Nieuwste kaarten die niet kloppen op de 550
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Nieuwste kaarten die niet kloppen op de 550
Het ging niet alleen om het uitvallen, maar ook routes en/of kaarten die niet kloppen met de werkelijke situatie ter plekke. Er is in de 1e reactie (van Hans) al gevraagd om het bestand van de route aan een bericht toe te voegen, zodat er meegekeken kan worden. Mogelijk bevat de route toch ergens een foutje ondanks het testen op de computer.
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
- pheufk
- WayPoint relatie
- Berichten: 2064
- Lid geworden op: 19 sep 2006 21:07
- Locatie: Nijmegen
- Contacteer:
Re: Nieuwste kaarten die niet kloppen op de 550
Ronald (Ronkawa)
En als je er niet uitkomt en je woond in de buurt van Nijmegen wil ik je best eens helpen
En als je er niet uitkomt en je woond in de buurt van Nijmegen wil ik je best eens helpen
Groetjes Piet,
SP2820 firmware 4.40 - NT 2020.20
Zumo 660 CN2023.10 NT
Zumo 550 firmware 5.00 - CN 2023.10 NT
Zumo 396 LMT-S CN Europa 2024.10 NTU Sena SRL-2
SP2820 firmware 4.40 - NT 2020.20
Zumo 660 CN2023.10 NT
Zumo 550 firmware 5.00 - CN 2023.10 NT
Zumo 396 LMT-S CN Europa 2024.10 NTU Sena SRL-2
Re: Nieuwste kaarten die niet kloppen op de 550
het ging mij voornamelijk over de verkeerde wegen en rotondes die niet klopte. Ik heb geen problemen met het maken van een route, en als ik een route maak heeft dat op dat moment niets te maken met een verkeerde kaart. De route wordt berekend en als ik ergens rijd zal die route mij de goede weg in sturen. In Nederland nog nooit problemen gehad maar in Frankrijk is het meer wel dan niet dat je verkeerde straten in moet of een rotonde moet rijden waar volgens de navigatiekaarten vier afslagen zijn, terwijl er maar drie zijn. Dat heeft niets te maken met het maken van een route.
Ik maak al vele jaren routes en weet zo onderhand best hoe dat moet, maar dat de kaart niet klopt is en blijft erg.
Mijn zumo heb ik voor het weggaan volgens de handleiding met filmpje van Hans helemaal schoon gemaakt, dus daar kan het dus niet aan liggen. Waar wel? zal wel ouderdom zijn dan denk ik.
Mocht je hem willen kopen, doe maar een bod.
Ik maak al vele jaren routes en weet zo onderhand best hoe dat moet, maar dat de kaart niet klopt is en blijft erg.
Mijn zumo heb ik voor het weggaan volgens de handleiding met filmpje van Hans helemaal schoon gemaakt, dus daar kan het dus niet aan liggen. Waar wel? zal wel ouderdom zijn dan denk ik.
Mocht je hem willen kopen, doe maar een bod.
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Nieuwste kaarten die niet kloppen op de 550
Het staat natuurlijk erg stoer om te zeggen: "...Ik maak al vele jaren routes en weet zo onderhand best hoe dat moet..." maar de schuld wegleggen bij 'ouderdom' van het toestel of 'dat de kaart niet klopt' is wel erg gemakkelijk.
Om te beginnen moet je altijd bij jezelf gaan zoeken. Wat heb ik gedaan, wat is er verkeerd gegaan, waarom ging het verkeerd, hoe kan ik dat in de toekomst voorkomen, enzenz.
Want als je dit niet doe kan je je kennis niet verrijken en blijf je aanlopen tegen kaarten die niet kloppen of een toestel wat te oud is.
Als de kaarten echt zo slecht waren en niet zouden kloppen hadden we daar al meer van gehoord. Heel veel Nederlanders rijden door Frankrijk en komen ook op de kleinste weggetjes door de kleinste plaatsjes.
Ik zal eens bij een aantal kennissen informeren.
Maar, laat ons eens zien waar de routes niet kloppen. Maw voeg eens een of twee routes aan een bericht toe..... je hebt ons nieuwsgierig gemaakt. Oja, graag vegezeld van een track, maar dat is niet noodzakelijk.
Om te beginnen moet je altijd bij jezelf gaan zoeken. Wat heb ik gedaan, wat is er verkeerd gegaan, waarom ging het verkeerd, hoe kan ik dat in de toekomst voorkomen, enzenz.
Want als je dit niet doe kan je je kennis niet verrijken en blijf je aanlopen tegen kaarten die niet kloppen of een toestel wat te oud is.
