Routes overzetten
- Folkishpeter
- WayPoint relatie
- Berichten: 515
- Lid geworden op: 10 mar 2004 11:27
- Locatie: Enschede
Routes overzetten
Ik wil routes die ik zelf heb gemaakt in CN 2010 overzetten in de Zumo 550 met kaartmateriaal van 2009. Gaat dat lukken met behoud van alle gegevens of kan ik er maar beter niet aan beginnen?
De Tukker
montana 650+lu , NuviCam + LU
montana 650+lu , NuviCam + LU
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Routes overzetten
Volgens mij kan de Zumo 550 met tracks werken, dus je kunt het beste deze routes omzetten in tracks.
Deze tracks overzetten naar de Zumo en deze dan de route laten berekenen.
Alternatief is de routes allemaal eerst op de PC herberekenen in het 2009 kaartmateriaal, maar dat kan veel werk zijn....
Deze tracks overzetten naar de Zumo en deze dan de route laten berekenen.
Alternatief is de routes allemaal eerst op de PC herberekenen in het 2009 kaartmateriaal, maar dat kan veel werk zijn....
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Routes overzetten
Gewoon de routes op de zumo zetten. Het importeren duurt wel even vanwege het verschil in kaartversie, maar de routes zullen in principe niet afwijken.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- RonalT
- WayPoint relatie
- Berichten: 3857
- Lid geworden op: 20 sep 2006 19:14
- Locatie: Dinteloord
- Contacteer:
Re: Routes overzetten
Niet nodig, de 550 accepteert een heleboel en laat je de route volgen die je voor ogen had.Frank schreef:Alternatief is de routes allemaal eerst op de PC herberekenen in het 2009 kaartmateriaal, maar dat kan veel werk zijn....
Groeten, RonalT
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
Mijn epitaaf wordt volgens mijn vrouw: zo en nu is iedereen de weg kwijt!
SP2610, Z340, Z550, Z590, CityNavigator, OpenStreetMap, OMK
En een Vivosmart HR / Vivoactive 4 om mijn arm. EDGE 130 en 530 voor op de fiets
- pheufk
- WayPoint relatie
- Berichten: 2064
- Lid geworden op: 19 sep 2006 21:07
- Locatie: Nijmegen
- Contacteer:
Re: Routes overzetten
De 550 accepteert het wel maar de route zal toch wel wat anders worden.(wegen die nu anders of er niet meer zijn)
Groetjes Piet,
SP2820 firmware 4.40 - NT 2020.20
Zumo 660 CN2023.10 NT
Zumo 550 firmware 5.00 - CN 2023.10 NT
Zumo 396 LMT-S CN Europa 2024.10 NTU Sena SRL-2
SP2820 firmware 4.40 - NT 2020.20
Zumo 660 CN2023.10 NT
Zumo 550 firmware 5.00 - CN 2023.10 NT
Zumo 396 LMT-S CN Europa 2024.10 NTU Sena SRL-2
- Frank
- WayPoint relatie
- Berichten: 2549
- Lid geworden op: 14 mar 2004 23:36
- Locatie: Helmond (Stiphout)
Re: Routes overzetten
Als dat zo is, waarom hebben "we" dan altijd geadviseerd om routes te herberekenen in het kaartmateriaal dat in het toestel zit??RonalT schreef:Niet nodig, de 550 accepteert een heleboel en laat je de route volgen die je voor ogen had.Frank schreef:Alternatief is de routes allemaal eerst op de PC herberekenen in het 2009 kaartmateriaal, maar dat kan veel werk zijn....
Groeten,
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
Frank
BMW F800GT/Zumo XT/GPSmap 62s/ Edge 830/VivoActive 3/Venu SQ
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Routes overzetten
Die 'harde' behoefte stamt eigenlijk uit de streetpilot-tijd - als de route in een andere kaartversie gemaakt was werd echt de hele route van punt naar punt herberekend. Dat gaat bij de zumo's geavanceerder.Frank schreef: Als dat zo is, waarom hebben "we" dan altijd geadviseerd om routes te herberekenen in het kaartmateriaal dat in het toestel zit??
Reden dat het bij een gedownloade route nog steeds aan te raden is een herberekening te doen is dat je niet weet hoe oud de route is: in vijf jaar kan er erg veel aan het wegennet veranderen. Wil je 'Koninklijk' werken dan is het verstandig die extra slag te maken.
Bovendien zal ook de kwaliteit van gedownloade routes variëren, bij voorbeeld door onzorgvuldig geplaatste viapunten. En dat wil je eigenlijk ook bewaken.
Maar... de noodzaak van 'zelfde versie kaartmateriaal' is al lange tijd minder relevant dan in de streetpilot tijd.
(maar zorg wel dat je in basecamp het 'aanpas vinkje' bij routeoverdracht uit hebt staan!)
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Routes overzetten
Het varieert ook per model: outdoortoestellen kunnen een route alleen ongewijzigd overnemen als deze in hetzelfde kaartmateriaal (her)berekend is.
Daarnaast zie je dat wanneer een model net uit is, de firmware vrij gevoelig is voor afwijkingen in routes. De 550 is inmiddels "uitgerijpt"...
Daarnaast zie je dat wanneer een model net uit is, de firmware vrij gevoelig is voor afwijkingen in routes. De 550 is inmiddels "uitgerijpt"...
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: Routes overzetten
Als kaarten verschillen, ook bij Zumo's, loop je simpelweg kans dat de route toch anders verloopt. Je hebt geen garantie dat de route hetzelfde blijft. Dat is alleen te voorkomen door de route op de computer te herberekenen.
Wij krijgen regelmatig vragen over routes. Met name dat de route toch anders loopt als gepland.
Dus ons advies is om het zekere voor het onzekere te nemen en routes altijd te herberekenen op de juiste kaart.
Wij krijgen regelmatig vragen over routes. Met name dat de route toch anders loopt als gepland.
Dus ons advies is om het zekere voor het onzekere te nemen en routes altijd te herberekenen op de juiste kaart.
Kijk ook eens op mywaypoint.nl en tv.gps.nl voor veelgestelde vragen en handleidingen!
- pheufk
- WayPoint relatie
- Berichten: 2064
- Lid geworden op: 19 sep 2006 21:07
- Locatie: Nijmegen
- Contacteer:
Re: Routes overzetten
Helemaal mee eens.Arjen. schreef:Dus ons advies is om het zekere voor het onzekere te nemen en routes altijd te herberekenen op de juiste kaart.
Groetjes Piet,
SP2820 firmware 4.40 - NT 2020.20
Zumo 660 CN2023.10 NT
Zumo 550 firmware 5.00 - CN 2023.10 NT
Zumo 396 LMT-S CN Europa 2024.10 NTU Sena SRL-2
SP2820 firmware 4.40 - NT 2020.20
Zumo 660 CN2023.10 NT
Zumo 550 firmware 5.00 - CN 2023.10 NT
Zumo 396 LMT-S CN Europa 2024.10 NTU Sena SRL-2
- Folkishpeter
- WayPoint relatie
- Berichten: 515
- Lid geworden op: 10 mar 2004 11:27
- Locatie: Enschede
Re: Routes overzetten
Iedereen bedankt voor de adviezen. Ik ga ermee aan het werk!
De Tukker
montana 650+lu , NuviCam + LU
montana 650+lu , NuviCam + LU