Geïmporteerde routes werken niet zoals het hoort op zumo 660
Geïmporteerde routes werken niet zoals het hoort op zumo 660
Als ik een route maak in Base camp en laad die nadien in op mijn Zumo 660 krijg ik de volgende problemen. De gegevens van de wegen bovenaan het scherm worden niet meer correct weergegeven er komt bv. een 2 te staan i.p.v. A62. Als ik de route gesimuleerd wil rijden lukt het helemaal niet. na een korte tijd begint het voertuig op de route rond zijn eigen as te draaien en gaat niet meer verder. Wat is hier aan de hand. ik heb de laatste firewareversie van de zumo 660 en de kaartversie city navigator NT2013.01 op de gps en base camp staan. Ik werk zowel met de software base camp, MapSourse en Javawa device manager. Wat doe ik fout of wat is er fout.
Alvast bedankt
Rudi
Alvast bedankt
Rudi
Re: Geïmporteerde routes werken niet zoals het hoort op zumo
nog even bij vermelden dat ik de kaarten (delen van Europa welke ik nodig heb)upload via Mapsourse
Rudi
Rudi
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Geïmporteerde routes werken niet zoals het hoort op zumo
Gegeven je laatste toevoeging zou ik beginnen je toestel inhoud te controleren met javawa jdm.
En plaats voeg hieronder wellicht even een gps-file van een probleemroute toe. Misschien is daar iets aan te zien.
En plaats voeg hieronder wellicht even een gps-file van een probleemroute toe. Misschien is daar iets aan te zien.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Re: Geïmporteerde routes werken niet zoals het hoort op zumo
bedankt voor reactie Hans, Nog iets merkwaardig vastgesteld als ik een route naar de zumo laad krijg ik bovenaan bij basecamp de melding"Naar Zumo 660 verzonden routes zijn herberekend omdat deze gemaakt zijn op een kaart die niet op dat toestel is geïnstalleerd". Nochtans ik maak mijn routes aan op base camp met de kaarten City navigator NT2013.1 op mijn GPS is dezelde kaart (deels geïnstalleerd)
Ik heb de GPS met Javwa Device manager nagekeken en vind niets fout of geen foutmeldingen
Rudi
Ik heb de GPS met Javwa Device manager nagekeken en vind niets fout of geen foutmeldingen
Rudi
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Geïmporteerde routes werken niet zoals het hoort op zumo
kijk in basecamp bij de tab overdracht of er vinkjes staan bij aanpassen aan kaart etc en haal al die vinkjes weg.
(Bewerken - Opties - Toesteloverdracht)
en met JDM ook via Extra controleren en corrupte bestanden en daarna met JDM via Extra - Rapportage een online rapport maken en de link hier plaatsen
(Bewerken - Opties - Toesteloverdracht)
en met JDM ook via Extra controleren en corrupte bestanden en daarna met JDM via Extra - Rapportage een online rapport maken en de link hier plaatsen
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Geïmporteerde routes werken niet zoals het hoort op zumo
bedankt voor de reactie, er stond inderdaad een vinkje ik heb dat weggehaald. Dit is de link van het rapport http://jdm.javawa.nl/os7U
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Geïmporteerde routes werken niet zoals het hoort op zumo
dat weghalen van het vinkje kan de oplossing al zijn, dan zou je de route op de gps moeten weggooien en daarna nogmaals de route moeten oversturen vanuit Basecamp en dan nog een keer testen.
ik zie zo geen fouten in het JDM rapport maar bij de kaart valt me wel op dat je maar een kaartdeel van NL er in hebt zitten (Nijmegen) dus je hebt kennelijk erg krap geselecteerd, als daar een klein stukje ontbreekt wat de route wel nodig heeft krijg je problemen.
Waarom heb je zo krap geselecteerd met de kaart, je hebt meer dan genoeg ruimte in de gps
ik zie zo geen fouten in het JDM rapport maar bij de kaart valt me wel op dat je maar een kaartdeel van NL er in hebt zitten (Nijmegen) dus je hebt kennelijk erg krap geselecteerd, als daar een klein stukje ontbreekt wat de route wel nodig heeft krijg je problemen.
Waarom heb je zo krap geselecteerd met de kaart, je hebt meer dan genoeg ruimte in de gps
"Always Look on the Bright Side of Life"
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Geïmporteerde routes werken niet zoals het hoort op zumo
Waarschijnlijk omdat Mapsource is gebruikt om de kaarten naar de Zumo te sturen.HaWee schreef:Waarom heb je zo krap geselecteerd met de kaart, je hebt meer dan genoeg ruimte in de gps
Aangezien er toch ook met Basecamp gewerkt wordt, is het beter via Basecamp of het bijbehorende MapInstall een uitgebreide kaartenset naar de Zumo te sturen (en deze niet meer te wijzigen).
Het gebruik van Mapsource (selecteren van de kaarten rondom de geplande route en deze versturen naar de Zumo) is toch echt 'uit de tijd' en was eigenlijk alleen maar nodig bij de oude streetpilots met een beperkt intern geheugen. De Zumo 660 kan veel meer aan en bovendien kan je ook nog eens een extra microSD kaartje plaatsen!