Als de kaarten echt zo slecht waren en niet zouden kloppen hadden we daar al meer van gehoord. Heel veel Nederlanders rijden door Frankrijk en komen ook op de kleinste weggetjes door de kleinste plaatsjes.
Ik zal eens bij een aantal kennissen informeren.
Maar, laat ons eens zien waar de routes niet kloppen. Maw voeg eens een of twee routes aan een bericht toe..... je hebt ons nieuwsgierig gemaakt. Oja, graag vegezeld van een track, maar dat is niet noodzakelijk.
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Re: Nieuwste kaarten die niet kloppen op de 550
En wij die dachten dat het uitvallen van je Zumo bij herberekenen het probleem was...
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Nieuwste kaarten die niet kloppen op de 550
Yep. En ook iets dat het 14 minuten duurde voor een route van 90 km herberekend was en meer van die dingen.
Probleem is, denk ik, vooral dat je wilt dat zaken vanzelf gaan zoals jij graag zou zien; gebeurt dat niet vanzelf dan ligt het dus aan een ander c.q. aan het toestel. Dat begint al met de eerste regel in dit draadje, waarin je verbolgen stelt dat de moderator je bericht niet op de juiste plek zette.
Suggesties die gedaan worden (zoals het toevoegen van een probleemroute) sla je volkomen in de wind; je herhaalt slechts wat je al gezegd hebt. Als iemand suggereert dat je wellicht ergens iets verkeerd doet roep je dat ie dat kennelijk 'moet zeggen van Garmin'.
Of dat met ouderdom te maken heeft weet ik niet, maar het gaat in ieder geval niet leiden tot een oplossing.
Probleem is, denk ik, vooral dat je wilt dat zaken vanzelf gaan zoals jij graag zou zien; gebeurt dat niet vanzelf dan ligt het dus aan een ander c.q. aan het toestel. Dat begint al met de eerste regel in dit draadje, waarin je verbolgen stelt dat de moderator je bericht niet op de juiste plek zette.
Suggesties die gedaan worden (zoals het toevoegen van een probleemroute) sla je volkomen in de wind; je herhaalt slechts wat je al gezegd hebt. Als iemand suggereert dat je wellicht ergens iets verkeerd doet roep je dat ie dat kennelijk 'moet zeggen van Garmin'.
Of dat met ouderdom te maken heeft weet ik niet, maar het gaat in ieder geval niet leiden tot een oplossing.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Re: Nieuwste kaarten die niet kloppen op de 550
Kijk en weer is het mijn schuld? Natuurlijk jongens je mag hier dus blijkbaar niet zeggen dat er dingen niet deugen.
Altijd eerst bij jezelf zoeken? Jij kunt geen routes maken, je let niet op en noem maar op. Ik heb dingen meegemaakt en als ik dat opschrijf valt de hele zaak over mij heen omdat ik het verkeerd heb gedaan. Natuurlijk mannen, het is mijn schuld en ik hoop dat jullie ook eens verder weg komen dan de grens en het zelf mee maken misschien dat jullie dan ook wakker worden. Maar jullie hebben gelijk hoor, het is mijn schuld dat het verkerd ging, ik heb niet opgelet, ik telde verkeerd, de route van 90 km duurde maar een paar minuten en ik dacht dat het minimaal 15 minuten was, de zumo gooide geen routes eruit en ga zo maar door.
Echt allemaal heel hartelijk bedankt voor de geweldige hulp enzo.
Vooral als je zegt dat je alles hebt gedaan om de zumo goed leeg te maken, helemaal opnieuw er alles in zetten en dan nog is het mijn schuld en snap ik er niets van.
hans je moet goed lezen, ik heb bijna alles gedaan om het goed te doen, je denkt toch niet dat ik met iets wat niet goed is opgezet een vakantierit door Frankrijk ga maken?
En op;lossingen? sorry ik zie er geen enkele in dit hele topic staan, alleen allemaal suggesties dat ik de dingen verkeerd heb gedaan, route verkeerd heb gemaakt, en ga zo maar door. Mooie oplossingen.
Bedankt allemaal en echt ga niet te ver want misschien kom je hetzelfde probleem als wat ik heb gehad wel tegen en, ja wat moet je dan nog zeggen?
Altijd eerst bij jezelf zoeken? Jij kunt geen routes maken, je let niet op en noem maar op. Ik heb dingen meegemaakt en als ik dat opschrijf valt de hele zaak over mij heen omdat ik het verkeerd heb gedaan. Natuurlijk mannen, het is mijn schuld en ik hoop dat jullie ook eens verder weg komen dan de grens en het zelf mee maken misschien dat jullie dan ook wakker worden. Maar jullie hebben gelijk hoor, het is mijn schuld dat het verkerd ging, ik heb niet opgelet, ik telde verkeerd, de route van 90 km duurde maar een paar minuten en ik dacht dat het minimaal 15 minuten was, de zumo gooide geen routes eruit en ga zo maar door.
Echt allemaal heel hartelijk bedankt voor de geweldige hulp enzo.
Vooral als je zegt dat je alles hebt gedaan om de zumo goed leeg te maken, helemaal opnieuw er alles in zetten en dan nog is het mijn schuld en snap ik er niets van.
hans je moet goed lezen, ik heb bijna alles gedaan om het goed te doen, je denkt toch niet dat ik met iets wat niet goed is opgezet een vakantierit door Frankrijk ga maken?
En op;lossingen? sorry ik zie er geen enkele in dit hele topic staan, alleen allemaal suggesties dat ik de dingen verkeerd heb gedaan, route verkeerd heb gemaakt, en ga zo maar door. Mooie oplossingen.
Bedankt allemaal en echt ga niet te ver want misschien kom je hetzelfde probleem als wat ik heb gehad wel tegen en, ja wat moet je dan nog zeggen?
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Nieuwste kaarten die niet kloppen op de 550
Yep. Totaal 10 man hebben een poging gedaan de oorzaak van je probleem op tafel te krijgen. Meermaals het vermoeden uitsprekend dat het aan de route of aan de kaart moet hebben gelegen. Je hebt driemaal de uitnodiging gehad de route te uploaden. Jouw reactie is 'de route is echt wel goed, ik ben niet gek'.ronkawa schreef:
En op;lossingen? sorry ik zie er geen enkele in dit hele topic staan, alleen allemaal suggesties dat ik de dingen verkeerd heb gedaan, route verkeerd heb gemaakt, en ga zo maar door. Mooie oplossingen.
Toch duurt de import van de route ergens tussen de enkele en 15 minuten en toont dat an sich al met zekerheid aan dat de route sowieso niet perfect is. Dat is geen suggestie; dat is een feit.
Dat laatste wil nog niet zeggen dat dat ook de oorzaak van je probleem is. Maar we zitten niet naast je, waren er niet bij toen het gebeurde. Dat betekent dus dat je vragen en suggesties krijgt, op zoek naar de oplossing. Bovendien, hierboven zonder uitzondering, van zéér ervaren gebruikers die weten waar ze het over hebben.
En vaak, echt héééél vaak weten we elkaar binnen dit forum vervolgens te helpen met oplossingen.
En vaak, echt héééél vaak weet men dat te waarderen en weten we zo iemand blij te maken. Wat vervolgens weer de energie en motivatie levert voor een volgend probleemgeval.
Maar als ik jouw reactie lees.... ja, wat moet je dan nog zeggen...
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Re: Nieuwste kaarten die niet kloppen op de 550
Op rotondes kregen wij heel vaak te horen dat wij de derde of vierde soms de tweede afrit moesten nemen terwijl die er helemaal niet waren. de meeste rotondes hadden minder afritten dan de 550 aangaf.
Dit komt bij mij wat vreemd over, een rotonde zonder 2de alslag is geen rotonde meer en een rotonde met 2 afslagen ook niet echt lijkt me.
Een kaart fout kan natuurlijk, maar je hebt het over heel vaak dus schiet mij maar lek
Dit komt bij mij wat vreemd over, een rotonde zonder 2de alslag is geen rotonde meer en een rotonde met 2 afslagen ook niet echt lijkt me.
Een kaart fout kan natuurlijk, maar je hebt het over heel vaak dus schiet mij maar lek
Oregon 700, Vivofit 4, Vivoactive.
GPS 100/50/75/45/40/90/38, 12XL, eMap, 20 x eTrex, GPS V, Geko 101/201/301, GPS 60/72H/76CSx, GPSMAP 60/60C/60Cx/60CSx/220/295, Colorado 300, Dakota 10/20, Oregon 400t/450t, Montana 600 enz.
GPS 100/50/75/45/40/90/38, 12XL, eMap, 20 x eTrex, GPS V, Geko 101/201/301, GPS 60/72H/76CSx, GPSMAP 60/60C/60Cx/60CSx/220/295, Colorado 300, Dakota 10/20, Oregon 400t/450t, Montana 600 enz.
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Nieuwste kaarten die niet kloppen op de 550
Ik ga zondag weer even naar Frankrijk en zal er extra op letten.
In Frankrijk heb je regelmatig rotondes onder een n-weg c.q. een n-weg kruisend. Rechtsaf kent dan gescheiden rijbanen voor af/op de rotonde op vaak veel grotere afstand dan een vluchtheuvel. Met de eerste ga je dus rechtsaf, de tweede is alleen voor verkeer dat uit die weg komt, de derde is rechtdoor. Ook bij op/afritten naar tolwegen zie je dat.
Strikt genomen is de tweede dan geen afslag; en ook visueel is dat ter plekke meestal heel duidelijk. Toch zal het toestel dan liever niet zeggen 'neem tweede afslag' om spookrijden te voorkomen.Het toestel weet immers niet hoe duidelijk het ter plekke is. M.a.w.: ofschoon er maar één weg is levert die dan wel twee afslagen.
In de praktijk kijk ik, naast de gesproken aanwijzing, bij onbekende rotondes, ook in Nederland, altijd naar het scherm; in combinatie met de richtingborden... Of ik rij nòg een rondje
In Frankrijk heb je regelmatig rotondes onder een n-weg c.q. een n-weg kruisend. Rechtsaf kent dan gescheiden rijbanen voor af/op de rotonde op vaak veel grotere afstand dan een vluchtheuvel. Met de eerste ga je dus rechtsaf, de tweede is alleen voor verkeer dat uit die weg komt, de derde is rechtdoor. Ook bij op/afritten naar tolwegen zie je dat.
Strikt genomen is de tweede dan geen afslag; en ook visueel is dat ter plekke meestal heel duidelijk. Toch zal het toestel dan liever niet zeggen 'neem tweede afslag' om spookrijden te voorkomen.Het toestel weet immers niet hoe duidelijk het ter plekke is. M.a.w.: ofschoon er maar één weg is levert die dan wel twee afslagen.
In de praktijk kijk ik, naast de gesproken aanwijzing, bij onbekende rotondes, ook in Nederland, altijd naar het scherm; in combinatie met de richtingborden... Of ik rij nòg een rondje
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Nieuwste kaarten die niet kloppen op de 550
Aha, hebben we hier wellicht van doen met zgn. 'turbo rotondes' die je in Nederland (i.i.g. bij ons in Brabant) steeds vaker ziet? Dat zou het fenomeen van de ontbrekende afslagen op rotondes kunnen verklaren....
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Nieuwste kaarten die niet kloppen op de 550
Ik heb in een vorig bericht al een keer geschreven dat we niet op klagers zitten te wachten, maar wel mensen willen helpen als dat in onze mogelijkheden ligt.
Helaas wil RonKawa niet, hij doet m.i. alle mogelijke moeite om niet geholpen te worden.
Dat standpunt zal ik respecteren.
Helaas wil RonKawa niet, hij doet m.i. alle mogelijke moeite om niet geholpen te worden.
Dat standpunt zal ik respecteren.
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
- Hans Dubiez
- WayPoint relatie
- Berichten: 189
- Lid geworden op: 29 jan 2008 10:11
- Locatie: Wildervank
Re: Nieuwste kaarten die niet kloppen op de 550
Hint:
Lees even alle 18 berichten van ronkawa.
Zeer verhelderend.
Vriendelijke groeten van Hans Dubiez.
Lees even alle 18 berichten van ronkawa.
Zeer verhelderend.
Vriendelijke groeten van Hans Dubiez.
Nuvi765T, nüMaps LT, FR310XT-HRM, Led Lenser H7R, Mio Link, BOOM!™ BOX 6.5GT, NB1
Samsung Note 2, OsmAnd, Endomondo
Fila Nine 100, Harley FLHTK, Mazda CX5 D2.2 aut 4wd, Hyundai Tucson CRDI, Opel GT 1900.
Nav hist: SPc330 SPc340T Nuvi350T Nuvi360T Nuvi760T
Samsung Note 2, OsmAnd, Endomondo
Fila Nine 100, Harley FLHTK, Mazda CX5 D2.2 aut 4wd, Hyundai Tucson CRDI, Opel GT 1900.
Nav hist: SPc330 SPc340T Nuvi350T Nuvi360T Nuvi760T
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Nieuwste kaarten die niet kloppen op de 550
Inderdaad zeer verhelderend, Hans D. In 2010 bleek al wat het probleem is, helaas was ik dat vergeten.ronkawa schreef:Bedankt mannen, ben alles wat is aan gegeven hier aan het doorlezen. ja sorry lezen is niet mijn allerstekste kant
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets