Nieuwste kaarten die niet kloppen op de 550
Re: Nieuwste kaarten die niet kloppen op de 550
De korte route van 109 km iets meer dan die 90 dat ik zei.
- Bijlagen
-
- 109.gpx
- (189.38 KiB) 43 keer gedownload
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Nieuwste kaarten die niet kloppen op de 550
Ik ben ietwat verbaasd , maar goed dat je alsnog gevolg geeft aan de uitnodiging de route te plaatsen. Dan blijkt al snel dat de route verre van foutloos is.
Wat daarvan precies de oorzaak is weet ik niet, maar ik durf wel met zekerheid te zeggen dat de route oorspronkelijk in een behoorlijk oudere, cq heel andere, kaart gemaakt is. Ik vermoed zelfs dat hij tussentijd nog weer in een andere versie is herberekend.
Gesteld dat je zelf een meer actuele kaart hebt heb je 'm echter niet herberekend, noch viapunten gecorrigeerd. Dat hoeft niet per se een probleem te zijn, maar qua technische kwaliteit is dit een route waarvan ik met 100% zekerheid kan zeggen dat je onderweg aanwijzingen krijgt die anders zijn dan je zou verwachten.
Ter illustratie drie screenshots:
Het viapunt staat wel op de weg, maar de weg heeft een afwijkende contour
Dit is een heel vreemde; niet waarschijnlijk dat de wegsituatie vroeger zo liep. Ergo: ook in de oorspronkelijke route zaten al fouten
En dat wordt bevestigd door deze; hier wordt je dus rechtsaf het strand opgestuurd; mogelijk heel aangenaam, maar vermoedelijk niet de bedoeling.
Begrijp: het gaat me er volstrekt niet om hier 'gelijk te halen'. Maar bovenstaande toont wel het gelijk aan en dat, in ieder geval wat route betreft, er toch echt sprake is van een gebruikersfout. Wil je dat voor de toekomst voorkomen dan moet je om te beginnen dan willen inzien, begrijpen en kunnen corrigeren.
Wat daarvan precies de oorzaak is weet ik niet, maar ik durf wel met zekerheid te zeggen dat de route oorspronkelijk in een behoorlijk oudere, cq heel andere, kaart gemaakt is. Ik vermoed zelfs dat hij tussentijd nog weer in een andere versie is herberekend.
Gesteld dat je zelf een meer actuele kaart hebt heb je 'm echter niet herberekend, noch viapunten gecorrigeerd. Dat hoeft niet per se een probleem te zijn, maar qua technische kwaliteit is dit een route waarvan ik met 100% zekerheid kan zeggen dat je onderweg aanwijzingen krijgt die anders zijn dan je zou verwachten.
Ter illustratie drie screenshots:
Het viapunt staat wel op de weg, maar de weg heeft een afwijkende contour
Dit is een heel vreemde; niet waarschijnlijk dat de wegsituatie vroeger zo liep. Ergo: ook in de oorspronkelijke route zaten al fouten
En dat wordt bevestigd door deze; hier wordt je dus rechtsaf het strand opgestuurd; mogelijk heel aangenaam, maar vermoedelijk niet de bedoeling.
Begrijp: het gaat me er volstrekt niet om hier 'gelijk te halen'. Maar bovenstaande toont wel het gelijk aan en dat, in ieder geval wat route betreft, er toch echt sprake is van een gebruikersfout. Wil je dat voor de toekomst voorkomen dan moet je om te beginnen dan willen inzien, begrijpen en kunnen corrigeren.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Re: Nieuwste kaarten die niet kloppen op de 550
deze route is gemaakt in mapsource met de laatste kaarten erin zoals ik al eerder zei NT 2015.2 dus volgens mij de nieuwste. De route is netjes berekend door Mapsource en omgezet tot een route zoals je hem daar hebt.
- jervig
- Berichten: 270
- Lid geworden op: 14 dec 2008 19:43
- Locatie: NL Oosterwold en PL Rudzica
- Contacteer:
Re: Nieuwste kaarten die niet kloppen op de 550
Kijkend bij de route eigenschappen kent die geen tijd die benodigd is om de route af te leggen??? Staat er bij mijn weten toch altijd in?? Als je hem laat herberekenen geeft ie de benodigde tijd wel. Bij instelling motorfiets op de 2014.40 kaart blijft de route dan exact gelijk.
Groetjes,
Jeroen
Groetjes,
Jeroen
Vroeger: Oregon 550 T, 2x 760 camper/ nRoute op Asus (XP SP3) met SSD, VIRB-elite. Nu: Tread overland XL Thuis: Windows 10 prof.
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18256
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Nieuwste kaarten die niet kloppen op de 550
Die rare kronkel van de eerste screenshot zit ook in de kaart; bij mij ligt de routelijn netjes in het midden. Wel is het zo dat alle viapunten in meer of mindere mate naast de weg liggen.Hans Vaessen schreef:Ter illustratie drie screenshots:
Niet als de route afkomstig is uit een GPX-bestand. Is normaal.jervig schreef:Kijkend bij de route eigenschappen kent die geen tijd die benodigd is om de route af te leggen??? Staat er bij mijn weten toch altijd in??
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 129 GPS-toestellen
Mijn 129 GPS-toestellen
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Nieuwste kaarten die niet kloppen op de 550
Ah, dan is dat het verschil tussen NT en NTU. Dat zou kunnen; oudere kaart was dan een verkeerde conclusie dezerzijds.JaVaWa schreef:
Die rare kronkel van de eerste screenshot zit ook in de kaart
Maar dat voorbeeld is tevens het enige viapunt dat op de weg staat; de rest staat er allemaal naast, sommigen 'ernstig'. En dat is de oorzaak dat het toestel lang doet over import.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18256
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Nieuwste kaarten die niet kloppen op de 550
Klopt, ik heb het op de NT-kaart bekeken. Overigens staat zelfs dat punt enigszins uit het midden. Het is weinig, maar toch...
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 129 GPS-toestellen
Mijn 129 GPS-toestellen
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Nieuwste kaarten die niet kloppen op de 550
<EDIT> even met een oudere computer en Mapsource gekeken en daar verloopt de routing anders. Dus mijn opmerking klopt niet meer.
Laatst gewijzigd door RonalT op 10 okt 2014 21:38, 2 keer totaal gewijzigd.
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Nieuwste kaarten die niet kloppen op de 550
<EDIT> dan klopt mijn reactie ook niet meer
Hij werd gemaakt in mapsource, en dan heb je geen profielen.
Hij werd gemaakt in mapsource, en dan heb je geen profielen.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Re: Nieuwste kaarten die niet kloppen op de 550
Zoals de andere heren al vermeldden: de route is NIET netjes door Mapsource berekend. Bijna alle routepunten vertonen glitches, wat betekent dat ze NIET netjes op de weg lagen op de kaart waarop ze berekend is.ronkawa schreef:deze route is gemaakt in mapsource met de laatste kaarten erin zoals ik al eerder zei NT 2015.2 dus volgens mij de nieuwste. De route is netjes berekend door Mapsource en omgezet tot een route zoals je hem daar hebt.
En even naast de kwestie, ik ben daar 2 jaar geleden op vakantie geweest (in Le Muy). Een mooie motorroute zou ik ditook niet noemen. Ipv langs die vreselijk drukke kustwegen liggen even het land in wel prachtige motorwegen (bv de N7).
Maar dat is natuurlijk een kwestie van appreciatie.
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
- Hans Dubiez
- WayPoint relatie
- Berichten: 189
- Lid geworden op: 29 jan 2008 10:11
- Locatie: Wildervank
Re: Nieuwste kaarten die niet kloppen op de 550
Beste mede GPS verslaafden,
Met behulp van satelliet beelden heb ik de routepunten bekeken.
Het eerste routepunt ligt niet op de weg, maar wel op een parkeerplaats.
De volgenden liggen wel op de weg, maar sommige aan de "verkeerde" rijbaan.
Een ligt op een prachtig wandelgebied (waar in streetview toevallig een 2wieler geparkeerd staat)
En de laatste is bij een parkeerplaats.
De route mag dan wel door Mapsource berekend zijn, routepunten zijn afkomstig van een track ofzo.
Van alle routepunten kun je zeggen, "ja daar kan ik wel ff op BEWAAR LOCATIE drukken"
De overige punten zijn een markante uitkijkpunten.
Shoot me but leak, of te wel, make that the cat wise.
Vriendelijke groeten van Hans Dubiez.
Met behulp van satelliet beelden heb ik de routepunten bekeken.
Het eerste routepunt ligt niet op de weg, maar wel op een parkeerplaats.
De volgenden liggen wel op de weg, maar sommige aan de "verkeerde" rijbaan.
Een ligt op een prachtig wandelgebied (waar in streetview toevallig een 2wieler geparkeerd staat)
En de laatste is bij een parkeerplaats.
De route mag dan wel door Mapsource berekend zijn, routepunten zijn afkomstig van een track ofzo.
Van alle routepunten kun je zeggen, "ja daar kan ik wel ff op BEWAAR LOCATIE drukken"
De overige punten zijn een markante uitkijkpunten.
Shoot me but leak, of te wel, make that the cat wise.
Vriendelijke groeten van Hans Dubiez.
Nuvi765T, nüMaps LT, FR310XT-HRM, Led Lenser H7R, Mio Link, BOOM!™ BOX 6.5GT, NB1
Samsung Note 2, OsmAnd, Endomondo
Fila Nine 100, Harley FLHTK, Mazda CX5 D2.2 aut 4wd, Hyundai Tucson CRDI, Opel GT 1900.
Nav hist: SPc330 SPc340T Nuvi350T Nuvi360T Nuvi760T
Samsung Note 2, OsmAnd, Endomondo
Fila Nine 100, Harley FLHTK, Mazda CX5 D2.2 aut 4wd, Hyundai Tucson CRDI, Opel GT 1900.
Nav hist: SPc330 SPc340T Nuvi350T Nuvi360T Nuvi760T
-
- WayPoint relatie
- Berichten: 210
- Lid geworden op: 29 jul 2006 23:04
Re: Nieuwste kaarten die niet kloppen op de 550
FF off topic:
Ik lees in dit draadje dat de 550 geen routes aankan langer dan 500km.
Ik gebruik al vele jaren routes van +/- 1100km.
Geen enkel probleem voor de Zumo 550.
Ik lees in dit draadje dat de 550 geen routes aankan langer dan 500km.
Ik gebruik al vele jaren routes van +/- 1100km.
Geen enkel probleem voor de Zumo 550.
GPSMAP60CSx - Zumo 550 - Zumo 590LM - Camper 780 - GPSMap64Sx
Re: Nieuwste kaarten die niet kloppen op de 550
Als dat eenvoudige routes zijn over snelwegen, zullen alle Zumo550's dat wel aankunnen.
Als jij het hebt over routes van meer dan 1.000 km over secundaire wegen, dan heb jij een buitengewone Zumo550, die ik later zou inkaderen.
Als jij het hebt over routes van meer dan 1.000 km over secundaire wegen, dan heb jij een buitengewone Zumo550, die ik later zou inkaderen.
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Nieuwste kaarten die niet kloppen op de 550
Dit antwoord, dat er routes van meer dan 500km mogelijk zijn, heeft Ronkawa al op 3 en 5 oktober gekregen. En daarbij ook de uitleg dat 500 km over secundaire wegen een dagtaak is, dus ook een 'logisch' maximum.
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Re: Nieuwste kaarten die niet kloppen op de 550
De route loopt netjes over de weg in Google Maps (Tyre) en is daar ook 109 km. Geen rare zaken als dubbele lijnen of zo.
Geen rare zaken en idd startpunt op P en in het midden zoals Hans aangaf, eentje op het strand.
Hij zou dus ook maar door een TomTom-er gemaakt kunnen zijn.
Geen rare zaken en idd startpunt op P en in het midden zoals Hans aangaf, eentje op het strand.
Hij zou dus ook maar door een TomTom-er gemaakt kunnen zijn.
BMW R60/Steib, xChallenge, xCountry, 1150GS
Prolech MT5001 Android en Ulefone Armor 5 Android icm TomTom Go App en Osmand+
Prolech MT5001 Android en Ulefone Armor 5 Android icm TomTom Go App en Osmand+