Problemen routes opladen bis
Problemen routes opladen bis
Ik constateer bij mijn Zumo550 de laatste tijd eigenaardigheden bij opladen van routes. En ik lees ook gelijkaardige problemen bij anderen op diverse fora. En het lijkt altijd te gebeuren bij het vanuit Mapsource opslaan als gpx op de juiste plaats in de Zumo, of het via de Windows verkenner verplaatsen van gpx-bestanden naar de Zumo.
Wat constateer ik zo al:
* Bij opstarten van de Zumo komt de boodschap 'Kan nieuwe gegevens niet vinden' ( )
* Bij opstarten helemaal geen boodschap over nieuwe gegevens
In beide gevallen vind je dus ook geen routes bij gebruikersgegevens om te importeren, hoewel de gpx-bestanden via de Windows verkenner wel zichtbaar zijn.
* Wel de boodschap 'er zijn nieuwe gegevens gevonden', maar in de lijst met te importeren routes ontbreken er routes uit het gpx-bestand (en het gaat maar over 5 routes in totaal in het bestand).
In al die gevallen kan ik het inladen oplossen door in Mapsource te kiezen voor 'verzenden naar toestel'. Maar dan komen de routes terecht in het bestand temp.gpx, en ben je verplicht de routes al te importeren in de Zumo, omdat ze bij een volgende verzending naar het toestel overschreven worden. Dat is een werkwijze die ik niet prefereer.
De problemen doen zich ook voor na een harde reset. Meer nog, ik kreeg de eerste keer problemen na een eerste harde reset na jaren gebruik van het toestel.
Let wel, soms loopt het ook gewoon goed...
Zijn er nog Zumo550 gebruikers die tegen deze zaken oplopen ?
Wat constateer ik zo al:
* Bij opstarten van de Zumo komt de boodschap 'Kan nieuwe gegevens niet vinden' ( )
* Bij opstarten helemaal geen boodschap over nieuwe gegevens
In beide gevallen vind je dus ook geen routes bij gebruikersgegevens om te importeren, hoewel de gpx-bestanden via de Windows verkenner wel zichtbaar zijn.
* Wel de boodschap 'er zijn nieuwe gegevens gevonden', maar in de lijst met te importeren routes ontbreken er routes uit het gpx-bestand (en het gaat maar over 5 routes in totaal in het bestand).
In al die gevallen kan ik het inladen oplossen door in Mapsource te kiezen voor 'verzenden naar toestel'. Maar dan komen de routes terecht in het bestand temp.gpx, en ben je verplicht de routes al te importeren in de Zumo, omdat ze bij een volgende verzending naar het toestel overschreven worden. Dat is een werkwijze die ik niet prefereer.
De problemen doen zich ook voor na een harde reset. Meer nog, ik kreeg de eerste keer problemen na een eerste harde reset na jaren gebruik van het toestel.
Let wel, soms loopt het ook gewoon goed...
Zijn er nog Zumo550 gebruikers die tegen deze zaken oplopen ?
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Problemen routes opladen bis
Heb zelf geen geluiden in deze sfeer gehoord, en bovenstaande melding al helemaal niet. Dacht ook niet dat er iets veranderd is aan MS cq 550 die dit zou kunnen verklaren. Temp.gpx of een andere gpx zou hetzelfde moeten zijn.FM schreef:
* Bij opstarten van de Zumo komt de boodschap 'Kan nieuwe gegevens niet vinden' ( )
Enige verklaring die ik kan bedenken is dat het geheugen niet in orde is. Zeker als je werkt met een sd-kaart is dat niet ondenkbaar, maar ook het interne geheugen kàn op den duur een defect vertonen.
Als je met SD werkt: probeer eens een ander sd-kaartje.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Problemen routes opladen bis
Plaats eens een gpx waarmee het optreedt? Dan zal ik eens testen op mijn 500...
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
Re: Problemen routes opladen bis
Het wordt gekker en gekker.
Ik heb op mijn Zumo in de map Garmin\gpx 4 bestanden:
1. Duitse heuvels.gpx . Hierin zitten 5 tracks met de routes die we volgende week gaan rijden. Ik heb die tracks enkele weken terug al geïmporteerd in de Zumo. Maar de tracks zijn niet meer opnieuw te importeren, want ze staan niet in de lijst met te importeren tracks. Het gpx-bestand kan ook niet meer door Mapsource geopend worden. Bestandsgrootte: 3245Kb.
2. Eigen route.gpx. Hiermee alles normaal. 2 routes, die beiden nog importeerbaar zijn.
3. Toerke Wim.gpx Eigenlijk heb ik dat bestand al 2 keer proberen te verwijderen met de Windows Verkenner, en dat lijkt ook zo te zijn in eerste instantie, maar wanneer ik opnieuwe de Windows verkenner open, zie ik het dus weer staan. Bestandsgrootte 0 Kb; bevat 1 track. Bestand kan niet door Mapsource geopend worden.
4. Klein bochten toerke.gpx; Bevat dezelfde track als het vorige gpx-bestand; Kan geopend worden met Mapsource
Kijk ik nu welke tracks ik kan importeren, zie ik 3 (drie !) keer de track die in het 3e en 4e bestand moet staan.
Er is ook geen temp.gpx meer te zien, terwijl ik die niet verwijderd heb, en de laatste keer toch echt gebruikt heb om een route in te laden...
De beide niet te openen bestanden krijg ik trouwens niet toegevoegd aan dit bericht. het ene omdat het 0Kb is, en het andere omdat het te groot is ?
Ik heb op mijn Zumo in de map Garmin\gpx 4 bestanden:
1. Duitse heuvels.gpx . Hierin zitten 5 tracks met de routes die we volgende week gaan rijden. Ik heb die tracks enkele weken terug al geïmporteerd in de Zumo. Maar de tracks zijn niet meer opnieuw te importeren, want ze staan niet in de lijst met te importeren tracks. Het gpx-bestand kan ook niet meer door Mapsource geopend worden. Bestandsgrootte: 3245Kb.
2. Eigen route.gpx. Hiermee alles normaal. 2 routes, die beiden nog importeerbaar zijn.
3. Toerke Wim.gpx Eigenlijk heb ik dat bestand al 2 keer proberen te verwijderen met de Windows Verkenner, en dat lijkt ook zo te zijn in eerste instantie, maar wanneer ik opnieuwe de Windows verkenner open, zie ik het dus weer staan. Bestandsgrootte 0 Kb; bevat 1 track. Bestand kan niet door Mapsource geopend worden.
4. Klein bochten toerke.gpx; Bevat dezelfde track als het vorige gpx-bestand; Kan geopend worden met Mapsource
Kijk ik nu welke tracks ik kan importeren, zie ik 3 (drie !) keer de track die in het 3e en 4e bestand moet staan.
Er is ook geen temp.gpx meer te zien, terwijl ik die niet verwijderd heb, en de laatste keer toch echt gebruikt heb om een route in te laden...
De beide niet te openen bestanden krijg ik trouwens niet toegevoegd aan dit bericht. het ene omdat het 0Kb is, en het andere omdat het te groot is ?
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Problemen routes opladen bis
Ik blijf toch bij bovenstaande gedachte vrees ik...Hans Vaessen schreef:
Enige verklaring die ik kan bedenken is dat het geheugen niet in orde is.
Jaco:
Is het 'safe' of met JDM een complete backup te maken? ; het toestel te formatteren en dan te restoren? Vrij draconische maatregel maar naar mijn gevoel hier wel aan de orde; zeker ook gezien genoemde bestandsomvangen.
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Problemen routes opladen bis
Je zou Windows nog een schijfcontrole kunnen laten uitvoeren, maar ik denk ook dat het beter is om de boel te formatteren. Controleer eerst wel even wat het nu is; FAT16 of FAT32.
Ik hoop dat FM al eerder een backup gemaakt heeft (met JDM of gewoon via de Verkenner; er staan geen onzichtbare mappen/bestanden op), want als er bestandscorruptie opgetreden is zijn er vaak ook andere bestanden aangetast...
Een backup met JDM gaat nu waarschijnlijk niet meer vanwege de corrupte bestanden.
Overigens staan er buiten de CN-kaart geen echt spannende dingen op; de andere bestanden zijn wel via Express/WebUpdater of via een andere weg terug te krijgen. Ik heb een zumo 500; op de hoeveelheid geheugen en het ontbreken van TTS-stemmen na identiek aan de 550, en kan ik wel wat opsturen indien nodig.
Ik hoop dat FM al eerder een backup gemaakt heeft (met JDM of gewoon via de Verkenner; er staan geen onzichtbare mappen/bestanden op), want als er bestandscorruptie opgetreden is zijn er vaak ook andere bestanden aangetast...
Een backup met JDM gaat nu waarschijnlijk niet meer vanwege de corrupte bestanden.
Overigens staan er buiten de CN-kaart geen echt spannende dingen op; de andere bestanden zijn wel via Express/WebUpdater of via een andere weg terug te krijgen. Ik heb een zumo 500; op de hoeveelheid geheugen en het ontbreken van TTS-stemmen na identiek aan de 550, en kan ik wel wat opsturen indien nodig.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- Hans Vaessen
- Onafhankelijk GPS-specialist
- Berichten: 24525
- Lid geworden op: 9 mar 2004 21:38
- Locatie: Rectum (vlakbij Notter)
- Contacteer:
Re: Problemen routes opladen bis
En misschien voor alle zekerheid ook maar even een extra virusscan op computer en toestel loslaten. Verwacht niet dat dat de oorzaak is maar better safe than sorry...
Groeten uit Rectum,
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Hans
Vier uur MrGPS videocursus Garmin Basecamp
Re: Problemen routes opladen bis
Momentje. Volgende week vertrek ik op reis. Ondanks de rare bestandstoestanden navigeert hij wel nog goed.
Ik heb daarnet de niet te lezen gpx met de tracks van de reis verwijderd en er vervolgens een nieuwe versie van ingeladen. Het corrupte 0 KB-bestand laat zich niet verwijderen, ook niet met Javawa device manager. Overigens had ik ook één archive trackbestand (2.gpx !), welk ook onleesbaar was. Dat kon wel door de Device manager verwijderd worden.
Als ik nu in mijn toestel kijk welke tracks ik kan importeren, zie ik keurig de 5 tracks van de reis plus 1 (één !) keer nu het ritje 'klein bochten toerke'. Dat lijkt alvast normaal. Ik ga mijn toestel nu laten zoals het is. Na de vakantie zal ik me wel bezig houden met een formattering. Ik heb wel een back up staan, ook al is die van een paar maanden terug.
Bedankt in elk geval voor het meedenken en het aanbod om me bestanden te bezorgen indien nodig !
Ik heb daarnet de niet te lezen gpx met de tracks van de reis verwijderd en er vervolgens een nieuwe versie van ingeladen. Het corrupte 0 KB-bestand laat zich niet verwijderen, ook niet met Javawa device manager. Overigens had ik ook één archive trackbestand (2.gpx !), welk ook onleesbaar was. Dat kon wel door de Device manager verwijderd worden.
Als ik nu in mijn toestel kijk welke tracks ik kan importeren, zie ik keurig de 5 tracks van de reis plus 1 (één !) keer nu het ritje 'klein bochten toerke'. Dat lijkt alvast normaal. Ik ga mijn toestel nu laten zoals het is. Na de vakantie zal ik me wel bezig houden met een formattering. Ik heb wel een back up staan, ook al is die van een paar maanden terug.
Bedankt in elk geval voor het meedenken en het aanbod om me bestanden te bezorgen indien nodig !
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
Re: Problemen routes opladen bis
Ik zou niet direct aanraden het toestel te formatteren. Te vaak zien we dat daarmee de problemen groter worden in plaats van kleiner. Probeer eerst eens het defecte GPX bestand te verwijderen. Soms helpt het hernoemen van het bestand.
Voer ook eens schijfcontrole uit, waar bij je niet op beschadigde sectoren zoekt, zoals Javawa al aangaf.
Voer ook eens schijfcontrole uit, waar bij je niet op beschadigde sectoren zoekt, zoals Javawa al aangaf.
Kijk ook eens op mywaypoint.nl en tv.gps.nl voor veelgestelde vragen en handleidingen!
- JaVaWa
- WayPoint GPS specialist
- Berichten: 18257
- Lid geworden op: 11 feb 2008 23:46
- Locatie: Traiectum
- Contacteer:
Re: Problemen routes opladen bis
Ik ook niet, maar in sommige gevallen kan het nodig zijn...Arjen. schreef:Ik zou niet direct aanraden het toestel te formatteren.
Mits de nodige voorzichtigheid in acht genomen wordt en als je de beschikking hebt over de benodigde bestanden lukt het wel.
Kijk op https://www.javawa.nl voor GPS-gerelateerde software, informatie en tips.
Mijn 130 GPS-toestellen
Mijn 130 GPS-toestellen
- STXrider
- WayPoint relatie
- Berichten: 1043
- Lid geworden op: 14 feb 2007 20:38
- Locatie: Landsingerland
Re: Problemen routes opladen bis
En als je de tracks opnieuw laad? Kan je die dan wel gebruiken? Zonder dat je dingen veranderd?
Gehad: SPIII ~Zumo 550 ~ Honda Zumo 550
Nu: Tripy 2 ~ Garmin GPSMAP 276Cx v5.9 - CN 2022.10 ~ Roadbookhouder A4 ~TomTom 6200
Nu: Tripy 2 ~ Garmin GPSMAP 276Cx v5.9 - CN 2022.10 ~ Roadbookhouder A4 ~TomTom 6200
Re: Problemen routes opladen bis
FM schreef: Ik heb daarnet de niet te lezen gpx met de tracks van de reis verwijderd en er vervolgens een nieuwe versie van ingeladen...
...Als ik nu in mijn toestel kijk welke tracks ik kan importeren, zie ik keurig de 5 tracks van de reis plus 1 (één !) keer nu het ritje 'klein bochten toerke'. Dat lijkt alvast normaal.
Zumo XT, KTM 790 Adventure, SRC op Schubert C3 Pro, Edge Touring, Edge Explorer 2
- STXrider
- WayPoint relatie
- Berichten: 1043
- Lid geworden op: 14 feb 2007 20:38
- Locatie: Landsingerland
Re: Problemen routes opladen bis
Laatste stuk was niet tot me doorgedrongen......... was al laat.... Mooi dat het weer ok is.
Gehad: SPIII ~Zumo 550 ~ Honda Zumo 550
Nu: Tripy 2 ~ Garmin GPSMAP 276Cx v5.9 - CN 2022.10 ~ Roadbookhouder A4 ~TomTom 6200
Nu: Tripy 2 ~ Garmin GPSMAP 276Cx v5.9 - CN 2022.10 ~ Roadbookhouder A4 ~TomTom 6200