (generic routable).
2 Daarna de 2 kaarten samengevoegd met tool van Javawa (OSM combiner).
3 Op aanraden van reactie Openfietsmap heb ik de kaart inmiddels in Basecamp gezet (dus te bekijken zonder dat mijn gps is gekoppeld aan pc)
4 Nog steeds krijg ik geen hoogteinformatie via de grafiek in Basecamp (willekeurige route aanmaken en dan geeft tabblad grafiek de opmerking: de huidige kaart bevat geen hoogtegegevens op de geselecteerde route(s).
5 Ik kan na inzoomen op de kaart trouwens ook geen hoogtelijnen ontdekken.
6 Ik gebruik voor Nederland de Garmin Benelux fietskaart en de OSM-versie. Op beide krijg ik wel hoogte-informatie te zien in Basecamp.
7 Voor wandelroutes aanmaken in ons vakantiegebied zou ik het juist heel handig vinden om wel over hoogte-informatie te beschikken.
Ik ben dus benieuwd of een van jullie deze mogelijkheid wel weet.
1 Ik heb inderdaad de OSM-kaart (2 delen) Frankrijk gedownload via http://garmin.openstreetmap.nl/. Gekozen voor eerste optie (generic routable).
2 Daarna de 2 kaarten samengevoegd met tool van Javawa (OSM combiner).
3 Op aanraden van reactie Openfietsmap heb ik de kaart inmiddels in Basecamp gezet (dus te bekijken zonder dat mijn gps is gekoppeld aan pc)
4 Nog steeds krijg ik geen hoogteinformatie via de grafiek in Basecamp (willekeurige route aanmaken en dan geeft tabblad grafiek de opmerking: de huidige kaart bevat geen hoogtegegevens op de geselecteerde route(s).
5 Ik kan na inzoomen op de kaart trouwens ook geen hoogtelijnen ontdekken.
6 Ik gebruik voor Nederland de Garmin Benelux fietskaart en de OSM-versie. Op beide krijg ik wel hoogte-informatie te zien in Basecamp.
7 Voor wandelroutes aanmaken in ons vakantiegebied zou ik het juist heel handig vinden om wel over hoogte-informatie te beschikken.
Ik ben dus benieuwd of een van jullie deze mogelijkheid wel weet.
- ++ Lex ++
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 16618
- Lid geworden op: 2 mei 2004 11:56
- Locatie: Mellieha, Malta
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
De OSM generic routable bevat geen hoogtegegevens, de OSM fietsmap wel.
De hoogtes van de fietsmap kunnen echter niet op het toestel, gebruikt worden, wel in BaseCamp.
Je kunt dus van je vakantiegebied de OSM fietsmap installeren. Dan kun je in BaseCamp sporen (tracks) maken. Die zullen hoogte-informatie bevatten.
Op het toestel kun je een hoogtegrafiek van die sporen krijgen. Maar dus niet van routes die je op het toestel zelf maakt. Dit laatste kan wel als je de Benelux-fietskaart in je toestel aanwezig is; hij mag uitgeschakeld zijn als je de route op een andere kaart maakt. Maar natuurlijk alleen in de Benelux.
N.B. Onder route maken valt ook simpel een punt aanwijzen en "Ga" geven.
De hoogtes van de fietsmap kunnen echter niet op het toestel, gebruikt worden, wel in BaseCamp.
Je kunt dus van je vakantiegebied de OSM fietsmap installeren. Dan kun je in BaseCamp sporen (tracks) maken. Die zullen hoogte-informatie bevatten.
Op het toestel kun je een hoogtegrafiek van die sporen krijgen. Maar dus niet van routes die je op het toestel zelf maakt. Dit laatste kan wel als je de Benelux-fietskaart in je toestel aanwezig is; hij mag uitgeschakeld zijn als je de route op een andere kaart maakt. Maar natuurlijk alleen in de Benelux.
N.B. Onder route maken valt ook simpel een punt aanwijzen en "Ga" geven.
GPS 45, GPS III, GPS V, SP 2610, 60CSx, Nüvi 765, 62st
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18237
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
Je kunt wel hoogtelijnen toevoegen aan de OSM generic routable door hier: http://osm.thkukuk.de/ een bestand met een SRTM-laag te downloaden, welke je dan met OSM Combiner kan toevoegen aan de kaart.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
- openfietsmap
- Berichten: 1152
- Lid geworden op: 4 mei 2011 10:31
- Contacteer:
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
Kijk hier voor een voorbeeld van de OSM Combiner: http://www.openfietsmap.nl/tips-tricks/combi_ofm_liteJaVaWa schreef:Je kunt wel hoogtelijnen toevoegen aan de OSM generic routable door hier: http://osm.thkukuk.de/ een bestand met een SRTM-laag te downloaden, welke je dan met OSM Combiner kan toevoegen aan de kaart.
Maker van de Openfietsmap - Gratis Garmin topokaarten voor op de fiets https://www.openfietsmap.nl
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
Nou het kostte me een paar uur, maar nu is het gelukt. Wat mis ging was dat ik nog oude OSM bestanden had en Basecamp alleen die inlas. Later ontdekte ik dat na uitvoeren van OSM Combiner ik nog op het Install prog. moet klikken dat gemaakt is na samenvoegen van de bestanden. Dat laatste heb ik nergens gezien in handleidingen (of misschien overheen gelezen). Enfin nu werkt het perfect. Dank voor de support.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22860
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
op de site van OSM Combiner "Na afronden kun je de kaart meteen laten installeren, maar je kunt het ook later doen als je de kaart eerst op een andere plek wilt zetten."
"Always Look on the Bright Side of Life"
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18237
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
Die mogelijkheid zat pas in versie 1.3; waarschijnlijk heeft rienepien nog een oude versie gebruikt.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
Ik heb inderdaad nog versie 1.1, zal de nieuwe maar installeren...
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
Is er ook mogelijkheid om alleen de hoogtelijnen van een specifiek gebied samen te voegen? Als ik op http://osm.thkukuk.de/ Frankrijk kies, krijg ik de hoogtelijnen van heel Frankrijk. Ik heb alleen van een specifiek gebied nodig. Zou handig zijn als ik alleen die gebieden kan selecteren, dan kan samenvoegen met de OSM-deelkaarten.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18237
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
Als die hoogtelijnenset uit meerdere img-bestanden bestaat, dan is het eenvoudig. In OSM Combiner kun je bekijken welk gebied de img-bestanden beslaan; de bestanden die je niet nodig hebt, verwijder je gewoon uit de lijst.
Als het maar één img-bestand betreft, dan wordt 't lastig; dan moet je met een programma als gpsmapedit aan de slag: http://www.geopainting.com/
Als het maar één img-bestand betreft, dan wordt 't lastig; dan moet je met een programma als gpsmapedit aan de slag: http://www.geopainting.com/
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 128 GPS-toestellen
Mijn 128 GPS-toestellen
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
Dit is inderdaad de oplossing. Het was even gepuzzel, maar het werkt uitstekend. Misschien idee dat OSM op haar site stapsgewijs aangeeft hoe de SRTM data gecombineerd kan worden? Ik had bovenstaande support nodig om het te redden, wellicht dat er meer gebruikers zijn die gebaat zijn bij een duidelijke uitleg. Dan hoeft het wiel niet opnieuw te worden uitgevonden
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
Ik doe het heel simpel. Heb een gmapdem.img voor heel EU van een nuvi-apparaat geinstalleerd op de PC. En combineer die gewoon met elke kaart, ook CN, voor mijn gps- toestel. Maar ja zal wel buiten de forumregels vallen
- openfietsmap
- Berichten: 1152
- Lid geworden op: 4 mei 2011 10:31
- Contacteer:
Re: Hoogteinformatie bij OpenStreetMap
Wat dacht je er van om hier zelf mee te beginnen?rienepien schreef:Dit is inderdaad de oplossing. Het was even gepuzzel, maar het werkt uitstekend. Misschien idee dat OSM op haar site stapsgewijs aangeeft hoe de SRTM data gecombineerd kan worden? Ik had bovenstaande support nodig om het te redden, wellicht dat er meer gebruikers zijn die gebaat zijn bij een duidelijke uitleg. Dan hoeft het wiel niet opnieuw te worden uitgevonden
De handleiding is in de wiki dus die mag iedereen uitbreiden/aanpassen:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Garm ... .nl:Manual
Als het bewerken van een wiki document wat al te lastig is kan je op dit forum in dit topic een begin maken, dan kan dat tzt worden overgenomen. Je kan als voorbeeld zoiets doen: http://www.openfietsmap.nl/tips-tricks/combi_ofm_lite
Maker van de Openfietsmap - Gratis Garmin topokaarten voor op de fiets https://www.openfietsmap.nl