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Geïmporteerde routes werken niet zoals het hoort op zumo
Het genoemde 'vinkje' in basecamp kun je inderdaad beter uitvinken.
Maar de oorzaak van het probleem is hier hoogstwaarschijnlijk een route die (deels) loopt door gebied waar het toestel geen kaartdekking heeft. De routerin wordt dan 'off road' en bij gesimuleerd rijden kan dat leiden tot 'ronddraairen'.
Advies: maak eerst de kaarten in orde.
Maar de oorzaak van het probleem is hier hoogstwaarschijnlijk een route die (deels) loopt door gebied waar het toestel geen kaartdekking heeft. De routerin wordt dan 'off road' en bij gesimuleerd rijden kan dat leiden tot 'ronddraairen'.
Advies: maak eerst de kaarten in orde.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Re: Geïmporteerde routes werken niet zoals het hoort op zumo
Ik stuur inderdaad via mapsource delen van de kaart door. Ik heb geen extra geheugen steken in mijn Zumo 660. Kan ik de volledige kaart uploaden naar mijn GPS en wordt mijn GPS dan niet te traag. Ik gebruik geen MP3 bestanden of fotos op de GPS
Rudi
Rudi
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Geïmporteerde routes werken niet zoals het hoort op zumo
Je toestel wordt niet trager door extra kaarten en het maakt ook niet uit of de kaarten interne staan of op SD.
Op een 8GB geheugenkaart kun je makkelijk heel europa kwijt.
Maar nodig is dat niet; als je niet naar Noorwegen of Spanje gaat hoeven die kaarten er niet op te staan. Wat echter opvalt is dat je maar een klein stukje NL hebt geladen en dat de oorzaak van je probleem vermoedelijk komt doordat je van een deel van de route geen detailkaarten hebt geladen.
Advies: laad een zodanige kaartenset zodat je weet dat je daar komende jaar niet buiten komt en je probleem is, tenminste voor een jaar, opgelost.
Op een 8GB geheugenkaart kun je makkelijk heel europa kwijt.
Maar nodig is dat niet; als je niet naar Noorwegen of Spanje gaat hoeven die kaarten er niet op te staan. Wat echter opvalt is dat je maar een klein stukje NL hebt geladen en dat de oorzaak van je probleem vermoedelijk komt doordat je van een deel van de route geen detailkaarten hebt geladen.
Advies: laad een zodanige kaartenset zodat je weet dat je daar komende jaar niet buiten komt en je probleem is, tenminste voor een jaar, opgelost.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Geïmporteerde routes werken niet zoals het hoort op zumo
de kaart van heel europa zal waarschijnlijk net te groot zijn, maar de meeste mensen hebben dat ook niet nodig
als je een microsd kaartje van bv 8 GB er in stopt dan past daar heel europa en nog veel meer op dat is het makkelijkst.
Je kunt ofwel heel europa naar sd of een groot deel van europa (bv heel west europa) naar intern sturen met mapsource.
Als je het naar sd verstuurt moet je wel even (bv met JDM) de huidige kleine europa kaart verwijderen anders heb je stukken dubbel en dat geeft problemen ( JDM meld dat ook duidelijk)
Beter is om de kaartupdate nogmaals te draaien en dan te kiezen voor west europa (evt van te voren de huidige kleine CN kaart wissen om extra ruimte te maken) voordeel is dat bepaalde extra bestanden ( ik dacht kruispunten etc) dan ook in de gps komen. Die komen er niet als je vanaf de computer kaarten overstuurt.
edit: Hans was sneller
als je een microsd kaartje van bv 8 GB er in stopt dan past daar heel europa en nog veel meer op dat is het makkelijkst.
Je kunt ofwel heel europa naar sd of een groot deel van europa (bv heel west europa) naar intern sturen met mapsource.
Als je het naar sd verstuurt moet je wel even (bv met JDM) de huidige kleine europa kaart verwijderen anders heb je stukken dubbel en dat geeft problemen ( JDM meld dat ook duidelijk)
Beter is om de kaartupdate nogmaals te draaien en dan te kiezen voor west europa (evt van te voren de huidige kleine CN kaart wissen om extra ruimte te maken) voordeel is dat bepaalde extra bestanden ( ik dacht kruispunten etc) dan ook in de gps komen. Die komen er niet als je vanaf de computer kaarten overstuurt.
edit: Hans was sneller
"Always Look on the Bright Side of Life"
Re: Geïmporteerde routes werken niet zoals het hoort op zumo
Heren bedankt voor de hulp, ik heb via Mapinstall een deel van Europa opgeladen. Alles werkt nu terug normaal.
Nogmaals bedankt
Rudi
Nogmaals bedankt
Rudi
- HaWee
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 22861
- Lid geworden op: 28 jul 2008 16:24
- Locatie: Eindhoven
Re: Geïmporteerde routes werken niet zoals het hoort op zumo
heb je gecontroleerd met JDM?
"Always Look on the Bright Side of Life"
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Geïmporteerde routes werken niet zoals het hoort op zumo
Heb je gecontroleerd met JDM?
(edit: Hawee was sneller)
(edit: Hawee was sneller)
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp