track midden engeland
-
- Berichten: 74
- Lid geworden op: 11 mei 2009 17:19
track midden engeland
Ik heb een (officiele) track van de midden engeland route gekregen. Deze bestaat uit 38 losse tracks elk van verschillend aantal punten. Hoe krijg ik die op mijn Garmin gps Etrex Legent HC x ???
Van alles geprobeerd, te koppelen, zonder koppelen, maar steeds lukt het niet.
Van alles geprobeerd, te koppelen, zonder koppelen, maar steeds lukt het niet.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: track midden engeland
open ze in in Mapsource en verstuur de tracks vanuit mapsource naar de gps
"Always Look on the Bright Side of Life"
- GPS Expert
- Berichten: 3299
- Lid geworden op: 24 jan 2013 22:41
- Locatie: Amsterdam, Apeldoorn, Havelte, Hilversum, Hoensbroek, Leusden, Privé les of GPS Helpdesk
- Contacteer:
Re: track midden engeland
En de tracks koppelen, zodat er maximaal 20 tracks overblijven. daarna filteren en maximaal 500 trackpunten per track.
Of een laptop of computer onderweg gebruiken om tracks te wisselen.
Of een laptop of computer onderweg gebruiken om tracks te wisselen.
Marco
Kennis en kunde van Outdoor, Sport en Motor GPS'sen van Garmin, Tripy, TomTom, Mio, Teasi, TwoNav, Peaklife/Rage.
Zie ook mijn Kennisforum en YouTube kanaal.
Kennis en kunde van Outdoor, Sport en Motor GPS'sen van Garmin, Tripy, TomTom, Mio, Teasi, TwoNav, Peaklife/Rage.
Zie ook mijn Kennisforum en YouTube kanaal.
-
- Berichten: 74
- Lid geworden op: 11 mei 2009 17:19
Re: track midden engeland
Vanzelfsprekend heb ik ze geopend in Mapsourc e maar naar gps sturen kon niet, teveel tracks. Toen gekoppeld tot 20 stuks (met allemaal lijnen er nu bij) en toen waren er te veel punten, veeeeel te veel. Kortom ik zit nu helemaal vast. Ik begrijp het niet, de totale afstand is niet zo gek lang.
-
- Berichten: 74
- Lid geworden op: 11 mei 2009 17:19
Re: track midden engeland
Vanzelfsprekend heb ik ze geopend in Mapsourc e maar naar gps sturen kon niet, teveel tracks. Toen gekoppeld tot 20 stuks (met allemaal lijnen er nu bij) en toen waren er te veel punten, veeeeel te veel. Kortom ik zit nu helemaal vast. Ik begrijp het niet, de totale afstand is niet zo gek lang.
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: track midden engeland
a: aub je bericht maar een keer posten, als het toch fout gaat: na de post kom je terug in het draadje en zie je het en kun je het laatste bericht verwijderen (kruisje rechts boven bericht)
nu kan het dus niet meer omdat er een bericht onder staat van mij, je kunt de inhoud nog wel wissen.
b: deze info gaf je in het begin niet, wij hebben geen kristallen bol (of hij werkt niet) maar als je hulp wilt hebben moet je duidelijke uitvoerige info geven.
c: gps-expert gaf het al aan: filteren op max 500 punten per track.
Koppelen moet je natuurlijk wel doen op punten die dicht bij elkaar liggen en niet de verkeerde uiteindes
d: zowel koppelen als filteren kan zowel in mapsource als Basecamp maar ik denk dat de RTW tool hiervoor nog meer mogelijkheden bied http://www.javawa.nl/rtwtool.html
nu kan het dus niet meer omdat er een bericht onder staat van mij, je kunt de inhoud nog wel wissen.
b: deze info gaf je in het begin niet, wij hebben geen kristallen bol (of hij werkt niet) maar als je hulp wilt hebben moet je duidelijke uitvoerige info geven.
c: gps-expert gaf het al aan: filteren op max 500 punten per track.
Koppelen moet je natuurlijk wel doen op punten die dicht bij elkaar liggen en niet de verkeerde uiteindes
d: zowel koppelen als filteren kan zowel in mapsource als Basecamp maar ik denk dat de RTW tool hiervoor nog meer mogelijkheden bied http://www.javawa.nl/rtwtool.html
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: track midden engeland
Even los van alle nuttige info hierboven over samenvoegen en maximaal aantal tracks en punten, heb je ook gekeken of de verschillende tracks allemaal dezelfde richting hebben, zeker van belang bij samenvoegen.
(individueel oproepen in Basecamp en eventueel Omkeren) .
(individueel oproepen in Basecamp en eventueel Omkeren) .
-
- Berichten: 74
- Lid geworden op: 11 mei 2009 17:19
Re: track midden engeland
Na koppelen is er nu 1 lange track allemaal dezelfde richting uit (westen) met 22361 punten... tja en hoe nu verder???
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: track midden engeland
GPS Expert schreef:En de tracks koppelen, zodat er maximaal 20 tracks overblijven. daarna filteren en maximaal 500 trackpunten per track.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
- GPS Expert
- Berichten: 3299
- Lid geworden op: 24 jan 2013 22:41
- Locatie: Amsterdam, Apeldoorn, Havelte, Hilversum, Hoensbroek, Leusden, Privé les of GPS Helpdesk
- Contacteer:
Re: track midden engeland
Een eTrex 30 kopen kan natuurlijk ook die doet helemaal niet moeilijk over 100 tracks van 10.000 punten.
Marco
Kennis en kunde van Outdoor, Sport en Motor GPS'sen van Garmin, Tripy, TomTom, Mio, Teasi, TwoNav, Peaklife/Rage.
Zie ook mijn Kennisforum en YouTube kanaal.
Kennis en kunde van Outdoor, Sport en Motor GPS'sen van Garmin, Tripy, TomTom, Mio, Teasi, TwoNav, Peaklife/Rage.
Zie ook mijn Kennisforum en YouTube kanaal.
Re: track midden engeland
@aernout: mij is nog niet helemaal duidelijk wat je precies wilt. Ik ga uit van fietsen, midden engeland route, daar zijn verschillende varianten van. Maar ik denk dat dit een tocht is van 200 - 250 km bij elkaar. Heb je nu 1 track met over de 20.000 punten dan is dat vrij gedetailleerd. Is volgens mij niet nodig, en ik heb de indruk dat de tocht voor een groot gedeelte ook via borden ter plekke wordt aangegeven.
Tijdens mijn fietsvakanties van 1000 -1500 km in EU en in de periode dat ik nog de 60Cx gebruikte, had ik meestal rond de 15-20 tracks op mijn gps (20 was daarbij het maximum). Jouw Extrex HCx heeft ook die beperking van 20 tracks en max. 500 punten per track.
Ik zou het als volgt aanpakken: maak van die gedetailleerde track (is er nu 1 met heel veel punten) een gpx-bestand en via IMGfromGPX maak je er een transparante kaart van en installeer deze op je PC zodat deze in Mapsource te zien is. Ik weet niet welke kaart je verder wilt gebruiken, wellicht openfietsmap. Combineer beide kaarten via Mapsource en zet deze als 1 gmapsupp.img op je gps. Die kaart van imgfromgpx kun je op de gps uitzetten of gebruiken, maar je hebt voor het geval dat, altijd een (gedetailleerde) backup bij de hand. Ik heb zelfs een fietsvak. vanuit Denemarken naar Nl alleen maar gefietst met zo'n kaart als achtergrond, zonder aparte tracks.
Heb je al een idee in hoeveel dagen je die tocht wilt gaan afleggen, zo ja verdeel dan die ene track die je nu hebt met heel veel punten in dagtracks of tracks welke in je in 2 dagen wilt fietsen. Eventueel verdeel je die track dus in maximaal 20 tracks, volgens mij kan het met minder (knippen/verdelen: genoeg over gezegd hiervoor) en per track een logische naam kiezen (dag 1, dag 2 o.i.d./etc) en per track reduceren tot max. aantal trackpunten = 500). Zet deze tracks dan ook via Mapsource op je gps.
Zo deed ik het altijd. En ben je voorbij een track tijdens het fietsen dan verwijderde ik die dagtrack de volgende dag meteen op mijn gps (toch niet meer nodig). Vaak ook om weer ruimte te maken voor het opslaan van nieuwe tracks. Maak van te voren even een lijstje met de volgorde van de tracks (los van een logische benaming qua volgorde) en stop dat in je fietstas of stuurtas. Altijd handig om bij de hand te hebben tijdens de tocht.
Dat is (was) zo mijn aanpak.
Nu ga ik met de Oregon600 op pad en zijn er meer mogelijkheden, zowel qua diverse kaarten als wel tracks. Maar dat gaf Marco eigenlijk al aan met het advies om over te stappen op een Etrex 30.
Tijdens mijn fietsvakanties van 1000 -1500 km in EU en in de periode dat ik nog de 60Cx gebruikte, had ik meestal rond de 15-20 tracks op mijn gps (20 was daarbij het maximum). Jouw Extrex HCx heeft ook die beperking van 20 tracks en max. 500 punten per track.
Ik zou het als volgt aanpakken: maak van die gedetailleerde track (is er nu 1 met heel veel punten) een gpx-bestand en via IMGfromGPX maak je er een transparante kaart van en installeer deze op je PC zodat deze in Mapsource te zien is. Ik weet niet welke kaart je verder wilt gebruiken, wellicht openfietsmap. Combineer beide kaarten via Mapsource en zet deze als 1 gmapsupp.img op je gps. Die kaart van imgfromgpx kun je op de gps uitzetten of gebruiken, maar je hebt voor het geval dat, altijd een (gedetailleerde) backup bij de hand. Ik heb zelfs een fietsvak. vanuit Denemarken naar Nl alleen maar gefietst met zo'n kaart als achtergrond, zonder aparte tracks.
Heb je al een idee in hoeveel dagen je die tocht wilt gaan afleggen, zo ja verdeel dan die ene track die je nu hebt met heel veel punten in dagtracks of tracks welke in je in 2 dagen wilt fietsen. Eventueel verdeel je die track dus in maximaal 20 tracks, volgens mij kan het met minder (knippen/verdelen: genoeg over gezegd hiervoor) en per track een logische naam kiezen (dag 1, dag 2 o.i.d./etc) en per track reduceren tot max. aantal trackpunten = 500). Zet deze tracks dan ook via Mapsource op je gps.
Zo deed ik het altijd. En ben je voorbij een track tijdens het fietsen dan verwijderde ik die dagtrack de volgende dag meteen op mijn gps (toch niet meer nodig). Vaak ook om weer ruimte te maken voor het opslaan van nieuwe tracks. Maak van te voren even een lijstje met de volgorde van de tracks (los van een logische benaming qua volgorde) en stop dat in je fietstas of stuurtas. Altijd handig om bij de hand te hebben tijdens de tocht.
Dat is (was) zo mijn aanpak.
Nu ga ik met de Oregon600 op pad en zijn er meer mogelijkheden, zowel qua diverse kaarten als wel tracks. Maar dat gaf Marco eigenlijk al aan met het advies om over te stappen op een Etrex 30.
-
- Berichten: 74
- Lid geworden op: 11 mei 2009 17:19
Re: track midden engeland
bedankt voor de uitgebreide reactie, ik geloof dat het aardig is gelukt. deze route is ongeveer 900 km. lang. Ik heb al heel wat tochten gemaakt en in het verleden ging het allemaal prima, ik viste de track naar Praag in een keer van het internet en die was al verdeeld en kon die dus zo er in zetten. Met deze kreeg ik 38 tracks die samen veel meer punten had dan die track naar Praag toe.
Maar afijn, ik geloof dat het nu gelukt is.
En Marco, waarom zou ik een nieuwe GPS kopen als ik deze al heb? deze doet het al jaren prima.
Maar afijn, ik geloof dat het nu gelukt is.
En Marco, waarom zou ik een nieuwe GPS kopen als ik deze al heb? deze doet het al jaren prima.
- GPS Expert
- Berichten: 3299
- Lid geworden op: 24 jan 2013 22:41
- Locatie: Amsterdam, Apeldoorn, Havelte, Hilversum, Hoensbroek, Leusden, Privé les of GPS Helpdesk
- Contacteer:
Re: track midden engeland
Omdat we een aantal keren terug verwezen word naar zaken die al geschreven zijn en het maximaal aantal en het splitsen niet leek door te dringen. Dus dan wordt het tijd om minder voor de hand liggende alternatieven te geven, want met een nieuwe eTrex had je al het werk van de tracks samenvoegen, splitsen en weer delen niet hoeven uit te voeren.
Het is je gelukt, hartstikke goed! Maar met een eTrex30 (die qua bediening heel dicht bij je huidige toestel ligt) was dit vele makkelijker qua laden, dan was alleen de richting van de track belangrijk geweest (alhoewel dat ook wel mee valt).
Enige wat je nog eens goed zou kunnen controleren is of er niet te veel gefilterd is, want de lijnen worden grof en volgen niet nauwkeurig de paden meer. Zeer waarschijnlijk kun jij dat prima opvangen onderweg met papieren kaart erbij, anderen worden daar onzeker van en willen een meer gedetailleerde lijn op het scherm.
En die eTrex30 of een andere opvolger kan dat gewoon beter, omdat er veel meer en veel langere tracks in kunnen (en nog een aantal andere voordelen). Je bent aangekomen qua lengte van de reis aan een maximum van de mogelijkheden van je huidige eTrex. Andere heren hier boven hadden ook de oudere generatie toestellen en zijn toch ook overgestapt.
Maar vooral veel reisplezier toegewenst en laat ons na terugkomst nog even weten hoe het ging.
Het is je gelukt, hartstikke goed! Maar met een eTrex30 (die qua bediening heel dicht bij je huidige toestel ligt) was dit vele makkelijker qua laden, dan was alleen de richting van de track belangrijk geweest (alhoewel dat ook wel mee valt).
Enige wat je nog eens goed zou kunnen controleren is of er niet te veel gefilterd is, want de lijnen worden grof en volgen niet nauwkeurig de paden meer. Zeer waarschijnlijk kun jij dat prima opvangen onderweg met papieren kaart erbij, anderen worden daar onzeker van en willen een meer gedetailleerde lijn op het scherm.
En die eTrex30 of een andere opvolger kan dat gewoon beter, omdat er veel meer en veel langere tracks in kunnen (en nog een aantal andere voordelen). Je bent aangekomen qua lengte van de reis aan een maximum van de mogelijkheden van je huidige eTrex. Andere heren hier boven hadden ook de oudere generatie toestellen en zijn toch ook overgestapt.
Maar vooral veel reisplezier toegewenst en laat ons na terugkomst nog even weten hoe het ging.
Marco
Kennis en kunde van Outdoor, Sport en Motor GPS'sen van Garmin, Tripy, TomTom, Mio, Teasi, TwoNav, Peaklife/Rage.
Zie ook mijn Kennisforum en YouTube kanaal.
Kennis en kunde van Outdoor, Sport en Motor GPS'sen van Garmin, Tripy, TomTom, Mio, Teasi, TwoNav, Peaklife/Rage.
Zie ook mijn Kennisforum en YouTube kanaal.
-
- Berichten: 74
- Lid geworden op: 11 mei 2009 17:19
Re: track midden engeland
Nog bedankt Marco, het was een mooi fietstochtje door Engeland, wel pittig, het volgen van de track ging uiteindelijk goed (op een enkele na) ik laat het toch maar bij mijn oude beestje.